פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

היום שאחרי... מה עושים?!?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 183
  ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: היום שאחרי... מה עושים?!?
    פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 14:40
טוב אז רוב האנשים אחרי שמסיימים את הבחינה הראשונה שלהם - רצים לים, למסיבות או לכל דבר מציאותי אנטי פסיכומטרי אחר שיגרום להם לשכוח את החודשים האחרים.
וככה באמת חשבתי שיקרה גם אצלי....
אבל, לא יודע.. משומה, יושבתי לי הרגשת החמצה כל כך גדולה וכבדה (כמו שאני מניח שקורה להרבה אנשים אחרי הפעם הראשונה).
נכון, אמנם לא הכי הופתעתי מהבחינה. 10 סימולציות בהייקיו, וחרישה על האתר והספרים גרמו לי להיות מאוד משומן - אבל איפשהוא אתה מאבד ברגע האמת המון בבחינה הראשונה שלך.
- הדפים נפלו לי מהכסא סטודנטים הארור הזה 10 פעם!
- לא שתיתי מיים, בגלל שלא רציתי להצטרך שירותים, תוסיפו לזה שמש קודחת בגלל מיקום גרוע בכיתה. והרגשתי אשכרה מיובש בסוף הבחינה - דבר שדפק לי את הפרק האחרון.
- ישנתי 3 שעות בלילה מהלחץ...

ובקיצור, עזבו אני לא יתחיל לתרץ פה, כי זה לא העניין (וזה לא מעניין). השאלה היא - מה עכשיו?!
אני מעוניין להירשם כמובן לאוניברסיטה שנה הבאה, מה שמשאיר לי את אפריל כמועד אחרון, וסיכוי אחרון.

1. אני יכול לחזור להייקיו, ולהרוויח קורס חינם או מוזל (עוד לא ביררתי את התקנון שלהם). אבל מה הקטע... לחזור על אותם שיעורים... אותם סימולציות... אותם חוברות שכמעט סיימתי...
מלבד המחיר ושיטת לימוד המילים המאוד אפקטיבית שלהם - אני לא מוצא שום אטרקציה באופציה הזאת.

2. אני יכול לרכוש חוברות לימוד ממכונים אחרים - דבר שמבחינת מחירים הוא הרבה הרבה יותר משתלם, ובסופו של דבר, אני מחפש רק את התרגול הנוסף הזה - אבל באופציה הזאת אני מפחד משני דברים:
א) להייקיו יש שיטות פתירה כמותי שונות ממכונים אחרים, ואני מפחד שהשיטות של גבע או קידום לדוגמא יהיו סינית בשבילי. או סתם יסבכו ויעכבו אותי...
ב) יש לי משמעת עצמית, אבל קורס ומסגרת זאת ההכנה הכי טובה שיש לתלמיד לפני בחינה. אין מה לעשות... ההרגשה של "הביחד" הזה, והמורה שיושב לך על הוריד - זה עושה את שלו, ומביא לך ביטחון!

3. בהתאם לסעיף 2(ב).. האופציה היקרה, Ouch...  אז המכון שעומד במסגרת תקציבי, וגם נשמע לא רע בכלל הוא smart... יותר סימולציות ויותר שיעורים..  אשמח לתגובות ממכם לגביו, כי משומה הנציגה שלהם די מכורה Clap.

ואשמח גם לתגובות בכללי! מה אתם עשיתם או עושים עכשיו אחרי הפעם הראשונה שלכם, האם גם אתם הרגשתם את אותה הרגשת החמצה! אני יודע שבסופו של דבר זה מאוד מאוד מאוד אינבידואלי, אבל עדיין - אני רוצה להתייעץ, לפני שאני עושה החלטות כאלו.

תודה!

לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 14:56

אם תשב ותשקיע עכשיו כמו מטורף זה לא יוסיף לך כי בפסיכומטרי הבא אתה תהיה לחוץ פי חמש.

גם אני חשתי תחושת החמצה שאתה פתאום רואה ששאלות ממש ממש קלות לא הצלחתי(באמת קלות) בגלל התרגשות יתר . למרות שאני מאמין שאני אגיע לציון שאני צריך נראה לי שאולי אני אשב שבוע לפני המועד הבא וילמד ואז יעשה אותו ולא מעבר לכך סתם בשביל ההרגשה.
כל המבחנים באוגדן היה לי כמותי לא פחות מ142 והיה לי כמה 147 ואחד 150 אבל הפעם טעיתי בשאלות הכי קלות במבחן בשאלות שכולם הצליחו ורק אני טעיתי . (טוב לפחות בשאלות הקשות הכל עד עכשיו נראה שעשיתי טוב).
לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 123
  ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 15:01
אני דיי במצב שלך, הייתי באמת בשיא שלי במבחן אחרי 6-7 סימולציות מעל 700 ועוד מעטות 680. כבר במבחן חצי קורס היה לי 660.
עכשיו אם אני אקבל 660 אני אגיד תודה.

בכל אופן כמו שאמרת, גם לי היתה כיתה גרועה, לא שמש אבל עם רעשים של שיפוצניקים מה שהפריע לי להתרכז, אני כמוך לא אכלתי ולא שתיתי מפחד השירותים אבל כאמור לא זה מה שהפריע לי אלא הרעש.

ועכשיו מה עושים?
אני קצת בבעיה כי "תקוע" לי טיול חודשיים עד שבוע לפני מועד אפריל.
חשבתי במקום לקצר את הטיול אולי רק להביא ספר של מילים וקצת לפני הסוף לחזור עליהן, ובשבוע כשאני חוזר כמה תרגולים וסימולציות שאשיג מאיפשהו לרענון. זה קצת סיכון אבל אני לא רוצה ששוב אני אקריב כל כך הרבה זמן ומשאבים בפסיכו ולהתאכזב.

קורס גם אם היתה לי את האופציה לא הייתי עושה שוב, כי יש לי את הידע והיכולת, פשוט במבחן ספציפי בגלל לחץ ודברים אחרים לא הלך.
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 15:16

בעז"ה אני מאמין שאני אקבל באזור 670 אבל אין ספק שרציתי יותר בכל אופן לי דווקא הייתה כיתה שקטה שולחנות טובים תאורה טובה אבל מבפנים התרגשות מטורפת... דווקא הכמותי ששם שמתי את מבטחי מרוב התרגשות בגד בי.

דרך אגב אם אתה רגיל ל700 + תדע שצריך לטעות הרבה מאוד בשביל לרדת מ660 תעשה לעצמך הערכה כמה טעית בכל חלק.
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 15:29
תיראו, אני יושב על 630, האנגלית והכמותי מעולים... אבל המילולי....
אני עומד על ציון 105 במילולי שלי, זאת הבעיה שלי - ואני ישים דגש גדול מאוד על השלמת משפטים. כי לוקח לי 1-3 דקות לפתור שאלה אחת בהשלמת משפטים... פשוט בעייה של ריכוז...

לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 165
  ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 15:47
dohgg
אני ממש מבינה אותך, אני גם כן מרגישה הרגשת החמצה גדולה (בעיקר בגלל שההתרגשות הרסה לי את הפרק הראשון שהיה כמותי לעומת כל שאר הפרקים שהלכו לי מצויין)
וגם חשבתי שיום אחרי אני אלך ואעשה כל מה שדחיתי ולא עשיתי עד עכשיו בגלל הפסיכו (רשימה ענקית של ספרים, מוזיקה סרטים וכו'.. וגם חברים, שהזנחתי עד עכשיו)
אבל עכשיו אחרי יש הרגשת ריקנות, מאחר וזה כבר לא ביידים שלי ולא נתתי את כל כולי אתמול
אבל צריך להכנס לפרופרציות, וברוך ה' הפסיכו' זה מבחן שניתן לגשת אליו מספר בלתי מוגבל של פעמים ומחברים שמעתי שלפעמים יש הפתעות טובות אפילו אם לא הולך הכי טוב (אם כי אני לא משלה את עצמי)
תן למוח לנוח טיפה, ועוד שבוע תתחיל ללמוד שוב (לא מרתון, אלא תחזוק של החומר שכבר קיים וחיזוקו) ופעם הבאה אני בטוחה שיהיה יותר טוב

אני אנסה להשיג רטלין(כי קרוב ל10 דקות ואפילו יותר שבורחים לי מהמבחן בגלל התרגשות, ממש רעידות..וכמו מסך שמסרב לתת למוח שלי להבין מה שאני קוראת זה לא נראה לי נורמלי- מקווה שהרופאה שלי תסכים איתי)

לתחילת העמוד
november הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 165
  ציטוט november ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 15:51
אה ושכחתי, נראה לי לעשות שוב קורס זה מיותר, תשיג סימולציות ותפתור מספר פרקים כל יום+ תרגילים רבים שיש פה באתר (הרי את החומר אתה כבר יודע, ומה שנשאר זה לתרגל אותו עד שתקיא אותו- כך שתראה שאלה במבחן, גם אם תתרגש, אוטומטית תפתור אותה, בדיוק כמו באנגלית ובחלקים מסווימים בעברית שלא דורשים חשיבה)
לתחילת העמוד
יסמין 160 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 8
  ציטוט יסמין 160 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 16:03
היי,

אני עשיתי שני קורסים בהיי קיו....את השני סיימתי עכשיו.
בחרתי לעשות פעם שניה בהיי קיו בעיקר כי  הייתי מאוד מאוד מרוצה.
לדעתי אין סיבה שיהיה לך בראש שתי גישות שונות לפתירת תרגילים, אם אתה סומך על השיטות של היי קיו, ואני אישית מאוד סומכת, אז להיפך תחזק אותם ותעשה שוב באותו מקום עם אותה גישה ושיטת לימוד.
זו לפחות התאוריה שלי.
דבר נוסף הוא שהתרגלת לשיטת מיחשוב מאוד מאוד גבוהה, יש לי חברה שעשתה פעם ראשונה בהייקיו וכרגע היא עושה קורס ביואל גבע והיא עדיין מנסה להתרגל לזה שכל שאלה הוא צריך לשרטט 2 דקות על הלוח.

אני הייתי מאוד מרוצה מהפעם השניה ואני ממליצה מאוד.
בכל החלטה שלך,המון בהצלחה!!!

גם אני עדיין מחפשת את עצמי ולא מוצאת מה לעשות מוזר לי שאין לי ספרים פתוחים על השולחן ומחשב מכוון לאתר פסיכומטרי.

בהצלחה לכולם..
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 16:30
יאפ.. גם אני חושש שהחמצתי.. ועוד בחלק היחסית חזק שלי (או שרק בו אני יכול להגיד בקלות שיש לי טעויות). אני חושב שאין טעם לעוד קורס. שב בבית, קנה ספרים או תרגל חינם מהאתרים השונים.

אם אני לא מקבל מעל 700 אני בוודאות ניגש שוב כי אחרת אני לא מתקבל לחוג שאני רוצה. אני בטח אלמד איזה חודש לפני כי אין טעם לדעתי למרוח את זה עוד.. אני יודע את כל החומר, הגאומטריה ורוב מה שיש בכמותי מוטבע בי עוד מכיתה ט.. למילולי למדתי הכי קשה וכל המילון עכשיו ישאר איתי לדעתי לעוד שנים רבות (שיננתי כמו חולה נפש, אתה לא רוצה לדעת). אנגלית היא משהו שאני משתמש בו בעבודה על בסיס יומי... מקסימום אתחיל לעשות מבחנים, בתקווה שהמרכז יוציא אוגדן חדש.

בכל אופן בוא נקווה שלא נגיע לשם :)
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 16:31
אמנם אפשר לעשות את הבחינה כמה פעמים שרוצים, אבל לי אישית יש רק את אפריל, ואח"כ כבר אפספס כבר שנת לימודים!

יסמין, (בהנחה שאת לא שתולה של הייקיוTongue ) מאוד חשובה לי הדיעה שלך... וגם של חברה שלך (כלומר מצב שבו משנים קורס פתאום)

אבל בעיקרון - איך זה לעשות הכל שוב פעם מחדש?! הרי עכשיו סיימתי את הקורס כש90% מהחומר בספרים פתור. זה  ייראה לי טיפשי לעשות שוב פעם את אותם סימולציות - סוג של דה ז'ה וו כזה שאדע תשובות רק מכך שאזכור אותן מהקורס הקודם... זה לא דרך להתקדם....
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט יסמין 160 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 16:41
היי,

הייתי אומרת לך שאני לא שתולה של הייקיו אבל זה בדיוק מה ששתולה של הייקיו היתה אומרת אז תצטרך פשוט להאמין לי :)

אני מזכירה לך שאתה יכול לגשת לפסיכומטרי רק עוד חצי שנה , עד אז אתה תשכח דברים,ונניח שיהיו דברים שתזכור, אז מה?בפועל מה שמשנה לך זה כמה אתה יודע את החומר ומבין אותו.
לי עכשיו לא היתה שום שאלה שזכרתי אולי אחת בכל הקורס (אצלי עברה שנה).

בנוסף נראה לי שללמוד לבד פחות אפקטיבי מבקורס שיש לך קצב שהמורה מכתיב ושיעורי בית ומבחנים ומורה לפנות אליו זה משנה מאוד את התמונה.
הסיבה שחברה שלי הלכה לקורס אחר היא רצון לשנות, לראות משהו אחר.זו גם גישה.והיא גם די מרוצה, זה די ילדותי להגיד הקורס שהייתי בו הכי טוב בעולם ואין כמוהו.כל הקורסים משדרגים את עצמם כל הזמן.השאלה החשובה פה היא אם ללכת שוב על אותו דבר או לשנות.זה כבר שיקול שלך.

אם יש לך עוד התיעצויות בכיף.
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 17:11

טוב אז ככה.... בדקתי עם הייקיו, והדיל שלהם לא נשמע לי כל כך אטרקטיבי. אז פסלתי אותם. מדובר באותו סכום שסמארט מציעים.

עומדות בפניי שתי אופציות. לרכוש ספרים או ללכת על סמארט.
אשמח לשמוע את דעתכם מניסיון שלכם או חברים על המכון הזה.

כמו שאמרתי בהתחלה, וגם יסמין אמרה, המסגרת של הקורס דוחפת אותך קדימה ועוזרת לך... ואני רואה את זה כדבר הכרחי. ואנחנו לא בהכרח נכנסים לקורס בשביל ללמוד חומר חדש, איתי בקורס היו כמה וכמה שזאת הייתה הפעם השנייה שלהם, את החומר הם כבר ידעו בע"פ, והם היו שם בשביל התירגול החוזר.
והסימולציות זה גם דבר מאוד הכרחי, אי אפשר להשוות את האווירה של הישיבה בכיתת הקורס, עם הלחץ שמישהוא לידך מעביר דפים, לישיבה בבית ופתירה של סימולציה בכיף של הבית.
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט יסמין 160 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 17:20
אם אלו האפשרויות לדעתי לך על SMART.
למה בחרת דוקא אותם?לא שמעתי עליהם כלום לא לחיוב ולא לשלילה.
מה עם יואל גבע וקידום?

לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 17:20
שמע ברור שאם הקורס היה בחינם הייית הולך לעשות שוב קורס, אבל זה לא ככה אז מה שזה אומר שזה ענייין כלכלי, כך שלפי הסכום שיש לך ושאתה מוכן להשקיע תצטרך להחליט.
לתחילת העמוד
rom1986 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט rom1986 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 17:21
פורסם במקור ע"י יסמין 160

אם אלו האפשרויות לדעתי לך על SMART.

למה בחרת דוקא אותם?לא שמעתי עליהם כלום לא לחיוב ולא לשלילה.

מה עם יואל גבע וקידום?

הוא אמר בהתחלה, בגלל המחיר...
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט יסמין 160 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/דצמבר/2008 ב- 17:24
לפעמים זה שהמחיר נמוך מעיד על משהו לא?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.