פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

יחסים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
hilla הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: Japan
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 10
  ציטוט hilla ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: יחסים
    פורסם: 30/אפריל/2007 ב- 16:50
היי  היי היי. התחלתי היום קורס בהיי קיו, סיוט אלוקים! התחלנו ללמוד יחסים ואני לא מבינה ולא מצליחה כלום! שאלה קלה יחסית לדוג' שאותה גם לא הצלחתי.

היחס בין מספר הארצות שגילה קולומבוס לבין מספר הארצות שגילה מגלן הוא 6:5
מה מהבאים יכול להיות מספר הארצות המשותף שגילו שניהם?
1- 30
2- 32
3- 33
4- 36

אשמח לקבל תשובה בזריז.. והסבר..
תודה Big smile
h
לתחילת העמוד
adi_192 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: Israel
מאמרים: 15
  ציטוט adi_192 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אפריל/2007 ב- 18:04
היי הילה.
קודם כל אני מאחלת לך הצלחה !!!
ועכשיו לתרגיל: היחס הוא 6:5(כלומר: קולומבוס גילה 6 ארצות ומגלן גילה 5 ארצות).
שואלים על מספר הארצות המשותף - כלומר כל הארצות ביחד שהם סך הכל 5+6 כלומר: 11
לגבי התשובות: חייב להיות מספר שמתחלק ב- 11 ללא שארית מכיוון שאין מצב שמישהו מהם גילה ארץ וחצי או חצי ארץ . ולכן התשובה היחידה שמתחלקת ב- 11 ללא שארית היא 33.
תשובה 3 היא התשובה הנכונה.

לתחילת העמוד
דנדוש הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 89
  ציטוט דנדוש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אפריל/2007 ב- 23:06
הי,
אני אנסה להסביר את זה גם רק בצורה שנראה לי היא טיפה יותר קלה כי גם אני לא הבנתי כלום עד שהמדריך הסביר לי אישית.
אז ככה,
אם זיהינו שאלת יחס,הרי שנבין שיחס הוא מעין השוואה כלומר אם קולומבוס גילה 6 ארצות,בהשואאה אליו מגלן גילה רק 5.לכן-אם הבנו שיחס הוא סוג של השוואה נשתמש בכלי ההשואה הטוב ביותר והוא טבלה.מעכשיו-כל שאלת יחס שיש לך לפני שאת בכלל מחפשת פתרון תציירי טבלה בצורה הבאה:
           גורם א              גורם ב             סהכ/הפרש/סכום(בהתאם לתנון בשאלה)
            ----------------------------------------
יחידות יחס:

מספרים אמיתים:

עכשיו נסתכל על השאלה שהצגת. היחס בין הראצות שגילה קולומבוס לארצות שגילה מגלן הוא 6:5.כמו שמצויין הראשון ככה היחס יראה-כלומר, אם קולומבוס צויין ראשון אז היחס הראשון יהיה 6.(יחס קוראים משמאל לימין).ולכן נוכל לכתוב מתחת לקולומבוס 6,ומתחת למגלן 5-ביחידות יחס(כי הרי יחס הוא לא המספר האמיתי..).כלומר סהכ יש לנו 11 יחידות יחס.
עכשיו-כמובן שנצטרך למצוא מספר ארצות אמיתי.אם נסתכל נראה שעל מנת למצוא את המספר הזה עלינו לוודא שהמספר הזה יכלול גם את הארצות שקולומבוס גילה וגם את הארצות שמגלן גילה.כלומר המספר חייב להתחלק גם ב6 וגם ב5-כלומר ב11.
מבט מהיר על התושבות-התשובה היחידה שמתחלקת ב11 היא 33 והיא התשובה הנכונה.

הערה שלי:
גם לי יחס היה ממש קשה-ברגע שהתחלתי להציב טבלה בכל פעם-הנושא הפך לממש קל יותר.אין בשאלות האלה כמעט עניים של חישוב-ברגע שמסדרים את הנתונים-הכל קל וברור יותר:)
לתחילת העמוד
intertime הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 3
  ציטוט intertime ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2007 ב- 19:42
אפשר דוגמא עם טבלה בשימוש ופתרון ?

נערך ע"י intertime - 23/מאי/2007 ב- 19:43
לתחילת העמוד
דנדוש הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 89
  ציטוט דנדוש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2007 ב- 22:27
בטח שאפשר:)

קודם כל נצייר טבלה-את הטבלה הזאת מציירים ברגע שמזהים שאלות יחס ורק אחכ מתחילים להתעמק בשאלה.:

קולומבוס

מגלן

סה"כ

יחידות יחס

6

5

11

גדלים אמיתיים

?

עכשיו-נתון לנו שהיחס בין הארצות שגילה קולומבוס לבין הארצות שגילה מגלן הוא 6:5. יחס קוראים משמאל,כלומר הספרה 6 מתייחסת למי שמופיע ראשון בסיפור-כלומר לקולומבוס,מכיון שאין מדובר כאן בגדלים אמיתיים אלא ביחידות יחס נרשום תחת קולומבוס 6 ,תחת מגלן 5, ונראה שסהכ יש לנו 11 יחידות יחס.(6+5=11).
 עכשיו נבין ונסמן את מה שמבקשים:מה מהבאים יכול להיות מספר הארצות המשותף שגילו שניהם?

מספר הארצות המשותף לא ידוע לנו,מה שכן ידוע לנו הוא מהו מספר הארצות ביחידות יחס-11. כלומר,מספר הארצות שלנו חייב להתחלק ב11,כי זהו יחידת היחס המראה לנו את הגדול היחסי של שתי המדינות יחד.
מבט מהיר בתשובות נגלה שהתשובה 33:)

מקוה שעזרתי לילה מצוין!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.