פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אשמח לעזרה ממוצעים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
shay123hay הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: נתניה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 282
  ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אשמח לעזרה ממוצעים
    פורסם: 13/נובמבר/2015 ב- 14:58
למי שיש תספר של פסיכו גיאומטריה ובעיות שאלות על ממוצעים:

1-בכיתה בת 4 תלמידים ממוצע הציונים הוא 60 אם נוסיף לכיתה תלמיד שממוצע הציונים שלו הוא 80 מה ממוצע הציונים החדש בכיתה?

השאלה שלי היא:
ראיתי בתשובות שהתייחסתם למומצע הציונים של התלמיד החדש (80) כאל הציון שהוא קיבל. האם זה מהסיבה שניתן להתייחס למומצע כאל מספר ממש ?כמו שנאמר בסרטון של וואלה סקול? (כי לא נאמר פו שזה הציון שלו אלא הממוצע של ציונייו)

2-בחמישייה הפותחת של מכבי החליפו שחקן שגובהו 187 סנטימטר בשחקן שגובהו 202 סנטימטר ממוצע הגבהים לאחר החילוף הוא 198 סנטימטר.
מה היה ממוצע הגובה לפני החילוף?

השאלה שלי:
בתשובות ניתן נוסחה של :״ נוסחת השינויים״
שבנוסחה יש שינוי חלקי מספר האברים .
האם השינוי הוא לא לגבי הממוצע הישן??
כי פו הייתיחסתם לשינוי כאל ההבדל בין השחקן החדש לישן ושינוי אמור להיות ביחס למומצע לא?
אם טעיתי אשמח להסבר למה מתייחס השינוי בנוסחה ?

3-ערבבו 100 מ״ל אלכוהול בריכוז של 20% עם 400 מיליליטר אלכוהול בריכוז של 30% מה הריכוז האלכוהול בתערובת החדשה?

למה זאת שאלת ממוצעים ( האם ממוצעים זה לא בין שתי קבוצות כמו :ציון במתמטיקה ואנגלית פו זה יותר ערבוב ריכוזים לא?)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2015 ב- 15:44
1. כן
2. תשכח מנוסחת השינומים - רק טעויות היא תגרום לך. מיותרת לחלוטין בפסיכומטרי.
3. אפשר לפתור גם באחוזים וגם בממוצעים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:10
לגבי 1- אז כל עוד לא נתון לי שום נתון ממש לגבי כמה הוא קיבל במבחנים בשאלה ניתן להתייחס למומצע כאל כמה שהוא קיבל ?
וזה תמיד ככה בכל השאלות ?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:17
אני תמיד מפחד שתלמידים שואלים "זה תמיד ככה?", כי אתה אף. פעם לא יכול לדעת למה הם מתכוונים ולאן הם יקחו את התשובה הזו.

אז אני לא אגיד כן או לא, אלא אסביר בקצרה -
אם נתונה לי קבוצת איברים שהממוצע שלה ידוע, מותר לי להתייחס לכל אחד מהאיברים בקבוצה כאילו הוא שווה לממוצע, כבל רק אם מדברים על כל הקבוצה. אם בוחרים איבר ספציפי מתוך הקבוצה אי אפשר לדעת לגביו כלום.

ודוגמה במספרים, כדי שיהיה קל יותר להבין:
בכיתה יש 20 תלמידים עם ציון ממוצע 80.
מותר לי להתייחס כאילו כל אחד מהתלמידים קיבל 80 (למשל, כדי לחשב את הץסכום הציונים אני עושה 20 כפול 80,למרות שאני לא יודע כמה קיבל כל תלמיד),
אבל,
אם אני בוחר תלמיד ספציפי מהכיתה - אין לי מושג מה הציון שלו.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 14/נובמבר/2015 ב- 20:40
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:34
אלעד אז למה שאלה 1 היא כמו מה שאתה מסביר ?הרי אני לא יכול לדעת מה הציון שלו
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:36
כי בשאלה 1 אומרים לך שממוצע הציונים שלו הוא 80 - זה נתון.
לא אמרו לך ששלפו ילד מתוך כיתה שהממוצע שלה הוא 80, אלא אמרו לך מה הממוצע שלו.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:37
אני יהיה יותר מדיוק בשאלה , אמרתה שאני לא יכול לדעת על איבר ספציפי אלא על כל איבר בכללי שהוא שווה למומצע.
בשאלה אחד זה לא ספציפי ?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:38
לא. לא שאלו אותך מה הציון שלו במבחן בכימיה. מה שרלוונטי להשפעה על הממוצע בכיתתי זה הממוצע של כל הציונים שלו.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:43
איך אתה רואה את זה בשאלה שמדובר על ממוצע הציונים שלו?
אני הבנתי שאמרו שממוצע הציונים בכיתה הוא 60 הכוונה היא לקחו ציון מכל תלמיד ועשו ממוצע אז האם לא הכוונה שכדי לדעת מה הממוצע עם התלמיד החדש אני צריך לדעת את הציון שלו ולא את ממוצע הציוניים?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:49
מה זה משנה לך כמה הוא קיבל בכל מקצוע?
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 20:51
כי אני לא יודע מה להוסיף ל60 כדי לדעת את הממוצע החדש?
זה יכול להיות כל מספר ,אני רק יודע שממוצע הציונים הוא 80
לתחילת העמוד
טליהטליה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: צפון
מאמרים: 1042
  ציטוט טליהטליה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 21:53
קטע.. באתי לפתוח שרשור חדש וראיתי שכבר התכתבתם על דברים דומים:)
אז קודם כל שבוע טוב ומוצלח לכולם!
א. מה התשובה של שאלה 1??? יש מצב ש64?
ב. אלעד, שאלה כגון 51 בתרגול ממוצע באתר, היא לא קשה מדי? איך אני יכולה להסיק את ה0% ההוא בהנחה שאני לא יודעת כימיה ולא באמת חושבת על מה זה אומר ריכוז של פטל לעומת ריכוז של מים..
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט shay123hay ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/נובמבר/2015 ב- 14:00
אלעד אני רוצה לראות שהבנתי .
כוונת השאלה היא שממוצע הציונים של הילד משפיעה על הממוצע ולכן הוספת אותו נכון?
לא התכוונו שלקחו איזה מבחן מן הממוצע של הילד אלא התכוונו למומצע עצמו נכון?( כי אין לכך שום התייחסות בשאלה פשוט כתוב הוסיפו ילד שממוצע הציונים שלו 80 אז מפו אני מבין שמתכוונים ל80עצמו)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/נובמבר/2015 ב- 14:42
שי, אני לא כל כך מבין איפה אתה מסתבך.
ממוצע שווה לסכום האיברים חלקי מספר האיברים.
יש 4 תלמידים שהממוצע שלהם 60. לא חשוב לי כמה קיבל כל אחד כי אני לוקח את כולם, ולכן אפשר להתייחס לזה כאילו ממוצע הציונים של כל אחד מהם הוא 60.
הצטרף ילד אחד עם ממוצע ציונים 80. לא אכפת לי כמה הוא קיבל בכל מקצוע, מה שמעניין אותי זה רק הממוצע שלו - 80.

כעת, סכום האיברים הוא 4*60 + 80 (הסכום של 4 התלמידים ועוד ממוצע של התלמיד החדש), ומספר האיברים הוא 5.
הממוצע הוא 320 לחלק ל-5 --> 64.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.