פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הגיון לא הגיוני

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
יש לי יש לי הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 1
  ציטוט יש לי יש לי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הגיון לא הגיוני
    פורסם: 21/מרס/2007 ב- 01:05
WinkTongueמה קורה חברים יש לי כמה שאלות הגיון שלא הצלחתי

לדעתי הן נפתרות שלא על דרך ההחצנות  .. תגידו לי מה אתם חושבים

1. טענה א: קטקטים נמוכים ושמנים אוהבים גזר .
2 .טענה ב: קטקטים שמנים אוהבים גזר

מה הבאים נכון בוודאות ?

1.אין קשר בין הטענות
2.טענה ב נובעת מ-א
3.טענה א נובעת מ-ב
4.הטענות סותרות אחת את השנייה

שאלה 2:אין יער בלי עצים
מה מהבאים יאפשר להסיק שאם אין דובים אין יער

1.רק ביערות יש עצים
2.עצים אינם גדלים ללא דובים
3.דובים גדלים רק ביער
4.יש דובים הגדלים על העצים

**** הפתרון של התרגיל האחרון לא היה עפ:י חוקי ההחצנות הרגילות .....

שאלה 3:

טענה א : רק מלכים אינם נולדים בבית החולים.
טענה ב : רוב האנשים נולדו בבית החולים
מה נובע מהשילוב ??

1.יש מלכים
2.אין מלכים
3.רוב האנשים הם מלכים
4.רוב המלכים נולדו בבית החולים

תודות על העזרה מראש TongueTongueTongueWinkWinkTongueWinkTongueWinkSmile
לתחילת העמוד
Boyd99 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מהנדס פ.ט.ל

מאמרים: 319
  ציטוט Boyd99 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 01:29
לא הכל חייב להיפתר ע"י החצנות...אולי בשאלה האחרונה(3)לטעמי, מומלץ להחצין את הטענה הראשונה...על מנת לא "להתבלבל" - לטעות מרב חיפזון.    

נ.ב. יש מצב שאתה מדבר עם צביקה הדר לעשות איזה קאמבק לקומדי סטור?     

נערך ע"י Boyd99 - 21/מרס/2007 ב- 01:32
גם אני פסיכו-פת!!!
לתחילת העמוד
Hagai007 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 255
  ציטוט Hagai007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 01:36

1. טענה א' נובעת מב' כי היא מן קבוצה בתוכה (כי יש עליה את התנאי כמו באענה ב' פלוס עוד אחד...

2.הטענה: יער--> עצים
צ"ל - לא דובים --> לא יער היפוך ושלילה ייתן לך -  יער--> דובים(לא פועל פה כלל של "אין" שמבטלים אותו והופכים את הצד שני ל"לא" כי זה לא דומה לטענה של אין רגילה...תבדוק אותה לעומת טענת "אין" אחרת)

בעצם תחפש בתשובות הצרנה שתיתן לך עצים --> דובים

זה אמור להיות 2 אבל משהו פה לא מסתדר...כאילו אפשר להפוך ת'משפט והוא ישאר עם אותה משמעות "ללא דובים עצים אינם גדלים" ואז על משפט זה עושים ת'הצרנה וזה יוצא טוב...כי תחשוב על זה ככה - לפי המשפט: כל מקום שיש עץ חייב להיות דוב ולא להיפך - לכן ההצרנה היא עץ--> דוב
פסיכו תוכל לראות מה קורה פה?

3. נראה לי שכשאומרים "רוב" בהכרח יש מיעוט...אחרת היו אומרים "כל" (שוב פסיכו...תתייחס לזה..) ולכן נראה לי שזה 1...(יש מלכים)

בהצלחה!

Hag-(o) <3-E
אני אני אני...אני אומר לך...בא...
לתחילת העמוד
דנדוש הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 89
  ציטוט דנדוש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 01:47
אני אנסה..למרות שעדיין לא התחלתי קורס פיסוכמטרי-קח בערבון מוגבל..:

1.ניתן להסיק כי-נמוכים ושמנים-אוהבים גזר
                    שמנים-אוהבים גזר

אפשר לשים לב שיש חפיפה חלקית בין השניים ולכן-טענה ב תנבע מטענה א , אבל טענה א אינה יכולה לנבוע מב כי בטענה ב לא כתוב לנו כלום על הקטקטים הנמוכים.יש קשר בין הטענות כי יש חפיפה מסויממת ואין סתירה בינהים כי זה שקטקט נמוך לא אומר שהוא לא יכול להיות שמן:)

2.ניתן להסיק על דרך ההפוכה: יער-חייב להתקיים רק עם יש עצים
                                     יש יער-יש דובים

לא ניתן להסיק מכאן שרק ביערות יש עצים,אלא שיער מתקיים רק אם יש עצים-לא נתון לנו מידע על היכן העצים צומחים ולכן אפשרות א נשללת. עצים אינם גדלים ללא דובים-שוב לא נתון לנו מידע על היכן גדלים עצים אנו יודעים רק שביער יש עצים ויש דובים לכן גם אפשרות ב נשללת. דובים גדלי רק ביער-ניתנה ללנו האמריה-אם יש יער יש דובים.אפשרות ד-יש דובים הגדלים רק על הצעים-אולי יש כאלה אבל לפי הנתונים לא ניתן לדעת. מכאן שמה שלי נראה הכי נכון זה אפשרות מספר 3.

3. ניתן להסיק כי: לא מלך-נולד בבי"ח
                       רוב האנשים-נולדים בבי"ח
                     מלך-לא נולד בבי"ח.

א-יש מלכים,טענה נכונה כי כתוב לנו-רוב האנשים נולדים בבי"ח,מה עם שאר האנשים?לא בבי"ח,מכאן שהם מלכים. ב-אין מלכים-אולי כי אמרו לנו שרוב האנשים נולדים בביח אז אולי יש ואולי אין-לא ניתן להסיק סופית. ג-רוב האנשים הם מלכים,כמובן שלא כי אנחנו יודעים שרוב האנשים נולידים בביח ומלך לא נולד בביח. ד-רוב המלכים אינם נולדים בביח,טענה שגויה כתוב במפורש שאם אתה צלך אתה נולד בביח.
מכאן האפשרות הכי נכונה שיש היא אפשרות א.

הערה כללית,אני חושבת שאתה מתבלבל כי לפי דעתך יש כמה תשובות הגיוניות,וזה בסדר,אבל ברגע שתכתוב לך בראש או על דף את כל האפשרויות תראה שבדכ יהיו לך שתיים שנראות הגיוניות אבל אחת שהיא הרבה יותר בטוחה:)כלומר אחת שיותר מבוססת עפי המידע שניתן לך וזה ימנע ממך את הבלבול.

לא עשיתי קורס אז אשמח לדעת אם עניתי נכון:)אז תפרסם את התשובות אני במתח:)

מקוה שעזרתי.
לתחילת העמוד
Boyd99 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מהנדס פ.ט.ל

ציטוט Boyd99 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 13:04
כל התשובות של Hagai007(חגי) נכונות...

חגי בקשר לשאלה 2...תחשוב בהיגיון:

אין יער ללא עצים...במילים אחרות, יער יתקיים רק שיהיה קיום של עצים.
אם לא יהיו עצים, אזי, בוודאות לא יהיה יער.
אפשר גם להגיד:
רק אם אין יער, אין עצים

צ"ל : אם אין דובים אין יער

במשפט: עצים אינם גדלים ללא דובים...ניתן להבין שוב כי, גדילתם או קיומם של עצים תלויה בקיומם של הדובים...
או במילים אחרות: אם אין דובים אין עצים.
ואם אין עצים=> אין יער.
מש"ל.

בנוגע לשאלה האחרונה(3)...
מבחינה כמותית, יש הוא מספר כלשהו אבל לא בהכרח משקף מיעוט או רוב, הוא בא לציין קיומו/ם של אובייקט/ים.

1) אם רוב האנשים נולדו בבתי החולים => יש מיעוט שלא נולד בבתי חולים

מתוך הטענה הראשונה: רק מלכים לא נולדו בבתי חולים.
באופן כללי, אני די ממליץ לבצע הצרנות לטענות רק - על מנת לא להסתבך בהבנה ולחסוך בזמן, אפשר להבין את התוצאה:
2)לא נולדת בבית חולים => אתה מלך.

משילוב של 1+2 אפשר להבין כי יש מלכים.

מקווה שעכשיו הכל מובן.       

נערך ע"י Boyd99 - 21/מרס/2007 ב- 13:14
גם אני פסיכו-פת!!!
לתחילת העמוד
Hagai007 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 255
  ציטוט Hagai007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 13:27
תודה על האישרור...
אני אני אני...אני אומר לך...בא...
לתחילת העמוד
דנדוש הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט דנדוש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 17:26
אני לא מבינה את הטעויות שלי,לא מבינה איך בשאלה הראשונה הטענה הראשונה נובעת מהשניה??אם יש קטנים ושמנים מכאן נובע ששמנים אוהבים גזר לא שנמוכים אוהבים ולכן לדעתי ב נובע מא..!!!

לתחילת העמוד
P.A.T.A.L הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט P.A.T.A.L ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 17:49

פסיכו תוכל להתייחס לשאלות האלו??

אני לא מבין איך אני אמור לדעת מתי  להשתמש בדרך ההחצנות ומתי פשוט להשתמש בהגיון הפשוט ????? StarStarStarStar

זה מבלבל אותי לגמרי
לתחילת העמוד
Boyd99 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מהנדס פ.ט.ל

ציטוט Boyd99 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 18:18
פורסם במקור ע"י דנדוש

אני לא מבינה את הטעויות שלי,לא מבינה איך בשאלה הראשונה הטענה הראשונה נובעת מהשניה??אם יש קטנים ושמנים מכאן נובע ששמנים אוהבים גזר לא שנמוכים אוהבים ולכן לדעתי ב נובע מא..!!!

1. טענה א: קטקטים נמוכים ושמנים אוהבים גזר .
2 .טענה ב: קטקטים שמנים אוהבים גזר

בואי נתייחס לכל טענה בנפרד.
טענה א: קטקטים נמוכים ושמנים אוהבים גזר.

מתוך טענה א, האם בהכרח ניתן להגיד כי כל הקטקטים השמנים אוהבים גזר? למשל: מה אפשר לומר בוודאות על קטקט שהוא שמן וגבוה? לא ניתן לדעת, מאחר ואין לנו מספיק נתונים על שאר הקבוצות אליהן משתייכים הקטקטים.

לעומת זאת,
מטענה ב: קטקטים שמנים אוהבים גזר.
פה בוודאות יש הכללה לכל הקטקטים השמנים, ולא משנה לאיזו קבוצה הם משתייכים -קטקט שהוא שמן ונמוך או שמן וגבוה או שמן עם שיער שטני וכובע טמבל זה לא משנה...כל עוד אתה קטקט שמן, אני יכול לומר עליך בוודאות כי אתה אוהב גזר.

לכן טענה א נובעת מטענה ב.

נערך ע"י Boyd99 - 21/מרס/2007 ב- 18:21
גם אני פסיכו-פת!!!
לתחילת העמוד
דנדוש הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט דנדוש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/מרס/2007 ב- 18:25
אה הבנתי..כנראה אני צריכה קורס לחשוב פסיכומטרי:)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.