פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

למידה לפסיכומטרי ללא קורס

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
לירון הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 2
  ציטוט לירון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: למידה לפסיכומטרי ללא קורס
    פורסם: 28/אוגוסט/2007 ב- 16:44
שלום לכולם :)

בכיתה יב' , במועד אפריל, ניגשתי לפסיכומטרי (יחד עם כל הבגרויות והמתכונות שהייתי צריכה ללמוד אליהם) ככה שלא ממש, יותר נכון בכלל לא השקעתי...
חצי מהספרים שלי היו ריקים.. (למדתי בקורס עם קידום אגב)
בקיצור -קיבלתי 600 וקצת..

השנה אני ממשיכה שירות לאומי (שנה שניה) ורוצה לנצל את הזמן לעשות פסיכומטרי שוב אך ללא קורס (אני מעוניינת להוציא מעל 700 ולגשת במועד דצמבר)

התחלתי עם הספרים שהיו לי של קידום (ספר ענק+ספר ש"ב) וסיימתי אותם תוך חודש...
לקחתי לחברה שלי ספרים שלי יואל גבע (של המועד האחרון - יולי)
ותוך שלושה שבועות בערך כבר עשיתי  80% מהם ...
נשאר לי רק לכסות כמה נושאים, וספרי המרתון של יואל גבע.. אה וכמובן מילים...

אחת הבעיות שלי הן - אנגלית ...
אמנם קיבלתי 95 ב-5 יחידות, אבל אוצר המילים שלי ממש ממש לא מתקרב למה שיש בפסיכומטרי... אני לא קוראת כל כך מהר, ולפעמים פותרת רק חצי מהשאלות נכון....
זה ממש מעצבן כי כמה אפשר לטחון מילים???
במתמטיקה - ברוך ה' אני די טובה, בתרגול היו לי טעויות בודדות.. ככה שמזה אני הכי פחות חוששת..
רק הגרפים- גוזלים לי זמן ואין לי מושג מה לעשות עם זה :\
ומילולית - אוצר מילים סבבה, אנלוגיות, פטל גם טוב..
השלמת משפטים לוקח לי המון זמן, ולקטע של הבנת הנקרא בקושי נשאר לי זמן.. רוב הפעמים אני בכלל לא עושה אותו..

ולשאלות  שלי -
אני רוצה להוציא באמת את הציון המקסימלי שלי, בגלל זה לקחתי בחשבון 5 חודשים לתרגול ולא 3..
חודש ראשון -תירגלתי קידום
חודש שני - יואל גבע + שבועיים -שלושה הבאים לסיים הכל..
את נובמבר אני רוצה לשמור לספרי מרתון וסימולציות..

אז מה לעשות בעצם באוקטובר ?
איך אני יכולה לשפר את האנגלית שלי???
איך לסיים גרפים בכמה שפחות זמן?
איך להגיע לפרק של ההבנת הנקרא עם מספיק זמן??
איך תכלס להגביר את הקצב במתמט', כי לפתור אני מסוגלת הכל נכון, פשוט לא תמיד נשאר לי זמן...
ובעיקר בעיקר- השיפור באנגלית מה שחשוב לי...

תודה למי שקרא את המגילה ויוכל לעזור :)))Smile
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אוגוסט/2007 ב- 01:06
היי לירון.

לפי מה שנראה, מה שחסר לך זה בעיקר תרגול, תרגול ותרגול.
גרפים - ככל שתתרגלי יותר, תכירי יותר סוגים של גרפים ותלמדי איך לגשת אליהם.
אנגלית - אין ברירה - צריך ללמוד מילים.  טיפ חשוב נוסף - נסי להתחיל את פרק האנגלית דווקא מהבנת הנקרא, אחר כך שכתובים ואת השלמת המשפטים להשאיר לסוף.
מילולי - את חייבת להגיע להבנת הנקרא.  את כנראה מבזבזת יותר מידי זמן בשאלות אחרות.  נסי להגיע למצב של 4 שאלות ראשונות (מילים וביטויים) בדקה.  6 אנלוגיות ב-2-3 דקות.  פטל ב-2 דקות, גג 3 דקות.  5 השלמת משפטים ב-5 דקות, גג 6 - ולא לחרוג מזה!  היגיון - אולי כדאי להתחיל קודם עם הבנת הנקרא ורק אחר כך לחזור להיגיון.

זה בינתיים.
נראה שהבעיה העיקרית שלך היא ניהול זמן במבחן, ופחות עניין של חוסר ידע, למרות שעל זה תמיד חשוב לעבוד.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
לירון הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 2
  ציטוט לירון ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/אוגוסט/2007 ב- 23:00
פורסם במקור ע"י psycho

היי לירון.

לפי מה שנראה, מה שחסר לך זה בעיקר תרגול, תרגול ותרגול. אממ לא יודעת אם שמת לב מה כתבתי- אבל תירגלתי כבר את כל הספרים של קידום, ואני תכף מסיימת את של יואל גבע...
להשיג גם ספרים של הייקיו\לחמן  או לעשות שוב תירגולים מאותם הספרים של שאלות לסיכום וכאלה..?
גרפים - ככל שתתרגלי יותר, תכירי יותר סוגים של גרפים ותלמדי איך לגשת אליהם.
אנגלית - אין ברירה - צריך ללמוד מילים.  יש איזה שיטה נורמלית? כי אני קוראת את הרשימות ואחרי שבועיים לא זוכרת 90% מהמילים....
טיפ חשוב נוסף - נסי להתחיל את פרק האנגלית דווקא מהבנת הנקרא, אחר כך שכתובים ואת השלמת המשפטים להשאיר לסוף.
מילולי - את חייבת להגיע להבנת הנקרא.  את כנראה מבזבזת יותר מידי זמן בשאלות אחרות.  נסי להגיע למצב של 4 שאלות ראשונות (מילים וביטויים) בדקה.  6 אנלוגיות ב-2-3 דקות.  פטל ב-2 דקות, גג 3 דקות.  5 השלמת משפטים ב-5 דקות, גג 6 - ולא לחרוג מזה!  היגיון - אולי כדאי להתחיל קודם עם הבנת הנקרא ורק אחר כך לחזור להיגיון.
השלמת משפטים גוזל לי המון זמן...

זה בינתיים.
נראה שהבעיה העיקרית שלך היא ניהול זמן במבחן, ופחות עניין של חוסר ידע, למרות שעל זה תמיד חשוב לעבוד.
אני באמת צריכה לעבוד על זמנים...
אה עוד שאלה-
כדאי לעשות כמה סימולציות מעכשיו ולראות איפה אני חלשה ואולי להתמקד שם יותר..?
או להשאיר את זה רק לסוף..?
אוף אני כל כך מפחדת :\

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/ספטמבר/2007 ב- 22:55
ראיתי שכתבת שתרגלת את קידום וגבע, אבל לפי מה שכתבת זה כנראה לא מספיק, ואת צריכה להמשיך לתרגל בכדי להשתפר.
במקרה שלך, להשיג ספרים חדשים ותרגל כמה שיותר, ולהשתדל פחות לחזור על אותם תרגילים.

יש הרבה שיטות ללימוד מילים.  אסוציאציות, כרטיסיות, פתקים, סיפורים וכו'
אם אחרי שבועיים את לא זוכרת 90% מהמילים, אל תחכי שבועיים. תחזרי עליהם למחרת, ולמחרת ושוב למחרת, עד שייכנסו לראש.

לא בטוח שכדאי לעשות סימולציה כבר עכשיו.  קודם הייתי עושה חזרה מקיפה על החומר, ולאחר מכן 2-3 סימולציות לראות מה קורה

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.