פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מילים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
nati8888888 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: אשקלון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 35
  ציטוט nati8888888 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מילים
    פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 15:10
היי וצהריים טובים. מתכוון לגשץ למועד פבואר. והתחלתי ללמוד מילים. הבעיה היא שאני לא מצליח לזכור מילים בכלל מהמילון. זה פשוט לא נכנס. התחלתי לקרוא מאמרים וללמוד מילים משם. דווקא בשיטה הזאת הולך לי טוב יותר. השאלה שלי האם לימוד מילים ממקורות כמו מאמרים ולא מהמילון זה משהו שיכול להכשיל אותי? כי כביכול המילון זה מילים ממוקדות לבחיננ. ויכול להיוץ שהמילים שאתקל בהם במאמרים הסבירות שהם יופיעו אפסיים. איך אתה ממליץ שאלמד את האוצר מילים? האם אני טועה כשאני לומד ככה.
2. האם הגעה לפטור באנגלית זה משהו שניתן להגיע אליו עם למידה אינטנסיבית. הרמה שלי היא בינונית פלוס. ניתן להגיע בפרק של 3 וחצי חודש לפטור המיוחל?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 15:20
היי נתי,
1. יכול להיות שיש לנו פתרון עבורך. אוטוטו יוצא ספר חדש של משחקי מילים - תרגול של המילון בצורה מעניינית יותר - תשבצים, משפטים בעברית ומילים באנגלית משולבות בתוכם, התאמות בין מילה לפירוש ועוד.
לימוד ממאמרים או מספרים אינו מאוד יעיל לבחינה, זה בזבוז של אנרגיה בתוכן שלא מתאים לבחינה בהכרח.

2. באופן עקרוני כן, פשוט צריך לחרוש :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
nati8888888 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: אשקלון
מאמרים: 35
  ציטוט nati8888888 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 15:24
מתי הספר יוצא?
דבר שני מה שאתה אומר זה שלימוד מילים ממאגר שהוא לא מילון זה דבר מיותר? שאם כהר ללמוד מילים זה רק מתוך מילון פסיכו?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 16:26
אם המאגר הוא לא מוכוון ללמד מילים לפסיכומטרי אז הוא מיותר, אתה תיתקל שם במלא מילים שלא רלוונטיות ותפזר את האנרגיה שלך סתם.
יעיל ללמוד או ממילון פסיכומטרי, או מספר תרגול מילים שמיועד לפסיכומטרי.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 21:36
תראה, האנגלית היא אחת.
זה נכון שבמאמרים רגילים באנגלית אתה תתקל במילים שהסבירות שלהם להופיע בפסיכומטרי נמוכה יותר מהסבירות של המילים במילון ייעודי. אבל בסופו של יום, כמו שאתה יודע, מי שמצליח בפרק אנגלית בפסיכומטרי הוא לאו דווקא מי שחורש על המילון אלא פשוט מי שיודע אנגלית עוד מלפני שהוא מתחיל ללמוד לבחינה. כך שלא הייתי אומר שקריאת מאמרים ו\או ספרים הם בזבוז זמן מוחלט, כי בסופו של דבר גם המילים שאתה לא מכיר בהם עלולות להופיע בבחינה. הבעיה הגדולה ביותר לדעתי היא שאתה מבזבז את רוב הזמן על קריאת מילים שאתה כן מכיר, וגם המילים שאתה לא מכיר ומתרגם - אם אתה לא חוזר על זה אחר כך סביר להניח שזה לא ייתפס. לטווח הארוך נגיד אין ספק שהדרך הכי טובה להשתפר באנגלית היא לקרוא ספרים, לדבר עם אנשים שהאנגלית היא שפת אמם או קרובה לכך, לראות סרטים בלי כתוביות וכו', כי אז הרבה מילים שאתה קורא\שומע ולא מכיר מתקבעות בזיכרון שלך לטווח הארוך. אבל כשמדובר ב-3 חודשים.. קשה להאמין שתצליח להשתפר מזה באופן יעיל.

הייתי ממליץ לך להתמיד בשינון מילים, גם לי היה קשה לשנן בהתחלה אבל מרגע שאתה מתרגל ונכנס לסוג של שוונג זה נהיה הרבה יותר קל. לי עוזר מאוד לחזור על המילים שאני לא מכיר ועל הפירוש שלהם בקול למשל, תמצא אם יש משהו שעוזר לך. היום אני לומד בממוצע 20 מילים באנגלית ו20 מילים בעברית כל יום, כשאני משקיע לשניהם ביחד משהו כמו שעה. אין שום סיכוי שאם אני אקרא מאמרים לדוגמה אני אצליח ללמוד 40 מילים בשעה(ואני בכלל לא מדבר על כך שהמילים מהמילון בעלות סבירות סטטיסטית גדולה יותר להופיע במבחן).

בהצלחה
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/אוקטובר/2015 ב- 23:21
גלעד, לא אמרתי שזה בזבוז זמן מוחלט, אמרתי שזה בזבוז זמן.
ככל שתלמד ממקור שהוא יותר מותאם לבחינה כך הזמן שלך יושקע בצורה נכונה יותר.
אם אני הייתי צריך לבחור בין לקרוא מאמרים שלא קשורים לבחינה לבין לשנן מילון כמו תוכי - אין כאן בכלל ספק - ברור שלשנן מילון יעזור יותר.

בשורה התחתונה, גלעד צודק - מילון מילון מילון...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/אוקטובר/2015 ב- 08:42
אלעד, אני מסכים שמבחינה סטטיסטית המילים החדשות שתלמד בספרים או מאמרים יהיו בעלות סיכוי נמוך יותר להופיע בבחינה מאשר המילים שבמילון, אבל לא הייתי אומר שזה כלכך משמעותי.
שוב, אני מניח שאנחנו מסכימים שמי שמצליח באנגלית בפסיכומטרי הוא מי שידע אנגלית טוב עוד מלפני שהחל ללמוד לפסיכומטרי. מהיכרות עם אנשים שיודעים אנגלית טוב מאוד(והאנגלית היא לא שפת אמם), ברוב המקרים הם למדו את האנגלית שלהם מסרטים ומשירים. כך שאי אפשר לומר שהמילים בספרים ובמאמרים, שלרוב ברמה יותר גבוה מאלה שבסרטים ובשירים, לא טובות לבחינה הפסיכומטרית. כן אפשר לומר שהן פחות טובות מהמילים שבמילון ייעודי, אבל לא שהן לא טובות או שהן בזבוז זמן.
אם לצורך העניין הבעיה היחידה במאמרים ובספרים היית שהמילים לא מותאמות בדיוק לפסיכומטרי - הייתי מעדיף ללמוד מספרים ומאמרים, כי גם אם הלימוד היה פחות יעיל, הוא היה הרבה פחות מעיק והרבה יותר מהנה מה שמן הסתם היה מאפשר ללמוד ממנו למשך הרבה יותר זמן כל יום. לדעתי כאמור, הבעיה העיקרית היא בזבוז הזמן שיש בקריאה של כלכך הרבה מילים שאתה כן מכיר, אבל איש איש ודעתו. :)
לתחילת העמוד
לילךברן הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 30
  ציטוט לילךברן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/דצמבר/2015 ב- 10:22
מתי יוצא הספר עם הפעילויות שדיברת עליו?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/דצמבר/2015 ב- 15:35
האמת שמוכן כבר, פשוט עדיין לא העלינו לאתר...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
לילךברן הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט לילךברן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/דצמבר/2015 ב- 14:28
אז איפה אפשר להשיג אותו?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/דצמבר/2015 ב- 19:06
בקרוב באתר, אני מניח שעוד כשבוע-שבועיים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
לילךברן הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט לילךברן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/דצמבר/2015 ב- 13:40
הממ לא יעזור כבר כנראה..
תודה בכל מקרה
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .266 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.