פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

החלה להיות תקווה?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
primoshrimp הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: ashdod
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 12
  ציטוט primoshrimp ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: החלה להיות תקווה?
    פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:08
אוקיי, אז האמת שאני לא יודע איך להתחיל את זה, אז פשוט אשפוך הכל לפי הסדר.

למי שאין כח לקרוא הכל, מוזמן לקפוץ אל השורה הקדושה למטה, אך הרקע הכללי יעזור מאוד לניתוח הבעיה.

במועד אוקטובר או סבפטמבר של 2014 לקחתי קורס תיכון של קידום, וניגשתי לפסיכומטרי. אני מדגיש שנגשתי, לא באמת למדתי או השקעתי בבחינה, סתם נכחתי בקורס ונבחנתי כי מרבית החברים הלכו לשם. יש לציין שרציתי באותו זמן ללכת לעתודה, אז זה היה אחד המוטיבים שלי. באותה עת התמונה הכללית של הפסיכומטרי הייתה נראית ברורה מאליו, אף קלה אם מסתכלים מהצד. הו כן, איך טעיתי בסוף. חשבתי שזה ילך בצורה חלקה. אני אל אוהב להאשים דברים חיצוניים בהשלכות של אנשים, שלי בפרט, אך זו לא הייתה תקופה כל כך לא יציבה בשבילי, מה שלדעתי הפך את זה לפלונטר רציני.

קיבלתי בסוף 487 (128 אנגלית, 86 מילולי ו94 כמותי)

אחרי הבחינה נכנסתי לדיכאון, ובאותו זמן התחלתי לערער בבחירת למידה של מקצוע הנדסי (חשמל) לאור הציון כמותי המעורר סלידה. אבל הבטחתי לעצמי שאני אגש שוב לפסיכומטרי, אגש למועדן האחרון של לפני העתודה, אפריל 2015. כך עשיתי.

בפברואר, או לקראת סוף ינואר, סיימנו את כל הבגרויות בתיכון, אז זה פינה לי ממש קצת זמן יחסית לבחינה באפריל(יצא לפי היומן שהכנתי באותו זמן חודש ועשרים יום, פלוס מינוס). יתר על כן היו לי שלוש בחינות של כיתה י"ג (אני הייתי במגמת טכנאי ובגרות - טעות ענקית בפני עצמה) אשר הייתי צריך לגשת אליהן במהלך הלימוד לפסיכומטרי, ולכן זה הוסיף לחץ מיותר.

בזמן למידה עשיתי משהו שעד היום מפתיע אותי: הכנתי לוח זמנים כל כך מדוייק, מדוייק יותר מכל חישוב של הטובים מהמנדסים הגרמניים, ואף עמדתי כמעט בכל הזמנים שלו, שהצלחתי להכניס את המירב חומר לימוד וחזרה לפי התוכנית לימוד שלי. שאם מסתכלים עליה היום, היא הייתה יחסית פגומה. אך בכל זאת הישג יפה.

חשוב לציין שבמהלך הלמידה של הפסיכומטרי לא קראתי או שיננתי מילים, אך מקבלת הציון של הפסיכומטרי הראשון לתחילת הלימוד לשני כן. זה לדעתי מה ששיפר בצורה יחיסת את הציון המילולי שלי, בכך שהתחלתי לקרוא יותר מהר ולהבין יותר את הכתוב. אולי קראתי לכל היותר שלושה ספרים מבין שני המועדים.

כפי שאמרתי לפני כן, אם מסתכלים על התהליך למידה שלי, הוא היה פגום יחסית. לא באמת שיפרתי מהסימולציות האמצעיות לאחרונות של המועד השני בפרקים הכמותיים, וזה מה שהרג אותי. לקראת הסוף התחלתי לצפות בכל מיני סרטונים על איך לנסות לגשת לכמותי ולשפר ציון. לראות איזה שאלות להשאיר לסוף, לא להיתקע על שאלה מסויימת וכו', אך זה לא באמת שיפר את הציון בצורה משמעותית, מכיוון שזה היה מאוחר מידי מבחינת סימולציות. היה ניכר השיפור בפרקים המילולים. האנגלית נשארה אותו דבר, טוב, נו, מינוס נקודה.

בסוף קיבלתי 579 (127 אנגלית, 111 מילולי, 110 כמותי). האמת שהייתי נורא נטרלי מהציון הזה, מכיוון שידעתי שהוא מספיק לי לעתודה ולמידה במכללה, אז שמחתי שלפחות אני יכול לעוף מתחילת כיתה י"ד וללכת למהנדס. מה שביאס אותי נורא היה הביטול פרק כמותי כי המבחן הופץ באיזה קורס. זו הייתה הפעם הראשונה שקיבלתי בפרק המילולי יותר מהכמותי. הציון בפסיכומטרי היה נמוך יותר מהסימולציות. הציונים שלי נעו בין 580-610.

השורה הקדושה:

עם הציון הזה התקבלתי לעתודה, נכנסתי להנדסת חשמל במכללה HIT בחולון והתחלתי בדיוק עכשיו את השנה הראשונה. כל החברים העתודאים שלי הלכו לאוניברסיטאות, והחוויה הסטודנטיאלית והמוסד הלימודי שלי פשוט גורם לי לחשוב פעמיים על עתודה, כי זה מבאס בטירוף. בשבילי ללכת לאוניברסיטה זה אידיאל.

אז החלטתי לגשת שוב לפסיכומטרי, להוכיח לא רק לעצמי שאני יכול, אלא לכולם שאני יכול ללכת לאוניברסיטה.

אני מרגיש שאני גרוע בצורה יוצאת דופן בכמותי, וזה מרגיש כל כך מתסכל שאין לי תשתית מתמטית איתנה. לדעתי זה מכיוון שהייתי תלמיד כל כך גרוע בשנים הכי קריטיות מבחינה חשיבה מתמטית לוגית. עד כיתה ט' פשוט הייתי תלמיד מפגר, אף איימו שיעיפו אותי מהכיתה, ולכן אין לי זכרונות בכלל מהחומר של אז, פשוט בור ענק בהשכלה. בסו, כמובן נהייתי מצטיין, אבל איפה גזירות של לוג יעזור לי בפסיכומטרי? מאז הפסיכומטרי השני אני מרגיש שהשתפרתי מאוד מבחינה מילולי: קראתי המון ספרים, אני טכנית בולע אותם, הן בעברית והן באנגלית. עשיתי גם מנוי לעתון באנגלית, אז בכלל.

מאז אני רק חושב ומערער, ובאחד מן הימים עלה לי רעיון גאוני פשוט:
אני בור במתמטיקה, אז אני חייב לשפר הכל מהתשתית, ולכן הורדתי כל מיני ספרים מתחילים למתמטיקה, כאלה שמלמדים חשיבה מתמטית מהירה, Mental Math ואף ספרי לימודים של SAT ו ACT אמריקאיים. התחלתי באמת לראות איזו זהות לשאלות שיש לפסיכומטרי שלנו. אז איך זה מסתדר אתם אומרים? לדעתי אם אני אתחיל עכשיו פשוט לפתור בשקט בעיות מתמטיות קריטיות, ליתר דיוק שלושה או ארבעה ספרים מפוצצים בשאלות כאלה, אבנה לעצמי תשתית מתמטית ואגש בשקט אחרי זה. התוכנית היא להתחיל מעכשיו עם המתמטיקה, קריאת ספרים, (15 עמודים בכל ספר, אחד באנגלית והשני בעברית בכל יום ובימים שאני לא במכללה אז לפחות 40 בכל אחד), שינון מילים בשקט ובקיץ של 2016, בסוף סמסטר ב', לגשת לפסיכומטרי עם קורס שגם ילווה אותי.

אני אעריך בצורה מטורפת אם מישהו יגיב בבקשה, בכל דרך שהיא. אני ממש מחפש עזרה על איך אוכל לעשות את הבלתי אפשרי. איך לדעתכם התוכנית?

תודה לכולם מראש, וסילחו לי על הפריקה. האריכות שלה מעידה על החשיבות שלה והחשביה המרובה שאני מעניק לה. לא הייתי יכול לעשות אותה יותר קצרה.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:20
אהלן דניאל,
קודם כל, השיפור שלך מהמבחן הראשון לשני יפה מאוד.
לשאלתך בסוף - הרעיון לשפר את הבסיס נכון מאוד, רק דרך היישום לא אידיאלית. למה לקחת ספרי sat ולא ספרי פסיכומטרי?
יש ספרי מבוא ויסודות לפסיכומטרי שיתנו לך את כל הבסיס שאתה צריך, עם אלפי שאלות לתרגול.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט primoshrimp ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:39
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

אהלן דניאל,
לשאלתך בסוף - הרעיון לשפר את הבסיס נכון מאוד, רק דרך היישום לא אידיאלית. למה לקחת ספרי sat ולא ספרי פסיכומטרי?
יש ספרי מבוא ויסודות לפסיכומטרי שיתנו לך את כל הבסיס שאתה צריך, עם אלפי שאלות לתרגול.

תודה רבה על התגובה המהירה. היכן אוכל למצוא את הספרים הללו? האם הם מסבירים דרך פתרון או שהם פשוט לקט של שאלות עם פתרונות סופיים?

נערך ע"י primoshrimp - 14/נובמבר/2015 ב- 19:39
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 19:41
יש הסברים מפורטים לפני כל נושא, מתחיל ממש מאפס - חיבור/חיסור.
יש הרבה דוגמאות ויש המון תרגול עם פתרונות מלאים.

בחנות באתר - לחץ על הקישור למעלה "ספרי פסיכומטרי" ובחר את הספר "מבוא לכמותי".

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
scorpion8630 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: דרום
מאמרים: 28
  ציטוט scorpion8630 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 22:18
ספרים מעולים, מומלץ בחום!!!

דניאל, כל הכבוד על המאמץ שאתה עושה ואני בטוח שתגיע למטרה שלך. אני קראתי את כל מה שכתבת ואני רואה שיש בך הרבה כח רצון וזה הכי חשוב.

לתחילת העמוד
טליהטליה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: צפון
מאמרים: 1042
  ציטוט טליהטליה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 22:33
השנה הזאת שאתה לומד במכללה תיחשב לך בדרך כלשהי באוניברסיטה?
כי אם לא, אני לא מבינה למה לערבב את הפסיכומטרי עם לימודים במקום שאתה גם ככה לא רוצה.

מדברת מניסיון. אחרי שנה אקדמית בה החלטתי לשנות כיוון, עזבתי את הלימודים והתפניתי נטו לפסיכו.
בהצלחה!
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 23:23
טליה, עד כמה שאני יודע אתה יכול להעביר את נקודות הזכות שצברת במכללה לאוניברסיטה כל עוד מדובר באותם קורסים.

דניאל, קודם כל קח בחשבון שהפרק על חשיבה כמותית בפסיכומטרי לא בוחן אותך על מתמטיקה, הוא פשוט בוחן את יכולת הלוגיקה שלך בעזרת כלים מתמטיים. כך שאין קשר ישיר בין יכולת המתמטיקה שלך לבין היכולת שלך להצליח בפרק הכמותי בפסיכומטרי(אבל כמובן שבכל זאת אמור להיות קשר, ברמת העיקרון).

שנית כל, מדבריך אני מסיק שסיימת 5 יחידות מתמטיקה. אם סיימת 5 יחידות מתמטיקה בהצלחה, אני לא בטוח עד כמה יעזור לך לחזור על היסודות המתמטיים. מתמטיקה זה לא היסטוריה, אתה לא יכול לדעת לגזור לוג אבל לא לדעת נוסחאות כפל מקוצר למשל. אתה יכול להיזכר איך מחלקים חילוק ארוך או איך כופלים במאונך אם אתה לא זוכר עד עכשיו, לא מעבר.
לתחילת העמוד
טליהטליה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט טליהטליה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 23:27
אני יכולה להחליש את מה שכתבת על סמך עובדה. חברה שלי למדה באוניברסיטה(!) ועברה למכללה קרובה לבית, ולא הסכימו להכיר לה בקורסים מהאוניברסיטה..
(כן כן.. כמה שהם עפים על עצמם.. אבל היא נאלצה לחזור עליהם.)
לתחילת העמוד
giladk123 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: נתניה
מאמרים: 98
  ציטוט giladk123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 23:33
טליה, כל עוד הקורסים הם אותם קורסים - עד כמה שאני יודע - מכירים בהם. אבל אין לי כח לבדוק את זה.. בכל מקרה סביר להניח שגם אם ניתן לעשות את זה, זה כרוך בלא מעט תהליכים בירוקרטים ושגם הם לא תמיד עוזרים.
לתחילת העמוד
טליהטליה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט טליהטליה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2015 ב- 23:35
נכון. ואם במכללות מערימים קשיים, קל וחומר שבאוניברסיטה הנושא מורכב יותר. לכן אני רק אומרת שכדאי לברר את העניין מראש. אם הלימודים כרגע לא מועילים להמשך התואר, הם בוודאי לא מועילים לפסיכומטרי
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט primoshrimp ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/נובמבר/2015 ב- 18:36
פורסם במקור ע"י giladk123

טליה, עד כמה שאני יודע אתה יכול להעביר את נקודות הזכות שצברת במכללה לאוניברסיטה כל עוד מדובר באותם קורסים.

דניאל, קודם כל קח בחשבון שהפרק על חשיבה כמותית בפסיכומטרי לא בוחן אותך על מתמטיקה, הוא פשוט בוחן את יכולת הלוגיקה שלך בעזרת כלים מתמטיים. כך שאין קשר ישיר בין יכולת המתמטיקה שלך לבין היכולת שלך להצליח בפרק הכמותי בפסיכומטרי(אבל כמובן שבכל זאת אמור להיות קשר, ברמת העיקרון).

שנית כל, מדבריך אני מסיק שסיימת 5 יחידות מתמטיקה. אם סיימת 5 יחידות מתמטיקה בהצלחה, אני לא בטוח עד כמה יעזור לך לחזור על היסודות המתמטיים. מתמטיקה זה לא היסטוריה, אתה לא יכול לדעת לגזור לוג אבל לא לדעת נוסחאות כפל מקוצר למשל. אתה יכול להיזכר איך מחלקים חילוק ארוך או איך כופלים במאונך אם אתה לא זוכר עד עכשיו, לא מעבר.

היי, אני לא עשיתי חמש יחידות, התיכון שלי מאוד דפק אותי עם המוגברים שלי. סיפור ארוך. אני זוכר בדיוק את כל הטריקים האלה שחברים שלי הראו כשניגשתי, אלו היו דברים נורא בסייסים. כפי שאמת בעצמך, כל מיני נוסאחות קיצור למינהן וכו'. לדעתי אפשר לשפר חשיבה מתמטית קריטית כמו לפסיכומטרי, אומנם לא עד 150, אך אני מתאר לעצמי שיהיה מספיק בשבילי מפאת הזמן הרב שהולך להיות מושקע.

פורסם במקור ע"י טליהטליה

השנה הזאת שאתה לומד במכללה תיחשב לך בדרך כלשהי באוניברסיטה?
כי אם לא, אני לא מבינה למה לערבב את הפסיכומטרי עם לימודים במקום שאתה גם ככה לא רוצה.

מדברת מניסיון. אחרי שנה אקדמית בה החלטתי לשנות כיוון, עזבתי את הלימודים והתפניתי נטו לפסיכו.
בהצלחה!

הקורסים שלני נחשבים במקום שאני רוצה ללמוד בו, לפחות מ-HIT הם כן.
מה שאת אומרת זה אידיאלי, אבל לצערי זה לצאת מעתודה ולעשות שירות רגיל, מה שאני לא מוכן אליו מכיוון שדבוק עליי סטטוס מקצוע.

פורסם במקור ע"י scorpion8630

ספרים מעולים, מומלץ בחום!!!דניאל, כל הכבוד על המאמץ שאתה עושה ואני בטוח שתגיע למטרה שלך. אני קראתי את כל מה שכתבת ואני רואה שיש בך הרבה כח רצון וזה הכי חשוב.

היי, שלחתי הודעה קטנה עם שאלה :)

נערך ע"י primoshrimp - 15/נובמבר/2015 ב- 18:37
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט primoshrimp ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/פברואר/2016 ב- 12:48
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

אהלן דניאל,

אלעד, אעריך אם תוכל לבדוק את ההודעות הפרטיות לשאלה קטנה. :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.