פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

למה מספר בחזקת 0 הוא 1? ומה עם חילוק ב-0?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: למה מספר בחזקת 0 הוא 1? ומה עם חילוק ב-0?
    פורסם: 10/פברואר/2009 ב- 16:54

שוב שלום

חשבתי על זה כמה פעמים ולא הצלחתי למצוא הסבר נורמלי. אשמח אם אחד המתמטיקאים כאן ייתן הסבר נחמד

בנוסף, מישהו פעם אמר לי (אחד הגאונים המתמטיקאים שפגשתי) שיש דבר כזה חלוקה ב-0. הסביר שזה משהו עם אינסוף אם אני לא טועה

אשמח להסברים שיעשירו את הידע הכללי :)

תודה שוב Big%20smile
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/פברואר/2009 ב- 17:41
הוכחה מלאה של מישהו: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=457&a=25997&c=3122&sc=0&ssc=0

הוכחה מקוצרת שלי שיותר קשורה ל0\0 אבל העיקרון זהה: http://www.psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=3470&KW

אי אפשר לחלק מספר ב0 וזה לא יוצא אינסף. מה שאתה מדבר עליו קשור לגבולות שמובילים לחשבון דפרנציאלי ומתייחס לכך שאם נחלק מספר בX מסויים, אז ככל שהX יהיה קטן יותר, קרי קרוב יותר ל-0, כך תוצאת החלוקה תהיה גדולה יותר.

למשל Y=1\X.
אם:
X = 10 אז Y=1\10
X = 2 אז Y=1\2
X = 1\2 אז Y=2
X = 0.001 אז Y=1000
וככל שX יהיה יותר קטן וקרוב ל0, Y יהיה יותר גדול.

או בכתיב מתמט פחות או יותרי:

LIM(y)X->0=einsof
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/פברואר/2009 ב- 18:03
אימאלה, זאת תזה שלמה Wacko

מה כבר שאלתי? LOL

תודה בכל מקרה, אני חוזר ללמוד. וואי הפחדת אותי, אני לא מאמין שזה כזה מסובך, ואני עוד בוכה על משוואות ומשולשים LOL
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/פברואר/2009 ב- 18:06
זה לא כזה מסובך P:
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/פברואר/2009 ב- 20:34
אני אנסה להסביר בצורה פשוטה יותר:

7 בחקת 5 חלקי 7 בחזקת 3 זה 7 בחזקת 2 (מחסרים חזקות)

7 בחזקת 5 חלקי 7 בחזקת 5 זה 7 בחזקת אפס (מחסרים חזקות) - וזה גם שווה ל-1 כי המונה והמכנה שווים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.