פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה בבחירת ערכה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
inon190 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 4
  ציטוט inon190 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה בבחירת ערכה
    פורסם: 04/יולי/2017 ב- 17:19
שלום, שמי ינון, ואני מעוניין לגשת לבחינה הפסיכומטרית במועד ספטמבר. יש לי כמה התלבטויות לגבי הבחינה, אך קודם אשתף קצת ברקע שלי כדי שיהיה יותר ברור מאיפה אני מגיע. אז ככה:

באפריל 2016 ניגשתי בפעם הראשונה לפסיכומטרי. קיבלתי 675- 122 בכמותי, 134 במילולי ו-142 באנגלית.

באוקטובר 2016 התחלתי לימודי מכינה של האוניברסיטה העברית, על מנת להתקבל לתואר שרציתי (הנדסת חשמל ומחשבים), משום שהבגרויות שלי הן על הפרצוף... מאז עברו הרבה מים בנהר, והחלטתי שאני לא רוצה ללמוד באונ' העברית, מכמה שיקולים שונים שלא אפרט עליהם פה. אחרי התלבטויות רבות החלטתי כי אני רוצה ללמוד תואר הנדסת חשמל באונ' תל אביב (אם לא היה ברור, הציון של המכינה בעברית מתאים גם לאונ' ת"א).

עכשיו, עם הפסיכומטרי הראשון שלי, הייתי זקוק לממוצע במכינה של 95 על מנת להתקבל לתואר. קרה מה שקרה, וכרגע אני לא יכול להגיע לממוצע הזה ולכן צריך לעשות פסיכומטרי מחדש... עם הממוצע מכינה שלי כרגע, אני צריך להשיג מעל 700, כנראה באזור ה-740 על מנת שיהיה לי סיכוי להתקבל.

הבעיה העיקרית שלי, היא שאת הלימודים לפסיכומטרי אני צריך להתחיל בעוד יומיים, אך בנוסף לפסיכומטרי יש לי מועד ב' בפיזיקה 5 יחידות (ב-16.7) שהוא לא פחות חשוב, ואני חייב להשיג בו ציון של 85 ומעלה, אחרת כל המכינה לא תהיה שווה כלום בשביל התואר שאני רוצה להתקבל אליו.

כרגע עומדות בפני (לפחות לפי מה שאני רואה) שתי אופציות:
א. לשלב את הלימודים לפיזיקה ולפסיכומטרי בו זמנית, ולנסות לאזן ביניהם
ב. ללמוד לפיזיקה בלבד, עד המבחן, ומאחרי המבחן בפיזיקה, ללמוד לפסיכומטרי ולהשלים את הפערים שהצטברו

אז השאלה שלי היא האם 50 יום ללמידה מספיקים, או שאני חייב למצוא דרך לשלב בין הפיזיקה לפסיכומטרי?

אבהיר בנוסף- את הפסיכומטרי הראשון עשיתי ללא שום רקע מתמטי- עשיתי את הבגרות שלי במתמטיקה ברמת 3 יחידות בשנת 2012 (ארבע שנים לפני שניגשתי לפסיכומטרי, לכן גם אם היה רקע הוא כנראה לא שרד את השירות הצבאי שלי), וגם אותה עברתי בנס, ובמשך כל הקורס שעשיתי (בהייקיו, יש לציין) הרגשתי מבולבל בכל פעם שנתקלתי במשהו שקשור לנושא הכמותי. מאז למדתי במכינה מתמטיקה ברמה של 4 יחידות, ואני הרבה יותר חד על הנושא והרבה יותר טוב בו.

על אנגלית- אין לי שום צורך להתעכב, וגם בקורס בהייקיו התרגול אנגלית היחידי שעשיתי היה במסגרת הפרקים שהיו בסימולציות.

בנוסף לשאלה ששאלתי קודם, אשמח לדעת מה ההבדל בין תוכניות הלימודים עם שיעורי הווידאו לבין התוכניות ללא שיעורי הווידאו, והאם בשבילי (בהתחשב ברקע שכתבתי כאן) נכון לרכוש אותן או לא. לבסוף, האם זה בכלל ריאלי לשפר מ-675 ל-740?

תודה רבה מראש לעונים, מתנצל על החפירה Embarrassed

ינון

נערך ע"י inon190 - 04/יולי/2017 ב- 17:21
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2017 ב- 09:40
שלום ינון,
אף אחד לא יכול להגיד לך אם 50 יום 'מספיקים' או לא. זה תלוי בהמון גורמים, וכל מה שכתבת כאן לא עוזר לדעת באופן ודאי שום דבר.

הציון שאתה צריך מאוד גבוה, ואתה צריך לשלוט בפסיכומטרי באופן מוחלט כדי להגיע אליו. אתה רוצה להגיע לסימולציות בלי אף טעות כמעט כדי להשאיר לעצמך מרווח של טעויות טיפשיות ועדיין להגיע לציון הזה.

לגבי הוידאו - זה תלוי בך. יש הסברים בספרים ויש גם שיעורי וידאו. תראה את השיעורים לדוגמה ותחליט אם זה עוזר לך או לא, אם זה נח או לא.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
inon190 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 4
  ציטוט inon190 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2017 ב- 14:23
טוב, אני פשוט אנסה לשלב ביניהם כמה שאפשר.
תודה על התשובה, עזרת מאוד!

לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.