פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מהירות ממוצעת בחלקי זמן שווים VS חלקי דרך שווים

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: רחובות
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 76
  ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מהירות ממוצעת בחלקי זמן שווים VS חלקי דרך שווים
    פורסם: 30/מאי/2016 ב- 13:10
זכור לי שאם נתון מהירויות שונות בחלקי זמן שווים, ניתן פשוט לעשות ממוצע של במהירויות, ללא סכימה של כל הדרך חלקי כל הזמן. הסיבה לזה נשמעת כמו משהו קל להבנה ע"י משחק עם נוסחץ המהירות אבל איכשהו כשאני מנסה לחשוב עליה נקטע לי חוט המחשבה ואני מתבלבל :) :)
אז מה הסיבה לזה, ולמה זה לא תקף כשיש חלקי דרך שווים..
אז תעזרו לי עם הדבר הפשוט הזה :)
תודה
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 13:40
נשמע לי כאילו אתה מייצר פה איזה כלל אצבע מסובך מדי כדי לפתור בעיה שלא קיימת. תן דוגמה לתרגיל בו אתה מחפש להשתמש בזה, ואפשר יהיה לבאר לך את התמונה.
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 14:54
זה:
מטוס טס במהירות של 600 קמ"ש. בדיוק במחצית הדרך מהירות נסיעתו קטנה פי 2.
מהי המהירות הממוצעת של המטוס? (בקמש)
300
400
450

לעומת זה:
ארנבת רצה בימים זוגיים במהירות 50 קמ"ש ובימים אי זוגיים במהירות 20 קמ"ש. אם הארנבת רצה ללא הפסקה מיום ראשון ועד יום שלישי(כולל) , מה הייתה מהירותה הממוצעת?
30 קמ"ש
35
40
45

אני יודע לפתור את הראשונה גם על ידי יחסים או הצבה אבל מבלבל אותי שבשני אפשר לעשות ממוצע מהירויות ובראשון, לא.. ואכן חשוב לי לדעת איפה אפשר ואיפה לא, כי זה הרבה יותר פשוט וחוסך זמן. במיוחד כשצריך לכפול 24 שעות כל פעם במהירות, לחבר, ואח"כ לחלק מספרים גדול בזמן הכולל.. חבל על הזמן והמאמץ. זה גם סימפטום של חוסר הבנה מספיקה של מהירות ממוצעת, אם אני לא יודע להסביר למה פה כן ופה לא..
תודה מראש
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 14:57
ההגדרה של מהירות ממוצעת היא סך כל הדרך חלקי סך כל הזמן. סוג של ממוצע משוקלל.

בשאלה הראשונה הזמן בכל מהירות משתנה, ובשאלה השניה לא.

כאשר הזמן בכל מהירות שווה, הוא מאבד ממשמעותו בנוסחת המהירות הממוצעת, ולכן אפשר לעשות "ממוצע פשוט" של המהירויות.
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:11
את מתכוון שהוא נמצא בתוך המכפלות של כל הדרכים במונה ונמצא גם במכנה כפול מספר הפעמים של הזמן ולכן הוא מצטמצם.. כן?
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:13
כן
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:13
אבנר, למה לסבך?

מאוד פשוט - מהירות ממוצעת זה כל הדרך לחלק לכל הזמן, זה הכל.
בלי כללים של זמן דומה או שונה. פשוט. קל. מהיר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:21
זה לא מסבך, לכפול ולחלק בלי סיבה זה לסבך..למי שמחשב מהר אולי אין הבדל.. זה לא שאני מנסה לשבת ולהמציא כללי אצבע, אבל כשאני נתקל בשוני בין שני תרגילים, שבאחד אני רואה שאפשר לפתור באופן פשוט יותר, אז זה טבעי לנסות להבין איפה אני יכול ליישם את זה ואיפה לא.. הכלל בסוף הוא מאוד פשוט: כשיש זמנים זהים- ניתן לעשות ממוצע רגיל. פשוט וקל
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:23
(יצא לי בסוף ניסוח דומה לשלך, זה לא היה במטרה לחקות , רק עכשיו שמתי לב

נערך ע"י avnerm - 30/מאי/2016 ב- 15:23
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:23
וכשמפספסים משהו במבחן, הלכה שאלה. פשוט וקל.
אפשר ליצור אינסוף כללים וחוקים שיקצרו ויקלו, אבל יש איזה גבול שמעבר לו הסיכון גובר על הסיכוי. המקרה הזה עובר אותו.
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:27
לא חושב, זה התהליך שקורה בתרגול באופן טבעי. זה מה שקורה כשאתה מסתכל על תרגיל ואומר- הייתי בסיפור הזה כבר ואני יודע איך פותרים אותו מהר. לא התכוונתי שיכניסו את זה לפסיכו כיס.

נערך ע"י avnerm - 30/מאי/2016 ב- 15:27
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:30
כמו שנאמר "הוראות אלו נכתבו בדם". זה אוביקט כ"כ לא נפוץ, שהוא לא ראוי להתייחסות משל עצמו. לדעתי. אם אתה חושב אחרת, בכבוד. אתה ילד גדול...
לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 15:58
כל פעם לפני שאני שואל שאלה, אני חושב- אולי זו שאלה חופרת, אבל אני אומר לעצמי שאם אני לא מבין, אז בשביל זה יש את הפורום ואין מה להתפדח.. וזה יתקבל בהבנה, ואז אני נתקל בחשדנות אוטומטית שאני מנסה להמציא כללים לבעיות שלא קיימות.. יש פה בין השורות (ובתוכן אפילו ) האשמה אוטומטית.. ואני מאוד מעריך את הפורום ולא אומר את זה כדי להטיח דברים. זו פשוט ההרגשה. זה סתם מוריד את הביטחון לתלמידים. מחשבות כאלו עולות ויעלו תוך כדי תרגול . לא כל דבר שחורג מהכללים הידועים הוא סתם משהו מסבך וחסר טעם והרבה פעמים אלו דברים שמחדדים את ההבנה, גם אם אתם חושבים שלא ניקח מפה איזה כלל, וזה טבעי ובסדר.. יש לזה סיבה ויש לזה גם ערך.

לתחילת העמוד
avnerm הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט avnerm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 16:00
ושוב, תודה רבה על התשובות.. שלא תבינו אותי לא נכון.. אני מעריך את זה שאתם עוזרים פה לתלמידים וזה לא ברור מאליו.
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 16:07
אבנר,

אין פה שום האשמה, ואין שום בעיה עם שאלות. הן לעולם לא חופרות. גם אני וגם אלעד נמצאים כאן כי אנחנו אוהבים לענות וללמד, ואנחנו באים ממקום אחר לגמרי.

מניסיון מצטבר של שנים רבות בתחום, ואלפי תלמידים שעברו לנו "תחת הידיים", אנו יודעים כי תמיד יהיו תלמידים שינסו לכתוב ספר חוקים לפסיכומטרי, ולהפוך את הלמידה לשינון כללי אצבע שיקלו את החיים. לצערי, הניסיון מלמד שהשיטה הזו לא עובדת, ושעדיף לפשט ככל האפשר, כי ברגע האמת, ותחת לחץ, הסיכוי לטעות בשימוש בדרך זו גדל בצורה אקספוננציאלית.

שוב, אני מצר (מאוד) אם גרמנו לך להרגיש לא בנוח. תמשיך לחשוב ולחקור ולשאול, ובסוף - תלמד בדרך הנוחה לך. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, וכל רצוננו הוא בטובתך. אנו מנסים לעזור לך ללמוד מטעויות של תלמידים רבים לפניך, ולהתכונן לבחינה בדרך הכי טובה שאפשר.

עודד.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2016 ב- 16:09
פורסם במקור ע"י avnerm

זה לא מסבך, לכפול ולחלק בלי סיבה זה לסבך..למי שמחשב מהר אולי אין הבדל.. זה לא שאני מנסה לשבת ולהמציא כללי אצבע, אבל כשאני נתקל בשוני בין שני תרגילים, שבאחד אני רואה שאפשר לפתור באופן פשוט יותר, אז זה טבעי לנסות להבין איפה אני יכול ליישם את זה ואיפה לא.. הכלל בסוף הוא מאוד פשוט: כשיש זמנים זהים- ניתן לעשות ממוצע רגיל. פשוט וקל

אתה מסתכל על השאלה הספציפית הזו, אני מסתכל בראייה רחבה יותר. לפי מה שאתה אומר, אני יכול לתת לך סט של 200 כללים בערך שיתאימו לכל תת-סוג של תת-סוג של שאלה, וכל אחד מהכללים ייראה "פשוט וקל".

תאמין לי כשאני כותב לך ש"עברנו את זה". במשך שנים כל מכוני הפסיכומטרי רק ניסו למצוא כללים ושיטות לכל מיני תתי סוגים של שאלות, ומה שקרה בפועל היה שזה רק סיבך.
מרוב עצים לא רואים את היער, תפסת מרובה לא תפסת - תבחר.

הגישה שמוכיחה את עצמה הכי טוב היא לצמצם כמה שיותר בסוגי השאלות, ולמצוא דרכים שעובדות בכמה שיותר מקרים. כמה שפחות שיטות לכמה שיותר שאלות.

אתה כרגע מצאת כלל לתת-סוג של שאלות מהירות ממוצעת, שבאופן כללי הסבירות שתראה במבחן שאלה על מהירות ממוצעת היא אפסית.

אנחנו לא כאן כדי להתווכח מי יותר חכם או מה הדרך הנכונה, אנחנו כאן כדי לעזור, לתת לך את הכלים הכי טובים ואת הטיפים הכי טובים כדי ללמוד ולהצליח בצורה הטובה ביותר. ההבדל בינינו שאנחנו יודעים איזה שאלות יש במבחן ואיזה לא, ומה התדירות, ולכן יודעים להמליץ מתי כן כדאי להשתמש בשיטה של תת-סוג של שאלה (למשל, שיטת ה-V לשאלות צוות בתוך שאלות הספק), ומתי לא (כמעט בכל המקרים האחרים...)

בשורה התחתונה - מהירות = דרך לחלק לזמן. נוסחה קטנה ש"תופסת" לכל שאלות התנועה, ולא צריך לפרוט לתתי-סוגים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.