פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

איזה אוניברסיטה?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
arikbl הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: עפולה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 10
  ציטוט arikbl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: איזה אוניברסיטה?
    פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 16:14
שלום! אני מתעניין לגבי איפה עדיף לי ללמוד הנדסת חשמל אם בבאר שבע או בבר אילן?
כאשר באר שבע אני לא בטוח מתקבל.....
העיניין הוא מה באמת עדיף ונחשב יותר רציני?

אם תוכל לעזור ולתת כיוון.
תודה.
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 18:47
ככלל הנדסת חשמל בבן גוריון נחשבת איכותית יותר.
בפועל, הבחירה הופכת להיות קריטית רק אם אתה מתכנן להמשיך לתואר שני בחו"ל.

אם אין לך שאיפות כאלו אתה תוכל למצוא עבודה בהנדסת חשמל עם תואר מבר אילן או כל אוניברסיטה מוכרת אחרת ומשם מה שיקבע זה הנסיון והתפקידים בהם תעבוד.

נ.ב
אני עשיתי תואר בהנדסת חשמל בבן גוריון, איתי בצוות עובד בחור שעשה בבר אילן, כמו שאתה רואה זה לא ממש משפיע...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
arikbl הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט arikbl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 19:09
איך זה משפיע על תואר שני? לא בהכרך בחול?
לתחילת העמוד
barsese הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 65
  ציטוט barsese ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 19:24

איך התואר?

לפי שמועות ששמעתי מדובר בהנדסה הקשה ביותר באופן משמעותי, אם לא בתואר הכי קשה בכלל..
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 19:29
זו בהחלט ההנדסה הקשה ביותר ובאופן משמעותי...
אני לא בטוח שזה התואר הקשה ביותר, אני עשיתי גם תואר במתמטיקה וללא ספק המתמטיקה קשה יותר.
למעשה הקורסים שנחשבים "קורסים מסננים" בחשמל כגון תהליכים אקראיים וכו' הם קורסים בעלי אופי מתמטי מובהק.

נ.ב
גם פיסיקה הוא תואר לא פשוט בכלל :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 19:31
פורסם במקור ע"י arikbl

איך זה משפיע על תואר שני? לא בהכרך בחול?

ככלל כל אוניברסיטה מעדיפה את הבוגרים שלה לתואר שני, בוגרים מאוניברסיטאות אחרות צריכים ממוצעים גבוהים יותר.

לגבי איך זה משפיע בכל מוסד ומוסד, צריך פשוט לבדוק בידיעון השנתי באופן נקודתי.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
barsese הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט barsese ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 22:17
ומבחינת מוסדות איפה הכי טוב ללמוד?
יש הבדל משמעותי בין בן גוריון לטכניון? (שמפה לאוזן נראה שהן שתי האונ המובילות להנדסה (מוסדות יש לומר)).
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ינואר/2009 ב- 22:26
לא, אין הבדל משמעותי...
הן באמת האוניברסיטאות המובילות מבחינת רמת החומר (אך גם המובילות מבחינת היחס הגרוע לסטודנטים...)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
barsese הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט barsese ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 00:11
אם לסכם את דברייך, אני יכול להבין שאם קורה מצב שאני מתקבל לאחד מהמוסדות ולא לשני (עקב השוני בחישוב הסכם בינהם) אזי לא שווה להשקיע את הזמן והכסף ע"מ לשפר פסיכו ולהתקבל לשני..
נכון?
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 00:19
לא.
אתה יכול להבין מדברי שאם כל מה שנדרש זה פסיכו וזה לא גורם לך לאבד שנה אז תשקיע כדי להתקבל לאן שאתה מעדיף מבחינת תחומי התמחות, מבחינה חברתית ומבחינות אחרות שמדברות אליך!
מדובר פה בתואר של 4 שנים ושווה לתת פוש נוסף כדי להתקבל.

אם המשמעות היא לשפר פסיכו, בגרויות, לדחות בשנה או מחיר כבד אחר אז לדעתי המאמץ לא שווה את התמורה...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 01:43
או! אותך חיפשתי :)

גם אני בכיוון של הנדסת חשמל, כנראה טכניון. ממה שאני שומע מחברים שלי בהנדסת חשמל בת"א ובטכניון, היחס לתלמידים יותר טוב בטכניון. הדעה הרווחת שבבן גוריון יש כוסיות, יש אמת בדבר?

חוץ מזה עברתי על "תכניות הלימודים" שמפורסמות באתרים של האוניברסיטאות והתרשמתי שעובדים עליי. זה נראה יותר כמו פרסומת.. והגיוני שכך. בכל אופן אין שם מידע מפורט לגבי כלום ואולי אני לא באמת אבין כלום אם יפרסמו אבל אני רוצה לדעת. האם יש הבדל בהתמחויות?

אם לשפוט על פי המצע, הרי שבטכניון יש שני חוגים נפרדים. אחד הנדסת חשמל והאחר מחשבים. בחשמל ניתן להתחמות ב:

רשתות מחשבים; בקרה; תקשורת (קבוצה בודדת או כפולה); מיקרואלקטרוניקה וננואלקטרוניקה (קבוצה בודדת או כפולה); גלים, אלקטרואופטיקה ותקשורת אופטית (קבוצה בודדת או כפולה); אותות ומערכות ביולוגיים; עיבוד אותות ותמונות.

בב"ג זה נחשב לאותו החוג וההתמחויות הן:

מחשבים   תורת התקשורת   עיבוד אותות ותמונות   תורת מערכות בקרה   אלקטרו-אופטיקה   קרינה אלקטרומגנטית   מערכות הספק   התקנים אלקטרוניים ומעגלים.

בטכניון בוחרים שלושה נושאי התמחות ובב"ג שנים בלבד.

אני לא יודע למה אבל יש לי איזה רומן עם ננואלקטרוניקה (למרות שאני לא מבין לעומק מה זה אומר ואין לי מושג מה ואיך מלמדים). כמו כן אותות ומערכות ביולוגיות קורץ לי. כפי שניתן לראות, אין אף לא אחת מההתמחויות הפיקנטיות בב"ג כשמה שיש בבן גוריון ברובו הגדול נמצא בטכניון. אני טועה?

אשמח אם תוכל ללבן את עיניין החוגים השונים וההתמחויות.

תודה מראש!
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 01:57
הינה אני פה LOL

לגבי השאלות:
כן, יש הרבה כוסיות אבל לא במחלקה לחשמל... אני מאמין שהמצב דומה גם בת"א.

לגבי השאלות שלך.
אמנם הטכניון הפריד באופן לוגי לשני חוגים אך בפועל מדובר במסלולי התמחות.
התמחות במחשבים לוקחת אותך יותר לכיוון של הנדסת תוכנה, ממה שהבנתי ממך זה לא הכיוון.

נתייחס לחשמל.
בן גוריון דורשים ממך שני מסלולי התמחות, זה די ויותר, בפועל אין לך שום סיבה להתפזר על יותר, מה גם שאתה יכול לקחת כמה קורסים שאתה רוצה אם משום מה תמצא סיבה לכך.

מבחינת התמחויות, אתה שואף לשני כיוונים נפרדים.
ננוטכנולוגיה = התקנים אלקטרוניים ומעגלים של בן גוריון.
אני ממליץ לקחת עם ההתמחות הזו אופטיקה, זה הכיוון שהשוק רץ אליו היום.

אם אתה מחליט לקחת עיבוד אותות (הרבה מתמטיקה) קח את זה עם תקשורת או אותות ומערכות ביולוגיים.
בפועל, כל החלטה שתעשה עכשיו שווה לת*ת, רק אחרי שנתיים של עינוי סיני במבואות לכל הנושאים תוכל לגבש החלטה...

ככלל, פרט לחוג מחשבים (שילוב בין חשמל לתוכנה, לא מומלץ אלא אם תחליט בעתיד ללכת ל- embedded) החוגים של בן גוריון והטכניון די מקבילים עם שמות שונים.
גם הדרישות די דומות פרט לבירוקרטיה ושטויות אחרות.
אני כן יכול להגיד לך שבעולם הטכניון נהנה משם יוקרתי יותר.

דבר אחד שכדאי שתקח לתשומת לבך!
בבן גוריון אם אתה נכשל בקורס פעמיים (שני מבחנים בכל פעם) אתה נכנס למצב של הפסקת לימודים!
יש לא מעט מבחנים עם 75% נכשלים ומעלה כך שזה אל בלתי אפשרי או הגיוני.
בסיום ההפסקת לימודים תצטרך לשפר את כל המקצועות בהם הוצאת מתחת ל- 75...
ראה הוזהרת!

נ.ב 
אל תצפה ליחס טוב מצד המרצים, גם בבן גוריון וגם בטכניון... אני חושב שרשום להם בחוזה שמרצה שיתפס נותן יחס הוגן לסטודנט יפוטר ללא פיצויים, עד היום אף מרצה לא עבר על הסעיף הזה LOL

בהצלחה Star

נערך ע"י פסיכו - 06/ינואר/2009 ב- 02:07
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 02:05
ברור לי שאין לי דרך להחליט עכשיו, חששתי שאם אלך לב"ג תהיה לי בחירה מצומצמת יותר, אני שמח שזה לא כך.

תודה רבה, זה עזר מאוד :) 
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 02:08
בכיף :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
arikbl הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט arikbl ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 11:18
שאלה נוספת בנושא.....
שאלה שממש לא ברורה לי ונראה לי שגם להרבה שכבר שאלתי אותם.
מה באמת ההבדל בין מכללה לאוניברסיטה במקצוע כמו הנדסת חשמל (בהנחה שמדברים על מכללה נחשבת להנדסה כמו בראודה כרמיאל) מבחינת לימודים חברה וכמובן אחרי זה בחיים איך אתה נתפס אם תואר כזה ואם אפשר ללכת אם זה לתואר שני איפשהו?
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ינואר/2009 ב- 11:23
מבלי לזלזל בכבודה של אף מכללה, הרמה באוניברסיטה נכון להיום גבוהה יותר.
יתרה מכך, אם בעתיד תרצה להמשיך לתואר שני יהיה לך קל יותר אם למדת באוניברסיטה אך בהחלט אפשרי גם ממכללה.

מצד שני, היחס לסטודנט במכללה הוא הרבה הרבה יותר טוב, למעשה האוניברסיטה מוכוונת מרצים בעוד המכללות מוכוונות סטודנטים.

תכלס, נכון להיום הפערים מצטמצמים ויכול להיות שבעתיד לא נרגיש בהבדל אך בשלב זה תואר מאוניברסיטה עדיין נחשב יוקרתי יותר מתואר של מכללה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .219 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.