פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

גיאומטריה - משולשים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
amiti הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: ראשון לציון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 17
  ציטוט amiti ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: גיאומטריה - משולשים
    פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 11:07
אהלן, בספר גיאומטריה ובעיות - עמוד 15 תרגיל 29.
התבקשנו למצוא את היחס בין שטחי המשולשים. אין נתון שמעיד שDC הוא בסיס במשולש DBC (ע"פ התשובה בספר הגדרתם את DC כבסיס למשולש - אין לי מושג איך), כלומר אין לי אפשרות להניח כלום לגבי שטחי המשולשים. בנוסף, אין שום נתון על כך שהמשולשים דומים מה שהופך את התרגיל לכלום. אשמח להסבר, אולי אני מפספס משהו :)
לתחילת העמוד
איציק וקנין הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מאמרים: 69
  ציטוט איציק וקנין ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 11:56
אתה יכול להגדיר כל צלע כבסיס, ובהתאם לכך להוריד אליה גובה. בתרגיל הזה BD הוא גובה אבל חסר פה נתון שזווית D משני הצדדים היא 90. בגלל שהגובה דומה בשני המשולשים, כשעושים יחס הוא מצטמצם ונשאר יס הבסיסים 12/19.
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט איציק וקנין ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 12:00
אפילו לא חייב נתון של bd גובה, כי גובה יכול להיות גם חיצוני למשולש והוא זהה בשניהם ומצטמצם כשעושים יחס.

נערך ע"י איציק וקנין - 05/פברואר/2015 ב- 12:01
לתחילת העמוד
amiti הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט amiti ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 12:05
אם חסר נתון שBD הוא גובה אז לא ניתן להגדיר צלע כבסיס לגובה - כי אין גובה מוגדר. בפסיכומטרי נתון כזה הוא תנאי הכרחי לפתרון התרגיל, אני על דעת עצמי לא יכול להגדיר דבר, אלא רק לפי הנתונים.
לתחילת העמוד
amiti הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט amiti ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 12:09
הבנתי את הכוונה של התרגיל. תודה!
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט איציק וקנין ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 12:11
שוב, יש לך במשולש שלוש צלעות, ולשלושתן אתה יכול להוריד גובה. החישוב של בסיס כפול גובה חלקי שניים בכל אחת מהצלעות יתן לך אותו שטח. הגובה לצלע dc והגובה לצלע ac הוא אותו גובה. כל זה בתנאי שאתה מתאים גובה מסויים לצלע שהוא אנך לה.
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט איציק וקנין ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/פברואר/2015 ב- 12:11
חחח בכיף
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.