פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

10 טעויות בפרק כמותי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
עומרי. הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: רמת גן
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 3
  ציטוט עומרי. ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: 10 טעויות בפרק כמותי
    פורסם: 01/יולי/2016 ב- 14:55
המבחן שבוע הבא וכרגע אני עומד על 10 טעויות בפרק כמותי. אני כרגע בקורס ואמנם בפרקים המילוליים והאנגלית אני עומד על 4-6 טעויות לפרק שבהם השתפרתי המון, אבל הכמותי פשוט הורס את כל הציון ככה שזה לא שווה כלום, הטעויות זה במבחנים אמיתיים כמובן. בתיכון לא השקעתי וסיימתי עם 60 ב3 יח' ככה שזה מסביר הכל לדעתי.
אני כבר לוקח בחשבון שאני כנראה אצתרך לגשת שוב וזה בשום אופן לא הולך לקרות דרך קורס נוסף, השאלה איך לעשות את זה? אני ממש בעד למידה עצמית בבית אבל חושש שהמצב בכמותי לא ישתנה ואולי בעצם אני צריך שיעורים פרטיים בגלל הפער הגדול?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 15:11
היי עומרי,
זה שהיית עם 60 ב-3 לא מסביר הכל, זה מסביר חלק.
את החלק השני מסבירה העובדה שאתה כנראה לא עובד נכון ולא ניגש נכון לחלק מהשאלות.

80%-90% מהפרק הכמותי יכול להיפתר בלי חישוב, אלא רק באמצעות ניסוי וטעייה או בהיגיון (חשיבה פסיכומטרית).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 15:12
לגבי למידה עצמית / קורס / מורה פרטי -
בפועל, בכל הדרכים אתה לומד לבד - גם בקורס 95% מהלימוד זה כשאתה עושה שיעורי בית. אז מה ההבדל? שבקורס או עם מורה פרטיי המדריך מסביר לך את החומר וב"לימוד עצמי" אתה קורא את ההסברים מהספר או צופה בשיעורי וידאו (שזה כבר יותר דומה לקורס).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 15:15
המצב שלך לא ישתנה לפי סוג הלימוד (קורס / לבד / מורה פרטי) אלא לפי צורת הלימוד -
אתה צריך ללמוד למבחן נכון, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה.

זה שיש הרבה מכונים וכולם גדולים ומלמדים שנים לפסיכומטרי לא אומר שהם מלמדים נכון. האמת היא שרובם המכריע לא מלמד נכון לבחינה, ואם תלמד נכון זה יכול לשפר לך את הציון בעשרות נקודות.

אני ממליץ לראות את השיעור "חשיבה פסיכומטרית" כדי להבין קצת יותר למה אני מתכוון. אם תרצה, אמשיך להרחיב כאן ולהסביר לך יותר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עומרי. הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט עומרי. ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 16:24
תודה על התגובה אלעד
צפיתי עכשיו בשיעור והיה מאוד מעניין
אבל עדיין, כשאני עכשיו מסתכל על שאלות בפרק כמותי אני רואה המון סוגים של שאלות שאני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל ואיך לגשת כמו שאמרת.
בכל אופן אשמח שבאמת תרחיב כאן איך זה באמת בא לידי ביטוי בתרגול בבית, פשוט פותרים תרגילים מהספרים בעיקר דרך חשיבה פסיכומטרית בלי לתרגל את הבסיס ונוסחאות?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 18:05
עומרי,
זה לא בא לידי ביטוי רק בבית, זה שילוב של לימוד מחומר נכון עם שימוש בעזרה שלנו בפורום.

1. יש לנו ספר שנקרא "חשיבה פסיכומטרית", שהוא מלמד אותך להשתמש באותה דרך חשיבה שעוזרת לך לפתור בלי לחשב - הצבת מספרים, הצבת תשובות, הערכת סדר גודל, סימטריה ועוד. גם בקורסים מלמדים קצת מהשיטות האלה אבל זה תמיד "על הדרך" ותוך כדי שאלות פה ושם, ולא שמים על זה דגש מספיק.

2. התשובות בספר הן בשתי דרכי פתרון - הדרך הפסיכומטרית, והדרך החישובית, וזה עוזר לך להבין ולהפנים את השיטות האלה.

3. אולי חשוב יותר הכל - העזרה שלנו בפורום. כל שאלה שאתה לא מצליח אתה שואל בפורום, ואנחנו נראה לך איך פותרים אותן בחשיבה ולא בחישוב (כל עוד זה אפשרי כמובן). בנוסף, תקבל מאיתנו תמיכה הרבה יותר צמודה ממה שהייתה לך בקורס, אבל זה תלוי בך - תלוי כמה "תשתמש" בנו. אם אתה באמת מחויב להצלחה שלך אני מצפה לראות אותך בפורום כל יום שואל שאלות.

בנוסף, כשתטעה בשאלות לפעמים חשוב להסביר לא רק איך לפתור את אותה שאלה, אלא איך לגשת לשאלות הבאות בסגנון הזה כדי שתדע לפתור גם אותן.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 18:06
חשיבה פסיכומטרית היא לא תחליף מלא ללימוד הבסיס והיסודות. חשוב ללמוד גם את זה, אבל ללא ספק אפשר לפתור הרבה מאוד שאלות בעזרתה גם אם לא שולטים מספיק טוב במתמטיקה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עומרי. הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט עומרי. ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2016 ב- 19:12
אוקיי הבנתי נשמע מעולה!
תודה על התשובות המפורטות
נדבר שוב כשהערכה תהיה מולי😁
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.