פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עשיתי סימולציה - מה עכשיו?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
eitanuch הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: חיפה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 254
  ציטוט eitanuch ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עשיתי סימולציה - מה עכשיו?
    פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 12:20
היי
עשיתי עכשיו מבחן של המרכז. להלן הציונים:
מילולי - 110
כמותי - 138
אנגלית - 142

במילולי התחלתי טוב, כי אנלוגיות זה נושא שאני מצליח בו. מתוך שני הפרקים הייתה אנלוגיה אחת שטעיתי בה משום שלא ידעתי את הפירוש של אחת המילים בתשובות. אני לא מאמין שאפשר להסיק מזה שאני לא טוב באנלוגיות אלא פשוט ללמוד עוד את המילון. רוב הטעויות מתרכזות באזור האחרון של הבעיות וממשיכות לקטע קריאה.
פרקי כמותי - טעויות שנובעות מעודף ביטחון עצמי בעיקר. על זה אני חושב שאני אחפר בסימולציות הבאות בקלות. את כל הפרקים סיימתי לפני הזמן ועוד נתתי לעצמי ללכת לשירותים בזמן שנותר.
פרקי אנגלית - אין יותר מידי מה לפרט. 2 טעויות בסה"כ בכל הפרקים ששתיהן באותו הפרק, באותו הטקסט.

מה הלאה? לחזור על הספר חשיבה מילולית בנושאים החלשים? *הכל חוץ מאנלוגיות* Ouch

נערך ע"י eitanuch - 14/נובמבר/2015 ב- 12:23
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 16:09
אני לא מומחה כמו אלעד(או בכלל), אבל אני מסיק מדבריך שאתה לא טועה בשל חוסר זמן אלא בגלל אלא פשוט בגלל שאתה לא מבין את השאלות בהבנה והסקה ו\או אנסין. זה נראה שהבעיה העיקרית שלך היא בהבנת הנקרא. הייתי מתאמן במיוחד על זה כי בשאר נראה שאתה טוב מאוד(גם באנגלית לפי מה שאתה מתאר נראה שהבעיה היא בעיקר הבנת הנקרא).

נערך ע"י giladk123 - 14/נובמבר/2015 ב- 16:09
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 16:12
רק תיקח בחשבון שזה אמנם בהחלט אפשרי לפתח מיומנות בהבנת הנקרא, אבל אני לא חושב שזה ממש אפשרי ללמוד את זה מקצה לקצה בתוך חודש. זה מהכישורים שאתה רוכש במשך שנים, כמו אנגלית. כך שפשוט תיקח בחשבון שבזה יהיה לך ציון נמוך יותר.
לתחילת העמוד
eitanuch הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט eitanuch ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:36
אפשרי זה יפה. תראה, לא נכשלתי בבגרות בלשון ולא קיבלתי 100. אבל הנטייה תמיד הייתה לאחרון.
אני מודע לבעייה שלי בהבנת הנקרא. השאלה היא, איך לשפר?
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 21:42
קשה לי לומר כי זה דווקא הצד החזק שלי.
הבגרות בלשון בכללותה לא כלכך רלוונטית, אני לא זוכר לגמרי איך היא נראית אבל כל הנושאים של "נושא, נשוא, מושא ולוואי" לא קשורים להבנת הנקרא אלא ליכולות לוגיות שניכר שיש לך. אני חושב שהדרך הכי טובה היא פשוט לפתור מלא אנסינים, הן של המשרד והן של החוברות השונות. לא הייתי ממליץ לשים הגבלת זמן, לפחות לא בהתחלה. אני חושב שכדאי קודם כל שתנסה לפתור בקצב שלך(אבל לא לאט מדי) ושתנסה לנתח ממה בדיוק הטעויות שלך נובעות. גם הבנת הנקרא זה נושא די רציני. האם זה בגלל שאתה לא מצליח להבין דקויות? האם זה בגלל שאתה מדלג על מילים? אולי שוכח את ההקשר? יש המון..

בכל מקרה הייתי מחכה לאלעד..
ד"א אני גם לא בטוח שהישועה חייבת להגיע בהכרח מתחום הפסיכומטרי, אולי תתייעץ עם איזה מורה ללשון או גורם מקצועי ספציפי אחר על תרגול יעיל יותר של התחום הזה.
לתחילת העמוד
eitanuch הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט eitanuch ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/נובמבר/2015 ב- 15:42
טוב אז ככה, סימולציה שנייה עברה בצורה דיי משמחת, אשמח לעצה בכל זאת.

לאור הדעה ששיפור משמעותי בחלק של השאלות באמצע הפרק המילולי הוא לא בר השגה בפרק זמן קצר, החלטתי פשוט לדלג עליהן. האמנתי שאני מסוגל לפתור את הטקסט בעזרת יותר ריכוז וזמן ולכן העדפתי להשקיע את רוב הזמן בו (או בניסוח כללי יותר - השקעתי במה שאני יכול להצליח).

שיפרתי ככה את הפרקים המילוליים ב7 שאלות נכונות בממוצע לפרק. לא היו טעויות בכלל בקטע הקריאה, בעוד שבחלק שהימרתי, פגעתי במקרה הטוב בשאלה אחת.
הכמותי נשאר טוב כמו שהיה. פרק אחד ללא טעויות ופרק אחד עם 2 טעויות חישוב. צריך לעבוד עוד בשביל למנוע את הכאפה הזאת בפעם הבאה...
האנגלית גם נשאר טוב. אמנם ירד מסף הפטור אבל מדובר בטעויות של מילים בלבד, ואת המילון עדיין לא זנחתי.

להמשך - האם כדאי לי להתעמק קצת בשאלות הסקה במילולי, או להתאמן לקראת מה שאני כבר טוב בו ולמקסם את סיכויי ההצלחה שלי בו?

נערך ע"י eitanuch - 20/נובמבר/2015 ב- 15:47
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.