פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה בגיאומטריה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
עמית4 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 7
  ציטוט עמית4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה בגיאומטריה
    פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 18:22

לא הבנתי למה התשובה לשאלה 21 בתרגול גיאומטריה כללי היא 1. או שזה טעות בדף תשובות?

תודה
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 295
  ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 19:49
האמת? אני עכשיו מתחיל לאחוז בקרני השור הגאומטרי אבל....

כדי שמרובי יוכל להיחסם במעגל צריך שסכום הזוויות הנגדיות שלו יהיו שוות ל180.
דלתון- זוויותיו הנגדיות שוות ולפיכך סכומן- 100.
אי לכך:
המשולש נחסם פעם אחת ואילו הדלתון לא יחסם כלל וכלל.

עמית! קח את הדברים שלי בערבון מוגבל מאוד! אני מקווה שאני צודק אבל
מי שיתן לך תשובה נכונה ב100% (אולי שלי הולכת רחוק מדי ויש "שטיק" יותר קצר לזה) זה אלעד.

שבוע טוב.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 20:41
בדלתון רק זוג אחד של זוויות נגדיות שוות. כדי שמרובע יהיה בר חסימה, מספיק שזוג זוויות נגדיות אחד יהיה 180 מעלות. מכיוון שנתונה לנו זווית ספציפית, הזווית מולה תהיה חייבת להיות 130 מעלות כדי שהדלתון שיהיה בר חסימה. לא ידועים פרטים נוספים על הזווית הנגדית לחדה ולכן ייתכן כי מעגל אחד יחסום את הדלתון או אף לא מעגל אחד.

כל משולש בר חסימה ורק מעגל אחד יחסום משולש אחד.

התשובה נראה לי 4.

נערך ע"י XAVT - 01/נובמבר/2008 ב- 21:07
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 21:33

יש משהו בדבריך אבל בוא נגיד ככה.

בדלתון ישנן שתי זוויות קהות? תוסיף 50? בקיצור לא ישלים ל180.

דלתון נורא מיוחד בלבד נראה לי יכול להיחסם וזהו דלתון שזוויותו החדה=90.

נראה אם אלעד יאמת את דברי, או יתקן/יוסיף נופך חדש...
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 22:34
אתה יכול להגיד הכל, זה לא הופך את זה לנכון :)

אין זווית חדה בת 90 מעלות (מעצם ההגדרה של זווית חדה).

בדלתון לאו דווקה יהיו 2 זוויות קהות, יתכן מצב בו תהיה זווית קהה אחת בלבד (75,75,50,160, למשל).

לא הבנתי למה אני צריך להוסיף 50 לזוויות הקהות, מה אתה מנסה להוכיח? אגב, הנה זווית קהה שאם נוסיף לה 50 מעלות יצא לנו זווית שטוחה - 130.

דלתון הוא מרובע וככזה יכול להחסם רק אם עומד בתנאי החסימה והוא "אם סכום זוויות נגדיות שוות ל180 מעלות" (אפשר להוכיח ע"י חסימת המרובע במעגל וחישובי זוייות).

לא סתרת את מה שאמרתי ואף אמרת ש"יש בזה משהו". אם יש בזה משהו נכון, אז מה לא מסתדר?

צדקת כשאמרת שהדלתון הנ"ל (ורק הדלתון הנ"ל, בעל זווית חדה כלשהיא בת 50 מעלות) יהיה בר חסימה רק כשאר 2 הזוויות הנגדיות האחרות יהיו בנות 90 מעלות, אך אני חושד שזו לא הייתה טענה מושכלת במיוחד. אל תעלב, אבל נראה לי שכדאי שתחזור על גיאומטריה. P:

לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 23:07

אחי.

א. לא נעלבתי מאחר ואני ממש רק התחלתי גאומטריה...  :)
ב.איך שאני רואה את זה ישנן שתי אופציות:
   1. שתי זוויות נגדיות שוות ל 50 מעלות- אין צורך להסביר כבר דיסכסנו את הנושא.
   2. זווית חדה 50, מולה תשלים אותה זווית של 130- משמעות הדבר היא ששתי הזוויות הנותרות שלנו
                                                                  הינן: א) שוות  ב) כל זווית שווה ל90 מעלות.
                                                                  אני לא חושב שיכול להתקיים דבר כזה... לא ראיתי
                                                                 או שמעתי על דבר כזה...

דבר אחד אני יכול לומר: אני נורא מקווה שאלעד קרא מה שכתבנו ויסביר לנו איפה אנחנו טועים,
ולמה התשובה היא מה שהיא.

:) שבוע טוב ידידי.

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 23:49

התשובה פשוטה - יש טעות הקלדה - לא מדובר בדלתון, כי אם במעוין... Embarrassed

בקיצור - מעוין כזה לא יכול להחסם במעגל.

אם היה מדובר בדלתון, אם מדובר באחת מזוויות הראש, הרי שזווית הראש השניה צריכה להיות 130, ושתי הזוויות האחורת בנות 90 כל אחת, ולכן יש מעגל שיכול לחסום אותו.

בכל מקרה, זו טעות הקלדה, ומדובר במעוין ולא בדלתון.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 23:50
התשובה היא ג (א+ב). למה שלא יהיה לך דלתון בעל 2 זוויות נגדיות שוות בנות 90 מעלות?

דלתון הוא חיבור של שני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף ולכן, אגב, לדלתון יש זוג זוויות נגדיות שוות. אם זווית ראש באחד המשולשים הינה בת 50, שאר הזוויות במשולש יהיו 65 כל אחת. אם זווית הראש במשולש השני המרכיב את הדלתון בת 130, שאר הזוויות במשולש יהיו 25 כל אחת.

נחבר את זווית הבסיס במשולש אחד עם זווית הבסיס במשולש השני, והנה, קיבלנו זווית בת 90 מעלות שהיא אחת מזוויות הדלתון שגם שווה לזווית הדלתון שממולה. (אני אשמח לצייר את זה אם צריך)

נחכה לשמוע את דעתו של אלעד. שבוע טוב :)

לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 23:53
ובא הגועל לציון :)
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2008 ב- 23:54
חחח תיקון ל "גואל".. עיברית זה הצד החלש שלי..
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/נובמבר/2008 ב- 00:17
תודה אלעד.
תודה XAVT
קיבלתי. נקווה שהשכלתי. :)
לתחילת העמוד
עמית4 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 7
  ציטוט עמית4 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/נובמבר/2008 ב- 19:58
תודה רבהSmile
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/נובמבר/2008 ב- 20:14

אלעד, פירוט תשובה 23 בנושא תלת מימד בגיאומטריה....

אני חושש שחלה שם טעות...
אמנם התשובה הנכונה היא 2. אין אפס.
אבל, הפרזתם טיפה עם שטח הפנים של הגליל. נראה לי שזה משום שהרדיוס שם הופך להיות 4 במקום 2.
נפח הגליל לפי החישוב שלי- 24 פאי.
משום שהיקף המעגל הוא 4 פאי ואותו מכפילים בגובה-4.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/נובמבר/2008 ב- 21:33
אכן, יש טעות בחישוב שטח הפנים, אבל התשובה נכונה.
שטח המעטפת בסמ"ר שווה נפח הגליל בסמ"ק, ולכן שטח הפנים יהיה גדול יותר כי מוסיפים לשטח המעטפת את שני הבסיסים (אפילו לא צריך לחשב את השטח שלהם...)

תודה, זה יתוקן
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.