פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מבחן פתיחה-אפשרות לחזות ציון או מיתוס?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מבחן פתיחה-אפשרות לחזות ציון או מיתוס?
    פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 00:20
לילה טוב,
בזמן שאני עדיין לומד לפסיכו (מתמטיקה מתמטיקה ורק מתמטיקה, יותר נכון Tongue), רציתי לשאול אתכם, וגם את המדריכים שביניכם (יש כאן, לא? Wink) שאלה על נושא שבעיני הוא מיתוס שאני רוצה להפריך...

השבוע דיברתי עם מישהו, אדם מבוגר, נשוי, שיש לו 2 תארים-תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במשפטים, וכיום הוא קצין בצה"ל. בערך בן 30. אני לא אומר שזה ישר מעיד עליו שהוא גאון הדור, אבל הוא גם לא טיפש (ואני מכיר אותו כבר שנה בערך, זו לא הייתה שיחה חד פעמית איתו...).

בדיוק דיברתי איתו על כל עניין הפסיכומטרי, ואז הוא שאל אותי "כמה קיבלת במבחן פתיחה?"
אמרתי לו שזה לא היה בדיוק מבחן פתיחה, אלא סוג של מבחן דיאגנוסטי. אמרתי לו שזה גם לא היה ממש בנוסח של פסיכומטרי אז אין לי ממש מושג כמה הייתי מקבל אם זה היה מבחן.
ואז הוא אמר לי משהו ששמעתי לא מעט מאנשים: "תדע לך שכמעט כולם משפרים במקסימום 100 נקודות, כמעט אין מצב ליותר".

אני אף פעם לא בדקתי סטטיסטיקה כזו, ואמנם שמעתי כמה דברים כאלו, אבל אני לא ממש מאמין להכל...

אני שואל אתכם כי לכם יש נסיון בעניין הזה (מה גם שיש כאן מספיק אנשים שעשו כבר פסיכו), אם לא נסיון עשיר (ועוד אלעד מדריך, אז בטח הוא יודע).
האם הסיפור הזה של "כל אחד יכול לשפר רק ב-X נקודות" הוא נכון, או שזה מיתוס?
ובכלל, כשמישהו אומר שהוא על X נקודות בסימולציות, ואומרים לו "אתה יכול לשפר בעוד ככה וככה נקודות"-האם אותם אנשים צודקים? האם לכל אחד למעשה יש איזה גבול אישי מסוים של ציון שאותו הוא לא יכול לעבור?

אשמח לתשובות Smile
לי זה נשמע שטותי, אבל הייתי רוצה לשמוע מכם
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 00:45
לכל יוצא מן הכלל יש יוצא מן הכלל וזה כלל שגם לו יש יוצא מן הכלל ואם תשאל אותי, זה יוצא מן הכלל :)

במבחן פתיחה שעשיתי בתיכון קיבלתי באיזור ה550. במבחן שעשיתי אז שיפרתי בערך ב100 נקודות ועוד 100 בנוכחי. הכלל אומנם כנראה בערך-סוג-של-נכון לתווך הזמן הקרוב יחסית - אין סיבה שתשפר את האנגלית שלך בפרק זמן של מספר חודשים, אבל אין סיבה שלא תעשה את זה בשנה שנתיים. כנ"ל לגבי כל אחד מהנושאים האחרים.

אני לא ידעתי בערך שני שליש מהמילון בפעם שעברה ולא ממש הייתי בקטע של שיעורי בית (הייתה לי בזמנו חברה שאהבה להגיע עם חצאיות מיני..).

מה אמרת שהוא? עו"ד? נשמע כמו סברת כרס.

נערך ע"י XAVT - 31/ינואר/2009 ב- 00:49
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 00:50
חחח אהבתי את הסוף...
לא עו"ד, תואר שני במשפטים (זה לא מוסמך עו"ד)
אני לא מאמין שייקח לי שנתיים להגיע לתוצאה הרצויה שלי בפסיכו (אם לא יילך הפעם אז כנראה אני אפסיד שנה, ואז פשוט אלך על שיפור בגרויות בשילוב של לשפר שוב פסיכו), וכרגע אני עושה הכל כדי להיפטר מזה פעם אחת ולתמיד. אבל כמו שאתה עשית-אני לא אהסס לגשת שוב אם לא אהיה מרוצה מהתוצאה, כי כבר עכשיו אני רואה ש-3 חודשים הם לא הרבה זמן כמו שחשבתי P:

לתחילת העמוד
מור תור הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: חולון
מאמרים: 45
  ציטוט מור תור ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 13:48
לא הבנתי מה עשית
מבחן דיאגנוסטי או מבחן פתיחה שלם?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 17:16
רק מבחן דיאגנוסטי, ככה זה בקידום...
לתחילת העמוד
מור תור הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: חולון
מאמרים: 45
  ציטוט מור תור ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 18:16
לא אחי
לפי מה שזכור לי:
יש מבחן דיאגנוסטי בתחילת הקורס 3 פרקים
ומבחן אמצע שזה מבחן רגיל

הייתי בקידום לבחינה ב28.12 שהייתה

כמה פרקים עשית
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 18:28
אתה צודק, הוא משקר לך ומטעה בכוונה!

מה אתה רוצה לומר בעצם, מור?
אין סתירה בין הטענות ;)
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/ינואר/2009 ב- 19:05
אני באמת טיפה לא מבין אותך ומה הכוונה שלך, אבל עשיתי בדיוק את מה שאתה עשית (כמה לדעתך כבר יכולים לשנות?)
אבל זה לא 3 פרקים מלאים, וגם הזמנים שונים (לא עשינו 3 פרקים של 25 דקות כל אחד, היה אולי 10 דקות לפרק עם גג 15 שאלות לפרק, אפילו פחות)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 00:18

ונחזור לעניין יכולת הניבוי של מבחן פתיחה -

שטויות, זה אפילו לא כלל עם יוצא מהכלל, זה פשוט שטויות.
זה תלוי בכל כך הרבה גורמים ויש כל כך הרבה תלמידים שמשפרים הרבה מעל 100 נקודות, שאני בכלל לא חושב שיש כאן איזשהו כלל.
אפשר לדבר על שיפור ממוצע, אבל ודאי לא על שיפור מקסימלי.
דרך אגב, אפילו השיפור הממוצע גבוה מ-100 נקודות...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 10:46
תודה על התשובות :)

...ועכשיו חוזרים ללמוד ;)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.