פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה בקשר לסימוצליות של המרכז הארצי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 123
  ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה בקשר לסימוצליות של המרכז הארצי
    פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 11:21
השאלה בעיקר לאלעד שלא פעם אמרת שהסימולציות H הכי טובות.

אז היום המדריך במכון אמר שהן ממש לא משקפות ועדיף לעשות את הסימולציות של המכון מכיוון שהH ממש לא עדכני ואפילו 17 הוא כבר לפני יותר משנתיים שלא נדבר על הישנים יותר שלפני יותר מ5 שנים.

ולטענתו בגלל שהרמה בכמותי (בעיקר בגלל שהמכונים עולים על השיטות) ומילולי עולה ובאנגלית יורדת הבחינה לא משקפת ועדיף לעשות בחינות של המכונים שנכתבו בשנה האחרונה.

מה דעתך?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 13:09
מעניין איזה אינטרס יש לו להגיד כזה דבר. הוא לא הזכיר במקרה גם את המבחן פסיכומטרי הזה שהם עשו בתור סימולציה וקלעו ב70% מהשאלות שהופיעו כמעט במדוייק בפסיכומטרי עצמו, לא?

לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 13:45
חחח האמת שכן, באמת אמרו דבר כזה, בעיקר במילים שהם פוגעים ב80 אחוז.

אבל בלי קשר, מה שהוא אומר על התיישנות הבחינה דיי הגיוני, הריי לפני כמה שנים המבחן היה ברמה שונה לגמרי.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 14:50
שמע. אמרת שהמרכז מעלה את הרמה בכמותית ומילולית כי המכונים עולים על השיטות שלהם. ובכן, למרכז אין באמת שיטות. כל השאלות האלו הם ברמת הבסיס של הבסיס ומי שיודע, ידע למצוא את הפתרון מהר. הם פשוט מנסים, לדעתי, לא לחזור יותר מדי פעמים על דברים דומים כי אז באמת לא נבדקת רמת הידע, ההבנה וההטמעה של הנושא אלא עד כמה שיננת כמו תוכי שיטה כזו או אחרת. לכן הרמה לא עולה (זה ברובו חומר שידוע כבר מאות ואף אלפי שנים), פשוט שואלים אותך דברים שונים.

למכונים יש אינטרס לפרסם את עצמם, מן הסתם. אם לא תקבל את הציון הרצוי, יתכן ותבוא אליהם שוב ותשלם להם עוד כסף. כשחברים שלך ירצו להבחן, תוכל להמליץ להם על אותו מכון מתוך שכנוע אמיתי שהם הטובים ביותר, וזאת כי הם מכרו לך את הלוקש הזה (או ניסו, בכל אופן).

אני חושב שהסימולציות של המרכז הכי טובות מעצם העובדה שהם (המרכז) אלו שבוחנים אותך וכותבים את המבחנים עצמם. אתה בעצם יכול להכנס ל"ראש" שלהם. רוב הסימולציות שראיתי במכונים, נועדו לעשות אחד מהדברים הבאים ורובם נובעים ממנעים כלכליים טהורים.

1) להכשיל אותך וזאת כדי שתחליט שאתה לא יודע כלום, צריך עזרה ותרשם לקורס שלהם או שתחליט שאתה לא יודע את החומר מספיק (מה שמבורך) ותעשה עוד חזרות.

2) לאחר שתלמד אצלהם קצת, יתכן מאוד שתראה עליה, אולי מלאכותית(מבחן מעט קל יותר), בציון שלך וזאת כדי שתראה את התמורה לכספך.

3) באמת ניסיון ליצור סימולציה דומה ככל האפשר למה שיהיה בבחינה.

אגב אני לא נגד עצם קיומם של המכונים וחושב שיש הרבה אנשים שבאמת צריכים ויכולים להעזר בהם. אני פשוט מתעב את מסכת ההטעיות, השקרים והשיווק האפור שהם לפעמים נוקטים בהם.
לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 20:36
אבל באמת הרמה של הH הנמוכים (11 למשל) בכמותי בעיקר הרבה יותר נמוכה מהתרגול של המכונים.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 22:20
הרמה של המכונים היא הרמה של הפסיכומטרי?

אני יכול לכתוב מבחן שבו גם אלעד וגם כל מדריך שיש לך במכון לא ינחל הצלחה מרובה בהגבלת זמן של 25 דקות ;)

הסיבות לכך שהם "מעלים את הרמה", למיטב הבנתי, היא כפי שצויין לעיל - לגרום לך להתאמץ יותר, לתרגל יותר וכתוצאה מכך להכיר את החומר בצורה רחבה ועמוקה יותר, מה שמעלה את הסיכוי שלך לפתור יותר שאלות מכל סוג שהוא.

נערך ע"י XAVT - 02/דצמבר/2008 ב- 22:24
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:17
אני לא יודע איזה מכון וזה לא באמת משנה.
אני מזמין אותך להשוות את הסימולציות שקבלת השנה, עם הסימולציות של אותו מכון מלפני 5,6,7 ואפילו 8 שנים.

אני מרשה לעצמי לקחת הימור גס - אלה יהיו אותן סימולציות...
(האמת שזה לא ממש הימור, בהתחשב שיש לי בבית את כל הערכות, גם החדשות וגם מלפני שנים...)

לגבי העדכון שהמדריך מדבר עליו:
1)  אם המבחן משתנה בתדירות כפי שהוא טוען, אז הוא לא יוצא כל כך טוב (מכיוון שהסימולציות שלהם הן אותן סימולציות כבר הרבה שנים).
2)  האמת היא שהמבחן כמעט ולא משתנה כלל.  קח סימולציה H13 - היא בת 10 בערך (נראה לי שיותר).  עבור עליה ותגיד לי אם תמצא שם שאלות שאינן רלוונטיות להיום. אולי אחת בכמותי (שאלה 7 בפרק 4), ועוד אחת במילולי שאפשר להתווכח עליה (שאלה 20 בפרק 2).

אז אם מבחן מלפני יותר מ-10 שנים מעודכן לחלוטין מבחינת סוגי השאלות שיש בו, איי רסט מיי קייס.

למכונים יש אינטרס לגרום לכם לחשוב שהמבחן משתנה בתדירות גבוהה, כדי שאנשים יעשו קורסים, ויקנו ספרים חדשים (בדרך כלל רק משנים את השנה על הכריכה - גם את זה אתם מוזמנים לבדוק). 
והאמת היא שאין סיבה לשנות את הספרים - חוקי הגיאומטריה לא ישתנו, וגם לא החוקים באלגברה, ואפילו אנגלית תישאר אותה שפה...

אז שיווקית הם צריכים להראות כאילו הם כל הזמן מעדכנים, אבל בפועל זה לא פוגע בכם שאלה אותם ספרים כי אין כמעט מה לעדכן.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 03/דצמבר/2008 ב- 00:20
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .230 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.