פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

השלמת משפטים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
יובל שטוייר הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: יקנעם עילית
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 6
  ציטוט יובל שטוייר ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: השלמת משפטים
    פורסם: 02/אוגוסט/2018 ב- 10:48
לוקח לי בממוצע 2 דקות לכל השלמת משפט , יש כאלה שלוקח לי הרבה פחות (17-30 שניות) כשהמשפט בהתחלה.
אני הפסקתי למדוד זמנים בעקבות העובדה שמדידת זמנים מוציאה אותי מריכוז כי אני מנסה כל שנייה להסתכל בשעון ונלחץ שאני מאחריו.
ניסיתי את שיטת בניית השלד , אבל היא לוקחת לי יותר זמן כי לוקח לי בערך דקה למחוק את כל המילים המיותרות , כי לפעמים אני מוחק מילים שהם לא מיותרות . ואתם לא ממש נכנסים לעומק לגבי חוקי מחיקה .
בנוסף לכך אני משקיע 3 ימי עבודה נכון לעכשיו בנושא שהיה אמור להיות יום , לעניות דעתי לעובדה שבתשובות של השלמת המשפטים אין הסבר בגלל , אלא פשוט השלמת המשפט .
אני מרגיש אבוד, היה יותר פשוט אם הייתם אומרים לי שפשוט להציב משפטים עד שמוצאים את הנכון , לפחות אז הדבר היה מונע תסכול שטכניקה לא מצליחה .
הנה משהו שלא הצלחתי :
____ הצלחתו המסחררת של ספרו האחרון של מיכאל אלינוביץ' , ____ המבקרים לגלות שהרצאותיו נוחלות כישלון חרוץ בכל העולם, זאת משום שמן המפורסמות היא ש-____ עולה עשרות מונים על ___.
מזה שמן המפורסמות?
1. בשל / הופתעו / כישרון / כישרון הכתיבה החריג שלו / כישרונותיו בעמידה מול קהל .
2. על אף / לא הופתעו / יכולת הביטוי שלו בכתב / יכולתיו הרטוריות .

התשובה היא (2) , ושאלתי היא מדוע? הלא יכולת רטורית הינה משומשת בתהליך הכתיבה? ואיך שמן המפורסמות מתחבר למשפט ?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/אוגוסט/2018 ב- 12:35
1. אם כשרון הכתיבה שלו עולה עשרות מונים על היכולת שלו לעמוד מול קהל למה שהם יופתעו שההרצאות שלו נכשלות?

2. למרות שהספר הצליח, הם לא הופתעו שההרצאות נכשלו, כי ידוע שיכולת הכתיבה שלו הרבה יותר טובה מיכולת הדיבור

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
יובל שטוייר הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: יקנעם עילית
מאמרים: 6
  ציטוט יובל שטוייר ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אוגוסט/2018 ב- 10:16
תודה רבה אלעד!
לאחר תרגול נוסף גיליתי את מקור בעית הזמנים בשאלות השלמת המשפטים . אני בעל בעיות קשב וריכוז ולכן אני מתקשה לשמור על רמת ריכוז גבוהה לאורך זמן (במיוחד כשמדובר באותו סוג שאלות , חלק מזה נובע מקושי בריכוז בעת שעמום) בכל מקרה התחלתי לנסות לפתור בקבוצות של 3 תרגילים , כמו בבחינה .
השיפור משמעותי , בדרך כלל לאחר תרגול רב הזמן מתקרב ל3 דקות לכל נגלה . אך לרוב אני עומד על 2:20 בשביל כל שלוש שאלות . עם ממוצע שמאוד קרוב ל3 (טעות אחת נובעת בדרך כלל מאי ידיעת פירוש מדוייק של מילה , כך שבהצבות שונות יש שתי מילים שאני יכול להבין שהם הפכים , אך; לא מצליח להבין איזה מילה היא ניגודית ואיזה מביעה תמיכה) . בנוסף היה קשה לי לעקוב אחר המשפט ולהציב בו זמנית , והגעתי למצב שאני מציב פעמיים או קורה בטעות את אותה השורה , פסילת ההצבה עם עיפרון עוזרת פלאים , חלק השלמת המשפטים נהפך להיות כמו תשחץ או משחקון בעיתון .
תודה רבה שוב!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.