פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

ציון פסיכומטרי ראשון

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
anotherone הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: כפר סבא
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 4
  ציטוט anotherone ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: ציון פסיכומטרי ראשון
    פורסם: 02/אוגוסט/2018 ב- 16:35
שלום,
אני קיבלתי היום את הציונים שלי,בפועל מה שאני צריך שזה על בסיס כמותי קיבלתי 444,שזה כמובן לא חדשות טובות עבורי מאחר ואני צריך 644 על פרק כמותי כדאי להתקבל לאן שאני רוצה.

עברתי בין העמודות פה וראיתי שהרבה אנשים קיבלו ציונים בטווח הזה כיוון שזאת הייתה הפעם הראשונה שנבחנו(בדומה לי)אבל הם הרבה פעמים לא למדו או שלמדו מעט,אין לי איך להעריך את הכמות שלמדתי,אבל הלכתי בדגש יותר של כמות מאשר האיכות.

סיימתי את הספרים הבאים(של פסיכו):
אלגברה
גיאומטריה
תרגול יסודות
מבוא לכמותי
עומד לסיים את מבוא לכמותי 2
חשיבה פסיכומטרי
תרשימים
בעיות
קראתי את כל הטקסטים באנגלית
יש לי רק את פרק 10 באנגלית ובעברית במילונים
עשיתי את כל המבחנים של הפרק כמותי בפרקי בחינה וגם שניים של המרכז לבחינות.

הציון שקיבלתי על הפנים ביחס למה שאני אצטרך לקבל,נרשמתי כבר למועד ספטמבר מבעוד מועד במידה ואצטרך,והנה אני צריך.

אני בעיקר עובד על כמותי,אח"כ אנגלית ורק עברית.לגבי חיבור אני ממש מתעכב עם זה כי קשה לי להבין מה נכון או לא,ויתרה מכך זה פחות חשוב לי כדאי להתקבל לאן שאני רוצה.

השאלה שלי היא:
למי שחווה משהו כזה,או שפשוט חווה ציון ראשוני נוראי ביחס למה שהוא צריך לקבל,ואז שיפר כך שהצליח במטרתו,תנו לי טיפים מה עשיתם או מה כדאי לעשות באופן כללי כדאי לשפר ב200(!!) נקודות.

תודה
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אוגוסט/2018 ב- 22:38
היי,
יש תלמידים שהתחילו נמוך ושיפרו מאוד, גם למעלה מ-200 נקודות, זה לא בלתי אפשרי, אבל זה דורש הרבה עבודה וגכנראה גם הרבה זמן (זה לאו דווקא יקרה כבר במועד הקרוב, יכול להיות שצריך יותר זמן מזה - זה תלוי בהרבה גורמים).
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
anotherone הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: כפר סבא
מאמרים: 4
  ציטוט anotherone ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אוגוסט/2018 ב- 14:31
קראתי איפשהוא שהממוצע של שיפור נק' מניגשים במועד הראשון לניגשים במועד שישי הוא עומד על 61 נקודות,עפ"י המרכז לבחינות,כמובן שיש מקרים מסויימים.

אני רוצה השבוע לסיים את ספר 700,אחר כך להתחיל אנגלית(למרות שזה פרק שאני טוב בו יחסית עדיין לא עברתי את ה122 בעבר) ואנלוגיות.

עכשיו ניסיתי טיפה להתחיל מרתון אבל זה בעייתי לי מאחר ואין שם דרך לפתרון תרגילים,מבחינת הבנת החומר האם זה אומר שאני נחשב לחלש בפרק הכמותי?(כי קראתי איפשהוא שכתבת שספר מרתון פחות קשה משאלות 700,וכיוון שאני מתקשה להבין את הדרך בעצמי לחלק מן השאלות שם).

דעתך על השיטה שלי ללמוד?מקציב לעצמי דקה עם הסטופר,מנסה לפתור לפני אבל לפעמים זולג מהזמן כדי לנסות להתמודד עם השאלה כדי לנסות לפתור את השאלה הבאה לפני סוף הזמן.
בנוסף אני מנסה להימנע מלהיתקע על שאלות שלא הבנתי אותם בצורה מלאה ומעדיף להתקדם הלאה(בדר"כ זה לא קורה).
נכון לעכשיו אני שיניתי טיפה את הצורת למידה,אני לומד עם חומר פתוח אבל אני רוצה לעשות איזה שבוע שבועיים סימולציות וכמובן ללא חומר פתוח.

אני מודע לכך שהכי טוב זה לדעת את התיאוריה,אך אני מרגיש שלכל שאלה יש טריק או נקודה למחשבה משל עצמה והתיאוריה תעזור לי להבין חוקים או טכניקה אך השאלה עצמה תורכב מאיזהשהוא רעיון פרטי ולכן אני מעדיף לפתור כמה שיותר שאלות כי מן הסתם התיאוריה לא יכולה לכסות כל תחכום שיש בשאלות(לפחות ככה אני חושב).

אני כן מתכנן לנסות את השיטה של להסתכל בתרגילים מבלי לפתור או להסתכל 5 שניות כדי להבין בצורה כללית את השאלה,לא עשיתי ככה במבחןן ואני מתחרט על זה.

זהו בגדול זוהי תוכנית הלימודים שהייתה לי עם קצת שינויים בעקבות החדשות הלא טובות שקיבלתי,אשמח אם תוכל לסייע לי מה לעשות או לא לעשות.

תודה

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אוגוסט/2018 ב- 14:48
פורסם במקור ע"י anotherone

קראתי איפשהוא שהממוצע של שיפור נק' מניגשים במועד הראשון לניגשים במועד שישי הוא עומד על 61 נקודות,עפ"י המרכז לבחינות,כמובן שיש מקרים מסויימים.

השיפור הממוצע בין מבחנים הוא חסר משמעות, מכיוון שהשונות בין נבחנים היא אדירה.
לממוצע יש משמעות שניתן לגזור ממנה כלפיך כאשר מדובר בשונות קטנה, אחרת אפשר להתעלם ממנו לגמרי.

למשל, ציון הפסיכומטרי הממוצע בארץ הוא 535. האם זה אומר שמי שניגש סביר שיקבל באזור 535?
לא, זה בכלל לא רלוונטי כי השונות בציונים היא גדולה מאוד.

אבל אם הציון הממוצע היה 535, ו-95% מהאנשים היו מקבלים בין 530 ל-540, אז אפשר היה לומר שסביר להניח שתקבל את הציון בטווח הזה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אוגוסט/2018 ב- 14:49
עם הציון שלך אין לך מה לגעת בכלל בספר 700. לספר 700 מגיעים רק אם אתה עומד על 80% ומעלה פתרון נכון בנושאים בכמותי, וזה לא המצב.

כרגע לפתור את ספר 700 לא רק שלא עוזר לך, זה פוגע לך בלימוד ובהבנה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.