פסיכומטרי

  שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

התייעצות - מה הלאה?

 הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
anonymous הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש


הצטרף: 02/ינואר/2018
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 2
  ציטוט anonymous ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: התייעצות - מה הלאה?
    פורסם: 02/ינואר/2018 ב- 13:46
היי אלעד :)


אני בן 17.5, כיתה יב',גר ברעננה.

ניגשתי בספטמבר אחרי קורס תיכונים של קידום שקיבלתי בחינם. קורס די שטחי ולא מקיף,לא מעט זמן הרגשתי שאני מבזבז את הזמן. למרות זאת, הסימולציות שלי היו נדי יפות (670-690). לא השקעתי מספיק אז, בעיקר כי שבועיים לפני המבחן הייתי בחו"ל ולא ממש היה אפשר לעשות שם מרתון כמו שצריך. הוצאתי 638 בבחינה עצמה, הציון הכי נמוך שקיבלתי, ולכן הייתי מאוכזב, אבל אמרתי שאגש מועד הבא מוכן יותר.

החלטתי כמובן שאני ניגש גם לדצמבר, קניתי כמה ספרים שלכם (פסיכו כיס, עברית ושאלות 700 פשוט מעולים!) כמה של יואל גבע יד שנייה, השגתי את האתר של יואל גבע והתחלתי ללמוד. השאיפה הייתה מעל 700 ורצוי מעל 710 (אני מכיר את עצמי, יש לי תיאורטית פוטנציאל הרבה יותר גבוה מזה). למועד הזה באמת שלמדתי כמו שבחיים לא למדתי, למדתי תקופת זמן יחסית קצרה - שבועיים ראשונים שעתיים ביום, ואז שבועיים של פשוט כל היום פסיכומטרי - הלכתי לבית שקט של קרוב משפחה עם ים וחדר כושר ופשוט למדתי מ7 בבוקר עד 9 בערב(כמובן עם הפסקות לאכול ולהתאמן), תרגלתי סימולציה כל בוקר ואז תחקור מעמיק מאוד של שעה ומשהו, מעבר על נקודות חלשות, עשיתי לעצמי קלסר שבו רשמתי כל טעות שהיה לי אי פעם בסימולציות ומסקנות ממנה, שיננתי המון מילים. הגעתי למצב שאני הכרתי את המבחן ברמה מאוד גבוהה יחסית, הייתי רק את משפט השאלה והייתי מבין מה המרכז הארצי כנראה ישאל פה.

במהלך הלמידה לדצמבר הסימולצות היו טובות ועלו יחסית בהדרגה - רוב הסימולציות היו בין 680-740. הפער נבע בעיקר מטעויות ריכוז. הרגשתי באמת בסוף תקופת המרתון שאני ניצלתי לגמרי את הלמידה, אני מוכן לגמרי, ויש לי פה צ'אנס להפציץ במבחן האמיתי.

כמו שאתה משער ,אם אני רושם פה כנראה שמשהו השתבש. ניגשתי למועד של ראשון ב9:30, בהתחלה החיבור הלך מעולה וזה רק הגביר לי את האמונה שאני יכול להוציא ציון מדהים במועד הזה ולסיים עם הפסיכו לתמיד.
ואז הגיע הכמותי ההזוי בבחינה. דווקא החלק שאני הכי אוהב וזורם לי (כמו פרקי האנגלית של הרוב) היה פשוט זוועה. *סגנון השאלות* היה משהו שלא ראיתי בשום אחת מהסימולציות (ועברתי על כולם, אגיע לזה בהמשך), זה היה כמו להכיר את הפסיכומטרי מחדש. אם בסימולציות הייתי מסיים את הפרק ב17 דקות כשהכול נכון למעט טעויות ריכוז, בפסיכו האמיתי ניחשתי 3-4 שאלות בפרק בכמותי (לא היה פיילוט).

יצאתי מהמבחן בתחושה נוראית של ביאוס, שוב פעם אני קורס במבחן האמיתי (במבחן האמיתי לא הרגשתי סוג של לחץ) כשהפעם אני יודע שבניגוד לספטמבר, אני לא חושב שזה באשמתי. ידעתי שאני אפילו לא מחכה לתשובות.

עכשיו יש לי כמה שאלות/בעיות שאני לא יודע מה לעשות, והייתי ממש שמח אם תוכל לעזור לי בהם:

1. מה הלאה ? הרי די מיציתי כבר את הפוטנציאל לשיפור שלי (אלא אם כן אשפר אנגלית ל145~ שזה עבודה סיזיפית)
2. מה שמאוד מטריד אותי, נגמר לי כל הסימולציות. לאפריל אני מתכנן לעשות גם שבועיים כמו שעשיתי, ואין לי מאיפה לעשות סימולציות. לעשות סימולציות שלכם ושל ניב רווח?
3. איך אני מוודא שלא יקרה לי שוב שאתקל בסגנון שאלות שונה ממה שלמדתי במבחן האמיתי?

תודה רבה!!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

הצטרף: 02/מאי/2006
כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 17972
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/ינואר/2018 ב- 23:06
דבר ראשון, חכה לציון.
לגבי לימוד - אתה צריך לתרגל כמה שיותר בחינות. האם עשית את כולן? גם את כל המתכונת הישנה, המבחנים של האוגדן, ה-H-ים? את כל המבחנים המשולבים ששונים מהעברית?
אני מנחש שלא, אז יש לך עוד לא מעטו סימולציות.
לגבי סימולציות נוספות לעשות - לא לגעת בחומר של אף מכון, ואם אין לך ברירה אז 800, גבע ושלנו. אבל בסימולציות עדיף תמיד את הדבר האמיתי.

3. אני די בספק שנתקלת בשאלות ששונות ממה שלמדת, נראה לי שהלחץ השפיע. אתה לא היחיד שעשה את המבחן, ולא נתקלתי באף שאלה יוצאת דופן באופן מיוחד.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחתדף זה נוצר ב .031 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.