פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אלעד, מה סדר הנפוצות של הנושאים?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 183
  ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אלעד, מה סדר הנפוצות של הנושאים?
    פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 00:23
טוב אז לכולם ידוע שגאומטריה ובראשו משולשים הוא הנושא הגדול ביותר בכמותי...

אבל הייתי רוצה לדעת את סדר החשיבות שעומד מאחורי גיאומטריה...

הרי לדוגמא, חבל לי לבזבז הרבה אנרגיות על נושא שמופיע בשא' אחת וגם היא בספק מוחלט פעם במועד, אם אני יכול להשקיע ולחדד נושא אחר שאני בטוח שאתקל ב2-3 שא' כאלו במועד... מבין?

ברור לי שבסופו של דבר, כל מועד הוא שונה, אבל בכל זאת אשמח לקבל הכוונה שכזאת, ואני יודע גם שההכוונה שלך, היא לפי טעם הבחינה של היום...

תודה!

נערך ע"י dohgg - 20/פברואר/2009 ב- 03:09
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 295
  ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 00:51

אנלוגיות! LOL

הכי נפיץ?! WTF)
אחי!
שכיחות: נפוץ
נפיצות:נפיץ
פצץ: נפיץ
פצצה:נפיץ
דוגמנית: פצצה
מזכיר טיפה מסיחים באנלוגיות...

אהא, ערכת וביאסת....Smile

נערך ע"י orik - 20/פברואר/2009 ב- 10:16
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 03:11
הכוונה לנושא הכמותי בלבד...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 14:37
בכמותי, הנושא הגדול ביותר בבחינה הוא אלגברה, ולא גיאומטריה.
אחרי אלגברה זה בעיות, ורק אחר כך גיאומטריה.

אמנם יש כ-7 שאלות בפרק בגיאומטריה, 6-7 באלגברה ו-6-7 בעיות, אך יש חפיפה בין התחומים.

אני אסביר:

כדי לפתור שאלה באלגברה, צריך לדעת אלגברה.

כדי לפתור שאלה בבעיות, צריך לדעת לבנות משוואה (הבנת הנקרא - היכולת להפוך בעיה מילולית למשוואה), ולאחר מכן לפתור אותה (הפתרון הוא באלגברה).

כדי לפתור שאלה בגיאומטריה, צריך לדעת גיאומטריה, לאחר מכן צריך לדעת לבנות משוואה (תרגום נתונים למשוואה - בעיות), ולאחר מכן לפתור את המשוואה שבנינו, נכון - בעזרת אלגברה...

לכן, השליטה באלגברה בכלל ובפתרון משוואות בפרט (מכנה משותף, חזקות, שורשים וכו'), נדרשת בכל סוגי השאלות - גם באלגברה, גם בגיאומטריה וגם בבעיות.

היכולת לפתור בעיות מילוליות - לתרגם בעיה בעברית לממתמטיקה (למשוואה), נדרשת אף היא כמעט בכל השאלות - בבעיות כמובן, בגיואמטירה ובאלגברה.

השליטה בגיאומטריה, לעומת זאת, נדרשת רק בשאלות גיאומטריה (ופעם בשנתים בבעית תנועה/פיתגורס).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 20:29
אוקיי... תודה רבה

ברור לי שהכל מכיל אלגברה.. הבנת הנקרא והיכולת לתרגם טקסט למשוואה

אבל אשמח אם תרד לפרטים יותר מדוייקים ותפרט לי בין נושאי הבעיות, מה סדר הנפוצות של הנושאים?
ממוצעים? אחוזים? יחסים? תנועה? קומבינטוריקה? הסתברות?  ריכוזים? אותיות ומספרים? וכל השאר...?

מה הכי נפוץ? ומה הכי "מיותר"..?

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 21:18
הכי נפוץ זה בעיות חוקיות וכלליות (בניית משוואה וניסוי וטעיה)
אחר כך כל שאר הסוגים מופיעים פחות או יותר אותו דבר.
חשוב לדעת אחוזים וממוצעים שכן זה מויע גם בתרשימים, אבל מצד שני הכל מופיע גם בתרשימים (הסתברות, תנועה וכו')

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .155 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.