פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הסקה מתרשים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
פזיכית הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: United States
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 46
  ציטוט פזיכית ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הסקה מתרשים
    פורסם: 07/יולי/2007 ב- 23:26
היי שבוע טוב!

פסיכו אני כבר ממש לא יודעת מה לעשות עם הסקה מתרשים!
אני מצילחה לענות על 15-19 תשובות נכונות בכמותי(זה בסדר כי אני צריכה רק 500 בפסיכומטרי) אבל לרוב אני מצליחה רק 2 תשובות נכונות בהסקה, אני פשוט לא מצליחה להבין את המורכבות של התרשים בלחץ הזמן, ניסץי לתרגל בזמנים כבר 3 שבועות אבל בתירגולים (של גבע) אני מצליחה 3 לעיתים 4 שאלות- למה זה לא בא לידי ביטוי בסימוליות- מה אתה ממליץ ? אולי פשוט כדאי לי לדלג על זה בבחינה ולהשקיע את ה4 דקות האלה בשאלות יותר מורכבות שכן יש לי סיכוי לענות עליהם?

לתחילת העמוד
פזיכית הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט פזיכית ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יולי/2007 ב- 23:27

ואפילו התשובות הנכונות בסימולציה הן פרי יכולת הניחוש המופלאה שלי..

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/יולי/2007 ב- 00:15

דבר חשוב שחסר לי ממה שאת מתארת -

באיזה סימולציות את לא מצליחה את התרשימים? 
האם גם בסימולציות של גבע?  של קידום?  של פסיכו?
או האם בסימולציות של האוגדן?

נתחיל בזה שאין כלל לגבי מה צריך לעשות בסימולציות.
ההמלצה של "לא לעשות את התרשימים" ברוב המכריע של המקרים איננה נכונה.
לפעמים יש תרשימים קלים שחבל לוותר עליהם.

זה צריך להיות תלוי תרשים בכל בחינה.
מה שאני ממליץ לעשות זה לעיף מבט בתרשים ולבדוק אם את מבינה אותו או לא.
אם לא, עזבי וחזרי לשאלות אחרות.
אם כן - נסי לפתור.

בדרך כלל שאלה ראשונה של התרשים היא שאלה של "וידוא הנה" של התרשים.
מי שטועה בה בדרך כלל לא הבין את התרשים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/יולי/2007 ב- 00:15
המלצה נוספת היא להמשיך ולתרגל תרשימים.
ככל שתעברי על יותר סוגי תרשימים, קיים סיכוי גדול יותר שאת התרשים שיהיה בבחינה את כבר "תכירי", פשוט עם סיפור מסגרת אחר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
פזיכית הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט פזיכית ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/יולי/2007 ב- 00:31
ואוו אתה מהיר! תודה!
אני מצליחה לפתור 3 שאלות בממוצע בספר גרפים של יואל גבע, בסימולציות (גם של גבע וגם קידום-רק שבוע הבא אני אתחיל את של המכונים) אני מצליחה 2- ולרוב אני מנחשת, לוקח המון זמן להבין את ההסבר לתרשים- ולא נותר לי זמן להתעכב על השאלות , אני לא יודעת איך לשפר את החלק הזה, לא משנה כמה אני מנסה ומתאמנת, זה פתטי! לא פשוט יותר עדיף לפתור 21 שאלות ב 25 דקות, ולנחש בחלק הזה- אני ממש אסון בתרשים, ואני לא רואה איך זה הולך להשתפר בשבועיים וחצי הקרובים.

לתחילת העמוד
Boyd99 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מהנדס פ.ט.ל

מאמרים: 319
  ציטוט Boyd99 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/יולי/2007 ב- 01:24
היי,

ראשית אני רוצה לאחל לך בהצלחה בבחינה!

דבר נוסף, אל תוותרי לעצמך! שבועיים זה המון זמן בלשפר נושא מסוים.

ברשותך, יש לי כמה שאלות שאני מעוניין לשאול:

1)בתקופה שהתחלת לתרגל את נושא הגרפים מבלי למדוד זמנים - האם גם אז היית נאלצת לנחש תשובות, או פשוט "נכנעת" מתסכול?

2)האם את מקפידה לתחקר את הטעויות שלך בכל שאלה? בהנחה וכן...האם את מקפידה לרשום (בקצרה כמובן), במחברת התחקורים שלך, את השאלות שטעית בהן ואת הסיבה לכך?

3)בפרקים המילוליים - כיצד הולך לך קטעי הבנת הנקרא בסימולציות?

ובקשה לי אלייך..(בזמנך הפנוי) בחרי מחוברת התרגולים שלך, באקראי כמובן,3 שאלות על גרפים שונים שמעולם לא ראית או פתרת, ותקציבי לך כ-15 דקות לכל גרף, על מנת לפתור אותו ,מבלי להסתכל על התשובות , לעצור או לבצע כל פעולה אחרת שחורגת מהריכוז לצורך פתירת השאלה .

אני רוצה שכל הדבר הזה יתבצע ברצף של 45 דקות...15 דקות לכל גרף, בתום ה-15 - עוברים לגרף הבא וכן הלאה.

כאשר תסיימי לפתור את כל הגרפים, קחי משהו כמו 15 דקות הפסקה...ולאחר מכן, תבדקי את התשובות(מבלי לקרוא את הפתרונות), אם מצאת טעות, נסי להקדיש עוד כ-5 דקות לכל שאלה ולפתור אותה בעצמך(אני מזכיר,כל זה נעשה בהנחה שאת רק יודעת מהי התשובה הנכונה, מבלי להביט בפתרונות).

לבסוף, תתחקרי את הטעויות שלך ותנדבי לנו את המידע הסטטיסטי הבא:
-כמה שאלות פתרת סה"כ?
-על כמה שאלות ענית נכונה בפעם הראשונה?
-על כמה שאלות ענית נכונה בפעם השנייה(כאשר הגעת לאותה תשובה שבחוברת ע"י חישוב נכון)?

הערה: תבצעי את המבדקון הזה בשעות נוחות, בזמן שאת רעננה ומפוקסת.

ותמיד תכניסי לראש...
יש לך עוד המון זמן בלשפר דברים עד למועד הבחינה...ותזכרי את המשפט הבא - "אבנים שחקו מים!"      

נערך ע"י Boyd99 - 08/יולי/2007 ב- 01:28
גם אני פסיכו-פת!!!
לתחילת העמוד
פזיכית הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט פזיכית ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/יולי/2007 ב- 12:08

היי!

כאשר פתרתי שאלות ללא הקפדה על זמנים עניתי על הכל נכון.(זה לא ממש חוכמה..) אבל במבחנים תמיד נשאר לי פחות מ4 דקות לענות על השאלות (באם השאלות מופיעות בסוף המבחן), ולוקח לי לפחות דקה לקרוא את ההסבר להבין את הדוגדמה ולרוץ לשאלות-

בחלק המילולי בגדול הולך לי ממש טוב בין 25-27 שאלות נכונות ללפרק, כאשר לחלק של הבנת הנקרא נשאר לי 10 דקות, ואני מצליחה לפתור את כל השאלות נכון , אם נשאר לי 5 דקות , אני מצליחה לפתור 4. אני לא זוכרת שנפלתי מהציון הזה.

אני אעשה את התחקור שהצעת -א ם כי אני יודעת שהבעיה שלי  נובעת מחוסר זמן, ושילוב של מורכבות הגרפים. אני די מתוסכלת  כי זה בעיקר הבנת הניקרא ,

אני פתוחה להצעות. ואני מקווה שזה  יעזור ממש תודה ביג ברו!
לתחילת העמוד
Boyd99 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מהנדס פ.ט.ל

מאמרים: 319
  ציטוט Boyd99 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/יולי/2007 ב- 00:28
עצם העובדה שאת מסוגלת לפתור את כל השאלות מעידה על כך שיש לך את כל הכלים להתמודד עם שאלות הסקה מתרשים (יכול להיות שבנושאים מסוימים את יותר מתקשה כגון: אחוזים,ממוצעים...וכו - מה שדורש יותר תרגול וחזרה על חומר הלימוד).
בנוסף, את ציינת את העובדה שהנושא המילולי בהבנת הנקרא אינו מהווה דופי, מה שמעיד על יכולת ניתוח טקסטים.

כן, יכול להיות שיש לך בעיה(מבחינת הזמן) לתרגם את מה שאת מנתחת מהקריאה -> לתרשים.

אבל, ציינת עובדה נוספת, ואפילו חשובה מאד, שיכול להיות שאין לך בעיה עם שאלות הסקה מרשים (מאחר והדגשת שלרוב זה קורה ב-4,5 דקות האחרונות בסימולציה).

אולי את נכנסת למצבי חרדה שעקב העובדה שנשארו לך רק 4-5 דקות לפתור את התרשים.
זה בהחלט דבר שצריך לבדוק, בסימולציה הבאה, 6 דקות לסיום הבחינה, תעברי לפתור שאלות תרשים או... שתתחילי לענות על שאלות תרשים ברגע שהפרק הכמותי מתחיל ולבדוק כיצד מתנהלת הסימולציה.

דבר נוסף, כשאת מבצעת תחקור...תקיפי בעיגול את השאלות (גם אם הן היו "קלות") שאת חושבת שגזלו ממך זמן רב למחשבה (מעל לדקה וחצי).     
גם אני פסיכו-פת!!!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .137 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.