פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קריאת ספרים כתחליף למילון

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
danielmihl הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 6
  ציטוט danielmihl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קריאת ספרים כתחליף למילון
    פורסם: 29/יולי/2015 ב- 14:59
1.רכשתי את הערכה ללימוד פסיכומטרי עם הוידיאו והמילונים, אך לצערי גיליתי שיש לי סוג של דיסלקציה בעברית כנראה, דבר המתבטא בחוסר אונים בקריאת טקסטים ושינון מילים בעברית(לעומת אנגלית, שיש לי שליטה הזיכרון צילומי כמעט[עברית שפת האם]). רציתי לדעת האם ספרים בעברית יכולים להועיל בשינון מילים שיופיעו בבחינה ובמידה וכן איזה?
2.רכשתי בנפרד את הספר לחיבור בעברית ה80 במקום 50(למי שקנה את הערכה יש את ההנחה הזאת) אפשר הסבר מדוע?
3.במידה ואני רוצה שתבדקו חיבור אחד, לשלוח כאן, או ליצור קשר איתכם?

תודה!
לתחילת העמוד
פסיכימקורי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 379
  ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יולי/2015 ב- 16:23
אענה לך לגבי שאלה 1:
קריאת ספרים תועיל בטווח ארוך, אורך מאוד(שנים), ולכן בטווח הקצר היא לא תועיל כ"כ.
אמנם היא לא תועיל כ"כ, אבל זו לא סיבה שלא לקרוא ספרים טובים בעברית(ובאנגלית). במקום לשבת אל מול המקרע-קח ספר ותקרא, נזק לא יהיה.

אם אתה לא מצליח לשנן מהמילון, נסה לבנות אסוציאציות/להשתמש בכרטיסיות/ פתקים על חפצים בבית....
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יולי/2015 ב- 20:57
2. מכיוון שעשית את זה באתר ולא טלפונית. זה לא מבצע באתר זה משהו זמני שהחלטנו עליו ולכן הוא לא מתבצע אוטומטית ברכישה באתר. תתקשר למשרד ויסדרו לך את כל מה שצריך :)

3. את החיבור, כולל מטלת החיבור, יש לשלוח למייל info@psycho.co.il. ואם בחיבור עסקינן, אז קבל 2 טיפים לגבי המילה "במידה":
1) לא כותבים "במידה ו-", רק המילה "הואיל" מקבלת ו"ו אחריה, כל שאר המילים מקבלות שי"ן (למרות ש- וכו').
2) בניגוד למה שכמעט כולם חושבים ומשתמשים, המשמעות של "במידה ש-" היא לא "אם". המילה "במידה" באה לציין כמות. שימוש נכון הוא "אני אוהב סוכריות במידה שאני אוהב שוקולד" (באותה מידה כמו...). אם אתה רוצה לכתוב "אם", פשוט תכתוב "אם" :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט danielmihl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יולי/2015 ב- 21:16
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

2. מכיוון שעשית את זה באתר ולא טלפונית. זה לא מבצע באתר זה משהו זמני שהחלטנו עליו ולכן הוא לא מתבצע אוטומטית ברכישה באתר. תתקשר למשרד ויסדרו לך את כל מה שצריך :)

3. את החיבור, כולל מטלת החיבור, יש לשלוח למייל info@psycho.co.il. ואם בחיבור עסקינן, אז קבל 2 טיפים לגבי המילה "במידה":
1) לא כותבים "במידה ו-", רק המילה "הואיל" מקבלת ו"ו אחריה, כל שאר המילים מקבלות שי"ן (למרות ש- וכו').
2) בניגוד למה שכמעט כולם חושבים ומשתמשים, המשמעות של "במידה ש-" היא לא "אם". המילה "במידה" באה לציין כמות. שימוש נכון הוא "אני אוהב סוכריות במידה שאני אוהב שוקולד" (באותה מידה כמו...). אם אתה רוצה לכתוב "אם", פשוט תכתוב "אם" :)

קודם כל תודה רבה, לא ידעתי את זה בכלל, ובנוסף רציתי לדעת, לגבי למידה של מילים חדשות, יש לך פיתרון? למה בכל "שיטה" שניסיתי(פתקים, תוכנות למידה, השמעה של המילה, חזרות, אסוציאציות ומה לא) לא מצליח לזכור כלל, לא כמו אנגלית. חשבתי אולי לגשת לפסיכומטרי באנגלית.. מה דעתך?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יולי/2015 ב- 21:23
אפשר לגשת באנגלית, אבל היתרון שהיה לזה בעבר התבטל - פעם במבחן המשולב לא היה אוצר מילים אבל עכשיו גם בעברית אין. את המילים צריך בשביל האנלוגיות, ובמשולב אם יש מילה קשה באנלוגיות אז היא גם מילה קשה באנגלית שלרוב לא מכירים.
אסוציאציות היא הדרך המוכחת כטובה ביותר, ממש אי אפשר שלא לזכור את הפירוש של המילים, הבעיה היא שקשה למצוא אסוציאציות לכל המילים, אבל לפחות כדאי לנסות לחלק - לקשות שבהן.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט danielmihl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יולי/2015 ב- 22:31
תודה רבה לך =]
חבל שאתה לא מלמד/פותח מכון... הייתי בא
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .219 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.