פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לא מצליח לשמור על רמה קבועה.

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 48
  ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לא מצליח לשמור על רמה קבועה.
    פורסם: 03/פברואר/2016 ב- 14:20
המבחן שלי בעוד פחות משבועיים.
ואני ממש לא מצליח לשמור על רמה אחידה בסימולציות שאני פותר (חוץ מבחלק של האנגלית, ששם זה יותר תלוי ברמת האנגלית שהגעת איתה).

הציון שלי נע בין 640 ל-720 שזה הבדל עצום של 80 נקודות.
ישנן פרקי כמותי שאני מצליח לעשת עם 2-3 טעיות וישם פרקים עם 8-10 (היה גם מקרה של 12) טעויות.

כנ"ל לגבי המילוי (אם כי בצורה פחות דרסטית) יש לי פרקים שלמים ללא טעות אחת ופתאום פרקים עם 5-6 טעויות בפרק.

זה ממש מתסכל ואני מתחיל לחשוב שבע שמגיעים לרמה מסוימת של שליטה בחומר (אמנם לא 100% אבל רמה טובה) הבחן הזה הפוך להיות מבחן של יותר מזל משכל.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 01:21
היי אלי,
הפערים שלך מעט תמוהים בעיני, הם גדולים מידי, אלא אם כן מדובר בשני מקרי קיצון, ורוב המבחנים הם איפשהו באמצע. בדרך כלל יש סטייה של כמה עשרות נקודות אבל רוב המבחנים מתרכזים סביב ציון מסוים פלוס/מינוס 20 נקודות.

בוא ננסה להפוך את פוסט ה'הוצאתי קיטור' שלך למשהו פרקטי שאפשר לעשות איתו משהו -
כשי שאוכל לעזור אני צריך יותר מידע, תחקור של הסימולציות.
אתה משתמש בתכנת התחקור בפסיכומטריקס? אם כן, יהיה לי קל להיכנס ולעבור על המבחנים, אם לא, נצטרך לעשות את זה 'ידנית'.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 11:02
אלי שלום,

פרט לתחקור הסימולציות ה"רגיל" שאלעד מדבר עליו, אני מציע שתנסה לחשוב על תנאי הסביבה עימם אתה מתמודד בעת המבחנים. האם אתה נבחן תמיד באותו מקום? באותה שעה? לפני / אחרי עבודה? ממש כשאתה קם בבוקר או אחרי יום שלם של עשייה (אולי למידה)? לפני / אחרי אוכל? אימוני ספורט? יש עוד אנשים בסביבה לפעמים?

מניסיוני, וההגיון הישר מגבה זאת, לתנאי הסביבה השפעה תהומית על ההצלחה במבחן, והייתי מתחיל מלנסות לחשוב דווקא בכיוון הזה. זה גם קל יותר מתחקור, וגם יסביר טוב יותר הבדלים תהומיים כאלו.

עודד.
לתחילת העמוד
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 14:07
היי עודד,
אני משתדל לעשות את הסימולציות פחות או יותר באותן השעות, בשעות הצהריים.
לצערי לא תמיד התנאים זהים,היות ואני לא גר לבד, אין לי כ"כ מקום שקט לחולטין ללמוד בו ולעתים יש רעשים והפרעות כאלה ואחרות שמפריעות לי. אבל לצערי אין לי כ"כ מה לעשות עם זה.

ולאלעד, לא אני לא משתמש בפסיכומטריקס, (לומד לבד, מספרים של ניב רווח, ועכשיו בעיקר תרגול של סימולציות ופרקים של המרכז הארצי + ספר 700 שלכם).
אמנם הציונים הם כן סוג של מקרי קיצון אבל הם כבר חזרו על עצמם.
הציונים שלי עד עכשיו: (בסדר יורד) 720,715,695,690,680,680,645,645 (בכולם פטור מאנגלית)
כמו שאתה רואה זה פער די "רחב". ואני לא מצליח לעבור כמעט את "מחסום ה-700".

מה גם שאני לא בטוח שאני מפיק את המירב מ"תחקור" הסימולציות שלי.
מה שאני עושה בדר"כ הוא: (בעיקר בפרק הכמותי)
לאחר פתרון כל הפרק לפי הזמנים, אני פתור את התרגילים שדילגתי או לא הספקתי אותם (בדר"כ 2-3 תרגילים) לאחר מכן אני חוזר על התרגילים שנראו לי בעייתים ולא הייתי בטוח בתשובה שלהם ופותר אותם שוב לבד כדי לראות אם אכן צדקתי.
לאחר מכן אני בודק תשובות סופיות מסמן את הטעויות ועובר שוב על התרגילים שחשבתי שצדקתי אך טעיתי בהם ומנסה לפתור לבד במידה ויש תרגילים שאני נתקע או לא בטוח בפתרון אני בודק בתשובות המלאות.
מעבר לזה אני לא יודע מה עוד אפשר לעשות, גם כך כל הבדיקה הזאת גוזלת המון זמן.

לגבי מילולי ואנגלית, אני עושה פחות או יותר אותו דבר רק שזה לוקח הרבה פחות זמן.

נערך ע"י elixvx - 04/פברואר/2016 ב- 14:09
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 14:12
אוקיי. אז קודם כל, אתה חייב לבודד את משתנה הסביבה והשפעותיו. אם אתה עושה סימולציה אחת כשהבית ריק, ואת הבאה אחריה כשהטלוויזיה דולקת ואתה שומע אותה ברקע, צפוי הבדל תהומי בהצלחה שלך.

שאלה נוספת, לפני שנמשיך. כתוב בבקשה ליד כל אחד מהציונים שפירטת באיזה מבחן קיבלת אותו, ואם אפשר גם לפי הסדר הכרונולוגי בו ביצעת את הבחינות.

לתחקור יש שלבים נוספים, פרט ללמידה מהטעויות והצלחה של התרגיל הספציפי. התחקור יכול לרמוז על נושאים שאתה מתקשה בהם, על בעיות בניהול זמנים והתנהלות, ועוד. אלעד העלה את נושא התחקור הידני, ואתן לו להמשיך איתו, רק בבקשה תענה על שאלתי לעיל.
לתחילת העמוד
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 14:43
אוקי אז הסדר הוא כזה:

1. מבחן PS1H (להתנסות) - 645
2. אוקטובר 2014 - 680 (יש לציין שהכמותי שם מוגדר כ"קל")
3. סימולציה מס' 1 של ניב רווח (8 פרקים) - 695
4. יולי 2013 (שוב כמותי מוגדר כ"קל") - 720
5. סימולציה 2 של ניב רווח - 680
6. דצמבר 2014 - 695
7. פברואר 2015 - 645 - נפילה רצינית.

* את הסימולציות עם הכמותי הקשה אני שומר לסוף.

זה הסדר פחות או יותר ממה שאני זוכר. לא באמת עשיתי מעקב מסודר.

בנוסף עשיתי אתמול את מועד פברואר 2013 (ללא פרקי האנגלית, כי לדעתי אין לי זמן כרגע להתמקד באנגלית וזה יועיל לי הכי פחות אז עדיף שאתרגל יותר כמותי ומילולי) וקיבלתי 690
(חישבתי את הציון באנגלית לפי הסף טעויות לפטור שאני מאמין שאני אקבל)

ומועד דצמבר 2013 שקיבלתי בו 715 (שוב ללא האנגלית). - קשה לומר כמה אפשר להסתמך על 2 הציונים האחרונים, גם כי פתרתי לא בצורה אקראית כמו במבחן אמת (אלא קודם כמותי ואז מילוי) וגם כי לפעמים עשיתי הפסקה בין פרקי הכמותי למילולי.

אני חייב לציין גם המון פעמים מה ש"דפוק" לי את הציון בכמותי הוא החלק של הסקה מתרשים, יש פרקים שבהם אני תופס מהר את הרשים וצודק בכל השאלות (ואז הציון שלי גבוה בהתאם) ויש פרקים שאני פשוט "נופל" בתרשים ויש לי 2-3 טעויות וזה ממש משמעותי.

לגבי ה"סביבה לימודית" אין לי כ"כ מה לעשות בעניין, זה לא שיש לי מקום אחר ללמוד בו כרגע.

נערך ע"י elixvx - 04/פברואר/2016 ב- 14:46
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 14:59
ברשותך, אתחיל דווקא מהאמצע:

חלק חשוב מאוד, אם לא הכי חשוב, אחרי שסיימת ללמוד את החומר, הוא ללמוד להתמודד עם הבחינה. הדרישה הזו, לשבת 3 שעות כשהמוח בFULL POWER, ולהצליח להתרכז, מביאה נבחנים רבים לקצה. חשוב מאוד שתעשה סימולציות מלאות, ברצף, בתנאי בחינה אמיתיים, בלי לעצור שעון ובלי לדלג ולסדר לך את הפרקים בצורה נוחה לך (תסדר רנדומלית. תערבב, תתחיל כל פעם משהו אחר. הדבר הקבוע היחיד הוא שתמיד מתחילים בחיבור).

עכשיו, לענייננו, יש לך שתי נפילות רציניות, עליה אחת יפה, וכל שאר המבחנים שלך שואפים ל700, ולדעתי - אלו כרגע הציונים הריאליים שמשמשים רפרנס ליכולתך הנוכחית. 2/9, בייחוד בתנאים שאתה מדבר עליהם, זה לא משהו שהייתי מוטרד ממנו, אבל חשוב שתנסה לתזמן את הסימולציות עם תנאים אופטימליים במידת האפשר עבורך (למשל: אם יש ספריה עירונית או מוסד אקדמי באזורך, תוכל לגשת לשם ולשבת בספריה לסמלצ. הספריות פתוחות לציבור הרחב וזה פתרון נפוץ).

לעניין התרשימים, זו אכן בעיה נפוצה. התרשים הוא משאבת זמן רצינית, ואם לא הבנת אותו נכון, אתה יכול בנקל ליפול בכמה וכמה שאלות. בנוסף, העיכוב בו עלול לסבך אותך עם זמנים בשאר הפרק, בקיצור - ברוך לא פשוט.

הפתרון הכי טוב, הוא לתרגל. המון המון המון. לא מכיר את הספרים של ניב רווח, ואין לי מושג כמה תרשימים יש שם ובאיזו רמה, אבל בסוף, התרשימים האלה די חוזרים על עצמם. יש כמה עשרות סוגים, שה"סיפור" סביבם משתנה, ואחרי שראית תרשים פעם אחת - יהיה לך קל משמעותית לפתור אותו בפעם הבאה. גם אם לא ראית אותו, או שאתה לא זוכר, אחרי שתרגלת התמודדות עם 50 סוגי תרשימים, יהיה לך קל משמעותית להתמודד עם הסוג ה-51. נסה לחזור לתרגול, או להשיג את הספר תרשימים של אלעד (שאותו אני מכיר היטב, והוא חד משמעית הספר הכי מקיף בנושא שראיתי), ולהשקיע את מה שאפשר כדי לחזק את נקודת החולשה הזו.

אם גם זה לא אפשרי / לא עובד, נותר רק להיות מודע לכך, ולא לתת לעצמך להתעכב 6 דק' על התרשים. אם אתה מזהה תרשים באמצע הפרק, תסתכל על השעון, ואל תתעכב עליו. אם הוא בסוף, תשאיר לך מספיק זמן לפתור אותו, ואם בהתחלה - תניח שהוא קל מאוד, ותתן לעצמך פחות זמן מכרגיל.

עודד.

נערך ע"י עודד חיפה - 04/פברואר/2016 ב- 15:00
לתחילת העמוד
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 15:50
התרשימים של ניב רווח קלים מאוד - כמעט תמיד אני פתרתי אותן טוב.
במבחן התרשימים יותר מסבוכים לצערי, וכמובן שיש הבדל בין לפתור רק תרשים בסבבה לבין לפתור אותו תחת לחץ של זמן בתוך הפרק.
בכל מקרה יש לי את ספר 700 אז אני אתרגל את התרשימים משם.

תודה רבה עודד :)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 22:41
אם תרגיש שאתה צריך תרגול נסץוסף של תרשימחם, יש לנו ספר תרשימים חדש עם 45 תרשימים, מהקל לקשה (אבל הקשים מאוד בספר 700), ויש גם ספר מרתון 700 שלא מופיע באתר עם עוד קרוב ל-400 שאלות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 23:08
תודה אלעד, העניין הוא שנשארו לי רק עוד 9 ימים לבחינה.
אז השאלה אם כדי לי להמשיך לתרגל את זה על חשבון סימולציות מלאות שאני כבר לא אספיק להשלים, זה אומר פשוט שאעשה פחות סימולציות.
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/פברואר/2016 ב- 23:13
למה זה "על חשבון"? לפתור תרשים לוקח 5 דק'. 10 עם תחקור, נניח. סימולציה 3 ומשהו. שעות. לפעמים יש חורים ביום שאי אפשר לדחוף סימולציה, וכן אפשר ללמוד, אתה יכול לדחוף את התרשימים בזמנים המתים האלה.

שמע,אני לא יודע מה המטרה שלך, אבל אם כמו שאץה מתאר זו אכן נקודת התורפה שלך, וכן מיצית את מאמצי השיפור בשאר המישורים ואתה מרגיש תקוע, לא הייתי חושב פעמיים. תשיג את הספר בהקדם, ותתחיל לחזק את הנושא הזה. ברמות הציון האלה (700~) כל שאלה חשובה, וקשה להשתפר. אם זה מה שתוקע אותך, לא הייתי חושב פעמיים.

כמובן שלא על חשבון סימולציות. סימולציות מלאות זה חשוב מאין כמוהו, אחת ביום עד היום שלפני הבחינה.

נערך ע"י עודד חיפה - 04/פברואר/2016 ב- 23:14
לתחילת העמוד
elixvx הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט elixvx ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2016 ב- 15:44
מקפיץ את הנושא.
המבחן ממש בעוד כמה ימים ואני כבר לא יודע מה לעשות לגבי החלק הכמותי,
כי באמת שחוץ מזה המבחן שלי ממש בסדר.
עשיתי הרגע את מועד ספטמבר 2015 (נשאר לי רק את דצמבר שאעשה מחר בערב).
והיו סה"כ 2 טעויות במילולי (ב-2 הפרקים). 3 טעויות באנגלית. ו-9 (!!!!) טעויות בחלק הכמותי.
אני כל הזמן טועה בשטויות למרות שאני שולט בחומר די טוב.
(טעיתי בשאלה מס' 2 פרק הראשון ובשאלה מס' 1 בפרק השני...).
זה ממש הורס לי את כל הציון.
דגש מילולי - 730. דגש כמותי - 670-680 :(
עצות אחרונות?
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2016 ב- 19:29
ה"דגש" לא מעניין.

העצה היחידה שניתן לתת לך היא להירגע, לחשוב עוד 2 שניות, ולהישמר מפני טעויות טיפשיות. אם הטעויות שלך לא נובעות מחוסר ידע אלא מחוסר ריכוז ולחץ - תהיה מודע לכך ותשתדל לתת יותר תשומת לב לפרטים הקטנים. אין איזו "עצת זהב" שאפשר לתת לך. עושה רושם שאת החומר למדת היטב, ואתה מוכן לבחינה. זה אתה מול עצמך. תנשום עמוק, תנקה את הראש, ותצליח. ללחץ יש השפעה רעה ומשמעותית.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .219 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.