פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בקשה ממר פסיכו

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
gchaim הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 27
  ציטוט gchaim ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: בקשה ממר פסיכו
    פורסם: 05/יולי/2007 ב- 00:26
    פסיכו, יא עיוני, טרחת והכנת לו"ז משהו משהו לחודשי הלימוד ואנחנו, הלומדים לבד, נעזרו בו, הבעיה היא שעכשיו אני עומד 3 שבועות לפני הבחינה ומגלה שאולי את המידע הכי חשוב שמקבלים בקורס- אין לי.
נתחיל בשאלה פשוטה: מה הלו"ז המומלץ בשלושת השבועות האחרונים? יש לי 5 מבחנים מהאוגדן+ 3 המתכונות המלאות הכי מעודכנות של קידום (מה שאלה שעושים קורס עכשיו מקבלים)
אני מתלבט האם לפרוש את זה שוה בשוה לכל אורך השבועות או אולי בהתחלה בקצב רגוע ואז בשבוע האחרון- כל יום בחינה?
או אולי בכלל לא מומלץ לעשות סימולציות בשבוע האחרון לפני המבחן?
והשאלה השניה: בנתיים עשיתי 4 מבחנים, אחרי כל אחד עברתי על כל הטעויות שלי ובעזרתם אני מתרגל מה שדרוש תרגול ובנוסף אני מקפיד לפני כל מבחן לעבור על כל הטעיות במחבנים הקודמים, האם יש עוד משהו שכדאי לעשות איתן? אולי זה בזבוז זמן לעבור כל פעם על כל הטעויות הישנות?
ולשאלה האחרונה: אני לא מצליח למצוא את ההמלצה שלך לזמנים...תוכל ללנקק?
תודה!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2007 ב- 01:10
בשביל זה האנחנו כאן.

נתחיל בלינק לזמנים:

כדאי להתחיל רגוע יותר, כדי להשאיר זמן לעבור על נושאים שצריך לחזור עליהם. תדירות הסימולציות תלויה ברמה השונה של כל אחד.
אם יש לך הרבה טעויות, תעשה מעט סימולציות כי אתה צריך הרבה זמן לחזרה על החומר.
אם יש לך מעט טעויות, תעשה כל יום סימולציה, והאמת, אפילו סימולציה וחצי או שתים ביום.  מידי פעם קח הפסקה איזה יום.

הכל תלוי בכמות הטעויות שלך.

בממוצע, כדאי סימולציה כל יום בשבועיים האחרונים, עם הפסקה של יום או יומיים (לא רצופים).  זאת אומרת 5 סימולציות בשבוע, בממוצע.

יש כאלה שמגיעים ל-10 בשבוע, ויש כאלה ש-3.

האידיאל היה לא לעבור על טעויות מתוך הסימולציות, אלא לחזור על החומר לפני הסימולציות, כדי להגיע אליהן כשאתה סגור כבר על כל החומר.
בכל מקרה, בתחקירים של הסימולציות תבדוק למה טעית?
חוסר תשומת לב? - לא צריך לחזור על החומר, רק להוריד לעצמך כאפה.
טעות סימון? - כנ"ל, אבל עם כאפה יותר חזקה.
חוסר ידע? - תחזור כפרה תחזור.
רעב שהפריע לריכוז? - תאכל משהו...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
gchaim הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט gchaim ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2007 ב- 11:23
תודה לך!
תגיד, המבחנים (PH123) שבאתר הם מבחנים של המרכז הארצי או של אחד מכוני ההכנה או מיוחדים שלך?

אלה מבחנים שלנו.  קצת יותר קשים מהבחינה עצמה.
בקרוב יועלו מבחנים מעודכנים יותר וברמה מותאמת.

(אופס - עניתי בתוך ההודעה שלך במקום בהודעה חדשה... Embarrassed  )

נערך ע"י psycho - 06/יולי/2007 ב- 02:37
לתחילת העמוד
gchaim הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט gchaim ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יולי/2007 ב- 00:45
    אגב רמה לא מותאמת, עשיתי את כל המתכונות של אנקורי (מפסיכו+2006) וכן מבחן 14H של המרכז הארצי שאמור להיות די מעודכן ואני חייב לומר שהרמה במתמטיקה שבאנקורי פשוט גבוהה משמעותית. לא שיש שם שאלות בלתי אפשריות, אלא שפשוט אין שאלות קלות. ז"א שאם בפרק רגיל השאלות הראשונות אמורות לרוץ ואז יש יותר מדקה לקשות יותר, באנקורי כבר מהשאלה הראשונה צריך להשקיע זמן ואז פשוט לא מספיקים.

זה לפחות מה שאני אומר לעצמי

ואגב 2, חילקת את הטעויות ל3- חוסר תשומת לב, טעות סימון וחוסר ידע. לאיזה חלק אני מכניס את השאלות שבמהלך התחקור, בפעם הראשונה שאני רואה אותם לאחר המבחן, אני אומר- וואלה, זה כ"כ ברור שזו התשובה הנכונה. אבל במבחן עצמו אני לא מצליח אותן? לא מדובר בחוסר הבנה של השאלה, אלא פשוט עוורון במהלך הלחץ זמן של הפרק...

נ.ב אשמח אם תעלה את המתכונות המעודכנות בהקדם, הבחינה ביולי היא עוד 3 שבועות פחות יום

נערך ע"י gchaim - 06/יולי/2007 ב- 00:46
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יולי/2007 ב- 02:43
למרות מה שאתה חושב, אלה טעויות של חוסר ידע מבחינתי.

חוסר ידע הן לא טעויות של שאלות שבחיים לא נתקלת בהן, או שאתה לא מבין אותן.
אלה גם שאלות שאתה יודע את התשובה או מבין את הנושא, אבל טעית.
זאת אומרת שאתה לא באמת יודע ב-100% את הנושא, למרות שאתה חושב שכן.

אם יש שאלה של לוח הכפל (5 * 7 ) ואתה טועה בה, זה תשומת לב.
אם יש שאלת תנועה, שתוך כדי המבחן לא פתרת, אבל אחר כך שישבת עליה כן פתרת - זה חוסר ידע, כי אם היית שולט בתנועה ב-100% היית פותר, או שהיית עושה טעות של תשומת לב (לא שמת לב שכתוב 50 קמ"ש וחשבת שכתוב 60 קמ"ש).

אל תוותר לעצמך - אין אמצע !
או שזו טעות של חוסר תשומת לב לנתונים (פלוס במקום מינוס וכדומה)
או שאתה לא יודע את החומר ב-100%, ואז זה חוסר ידע.

זה שאתה מבין את הפתרון של השאלה אחרי המבחן - זה לא חוכמה.
שליטה של 100% זה אפס טעויות.

לבחינה ביולי אני לא בטוח שהמתכונות יעלו...
לאוקטובר כבר כן

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
gchaim הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט gchaim ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יולי/2007 ב- 14:38
אוקי, אז איך אתה ממליץ באמת לעשות חזרה על החומר? שווה לעבור על כל הספר לימוד שוב (כמובן בלי התרגולים)?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/יולי/2007 ב- 15:05
לא על הכל, רק על הנושאים שאתה צריך.
אין טעם לעבור על מה שאתה כבר יודע.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.