פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

למי שמבחן היום!

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Hagai007 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 255
  ציטוט Hagai007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: למי שמבחן היום!
    פורסם: 29/מרס/2007 ב- 12:00
א. איך היה המבחן? (קל, קשה, בינוני...עם אפשר אז פרטו על כל חלק כל נושא וכו'...)
ב. איך הוא היה ביחס לסימולציות של האוגדן בכלל ול16H בפרט? (וגם ביחס לסימולציות של מכונים אם יש לכם)
ג. תביאו שאלות...יחסית את הקשות...שנדע בערך לקראת מה אנחנו הולכים...
ד. אל תשכחו להגיד כמה קיבלתם כשהציונים יגיעו...=] 

ובקשר לתשובות שאתם הולכים לתת על השאלות למעלה נאמר (בהגדה של פסח כמה נחמד =]) "כל המוסיף הרי זה משובח" =]

תודה מראש

Hag-(o) <3-E
אני אני אני...אני אומר לך...בא...
לתחילת העמוד
שירי86 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 32
  ציטוט שירי86 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 16:23
אני שמחה להיות הראשונה שמדווחת..
אוקיי...
המתמתיקה היתה ברמה סבירה שתאמה את האוגדנים של המרכז הארצי, מי שהידר(לא אני) יכול היה למצוא את עצמו פותר את רוב השאלות אם לא את כולן(פשוט לא לכולן הגעתי, כי ידעתי את הרוב, מה ש'גורם' לך לפתור את השאלה ו'לבזבז' את זמן היקר,
המתמתיקה באופן כללי לא קשה,
אנגלית גם רמה סבירה(יש טוענים רמה בינונית-קשה)היו 2 טקסטים קצרים למדיי שבודקים הרבה אוצר מילים,
לעניות דעתי הבנה מתוך הקשר מספיקה(זה הדבר היחידי שמציל אותי באנגלית)
מילולי כמה צפוי קשההה... תלוי איפה, אנלוגיות רמה סבירה אפילו קלה,4 שאלות אוצר מילים קלות למדיי, לא ניתקלתי בשום מילה חדשה באוצר מילים/אנלוגיות בניגוד לפעם שעברה שניבחנתי שהיו מילים שהכרתי רק בבחינה, הרוב ידעתי אך לא הכל, פטל(יש פרקים שלא ידעתי 2 פטל שלהם), השלמת משפטים רמה כמו באוגדנים אולי טיפה יותר קשה(אולי אני סתם מדמיינת מאחר ואני פשוט לא סובלת השלמת משפטים), היגיון רמה סבירה בהחלטהסקת מסקנה סבבה..,הרוב היו שאלות הבנה של הצרנות וגם משל ונמשל שאתה אמור לנחש מתוך התשובות את הנמשל, לדוג', הופיע שאלה כזו: X (לא זוכרת ת'שם שלו) לקח את אחותו לגן החיות ואחותו הביעה התלהבות מופרזת, למחרת לקח את אחותו לגן החיות והיא התאכזבה מאוד, X התעצב מכך וסיפר על זה לאימו, אימו סיפרה לו איזה משל(לא זוכרת אותו במדוייק) ודימתה את המצב לאיזה פרחים או משהו שמגיבים למצבים שונים בתגובות שונות, ואז בתשובה אתה צריך למצוא את מי אמא דימתה למי?... המלצההה חמה חמה שקיבלתי בקורס שעשיתי בעבר היא לפרש את המשל באופן אוטומטי ולתרגם אותו למי משול כל אחד מהדברים -בטרם- בהדגשה..!!!! בטרם מסתכלים בתשובות, התשובה 'קופצת' לעין וקלה למדיי, היו עוד כמה שאלות כאלה, הבנת הנקרא רמה סבירה אפילו טיפונת קשה, אבל הרבה זה כי פשוט לא נשאר לי זמן לרשום את התשובות, ב5 דקות לא ניתן לעבור על כל ההבנת הנקרא..!!!! זה מלחיץ וגורר תשובות שגויות, מומלץ בחום לפחות 7-8 דק' לפרק של הבנת הנקרא, מי ששולט באוצר מילים ובאנלוגיות שכאמור היו קלות למדיי יוכל 'לבלות' בפרק ההבנת הנקרא את רוב זמנו להקדיש לו את תשומת הלב הראוי.
אממממ זהו.. ככה בערך ביליתי את יום הולדתי ה21..
לסיכום:
מתמתיקה: סביר מאוד.מי שלמד את כל השאלות באוגדנים וכמובן תיחקר אותן לא ייתקל בשאלות קשות.
אנגלית: רצוי שתהיה דובר, אבל אם לא ממש התמזל מזלך, זה בסדר, גם הבנה מתוך הקשר יכולה להציל אותך בגדול.. לכן רצויייי בחום לקרוא ספרים באנגלית, זה עוזר ברמה מטורפת לניסוח מחדש ולהבנת הנקרא.
מילולי, ללמוד את המילים, מומלץ בחום(אני למדתי משל קידום) לפחות אצלי בבחינה כולן הופיעו.
אנלוגיות כדאי ורצוי מאוד לתרגל, זה הופך את השאלות לקלות למדי, וחוסך זמן לפרקים הבאים, כמובן שרצוי לבנות ממ"י(משפט מגדיר יחס) שגורם לשאלות להיות קלות אף יותר, והופך השאלה לסבירה.
פטל מומלץ גם לתרגל, למרות שאם אתה לא משהו בזה לא יודעת כמה זה יעזור, החומר במכונים לא מספק.
לסיכום של הסיכום: החומר כולו, שבאוגדנים משקף מאוד את המבחן האמיתי(איזה מעבר חד בין מבחנים של המכון לבין של המרכז) מפקס אותך על הנושאים שיש לשים לב אליהם, תיחקור זה דבר בסיסי וחובה, ללא התיחקורים הסימולציות לא אפקטיביות.
דבר אחרון אני אישית מנחשת תשובה מס' 2, רצוי אם לא בגדר חובה לנחש תשובה קבועה מאחר ואם לא כן זה מוריד את הסיכויים של הבחירה האקראית(ולא קבועה) לאפסיים.
-בהצלחה לכולם.. שירה

נערך ע"י שירי86 - 29/מרס/2007 ב- 16:50
לתחילת העמוד
Hagai007 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Hagai007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 16:33
שמעתי שהיה פרק אחד מתמטיקה קשה רצחח...רמה של קידום...

וכולם אומרים שיותר קשה מ16H..ולא "בקטנה"...

אללה יסטור...אני מתחיל להיכנס ללחץ...

Hag-(o) <3-E
לתחילת העמוד
שירי86 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט שירי86 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 16:41
בוא נגיד לך בלשון המעטה, אני מכל הכרותי איתך דרך האתר וכו', לא מאמינה שתהיה שאלה שאתה תיתקל בה ולא ממש תצליח לפתור, גם אני דיי טובה במתמתיקה, אבל לאור התרשמותי והכרותי עם רמת הידיעות שלך המתמתיקה זה בהחלט לא החלק שיפיל אותך..(בדוק)
לא היה פרק קשה רצח ואלו רק שמועות(באותה מידה שהיו שמועות שהאנגלית היתה ברמה קשה רצח)
אני גרועעהההה באנגלית ולא אמרתי כך, משום שהייתי מאוד מוכנה לרמות שיכולות להופיע בבחינה, ולסגנון השאלות(בניגוד מוחלט לפעם שעברה שניגשתי ולא היה ממש קשר סביר בין המבחן לסימולציות של המכון-אגב קידום) הסיגנון כתיבה של המרכז קבועעע באוגדנים ובבחינה עצמה, דבר שגורם לך להתמקד בשאלה עצמה שמופיעה במבחן ולא בשאלה פנימית בתוכך של : מה לעזאל השאלה רוצה ממני?.. ' לקרוא שוב ושוב, ולא למצוא שום דבר זהה בין נוסח זה לבין הנוסחים של המכון)
יתרה מכך, הרמה שלי במילולי היתה 20 תש' מתוך 30 בקידום(לא משנה איזה מכון)בכל הבחינות ולאחר תיחקור על גבי תיחקור של המילולי במבחני קידום.לאחר שעשיתי את הסימולציות של האוגדן 7 במספר(שדיי משקפות את הבחינה) עשיתי סימו' נוספת של קידום ועליתי ל25 תשובות נכונות. ולא במקרה, תסיק מכך את המסקנות לבד

אנלוגיות זכורות:
1-הריון: התעברות
(ממ"י:התעברות היא שלב ראשוני והכרחי להריון)
2-נטע ,נעקר
(תיצרו את הממי לבד  חחחחח)

היה עוד מלא, אני צריכה להסתכל על אנלוגיות כדי להיזכר אבל הרוב אנלוגיות ברמה סבירה

נערך ע"י שירי86 - 29/מרס/2007 ב- 16:45
לתחילת העמוד
Hagai007 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Hagai007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 16:54

הרמה שלי טובה במתמטיקה..? אולי של המרכז...

בקידום אני ממש אוכל בלבלות....נגיד בממוצע 20/25...אבל הרבה פעמים גם פחות..

וכנסי לפורום פסיכומטרי בתפוז תראי על מה אני מדבר כשאני אומר שהיה פרק קשה...יש פרק אחד במתמטיקה שכל העולם מקלל אותו!

Hag-(o) <3-E
לתחילת העמוד
שירי86 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט שירי86 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 16:56
דבר נוסף ואחרון:
יש הבדל משמעותי, מהותי, פנימי, חשוב, ברור, מומלץ וכו'
בבחינה נוספת, אני חייבת לומר שהמצב-רוח/לחץ/הרגשה/כל דבר דומה לזה, בבחינה השנייה הוא הבדל משמעותי ביותר בין בחינה א' לבחינה ב', הרגשת ביטחון כללית, של 'עברתי את זה' 'יותר גרוע מהציון שכבר קיבלתי/התאכזבתי לא אקבל', 'קטן עליי', הרגשה כללית הרבה יותר טובה, פחות לחץ, פחות רעידות בידיים(שבפעם שעברה לא הניחו לי והפריעו למנוחתי לפתור את הבחינה בשקט)
כמובן וחשוב לא פחות, העובדה שמכירים את בחינות האוגדנים בטרם ניגשים מפחיתה את רמת הלחץ, מאחר והאוגדנים כוללים ביניהם שאלות רבות ומגוון סגנונות ולא רוטינה של שאלות קבועות כמו של המכונים(ולא.. אל תיתבלבלו, לא באתי לקדם את המרכז הארצי, ממש לא..!!! אני אפילו שונאת את התעשייה הזו של הכסף שקרויה 'פסיכומטרי', אבל זו האמת, האוגדנים מאוד סייעו לי)
לתחילת העמוד
braveman הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 5
  ציטוט braveman ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מרס/2007 ב- 23:06
שירי, את כנראה ממש חזקה במתמטיקה אם הפרק שהיה בו את הקוביה (V1 V2 V3) לא היה לך קשה.
הוא היה פרק ברמה מאוד גבוהה.
זה לא שהיה בו שאלות בלתי פתירות. פשוט היו בו הרבה שאלות שקשה לפתור אותן בדקה.
גם כי הן לא פשוטות וגם כי הדרך שלהן לוקחת זמן (בחלקן היה איזה טריק  שאם "ראית" קצת קיצר לך את הדרך, אבל לא כולם רואים...).
הפרק הכמותי השני לא היה קשה בכלל, רמה של אוגדן +.
האנגלית - אוצר מילים לא קשה, מה שדווקא הפתיע אותי היה ה-Restatment. אני אף פעם לא טועה בזה והם תקעו כמה משפטים עם מילים ממש קשות, ומשפטים כאלו שהמילה משנה את המשמעות של המשפט. היו לפחות 3-4 משפטים שהתחבטתי בהם קשות וזה בדר"כ לא קורה לי.
טקסטים באנגלית - היה איזה אחד קצת קשה ועוד אחד שהטקסט היה לא מובן בעליל אבל השאלות לא היו קשות. כל השאר סבבה.
מילולי - אוצר מילים ואנלוגיות לא קשה. בערך אוגדן.
פטל - קשה ! בכל הסימולציות שלי היה רק פטל אחד שלא הצלחתי. במבחן הזה היה 1 או 2.
השלמות משפטים - הרוב היה בסדר חוץ משני משפטים שמרוב שלילות שם איבדתי את עצמי. אחד הצלחתי בסוף לפתור, השני אני לא בטוח.
הגיון - סביר.
הבנת הנקרא - היה טקסט אחד על ביולוגיה עם שאלות לפנים (ולא במובן החיובי של המילה). שאר הטקסטים סבירים.

לסיכומו של דבר. 7 פרקים במבחן ברמה של 16H +.
פרק אחד כמותי - אולי הפרק הכמותי הכי קשה של גבע היה ברמה שלו, וגם לא בטוח.
ניחשתי 3 שאלות ! לא נראה לי שקרה לי משהו כזה בסימולציה כלשהי.
בגבע אני עומד על ממוצע של 22/25, באוגדן 23-24.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.