פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

פסיכו 700

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
בר883 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 1
  ציטוט בר883 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: פסיכו 700
    פורסם: 30/נובמבר/2020 ב- 15:22
הי!
שאלה לגבי ירידה לפרטים הקטנים - ספר פסיכו 700, בעיות אחוזים שאלה 12.
השאלה:
ארז קיבל העלאה במשכורת.
יונית: אם אדע את היחס בין המשכורת לפני ההעלאה לבין המשכורת אחרי ההעלאה אוכל לדעת מה המשכורת של ארז כעת.
עידו: אם אדע מה היחס בין אחוז ההעלאה לסכום ההעלאה אוכל לדעת מה המשכורת של ארז כעת.
מי צודק?

אז ע"פ הספר רשום שיונית טועה ועידו צודק.
יונית אכן טועה כי אם נתון שהיחס הוא 1:2 אי אפשר לדעת אם הוא היה משתכר 100 ועכשיו 200, או 300 ועכשיו 600.
לגבי עידו- אני חושב שהוא גם טועה. נניח ונתון לנו שהיחס בין אחוז ההעלאה לסכום ההעלאה הוא 10:1 - אנחנו יודעים שכל עשרה אחוזים שווים שקל 1. אפשר להסיק שהמשכורת הקודמת של עידו היא 10 ש"ח (כל עשרה אחוז מייצג שקל - 100 אחוז עשרה שקלים). אבל - לא ניתן לדעת כמה הוא משתכר כעת, כמו שעידו טוען. הרי יכול להיות שהוא קיבל העלאה של 20% אחוז, שהיא 2 שקלים, ועדיין היחס זהה - 20:2 ---> 10:1
פסיכו תקן אותי אם אני טועה - אפשר לדעת מה הייתה המשכורת הקודמת של ארז, אבל כל עוד לא נתון לנו סכום ההעלאה/אחוז ההעלאה במפורש (לא ביחס) לא ניתן לדעת מה משכורות הנוכחית של ארז.
אשמח להתייחסות, תודה!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2020 ב- 08:33
שלום בר, התמיכה ניתנת בקבוצת הלימוד בפייסבוק, הפורום לא ממש פעיל כבר כמה שנים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.