פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הסקה מתרשים או מטבלה - עמידה בזמנים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
noa20 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ראשון לציון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 125
  ציטוט noa20 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הסקה מתרשים או מטבלה - עמידה בזמנים
    פורסם: 23/פברואר/2016 ב- 20:28
היי,
פתרתי את חמשת התרשימים שיש בספר המרתון, הצלחתי את כל השאלות אבל אני לא יודעת להעריך אם הזמנים בהם פתרתי הם ארוכים מידי..
תרשים 1- 6:20 דק, שאלה 5 עיכבה אותי
תרשים 2- 6:54 דק, שאלה 3 עיכבה אותי
תרשים 3- 3:22 דק
תרשים 4- 6:15 דק, שאלה 4 עיכבה אותי
תרשים 5- 1:25
פתרתי גם את כל ההסקה מטבלה ומתרשים מהספר של 800 - הם היו לי הרבה הרבה יותר קשים, בעיקר גם כי היו שם טבלאות ושאלות שדרשו המון חישובים שהאריכו את הזמנים ולא השאירו לי זמן לשאר התרגילים.
בתרגול בספר מרתון של פיסכו דוקא כמעט ולא היו שאלות חישוביות, יותר הבנה של הגרפים, וכשהיו שאלות של חישובים זה גרם לזה שהזמנים שלי יהיו ארוכים יותר
אשמח לאיזשהן תובנות בעניין :)
תודה!
נועה
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/פברואר/2016 ב- 22:29
תשבי עכשיו, בלי זמנים, ותחפשי דרך קצר יותר לעבור את משאבות הזמן שתקעו אותך.

אני אסתכל תכף על השאלות, אבל אני משוכנע שאת יכולה למצוא דרך פחות חישובית ויותר גרפית (ויעילה), וזה ההבדל בתרשימים בין צל"ש לטר"ש.
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/פברואר/2016 ב- 23:15
טוב, אחרי מעבר על השאלות הנבזיות - לכולן יש פתרון גרפי הגיוני שלוקח בטח חמישית מה שלקח לך.

נסי לחשוב עליהם בעצמך, מה שלא ילך - עליי :)

בלי להכיר את הספרים של 800, אני מנחש שגם שם הרעיון דומה, שאלות שאפשר לפתור בהבנה, או בחישוב (ובפי 5 זמן...)
לתחילת העמוד
noa20 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט noa20 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/פברואר/2016 ב- 22:00
תרשים 1 - שאלה 5 - יכלתי בעצם לראות שהגרושה הראשונה כל הזמן נותנות את החשיבות הגבוהה ביותר (מונה) ורמת הביצוע הנמוכה ביותר (מכנה) - המרמור כלפיה הכי גדול

תרשים 2 - שאלה 3 - לא יודעת ,זה נורא קשה להעריך סכום של ארבעה גרפים ניסיתי "לנחש" והצלחתי אבל זה לא הרגיש לי ממש לא טוב ואני יודעת שברגע האמת הייתי מחשבת..

תרשים 4 - שאלה 4 - ממ אני לא רואה כאן צורה גרפית, גם ממש מבקשים את הסכום.. חשבתי אולי איך לפסול תשובות עם חישוב חלקי - לראות ששתי הנקודות ברביע הראשון יקבלו לפחות (3*4)+(7*5) כי כל נקודה חיובית מקבלת פלוס 2 ונקודה שלילית מפחיתה רק 1, ככה שאפשר להעריך שיהיה להם לפחות חצי מהנקודות לאחר ניקוי של הנקודות השליליות

בחיים לא הייתי רואה את הדברים האלו בפעם הראשונה וגם עכשיו אני לא מרגישה בטוחה בהם :(
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2016 ב- 00:52
את לגמרי בכיוון!!! יש לך את הראיה, צריך ללטש.

תרשים 1 - נכון. אנחנו מחפשים שבר מקסימלי, בשביל זה דרוש מונה מקסימלי ומכנה מינימלי. ברגע שזה מובן, נותר לחפש למי מה-3 ערכים גבוהים ככל האפשר בציר X ונמוכים בציר Y. בלי לכתוב מספר אחד.

תרשים 2 - זה בטח הגרף עצמו עצבן אותך והשפיע על הפתרון...
לא צריך "להעריך". תסתכלי על התשובה הנכונה. יש לך שם שני קווים מקבילים, ושניים שקל לראות שאחד גדל ב-1 והשני קטן ב-1. תחפשי את הפתרונות האלו. הם תמיד יהיו שם. אף אחד לא מצפה ממך לחשב. אם זה מסובך מדי - זה לא זה!

תרשים 4 - יש אפשרות לפסול באמצעות הערכת סד"ג (את מחפשת מספר שמורכב מכפולה של 7 + כפולה של 3, ושיהיה גדול מ-10), אבל פה החישוב בהחלט פשוט יותר. למה הוא סיבך אותך כל כך? הנוסחה היא: (2x-y)*מספר התפוזים, וזו בהחלט הדרך הכי פשוטה שאני מוצא.

גם כן, זה עניין של תרגול. זה יבוא. מאיפה למדת תרשימים? יש לך את ספר התרשימים החדש של אלעד?
לתחילת העמוד
noa20 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט noa20 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2016 ב- 12:42
הבנתי.. לא הייתה לי את הראיה הזו לפני
למדתי את כל החומר מהסרטונים של אלעד, תרגלתי מהספרים של 800 ואח"כ גם קניתי ערכה 1, מלאה, של פסיכו.. אולי באמת אעבור שוב על הסרטון וההסברים
תודה עודד!
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2016 ב- 14:20
הבנתי. אני ממליץ בחום על ספר התרשימים החדש של אלעד. הוא לועס ויורק את כל מה שנכתב בנושא אי פעם, ומכיל הסברים גרפיים מקיפים לכל תרשים. תזכירי לי במפגש ואראה לך.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.