פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לא יודעת מה לעשות... :(

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
rotem3 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 4
  ציטוט rotem3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לא יודעת מה לעשות... :(
    פורסם: 17/אוגוסט/2007 ב- 16:19

ניגשתי לפסיכומטרי במועד יולי האחרון והמקולל... והוצאתי ציון ממש גרוע... 520...

עד שהשלמתי עם העובדה שלאוניברסיטה כנראה שאני כנראה שאני כבר לא אתקבל(לפני שקיבלתי את הציון) וכנראה שאני אצטרך להתפשר על מכללה... עכשיו גם לזה אני לא אתקבל!!!
לא ציפיתי להוציא ציון כזה גרוע... אבל הבחינה הייתה לי ממש קשה.
עשיתי קורס ביואל גבע. וכעת אני ממש לא יודעת מה לעשות... לגשת שוב לקורס או לנסות ללמוד לבד???... מתי לגשת שוב?? אני ממש מבולבלת ובלחץ כי זה שינה לי את כל התוכניות! תיכננתי ללמוד בשנה הבאה ויש גם לציין שעשיתי את הקורס ישר אחרי שהשתחררתי ולכן לא עבדתי עד עכשיו. היום אני מחפשת עבודה במשרה מלאה וכל העניין עם הפסיכומטרי עכשיו דופק לי את זה... כי אם אני מעוניינת לעשות עוד קורס אז אני לא אוכל לעבוד במשרה מלאה....

סליחה על החפירה... מיואשת... Cry
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/אוגוסט/2007 ב- 20:26

ראשית כל רותם, ברוכה הבאה לאתר.

אני מבין אותך, ויודע שכרגע הכל נראה מעצבן ובלתי אפשרי.
אבל בכדי ששיקולים לא רלוונטי ישפיעו על ההחלטות שלך, בואי ננסה להפריד בין הדברים.

האם להיבחן שוב?
תחילה צריך לענות על כמה שאלות:
 - מה הציון שאת צריכה לקבל על מנת להתקבל למה שאת רוצה?
 - כמה קבלת בסימולציות? במבחנים של האוגדן? - האם הציון במבחן היה נפילה מקרית, או שגם בסימולציות זה היה הציון?
 - עד כמה הרגשת מוכנה לבמחן?  האם נשארו נושאים שבהם את חושבת שאת יכולה להשתפר?

האם לעשות קורס או ללמוד לבד?
- איך המשמעת העצמית שלך?  את מסוגלת להושיב את עצמך בימים קבועים וללמוד?
- כמה את צריכה להשתפר?
- יש אופציית ביניים של מורה פרטי שרק יתמוך בך ואז העלות נמוכה יותר מקורס, ועדיין לא לבד לגמריי.

מתי לגשת שוב/מה לעשות עם עבודה?
- ללימודים בשנה הבאה כנראה שלא תיכנסי.  יש אפשרות בחלק מהמקומות להתחיל סימסטר שני - תבדקי את זה.
- לגבי עבודה - תלוי מתי תחליטי להיבחן שוב, ואם בקורס או לא. 
אם את מתכוונת ללמוד לבד, את יכולה לחפש משרה מלאה, וללמוד תוך כדי, לאט לאט.
לקראת הבחינה אפשר לקחת קצת יותר חופש, וגם זה לא הכרחי.
הרבה אנשים לומדים תוך כדי משרה מלאה, או בצבא (שזה כמו משרה מלאה) גם בקורס!

קחי לך יום-יומיים להיות מיואשת (חייבים להוציא את זה).
אחר כך שבי עם עצמך, ותחליטי מה לעשות.

גם אם תחליטי ללמו לבד וגם אם בקורס, תדעי שאנחנו כאן נעזור ונתמוך בך בכל מקרה.

בהצלחה !

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
rotem3 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט rotem3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 11:42
תודה :) יש לך הצעות למורים פרטיים שיכולים לחזק בכמותי?
לתחילת העמוד
אניאניאני הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 3
  ציטוט אניאניאני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 11:55
שימי לב לעצות הבאות שלי הן יכולות לעזור לך:
1. אני לא ממליץ לך בשום אופן לקחת קורס פסיכומטרי נוסף, זה לא יתן לך כלום, זה הכל עניין של חרישה ,למידה עצמית.
2. אני ממליץ לך במקום לבזבז את הכסף לקורס לקנות את הערכה של לחמן, יש להם ספרים מעולים ללמידה עצמית... ובנוסף להמשיך לחרוש על הספרים שכבר יש לך מיואל גבע, אין טעם לבזבז כסף מיותר על קורס שלא שווה הרבה...
3. תעבדי , גם אם זה משרה חלקית ותלמדי תוך כדי זה אפשרי.. ואם לא אז תלמדי אבל בטח לא לקחת קורס.

דבר נוסף גם אם את לא מתקבלת לאוניברסיטאות זה לא אומר שאת צריכה להתפשר על מכללות... לא ולא, לכי ללמוד בשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה, במכללת רמת גן, שם את לומדת בהנחיה מוגברת פעם עד פעמיים בשבוע מפגש על כל קורס... שזה יוצא כמעט כמו לימודים רגילים במכללה, השכר הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, ובסופו של דבר את יוצאת עם תואר של אוניברסיטה, האוניברסיטה הפתוחה, אבל אל תזלזלי הוא הרבה יותר נחשב מאשר התארים השונים של המכללות, וזה תואר של אוניברסיטה לכל דבר. בנוסף יש לך שם אפיקי מעבר שאם את עומדת בשנה א על ציון 80+ את יכולה לעבור משם אוטומטית לטכניון,אוניברסיטת תל אביב, העברית, בן גוריון וחיפה... ואפילו בר אילן.. אבל זה רק אם השם "הפתוחה" כל כך מפריע לך, אני מבטיח לך שתואר של האוניברסיטה הפתוחה נחשב מאוד מאוד.. בהצלחה!!!
לתחילת העמוד
rotem3 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט rotem3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 12:07

קודם כל תודה לכם על העצות הנהדרות... באמת שהצלחתם קצת להרגיע אותי.

אני שוקלת לא לגשת שוב לקורס, כי נכון זה בזבוז זמן ויש לי כבר את הכלים שאני צריכה. ואני יודעת בדיוק במה אני צריכה להשתפר- בכמותי.
בנוגע לספרים יש לי גם את הספרים של יואל גבע וגם של לחמן אז זה כבר מצויין :)

יש לי שאלה לגבי האוניברסיטה הפתוחה ומכללות כמו ספיר ואחווה אם מישהו מכם יוכל לעזור לי אולי...
באוניברסיטה הפתוחה- כמה קורסים אני צריכה לקחת בכדי שאני אוכל לעבור לאוניברסיטה אחרת אחר כך?
ולגבי מכללות כמו ספיר ואחווה- הבנתי שאחרי השנה הראשונה, במידה והציונים שלי טובים אני יכולה לעבור לאוניברסיטת בן גוריון. השאלה, אם אני לומדת שנה ראשונה נגיד בספיר כימיה אני אוכל בשנה  הבאה לנסות להתקבל לרוקחות בבן גוריון?
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט אניאניאני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 16:00
בנוגע לספיר ואחווה אני לא יודע, מה שכן בקשר לפתוחה את יכולה ללמוד במכללת רמת גן, שגם שם יש מפגשים מוגברים כמעט כמו במכללה רגילה, אחרי השנה הראשונה אם הממוצע שלך הוא 80 או 85.. את יכולה לעבור משם לאוניברסיטת תל אביב, בן גוריון, טכניון, העברית, וחיפה, מעבר ישיר, כמובן שאת צריכה לבדוק טוב איזה קורסים את צריכה לעשות כדי לממש את אפיק המעבר הזה. בכל מקרה מדובר ב 7-8 קורסים של השנה הראשונה.
אבל אם תלכי למכללות כמו ספיר ואחווה לא בטוח שתצליחי לעמוד ברף הממוצע למעבר לאוניברסיטה ואז תסתכני בתואר של מכללה, לכן אולי עדיף שתלכי לפתוחה, כל מה שאת צריכה זה בעיקר משמעת עצמית חזקה. שם גם אם לא תצליחי באפיק המעבר עדיין תקבלי תואר של אוניברסיטה שעבור המעסיקים הוא הרבה יותר נחשב מהתארים של המכללות.

בהצלחה!!!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט אניאניאני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 17:33
אגב אני גם רוצה לעשות שוב פסיכומטרי, אני עשיתי קורס של לחמן ועכשיו אני צריך ללמוד שוב , לא קיבלתי ציון מספק, תגידי איך הספרים של יואל גבע מול הספרים של לחמן? אפשר ללמוד מהם עצמאית? מבחינת הרמה היא יותר גבוהה מאשר לחמן? שווה לקנות?
לתחילת העמוד
rotem3 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט rotem3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוגוסט/2007 ב- 19:23
קודם כל תודה על התשובה :)
אממ אני לא יכולה כל כך לענות לך על התשובה הזו כי לא עברתי אף פעם על הספרים של לחמן... הספרים הם של אחותי שעשתה אצלהם.
אבל אני יכולה להגיד לך שהספרים של יואל גבע הכי מקיפים את כל החומר, יש בהם מאגר רב של שאלות מכל הסוגים, מספר פתרונות שונות לכל שאלה, מבואות לכל נושא...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אוגוסט/2007 ב- 12:57
לגבי ספיר ואחווה - המעבר לבן גוריון זה בתחומים ספציפיים.
בספיר למשל, אפשר ללמוד הנדסה שנה א' (רק שנה א - אין שם המשך) ובהתאם לציונים לעבור לבן גוריון.
באחווה נדמה לי שזה בכלכלה.
הכי פשוט לבדוק עם המכללות הספציפיות.
דרך אגב, אני אחלוק על אניאניאני.  תואר של האוניברסיטה הפתוחה לא נחשב יותר מאשר מכללות.
יש פקולטות מסויימות במכללות, שהתואר שלהן נחשב אף יותר מאוניברסיטאות!

צריך לבדוק כל תחום לגופו.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.