פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

האם בזמן שנשאר ניתן עוד לשפר את הציון?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: כפר ורדים
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 19
  ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: האם בזמן שנשאר ניתן עוד לשפר את הציון?
    פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 00:20
אהלן, אני ניגש במועד דצמבר, ונשארו לי פחות משבועיים למקסם את הציון שלי.
עשיתי כבר את רוב הסימולציות מהמתכונת החדשה, אך אני לא מרגיש שיפור ניכר. כמעט בכל הסימולציות שעשיתי הציון שלי בסביבות ה-701. לאחרונה הצלחתי לשפר במעט את הציון וב-2 סימולציות הגעתי לטווח של 702-729 אך לאחר 2 סימולציות עוד פעם חלה ירידה חזרה לאותו ציון (בסימולציה האחרונה הנפילה הייתה עד ל675 ומטה אפילו).

הבעיה העיקרית שלי היא הפרק המילולי. הציון אצלי בו משתנה מפעם לפעם אך הממוצע טעויות תמיד בסביבות ה-7. אני לא יודע כיצד ניתן לשפר את ההישגים בפרק הזה. אני עובד עם ניהול זמן אבל ברוב המוחלט של הפרקים אני לא מספיק לחזור לשאלות שדילגתי עליהם. אני פותר את האנלוגיות ב2-3 דקות, ממשיך הלאה עד שאני רואה שנשארו לי בערך 6-7 דקות ואז מדלג לקטע קריאה. לאחר שסיימתי את הקטע קריאה לפעמים נשאר לי עוד מעט זמן אך אף פעם זה לא מספיק כדי לפתור את השאלות שדילגתי עליהם (בד"כ אני מדלג על 1-2 שאלות היגיון קשות ולפעמים גם על ההשלמת משפטים האחרונה). באנלוגיות יש לי משהו כמו 0-2 טעויות בממוצע (בגלל מילים שאני לא מכיר), אבל בשאר השאלות זה משתנה מפעם לפעם.

הצלחתי כבר להגיע למצב שהממוצע שלי בכמותי הוא בסביבות 19 לפרק. עם זאת, כמו שכתבתי ב-2 סימולציות האחרונות חלה ירידה בפרק זה מסיבה מסויימת. הרבה פעמים מדובר בסתם טעויות שטותיות שנובעות מחוסר ריכוז או טעות חישוב.

באנגלית אין לי בעיה, יש לי 22/22 בדר"כ.

האם ניתן עוד לשפר את הציון בתקופה שנשארה? אני חייב להשתפר במילולי שזו הבעיה העיקרית אצלי, אבל אני פשוט לא יודע איך לעשות את זה. חשבתי שעם התרגול זה יבוא אבל זה לא ממש קורה.. מה כדאי לעשות?

נערך ע"י avidan - 02/דצמבר/2015 ב- 07:20
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 01:35
היי אבידן, השאלה היא בעיקר למה אתה טועה במילולי?
למשל באנלוגיות כתבת שלפעמים אתה לא מכיר את המילים - גם במקרים כאלה אפשר הרבה פעמים לפתור נכון על ידי ניסיון לנחש את המשמעות ולפסול תשובות לא מתאימות.
אם תעלה לפורום את האנלוגיות שטעית בהן ותכתוב אילו מילים לא ידעת אנסה להראות לך למה אני מתכוון.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:05
בנוגע לאנלוגיות כאלו, לפעמים אני כן מצליח לנחש ע"י פסילת תשובות, אבל הנטייה שלי היא לא להתעכב עליהן כי זה יכול לקחת זמן רב..

לדוגמא אנלוגיות שטעיתי בהן:

מגינת לב : נחמה פורתא
1. אור : צוהר
2. שאלה : מענה
3. בכי : יבבה
4. בצורת : טפטוף

חותה : גחלים
1. מדשן : צמחים
2. גורף : עלים
3. משלם : מטבעות
4. מייבש : ביצות

אבן משחזת : מאכלת
1. משאבה : צמיג
2. עוגן : מפרש
3. תמרור : כביש
4. רשת : חכה

אני לא תמיד טועה באנלוגיות בגלל חוסר היכרות עם המילים, לפעמים גם אני טועה בקשר. למשל באנלוגיה:

מהסה : מקים שאון
1. משסה : מתקיף
2. ממריד : מציית
3. מחליט : מתלבט
4. מעפיל : מפטפס

אני לא הייתי בטוח בפירוש של המילים אבל ניחשתי שמהסה = גורם להס = גורם לשקט ומקים שאון = מקים רעש = גורם לרעש. אז הקשר שחשבתי עליו הוא "A: מי שעושה ההפך מ-B", ו2-3 התאימו. אז ניחשתי שזה 3 וטעיתי.

נערך ע"י avidan - 02/דצמבר/2015 ב- 14:17
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:07
תכתוב אילו מילים לא הכרת בכל אנלוגיה
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:11
ולגבי האנלוגיה האחרונה אתה כבר יודע מה הקשר הנכון?
וכבר אתן לך טיפ אחד חשוב - אל תעבוד עם A ו-B, זה גורם לטעויות, תשתמש במילים עצמן.

בנוסף, ניואנס חשוב שאתה חייב לשים לב אליו זה "מי על מי" - מי מבצע את הפעולה ועל מי היא מתבצעת.
באנלוגיה האחרונה -
מהסה - גרום למישהו אחר להיות בשקט
מקים שאון - עושה בעצמו רעש

אם היית שם לב לזה היית פותר נכון -
ממריד זה גורם למישהו אחר להיות ההפך ממציית
מחליט זה גורם למישהו אחר להיות ההפך ממתלבט - לא מתאים

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:16
בנוגע לשאר הפרק במילולי, קשה לי להצביע על סיבה בגללה אני טועה. הטעויות יכולות לבוא בכל מקום - לפעמים בהבנת הנקרא אני לא תופס את מה שנובע "בין השורות", בעיקר כאשר מדובר בקטעים על נושאים מאוד מופשטים. שאלות בהן נתונים עובדות ואני אמור לקבוע מה ייתכן לפעמים אני פותר בשניות ולפעמים הן לוקחות לי הרבה זמן ולא נותר לי מה לעשות חוץ מניחוש מושכל. פעם הייתי טועה לא מעט בהשלמת משפטים אבל השתפרתי בזה (יותר נכון להגיד שאני מצליח בהם כשאני מרוכז ב-100 אחוז בפרק, וזה לא קורה תמיד, במיוחד אם מדובר בפרק הראשון או ה-8).
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:18
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

תכתוב אילו מילים לא הכרת בכל אנלוגיה

מילים שלא ידעתי:
מגינת לב
נחמה פורתא
חותה
מאכלת

נערך ע"י avidan - 02/דצמבר/2015 ב- 14:18
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:23
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

ולגבי האנלוגיה האחרונה אתה כבר יודע מה הקשר הנכון?
וכבר אתן לך טיפ אחד חשוב - אל תעבוד עם A ו-B, זה גורם לטעויות, תשתמש במילים עצמן.

בנוסף, ניואנס חשוב שאתה חייב לשים לב אליו זה "מי על מי" - מי מבצע את הפעולה ועל מי היא מתבצעת.
באנלוגיה האחרונה -
מהסה - גרום למישהו אחר להיות בשקט
מקים שאון - עושה בעצמו רעש

אם היית שם לב לזה היית פותר נכון -
ממריד זה גורם למישהו אחר להיות ההפך ממציית
מחליט זה גורם למישהו אחר להיות ההפך ממתלבט - לא מתאים

אני מנסה לשים לב לניואנס הזה לזה אבל כנראה שלא מספיק. אקח לתשומת ליבי, תודה. בכל אנלוגיה צריך לשים בקשר את ה"מי על מי"?

נערך ע"י avidan - 02/דצמבר/2015 ב- 14:24
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:25
בכל פעולה חייבים לדעת מי מבצע ועל מי מתבצעת
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:30
מגינת לב - אתה לא יודע מה זה מגינה אבל לב אתה יודע
נחמה פורתא - אתה לא יודע מה זה פורתא אבל נחמה אתה יודע.

אז מה שאתה יודע זה: ___ לב : נחמה ___

אפשר להבין שנחמה פורתא זה סוג של נחמה (נחמה שלא עוזרת, נחמה קטנה או נחמה גדולה - אין ממש אפשרויות אחרות). והמילה "לב" תמיד מתקשרת לנו למשהו נפשי/רגשי - בהקשר הזה כנראה הרגשת צער.

אז המשמעות של האנלוגיה היא כנראה - נחמה כלשהי, עוזרת או לא עוזרת ,להרגשת צער

1. אור : צוהר - צוהר עוזר/לא עוזר לאור? לא, האור עובר דרך הצוהר
2. שאלה : מענה - מענה עוזר/לא עוזר לשאלה? לא בדיוק, מענה זה תשובה לשאלה
3. בכי : יבבה - יבבה עוזרת/לא עוזרת לבכי - לא, יבבה היא בכי קטן
4. בצורת : טפטוף - טפטוף עוזר/לא עוזר לבצורת - כן, טפטוף לא ממש עוזר לבצורת

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:37
חותה : גחלים
1. מדשן : צמחים
2. גורף : עלים
3. משלם : מטבעות
4. מייבש : ביצות

חותה יכול להיות משהו שקשור לגחלים.
מה שעושים זה מוצאים קשרים לתשובות, ובודקים אם זה יכול להתאים לשאלה -

(1) מדשן זה שם חומר שעוזר לצמחים לגדול - חותה זה שם משהו שעוזר לגחלים לגדול ? לא ממש, גחלים לא גדלים.

(2) גורף זה אוסף את העלים - חותה זה אוסף את הגחלים? אולי, זה יכול להיות מישהו שריכז גחלים אולי כדי שיבערו יותר טוב. נשאיר בסימן שאלה.

(3) משלם זה נותן מטבעות למישהו - יש סיבה שמישהו ייתן למישהו אחר גחלים? לא ממש, לפחות לא כזו שימציאו מילה במיוחד בשבילה.

(4) מייבש זה מוציא את המים מהביצות - אפשר להוציא משהו מתוך הגחלים? לא ממש.

נשארנו עם תשובה 1.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 14:43
אבן משחזת : מאכלת
1. משאבה : צמיג
2. עוגן : מפרש
3. תמרור : כביש
4. רשת : חכה

אבן משחזת זה אבן שמשחיזה סכינים.
מה כבר יכולה להיות המשמעות של המילה מאכלת?
סביר להניח שסכין, אולי גיץ שעף מתהליך ההשחזה.
אז:
אבן משחזת מתקנת/מייעלת את המאכלת (אם זה סכין)
או
מאכלת זה משהו שנוצר מתוך פעולת אבן המשחזת (אם זה גיץ)

נבדוק תשובות -
1. משאבה : צמיג - משאבה מנפחת את הצמיג - די מתאים ל"מתקנת" את הסכין. נשאיר ונמשיך לבדוק.

2. עוגן : מפרש - עוגן עושה פעולה הפוכה למפרש - לא הגיוני שיהיה מכשיר שעושה ההפך מאבן משחזת, למה שמישהו ירצה להמציא מכשיר שמקלקל סכינים?

3. תמרור : כביש - תמרור מסמן לאנשים איך לנוע בכביש - לא מתאים בכלל

4. רשת : חכה - רשת עושה פעולה כמו הרבה חכות יחד - לא מתאים.

תשובה 1 נכונה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 15:50
תודה על המענה, בדיעבר אני רואה שכן ניתן לפתור בלי לדעת את המשמעות אבל בזמן הבחינה התובנות האלה לא כל כך מופיעות אצלי..

בכל אופן, מה כדאי לעשות כדי לשפר את הציונים?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 15:58
לפתור נכון :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
avidan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט avidan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 16:18
משהו יותר ממוקד? נושאים שעדיף לתרגל יותר/פחות? כל טיפ אחר?
אשמח לעזרה..
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2015 ב- 17:07
ניסיתי לעזור עם האנלוגיות כי זה משהו ממוקד. בכל מה שקשור להבנת הנקרא אני לא חושב שיש לי ממש יכולת לעזור, חוץ מלהגיד לך לקרוא יותר בריכוז, וזו לא באמת המלצה שתעזור.
אתה צריך לנסות לעזור לעצמך - לעבור על השאלות שטעית ולהבין למה טעית, האם היית יכול לפתור נכון, מה פספסת, מה לא תפספס בפעם הבאה וכו'.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .110 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.