פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

חיבור- עמידה בזמן

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
pepa111 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 43
  ציטוט pepa111 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: חיבור- עמידה בזמן
    פורסם: 03/מרס/2015 ב- 16:17
שלום,

אני לא מספיק לסיים בזמן את החיבור: כשעוברת חצי שעה, אני לכל היותר מסיים את פסקת הפתיחה ושתי פסקות טיעון.
כדי לסיים את פסקת טענת נגד ופסקת סיום לוקח לי עוד כעשר דקות.
יוצא שלוקח לי מעל 40 דקות לסיים את החיבור כראוי (זאת מבלי לקרוא אותו ולעבור עליו בסוף).

אני מנסה לאמץ את הגישה של "עדיף חיבור שלם מאשר חיבור מושלם", אך עדיין מתקשה לכתוב את מה שאני מעוניין בזמן הקצוב.
למרות שאני מניח שאין איזה פתרון קסם לכך, אשמח אם יש איזו עצה שתוכל לסייע לשפר זאת.

תודה.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/מרס/2015 ב- 19:08
תמדוד זמן לכל חלק בנםרד ונסה למצוא איפה אתה מתעכב יותר מידי, וגם כמה זמן עובר עד שאתה מתחיל לכתוב.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
ak47474 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: **
מאמרים: 156
  ציטוט ak47474 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/מרס/2015 ב- 19:23
יכול להיות שאתה לא עודה תכנון של החיבור לפני שאתה כותב אותו? בפעם הראשונה שניגשתי לבחינה כתבתי את החיבור ישר מההתחלה וחשבתי תוך כדי הכתיבה, ובאמת כמעט ולא סיימתי את החיבור.
בפעם השניה שניגשתי ובהכנה הקפדתי על טיוטה(טבהל) מאורגנת ובאמת סיימתי את החיבור לפני שעברו 30 דקות.
לתחילת העמוד
pepa111 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 43
  ציטוט pepa111 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/מרס/2015 ב- 19:58
להלן מדידת זמנים (דקות) שביצעתי לפי החלקים השונים:

הקדמה (העלאת טיעונים בעד ונגד) - 4:49
פסקת פתיחה - 10:03
פסרה ראשונה - 11:13
פסקה שנייה - 8:43
פסקת נגד והפרכה - 7:20
פסקת סיכום - 3:45

סה"כ: 45:53

מה אני יכול ללמוד מכך?
כעיקרון, פשוט לוקח לי זמן לכתוב - זה לא זורם מעצמו. אני חושב בראש ומתכנן מה ואיך אני הולך לכתוב ואז כותב - ככה כמעט כל משפט.
סך הכל כתבתי 31 שורות במבנה מאוד דומה לחיבורים שבספר.

אשמח לשמוע אם יש לך איזו עצה ליישום, או תובנה כלשהי מהנתונים..

תודה.

נערך ע"י pepa111 - 04/מרס/2015 ב- 20:03
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/מרס/2015 ב- 09:03
הזמן שאתה מקדיש לטרום הכתיבה הוא טוב, אבל אתה מבזבז הרבה הרבה יותר מידי זמן על הכתיבה עצמה.
פסקה צריכה לקחת לך 5 דקות מקסימום - תעבוד על זה.

הבעיה שלך היא לא בכתיבה, היא בחשיבה. אתה צריך להיות פחות נוקשה - יש לך משפט מפתח? כתוב אותו, תסביר ותן דוגמה, אין מה לבזבז על זה זמן.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.