פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה די פשוטה סה"כ

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
אריאליחו הצג רשימה נפתחת
פסיכי לא מזוהה
פסיכי לא מזוהה
  ציטוט אריאליחו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה די פשוטה סה"כ
    פורסם: 08/פברואר/2008 ב- 22:01
שאלה לי. לקוח מתוך ספר ישן של היי קיו, אלגברה בהשוואה כמותית.
בטור א' יש לי    (a+2)/(b-2)     ובטור ב' יש לי      a/b   ובמידע נוסף - a ו b שליליים.
לכאורה פשוט. הפתרון המתבקש הוא לחשוב בהיגיון. בטור ב', שלילי חלקי שלילי הוא בכל אופן חיובי, ובטור א' יכול להיות שלילי, כל עוד a>-2, ואז התשובה היא 2. אבל, אם a<-2, אז יש לנו גם שבר של שלילי חלקי שלילי, אבל ההבדל הוא שהמונה קטן יותר והמכנה גדול יותר, לכן הטור קטן יותר, וגם אז התשובה היא 2. אז כמו שאפשר להבין פה, התשובה היא 2. מן הסתם. הבעיה היא, מה קורה כשמרוב לחץ (שאני אחווה, כי לא ממש השקעתי את כמות הזמן שהייתי אמור, ואני עושה באפריל) ההיגיון לא ממש מתניע? במקרה הספציפי הזה, האם אפשר להסתכל על שני הטורים האלה כמו על טור של אי שיוויון (כמו שאפשר לעשות בהרבה שאלות כאלה), ולכפול באלכסון? כי כפל באלכסון (במקרה הזה) הוא בעצם כפל כל האי שיוויון ב
b*(b-2), סליחה על הסוגריים האלו... ובגלל שB שלילי, אז כל הביטוי חיובי (כי B שלילי, ומן הסתם B-2 גם שלילי), אז הסימן (הלא ידוע) לא מתחלף. אז כתוצאה מהכפל באלכסון יוצא בטור א'(b(a-2 ובטור ב' (a(b-2. אם נמשיך, נגלה שבסוף בטור א' יוצא 2B ובטור ב' יוצא 2a-, ומכאן, בגלל ששניהם שליליים, טור א' תמיד שלילי וטור ב' תמיד חיובי, ולכן גדול יותר. האם מה שעשיתי הגיוני, חוקי? לא פספסתי משהו, לא עשיתי משהו שאסור? Ouchזאת כל השאלה שלי.
תודה מראש
לתחילת העמוד
חן הצג רשימה נפתחת
פסיכי לא מזוהה
פסיכי לא מזוהה
  ציטוט חן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/פברואר/2008 ב- 13:52
בהשוואה כמותית אכן מותר לך לבצע פעולות כמו באי שיוויון על מנת להגיע לתשובה, אך אסור לך לכפול במספר שלילי או ביטוי שהינו שלילי, מכיוון שההשלכה היא שינוי סימן האי שיוויון, אין לעשות זאת בהשוואה כמותית.
לתחילת העמוד
אריאליחו הצג רשימה נפתחת
פסיכי לא מזוהה
פסיכי לא מזוהה
  ציטוט אריאליחו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/פברואר/2008 ב- 20:30
אוקיי, אני מבין שזה עושה בעיות, אבל אם אני יודע בוודאות שהביטוי שבו אני כופל הוא חיובי, אז הכל בסדר. ואם אני יודע בוודאות שהוא שלילי, אז אני יכול להפוך את הסימן שוב, ולקבל את התשובה הנכונה, לא?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/פברואר/2008 ב- 20:34
אל תסתבך עם להפוך את הסימן.
אם אתה רוצה לשנות סימן, פשוט העבר את הביטוי מטור ב' לטור א' ולהיפך (בדיוק כמו העברת אגפים במשוואה!)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
אריאליחו הצג רשימה נפתחת
פסיכי לא מזוהה
פסיכי לא מזוהה
  ציטוט אריאליחו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/פברואר/2008 ב- 22:36
כן, גם זה אפשרי, אבל זה נראה לי כבר יותר סיבוך מפשוט לרשום לעצמי שהסימן הפוך. אבל זה כבר עניין של מה יותר נוח לי, אישית. בכל אופן, תודה רבה.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.