פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה בשאלת כללים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
eitanuch הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: חיפה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 254
  ציטוט eitanuch ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה בשאלת כללים
    פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 12:27
היי
נתקלתי בשאלה שלא הצלחתי לפתור נכון, אשמח לעזרה.

רותם ומעיין לומדות באותו בית הספר.
רותם: "כל הבנים בכיתה שלי הם שחורי שיער."
מעיין: "רק בכיתה שלי יש ילדים ג'ינג'ים."

איזה מהמסקנות הבאות נובעות מכל אחת מהטענות בנפרד?

(1) בכיתה של מעיין אין ילדים שחורי שיער.
(2) בכיתה של רותם אין בנים ג'ינג'ים.
(3) בכיתה של רותם אין בנים בלונדינייים.
(4) בכיתה של רותם אין בנות גינג'יות.

1 - פסול. המסקנה נובעת מטענה 1 אך לא מטענה 2.
2 - לפי התשובות היא נכונה אבל אני לא מבין למה. המסקנה נובעת מטענה 1 אבל יכול להיות שמעיין ורותם באותה כיתה ואז טענה 2 סותרת. אפשר להסיק מסקנה כשלא יודעים בוודאות שהן בכיתות נפרדות? גם כשאומרים "ילדים" אז זה יכול להיות גם בנים וגם בנות לא?
3 - פסול. טענה 1 סותרת.
4 - פסול - לא ידוע כלום אל בנות אז אי אפשר להסיק לגביהן.

נערך ע"י eitanuch - 25/אוקטובר/2015 ב- 12:28
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 13:33
היי.

קודם כל, המילה "ילדים" יכולה להתייחס גם לזכרים וגם לנקבות. למעשה, כל צורת רבים בזכר(אני מדבר רק על הלשון העברית המודרנית כמובן) יכולה להתייחס לבנים בלבד או לשני המינים ביחד. למשל, אם אומרים בחדשות "חברי הכנסת של הליכוד הצביעו כך וכך", זה לא אומר שאין בליכוד חברות כנסת, זה פשוט אומר שהמין של אותם "חברי הכנסת" לא ידוע או שאינו רלוונטי.
כך שתשובה 2 לא סותרת בהכרח את מה שמעיין אומרת,יכול להיות שהיא ורותם באותה כיתה ושרק בכיתה שלהן יש ילדות ג'ינג'יות.

שנית כל, אם אתה רואה מצב ששום תשובה לא נכונה בהנחה ששניהן באותה כיתה, פשוט תניח שהן לא באותה כיתה. לא יודע מאיפה השאלה הזאת, אבל זה בלתי נמנע שגם במרכז הארצי יצוצו טעויות לפעמים.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.