פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

האם יש סיכוי?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 165
  ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: האם יש סיכוי?
    פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 17:59
הציונים שאני מקבלת בסימולציות נעים בין 710-730, ואני חייבת 780 יש מצב שבחודש אני אצליח להשתפר ב60-70 נק' בהנחה שכל החודש הזה מוקדש רק לסימולציות ולתיקון נקודתי של נושאים בעייתים?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 18:19
אני חושב שבשלב הזה כבר אין הרבה מה לעשות. אני כמעת בטווח שלך, פעם יותר פעם פחות, תלוי במבחן.. וזו בעצם הבעיה. את כנראה יודעת את כל הנושאים ואפילו מתורגלת מאוד בזמנים אבל

פה זה כבר פקטור של מזל, לדעתי. אם יש מילה שלא תכירי, אנלוגיה שלא תביני או משהו בסגנון שמישהו אחר כן יבין, הוא כבר עוקף אותך.. יכול להיות שבמקרה מישהו, שמתורגל כמוך, מכיר מילה אזוטרית לחלוטין סתם כי יצא לו לפגוש אותה באיזה ספר.

נראה לי שפה זה כבר עניין של מזל נטו, ואין דרך להתכונן אליו.

מתי את ניגשת?
לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 18:45
אני ניגשת בדצמבר, הקטע שאני לא אוכל לגשת באפריל במידע ואצטרך שיפור, לכן אני מתלבטת אם לא להגיע למועד ולגשת במקום בפברואר

אני מסכימה איתך שבשלב מסויים זה הופך להיות עיניין של מזל, אבל אני עדיין לא חושבת שהגעתי לשלב הזה.
דווקא במילולי בדר"כ אין לי שגיאות. באנגלית אני נעה בין 3-4 שגיאות לפרק כאשר כמעט תמיד כל השגיאות הם בקטע של השלמת המשפטים שזה כבר עיניין של אוצר מילים ולכן דווקא לאנגלית אני פחות מקדישה זמן עכשיו כי הסיכוי לשפר את זה קלוש..מה גם שהחלק היחסי במבחן קטן יותר
ונשאר הכמותי שרק שם אני צריכה להשתפר וכמעט כל השגיאות שלי שם נובעות מטעויות של לחץ בזמן..(מבזבזת המון זמן על שאלה אחת רק כדי לגלות שבסוף לא קראתי אותה נכון פותרת אותה אבל כל ההמשך נעשה בלחץ מטורף כי אני יודעת שאני בפיגור בזמן ואז שוב טועה טעיות טיפשיות. או לסרוגין כל כך מתלהבת שהולך לי טוב ואז מאבדת את הריכוז..)
בקיצור אני צריכה להגיע ל100% הצלחה בחלק הכמותי, יש למישהו רעיון איך עושים את זה??
לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 18:47
מידע=מידה
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 19:51
אם מישהו יודע את התשובה, אשמח לשמוע גם כן :)
לתחילת העמוד
Yan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 14
  ציטוט Yan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 20:17
שאלה טובה אני גם אשמח לדעת....
אני מגיע ל3-4 טעויות לפרק בכמותי והטעויות הן כלכך מפגרות! (חישוב של שטח של מעגל כשאומרים לי לחשב היקף וכאלה..)
זה ממש מתסכל. אפילו השגתי ריטלין ועשיתי ניסוי לראות איך זה ישפיע עליי בסימולציה... אין הבדל.
לתחילת העמוד
gils123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 172
  ציטוט gils123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 22:37

אין פה נוסחת קסם, נראה שאת החומר אתם יודעים מה שאומר שצריך להישאר מרוכזים ולשמור על קור רוח

מה שחשוב זה לקרוא את השאלה בריכוז ולא לפספס בה שום דבר. אם אתם גם מהירים מספיק אז תוכלו לחזור ולעבור על השאלות שאתם חושבים שהייתם פחות מרוכזים בהם, אני יודע שזה לא קל אבל זו הדרך היחידה לדעתי

מתקשה? צריך עזרה? מוזמן ליצור קשר :) (אשמח לתת עזרה on line או אם יש צורך גם שיעורים פרטיים)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/דצמבר/2008 ב- 23:56

ראשית, מה שאכתוב כאן מתייחס לתלמידים שנמצאים במצב המדובר בהודעה הראשונה - 700-730, ורוצים להשתפר.
ההערות/הארות אינן מתאימות למי שאינו נמצא בטווח ציונים זה, ולכן אל תתיחסו אליהן.

אז ככה.
צר לי לאכזב, אבל לדעתי אתם עדיין לא שולטים בחומר מספיק (למרות ששאולי נראה לכם שכן), ויש עוד מקום לשיפור.
עניין הטעויות הטפשיות נובע גם מחוסר שליטה, ולא רק מלחץ או חוסר תשומת לב.
שלא תבינו לא נכון - המצב שלכם מעולה(!), אך אם השאיפה היא להשתפר מהמקום בו אתם נמצאים, עדיין יש מקום להשתפר.

אני אסביר למה אני מתכוון.
מי ששולט בחומר באופן מושלם, מסיים פרק כמותי ב-15 דקות (ואפילו פחות), וזה אחרי שהוא התעכב על איזו שאלה או שתיים...
הרבה מאוד מגיעים לאזור ה-2-5 טעויות לפרק, אבל הסיבה לטעויות היא מחסור בזמן ולא לחץ וטעויות טפשיות.
אם היה לכם עוד זמן (הייתם מסיימים פרק והיו נשאוות לכם עוד 10 דקות) הייתם יכולים להקצות אותו לבדיקת שאלות, להתעמקות ולתשומת לב, וכך לא היו לכם טעויות טפשיות.

ולכן, גם כאשר הטעויות הן, כביכול, של דברים שידעתם לפתור, גם אז הן בעקיפין נגרמות מחוסר ידע או חוסר שליטה מושלמת בנושאים השונים.

אתם יכולים להשתפר, אבל הדרך הנכונה היא לא לבדוק איפה טעיתם, אלא איפה צדקתם, אבל השאלה לקחה לכם יותר מידי זמן.  וביותר מידי זמן אני לא מתכוון ליותר מדקה, אלא ליותר ממה שצריכה לקחת אותה שאלה.
יש שאלות ש-20 שניות זה יותר מידי זמן, כי הן יכולות להיפתר ב-5-10 שניות.
באופן הזה אתם תמצאו את הנושאים שאתם יכולים לשפר את השליטה בהם, ואם תפתרו את השאלות שאתם יודעים לפתור יותר מהר, ישאר לכם זמן, ואז בכל שאלה תוכלו להקדיש עוד 10-15 שניות ולבדוק שאכן עניתם על מה שבקשו ושלא עשיתם טעות טפשית.

סיבה נוספת היא חוסר הבנה מעמיקה של מבנה הפרק הכמותי.
הפרק הכמותי בנוי ממקטעי שאלות, שבכל אחד מהם השאלות מופיעות בסדר קושי עולה.
גם המקטעים עצמם מופיעים בסדר קושי עולה, אך שאלה אחורנה מבקטע שני תהיה קשה יותר מהשאלות הראשונות במקטע השלישי.

למה זה חשוב?
לפעמים אתם נתקלים בשאלה קלה, ואז מתלבטים האם יש קאצ' או שהיא באמת קלה.
התשובה פשוטה - תלוי במיקום שלה במקטע, ובפרק!
אם היא בתחילת מקטע, אז היא אכן קלה, ואין מה להתעכב עליה.
אם היא בסוף אחד המקטעים, כדאי לבדוק את עצמכם שוב שלא פספסתם משהו.

עד כאן זה היה באופן כללי.
כעת לתגובה ל- november

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:00
november,

זה כלל לא משנה מה הציונים בסימולציות שלך.
גם אם תגיעי לסימולציות של 760, 780, ואפילו 800, זה לא יבטיח שבבחינה עצמה תצליחי לקבל 780.
ציון כזה הוא עניין של מזל נטו, וזאת בהנחה שאת יודעת פרפקט הכל, ואין לך טעויות בכלל.
הסיבה, כפי שציינו, היא שתמיד יכולות להיות מילים שאת לא מכירה, ומספיק 2-3 כאלה שכבר לא תקבלי את הציון הזה...

אני מאחל המון הצלחה בבחינה, ומקווה שהמזל יהיה לצידך, כדי שתחזרי לפורום עם הציון הזה :-)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:31
אלעד, אני כרגע נמצא במצב כזה:

פרק באנגלית 15 עד 20 (לכיוון ה15) ד' 0-2 טעיות בפרק, בד"כ או בניסוח מחדש (ומה שמצחיק זה שזה קורה בד"כ בשאלות הבינוניות) או בהשלמת משפטים אם אני נתקל במילה שאני לא מכיר ונאלץ לנחש ע"י פסילת תשובות או כאשר לדעתי יש 2 מילים שיכולות להתאים [כי חסרה לי סמנטיקה מסויימת שמתייחסת להקשר הספציפי] ואני שוב מהמר. יש לי כמעת תמיד 5 עד 10 דקות שבהן אני לא יודע מה לעשות (אני עובר על השאלות אבל פשוט אין לי מה לעשות אם אני לא מכיר מילה).

פרק כמותי כ-20 ד' 0-3 טעויות. אין משהוא ספציפי שאני טועה בו. ה5 דקות שנשארות לי הן אומנם יחסית הרבה, אבל אני לא מספיק לעבור על כל המבחן ו"לדוג" את כל הטעויות ה"טיפשיות" (רוב הטעויות הן פשוט כי דילגתי על שלב בדרך לפתרון או כי כתבתי משהו שונה ממה שהייתי צריך, כלומר בסגנון של "התכוונתי לכתוב 3 אבל כתבתי 2" או שהקפתי ברוב טימטומי את התשובה הלא נכונה אפילו כשאני יודע מה התשובה הנכונה [זה קורה הרבה יותר משהייתי רוצה] וגם, כמו שכתב יאן מעליי, עקב קריאה לא נכונה של השאלה)

פרק מילולי 25 דקות 4-6 טעויות. לפעמים לא נשאר לי זמן ואני מנחש. הטעויות הן מגוונות ומופיעות בכל החלקים בפרק, חלקן כי אני לא מכיר מילה ספציפית [אפילו ששיננתי כ5000 מילים עד עכשיו], מה שפחות קורה.. לפעמים לא מזהה את העוגן בפטל, לפעמים בקטע קריאה אני לא עונה נכון.. לפעמים באנלוגיות ופעמים בהגיון [בייחוד שאלות שיבוץ וסידור מסובכות שאני לא מיודד עמן במיוחד].

מה אתה ממליץ לי לעשות?
אני מאמין שאני יכול לענות על כל השאלות נכון בכמותי ובאנגלית בזמן המוקצב וגם ישאר לי ספייר [יש מבחנים שזה הלך לי בהם], ואם יש לך טיפים ורעיונות [כל דבר, כמה שלא יראה לך שטותי] אני מאוד אשמח לשמוע. הייתי מאוד רוצה לקצר את הזמן בעיקר בעיקר במילולי כדי שיהיה לי אוויר לנשום. אני מתרגל הרבה לפי המלצות הזמנים באתר הזה ולא מצליח לצמצם אותם חרף כל מאמצי. אני רוצה 800 :)

תודה מראש

לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:47
היי אלעד המון תודה טוב לשמוע שזה ריאלי לסיים את הכמותי ב15 דקות

נראה לי שאכן בחודש הקרוב אעשה מרתון כמותי ע"מ להגיע למצב של שליטה מלאה בחומר ולגרום לכך שישארו לי 5-10 דקות אקסטרה לעבור על שאלות שנראו לי בעיתיות (כמו שהבנת בטח מהשאלות שאני שואלת בדר"כ בפורום אכן יש מקום לשיפור )
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:53
מה שחשוב הוא לתחקר את הבחינה ולעבור גם על השאלות שכן פתרת נכון.
הטעות הנפוצה היא לתחקר את מה שטעינו, אבל זה לא נכון במצבך.
אני ממליץ לקחת סטופר ולמדוד כל שאלה בנפרד תוך כדי הפרק, על מנת לראות איפה התעכבת.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:57
נרשם..ויבוצע, מקווה לחזור בעוד שבוע עם נתונים מעודדים
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 00:58
ויטלי,

לגבי אנגלית - נצל את הזמן באנגלית לפתור את השאלות שלא הספקת או התלבטת במילולי...
אני לא צוחק - בפרק מילולי, כאשר אתה נתקל בשאלה שאתה לא בטוח, במקום לבזבז עליה זמן, העתק אותה לשולחן או לגיליון התשובות (רשמית זה אסור, אבל אף אחד לא מעיר על זה, והדודות לא שולטות בחוקים עד כדי כך)
אחר כך יש לך 5-10 דקות לנסות לפתור :-)

לגבי כמותי - אתה לא אמור לעבור על כל הפרק.  הרעיון הוא שאם אתה מסיים 5 דקות לפני, תוך כדי הפרק תוסיף לכל שאלה עוד 10-15 שניות ותוודא שאתה לא עושה טעות דבילית.  את הזמן שנשאר תשקיע בשאלות שסימנת ככאלה שצריך לעובר עליהן שוב - אולי עוד הצבה או שתיים, או בדיקה נוספת - בכל מקרה לא לעבור על כל הפרק - זה מותר.

לגבי המילולי - ראה פתרון באנגלית...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 01:01
כרגע קראתי את ההודעה

נערך ע"י XAVT - 03/דצמבר/2008 ב- 01:13
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2008 ב- 01:07
ריאלי?  הכל תלוי ברמת השליטה (לי זה לוקח פחות... Wink)

שים לב לעניין התחמון של הזמנים - זה חשוב!
תלמידים שלי יוצאים מבחינות ורצים אליי בחיוך מרוח שהם "גנבו" איזה 6,8 או 10 שאלות ככה...
זה לא מעט נקודות

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.