פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מפורסם?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2009 ב- 22:45
תראה, אני חושב שאפשר להגיע לעמק השווה בנושא הזה...
אולי לא יפרסמו כל מבחן ומבחן, אבל זה לא יהיה אסון אם פעם בשנה יפרסמו עוד 10 מבחנים, ויודע מה? אפילו 5 מבחנים. ובשביל המרכז הארצי אני מוכן ללכת רחוק יותר-מבחנים של שנים קודמות, לא מבחנים של אותה שנה.

היה לנו כבר דיון על זה, ואני חושב שהייתה הסכמה כללית לגבי העובדה שמי שלא עושה קורס ואין ביכולתו לרכוש שום ספרם של אף מכון, נפגע בכל הקשור להצלחה בבחינה.
לא כל אחד מסוגל לשלם כמה אלפי שקלים בשביל קורס של 3 חודשים, מה גם שלא כל אחד רוצה, וזו זכותו. עם זאת, אין שום סיבה שהוא ייפגע מכך.
המרכז הארצי עושה משהו שאמנם צודק, אבל לא בהכרח חכם. הוא טוען שאין צורך בקורס, ובזה הוא צודק. מצד שני, האם זו דרך חשיבה נכונה? הרי מהי האלטרנטיבה? ללמוד מה-6-7 בחנים שהמרכז הארצי מפרסם, כולל מכמה שאלות ספורות לדוגמא?
אני די בטוח שאם תשווה בין אנשים שעשו קורס ואנשים שניסו ללמוד נטו מהערכת ההרשמה, התפלגות הציונים תהיה ברורה, ואין צורך לציין לאיזה צד.
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 183
  ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2009 ב- 23:30

בסופו של דבר... אתם יודעים שמעבר לכל המשפטים והחוקיים הפסיכומטריים - יש חוק אחד עליון.

חוק מרפי .... ולכן הבחינה תפורסם לראשונה רק ב8 באפריל Clap

לתחילת העמוד
אנוני הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 158
  ציטוט אנוני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/פברואר/2009 ב- 23:48
בקשר לבעיה הכספית...
לימודים באוניברסיטה עולים לא מעט כסף.
אז...
מה זו עוד בחינה פסיכומטרית?...
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 00:39
פורסם במקור ע"י אנוני

בקשר לבעיה הכספית...
לימודים באוניברסיטה עולים לא מעט כסף.
אז...
מה זו עוד בחינה פסיכומטרית?...
ה-300-400 ש"ח הם כלום לעומת מה שעולה השכ"ל באוניברסיטה...
אבל קורס פסיכומטרי של 3 חודשים עולה חצי ואף יותר חצי מהמ שעולה שכ"ל אוניברסיטאי של שנה שלמה
אדם שלא יכול לממן לעצמו קורס פסיכומטרי יתקשה הרבה יותר מאדם שכן יכול.
תמיד יש יוצאי דופן, אבל הם כשמם-יוצאי דופן. מה שאומר שהרוב כן נפגעים.
אני מאמין שרוב התלמידים שעושים קורס היו מקבלים במקרה הטוב 50-100 נקודות פחות אילולא היו עושים קורס

נערך ע"י assafy - 26/פברואר/2009 ב- 00:40
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 01:02
אנוני - "מה זו עוד בחינה פסיכומטרית?"

אני מאחל לך שלעולם לא תאלץ לדעת מה זה...

היו לי תלמידים בעבר שאפילו את הספרים בקורס נתתי להם ללא תשלום - אתה קולט? כמה מאות שקלים לקנות ספרים הם לא יכלו להוציא.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
אנוני הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט אנוני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 11:31
אז לא הבנת את הכוונה שלי...
אם לאדם אין מספיק כסף להירשם לפסיכומטרי (~500) ולקנות ספרים וסימולציות (~500).
איך הוא ישלם על שנות לימוד באוניברסיטה?

אם מטרת הפסיכומטרי לשקף סיכויי הצלחה בתואר הראשון, כי הרי האוניברסיטאות רוצות שאנשים יבואו ויצליחו בהן.
אז צריך כסף לאוניברסיטה, והבחינה הפסיכומטרית נעשית דבר זניח מבחינה כספית ביחס אל התשלום למוסד עצמו ללימוד במקרה והתקבלת.

אני לא מחשיב כאן קורסים - שלפי דעתי דבר פסול בשם עצמו, כי הם מעניקים מסגרות לאנשים בתשלום.
מה שכן, אם השיפור הוא בממוצע כ-30 נקודות לאחר קורס, אז אני מניח שאין הרבה הבדל בין 800 ל770, ואם אתה ממש רוצה 700 ולא 670, תיגש שוב.
אפשר לגשת 9 פעמים בזול יותר מקורס אחד.
דבר נוסף - הקורס יגרום לך לרמות את עצמך. באוניברסיטה אתה לומד לבד, בלי טריקים, ולפעמים המון אוטודידקציה.
אין מסגרת כזו נחמדה שתומכת והדרכה אישית.
אז תעבור את הפסיכי על 707, ולא תצליח לבד באוניברסיטה.

אשמח לתגובות. Smile
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 11:47
אני נוטה להסכים אתך
לתחילת העמוד
JenRave הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: חולון
מאמרים: 112
  ציטוט JenRave ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 11:50
אנוני, אבא שלך מעביר שיעורים פרטיים? :)
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 13:08
פורסם במקור ע"י אנוני

אז לא הבנת את הכוונה שלי...
אם לאדם אין מספיק כסף להירשם לפסיכומטרי (~500) ולקנות ספרים וסימולציות (~500).
איך הוא ישלם על שנות לימוד באוניברסיטה?

אם מטרת הפסיכומטרי לשקף סיכויי הצלחה בתואר הראשון, כי הרי האוניברסיטאות רוצות שאנשים יבואו ויצליחו בהן.
אז צריך כסף לאוניברסיטה, והבחינה הפסיכומטרית נעשית דבר זניח מבחינה כספית ביחס אל התשלום למוסד עצמו ללימוד במקרה והתקבלת.

אני לא מחשיב כאן קורסים - שלפי דעתי דבר פסול בשם עצמו, כי הם מעניקים מסגרות לאנשים בתשלום.
מה שכן, אם השיפור הוא בממוצע כ-30 נקודות לאחר קורס, אז אני מניח שאין הרבה הבדל בין 800 ל770, ואם אתה ממש רוצה 700 ולא 670, תיגש שוב.
אפשר לגשת 9 פעמים בזול יותר מקורס אחד.
דבר נוסף - הקורס יגרום לך לרמות את עצמך. באוניברסיטה אתה לומד לבד, בלי טריקים, ולפעמים המון אוטודידקציה.
אין מסגרת כזו נחמדה שתומכת והדרכה אישית.
אז תעבור את הפסיכי על 707, ולא תצליח לבד באוניברסיטה.

אשמח לתגובות. Smile

מסכים ולא מסכים
מצד אחד-אין ספק שאתה צודק בכל הקשור למה שקורה במכוני הפסיכומטרי. גם אני לפעמים תוהה מה אני עושה בקורס פסיכומטרי, אך מאידך, התחלתי את הקורס חודש לפני השחרור, כך שאם לא הייתי עושה קורס, היו לי פחות חודשיים להתכונן, וזה היה יוצר מצב שאני צריך חודשיים להתכונן לבד, ואיך שאני מכיר את עצמי, הייתי מוציא ציון הרבה יותר נמוך בלי המסגרת הזו שעזרה לי בתקופה שהייתי בצבא (ולא, לא עשיתי יומיות, אבל הסתדרתי עם המפקד שלי ועם ימי החופש שנותרו לי).
אני לא רוצה לצאת בהצהרות, אך באם לא אקבל ציון שיספק אותי, רוב הסיכויים שאלמד למבחן שני לבדי.

מצד שני-אל תסתכל על זה דרך העיניים שלך. יש אנשים שבאמת קשה להם ללמוד לבד, בלי מסגרת. וכן, יש דברים שלומדים באקדמיה שהם לימודים במסגרת כלשהו, לפחות במקומות מסוימים, כך שמה שאמרת אינו בהכרח מדויק.

ד"א, ההבדל בין ציוני קצה (700-800)לציונים ממוצעים יחסית (אזור ה-600) הוא הרבה יותר קטן. ההבדל בין 750 ל-800 יכול להיות טעות אחת גג 2. לעומת זאת, אנשים שצריכים 600 (בסופו של דבר לא כל אחד רוצה ללמוד משהו "יוקרתי") ויש להם 540 צריכים לפחות עוד 6-7 תשובות נכונות. וכמה שאנחנו חושבים לפעמים ש-600 זה ציון נמוך, אל לנו לשכוח ש-30 אחוז בלבד מקבלים ציון כזה, כך שעבור 7 מכל 10 אנשים, 600 הוא ציון שהם לא יגיעו אליו (סטטיסטית כמובן).
לתחילת העמוד
אנוני הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט אנוני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:38
לא JenRave, אבא שלי מעביר שיעורים פרטיים רק לבני משפחה, ובמחשבה שנייה, אולי הייתי יכול ללמוד איתו לפסיכי... :)
נראה כמה אוציא, ואם זה יהיה גבוה מספיק, אולי אעביר שיעורים פרטיים בעצמי... אם לא - אלמד עם אבא שלי לנסיון שני... חחחחח Smile

לוקח חודש בד"כ לתוצאות להגיע?

כן, מי שלא יכול ללמוד בלי מסגרת, גם, כנראה, יקבל את הציון הנמוך יותר ללא קורס - בהינתן ואין קורסים כלל.
ואז, כמתאים לו - יילך וילמד משהו לא "יוקרתי" כפי שאתה אומר.
מאידך, אפשר להגיד שבכל זאת, שאנשים שבאים מבית עשיר - באים מבית שההורים עבדו קשה כדי שלילדים שלהם יהיה קל יותר.
אז כל עוד אנחנו במדינה מספיק קפיטליסטית, והלימודים באוניברסיטה לא חינמיים, העובדה היא, עצובה או לא, שאנשים עם כסף בד"כ באים עם נקודת פתיחה טובה יותר.
C'est la vie.

אה... והזכרת לי... אני הולך להסתכל במחשבון באתר באמת בקשר לציוני קצה...
לתחילת העמוד
JenRave הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט JenRave ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:42
יותר מתאים פה que sera, sera
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:44

לגבי עניין הכסף-זה ברור, משחר ההסטוריה זה היה כך

ניקח 2 אנשים שלומדים באוניברסיטה. לאחד יש גב כלכלי של ההורים שמשלמים לו על שכר דירה ועל הלימודים, וגם תומכים בו בכל מה שקשור להוצאות מסוימות (אמנם לא מזרימים ול מיליונים כל חדוש לחשבון אבל נותנים לו כסף שמספיק למחיה ממוצעת).
לשני אין את הגב הזה. הוא עבד כמה שנים כדי לעמוד בתשלומים של שכר הלימוד ושכר הדירה (על אחת כמה וכמה אם מדובר באזור ת"א, שמיותר לציין הדירות שם לא זולות).
הבנאדם הראשון מסיים יום לימודים, חזור הביתה, מתרכז בלימודים בשקט, בלי שום דבר על הראש.
והשני? הוא צריך לעבוד אחרי זה, לפעמים ביותר מעבודה אחת, רוב הסיכויים בעבודות של במקרה הטוב מעט מעל שכר מינימום.
פועל יוצא של כל זה הוא שהאדם השני בלחץ של לעמוד בכל התשלומים, והוא גם לא תמיד יכול להספיק את כל המטלות וללמוד כמו שצריך. בסופו של דבר זה כדור שלג שעם הזמן תופס יותר תאוצה ויותר גודל, ורוב הסיכויים שהצלחתו של האדם הראשון, גם אם הוא פחות מוכשר מהשני, תהיה רבה יותר מהצלחתו של האדם השני.

כן, לצערנו כסף לא נותן רק נקודת פתיחה טובה יותר, אלא גם מגבי את הסיכויים לסיים טוב יותר.
אבל בינינו? זה כבר הופך לדיון על כלכלה, אז אולי כדאי לשקול פתיחה של פורום חדש כזה כאן D:

נערך ע"י assafy - 26/פברואר/2009 ב- 15:45
לתחילת העמוד
JenRave הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט JenRave ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:48
מצד שני, גם הפסיכומטרי לא באמת בודק את חוכמת האדם הנבחן. אלא יותר את היכולת "להסתדר" - לא? כלומר, מי שמצליח "להסתדר", הוא גם מי שיצליח בחיים בכל מקרה.
לתחילת העמוד
אנוני הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט אנוני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:52
אני לא מסכים Jen, אפשר לקרוא לך ג'ן?
אני חושב שאנחנו שולטים בעתיד שלנו, אבל עד כמה שאפשר בעולם הזה :)
כי אלו החיים.

"כן, לצערנו כסף לא נותן רק נקודת פתיחה טובה יותר, אלא גם מגבי את הסיכויים לסיים טוב יותר." - צודק, ולכן קיום הקורסים אולי לא מפריע לאוניברסיטאות שישמחו לאנשים שבאים עם כסף.
כי זה מראה להם שהוא משקיע, משלם כסף, ואז מביא אחלה ציון - כי יש לו מסגרת, לא ממש משנה אם זה באמצעות הקורס או ספר אקסטרה.
וזה בעקרון, הציונים, מה שהם רוצים, לא?

"אבל בינינו? זה כבר הופך לדיון על כלכלה, אז אולי כדאי לשקול פתיחה של פורום חדש כזה כאן D:"
זה פורום כללי, מספיק טוב :)

עריכה - בקשר להודעה השנייה שלך - זה בדומה למה שאמרתי כאן :)

נערך ע"י אנוני - 26/פברואר/2009 ב- 15:56
לתחילת העמוד
JenRave הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט JenRave ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 15:57
עתיד זה מושג כל כך אבל כל כך לא ברור, שלא רק לשלוט עליו, גם להבין אותו לא ממש אפשר) אבל זה כבר הופך לדיון פילוסופי...
לתחילת העמוד
אנוני הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט אנוני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/פברואר/2009 ב- 16:16
את אומרת שיש מצבים שונים של גורל.
או שהוא קבוע מראש - ואז אין לנו שמץ של שליטה בו, ואז אנחנו בעצם בובות.

או שהוא קבוע, אך הבחירה נתונה, ואז יש לנו אפשרות לשנות, שאם אני לא טועה, זה מה שחז"ל גורסים.
עכשיו, אני מאמין בגרסה השנייה. כלומר, שעד כמה שאפשר, אנחנו מנסים לשלוט בעתיד שלנו,
בין אם זה בעזרת נתינת חינוך לדורות הבאים, או סתם בעשיית כסף.

ומה זה ציון הסכם בכלל? זה נסיון של האוניברסיטה לחזות את עתיד המועמדים.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.