פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הדרכת פסיכומטרי....

הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
noaha הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 42
  ציטוט noaha ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הדרכת פסיכומטרי....
    פורסם: 28/פברואר/2009 ב- 21:26
(אלעד, מקווה שתהיה גאה.. זה כמו שמחה לקצין שחייל שלו יוצא לקצונה... :-))

אז ככה... חשבתי על הדרכת פסיכומטרי.
שלחתי קו"ח ללחמן ואנקורי, וענו לי שהם מתחילים מיונים במאי-יוני.

אז...
איך זה להיות מדריך? כמה זמן הכשרה בערך? כמה קורסים מעבירים במקביל? האם אפשר לעבוד בעוד עבודה במקביל?
וכמובן, שאלת השאלות.....----> כמה כסף זה?
(אני מבינה שמשתנה ממקום למקום, לפי ותק וכו'... הכוונה למדריך חדש).
והאם משלמים על שעות הכנה של שיעורים?

ולסיכום...
האם זה שווה את זה? :)

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 30/יולי/2012 ב- 15:02
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/פברואר/2009 ב- 23:49
היי נועה,

ברור שגאה :-)

אז בשלב הראשון, אענה על השאלות, ובשלב השני נעזור לך לעבור את המיונים...

אני אנצל את האשכול הזה להסביר באופן כללי על הדרכת פסיכומטרי, גם למי שרק חושב על זה ועדיין לא פנה למכונים:

פניה למכונים -  
תנאים מוקדמים - ציון 720 ומעלה (במקרה קיצוני אפשר גם פחות, אבל לא פחות מ-700)

הפניה הראשונה צריכה להיות שליחת קורות חיים בפקס למכונים השונים. כדאי לפנות לכמה מכונים על מנת להגדיל את הסיכוי להתקבל.
אין טעם לפנות בטלפון (אלא אם אתם מדריכים ותיקים ממכון אחר) - אם יחזרו אליכם, רק יגידו לכם לשלוח קורות חיים.
אל תצפו לתשובה מכולם.  במכונים עוברים על קורות החיים, ויוצרים קשר עם מי שרלוונטי.  לא כל המכונים מחזירים תשובה למי שאינו רלוונטי.

באיזה מכון כדאי?  - שאלה מעט קשה (שיכולה לסבך את פסיכו עם הרבה חברים...).
נתחיל מהמכונים שאין טעם לשלוח אליהם:  קידום ויואל גבע אינם מעסיקים מדריכים חדשים, רק מדריכים שלימדו כבר במכונים אחרים. 
המכונים אליהם אתם יכולים לשלוח הם:  אנקורי, לחמן ואיזי וויי (לא בהכרח בסדר הזה)
יש מכונים נוספים, קטנים יותר, אפשר לנסות גם אותם.

מיונים -
בדרך כלל המיונים מורכבים מ-3 שלבים (זה כמובן יכול להשתנות בין המכונים השונים)

1) קורות חיים - אתם שולחים והם מסננים ומזמנים לשלב הבא את מי שרלוונטי.

2) מיון ראשון - בדרך כלל יבקשו מכם להכין שיעור קצר (כ-10 דק') על כל נושא שבא לכם.
המטרה היא לראות כיצד אתם עודמים מול כיתה. הנושא שבחרתם לא משנה, אך מומלץ בחום לא לבחור שום נושא פסיכומטרי. אתם הולכים לעבור מיון ולנסות ללמד פסיכומטרי, וקהל הבוחנים שלכם הם מדריכי פסיכומטרי... גם אם תפציצו באיזו שיטה מהסרטים, האגו שלהם לא יקבל את זה. עדיף לבחור בכל נושא אחר, בשאיפה כזה שאין להם מושג אם אתם מדברים שטויות או לא :-)

3) מי שעובר את המיון הזה בדרך כלל מוזמן למיון נוסף בו תתבקשו להעביר שיעור פסיכומטרי לדוגמה.

זהו, לאחר מכן מתחילה ההכשרה.

ההכשרה -
בעיקרון אין תאריכים קבועים להכשרות, זה משתנה בהתאם לצורך של המכון.  לרוב, ההכשרות מצבצעות פעם בשנה, לקראת הקיץ,  (אך זה לא קבוע בכל המכונים), כך שאם פספסתם במכון מסוים, אפשר לפנות למכונים האחרים.

את ההכשרה כל מכון עושה לעצמו.  בדרך כלל ההכשרה נמשכת כחודשיים (בדרך כלל פעמיים בשבוע, לעיתים יותר). 
תשלום על תקופת ההכשרה משתנה. בחלק מהמקומות אין תשלום (אולי למעט על נסיעות) - קצת עוברים על החוק...

שכר -
מדריך פסיכומטרי מתחיל בשכר של כ-40 שקלים לשעה במשך השנה הראשונה. (זה יכול להשתנות מעט, אך זה הממוצע).
לאחר מכן השכר גדל בכ-10 שקלים בכל שנה (שוב, זה יכול להשתנות מעט).

מדריכים ותיקים יותר (3-5 שנים) יכולים להגיע ל-70-80 שקלים לשעה, ולעיתים רחוקות מעט יותר, תלוי במדריך (השכר נקבע בין השאר על פי משובי התלמידים ומקצועיות המדריך). 

מדריכים ותיקים מאוד יכולים להגיע למשכורות גבוהות בצורה ניכרת, אך כאן כבר מדובר על עבודה במשרה מלאה או כמעט מלאה, ורק בודדים מגיעים לזה.

עבודה כמדריך -
מדריך בדרך כלל מעביר בין קורס אחד לשנים במועד, תלוי בזמינות שלו.
מדריכים במשרה מלאה יכולים להגיע גם ל-3 קורסים במועד, אך בגלל החפיפה בין המועדים זה כמעט בלתי אפשרי.

אפשר בהחלט לעבוד בעבודה נוספת במקביל. רוב המדריכים הם סטודנטים כך שהלימודים הם כמו עבודה נוספת עבורם.

האם זה שווה?
ובכן, זה תלוי.
אם הייתי חוזר לאחור בזמן, לא הייתי הולך להדריך פסיכומטרי.  זה נשמע מעט הזוי היום, ועוד ממני, וברור שלאור איך שהדברים התגלגלו לא הייתי משנה זאת לרגע, אך הכוונה היתה אחרת, ואני אסביר:

האם הייתי ממליץ ללכת להדריך פסיכומטרי? 
התשובה היא - תלוי.
אם יש לכם אפשרות ללמד מתמטיקה באחד המכונים (לחמן אנקורי וכו'), קפצו על זה בשתי ידיים (ולא, לא צריך תעודת הוראה או משהו דומה, צריך רק יכולת וכשרון).
אם מדריך פסיכומטרי ותיק מתחיל בכ-40 שקלים לשעה, מורה מתחיל למתמטיקה 3 יח"ל (המורים הזולים יותר) מתחיל ב-80 שקלים לשעה, ומשם זה רק גדל.

השאלה היא האם אתם מסוגלים ללמד מתמטיקה.  אני באופן אישי חושב שכל מדריך פסיכומטרי מסוגל ללמד מתמטיקה, לפחות ברמה של 3 יח"ל.  (ואם הוא לא מסוגל, אז גם פסיכומטרי הוא לא צריך להדריך)

בשאלה "האם זה שווה?" התמקדתי בעיקר בעניין השכר, ולא בסיפוק שיש בהדרכה, מכיוון שסיפוק יש גם בלימוד מתמטיקה לבגרות, ואפילו יותר. 
כאשר מלמדים לבגרות יש קשר הרבה יותר חזק בין איכות המורה, השקעת התלמיד והציון שהוא מקבל לבסוף, מאשר בפסיכומטרי, ולכן הסיפוק רב יותר (או התסכול קטן יותר - תלוי איך מסתכלים על זה :-) )

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 01/מרס/2009 ב- 16:42
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
noaha הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט noaha ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/מרס/2009 ב- 15:49
וואו!!! איזו תשובה מפורטת ונפלאה.
תודה רבה על ההשקעה :).

אני חושבת שאני אלך למיונים, ואראה מה יש להם להציע לי...
בכל מקרה הכשרה של חודשיים נשמע לי המון (בעיקר אם לא מקבלים שכר...Thumbs%20Down) ובקיץ אני לא אהיה פנויה, אבל אני אשמור אופציות פתוחות...
לימוד המתמטיקה נשמע לי דווקא מעניין- השאלה היא איך מגיעים לזה? כי לא ראיתי באתרים דרישה למורי מתמטיקה...

ושוב המון המון תודה!!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/מרס/2009 ב- 16:41

לגבי מתמטיקה, נסי לברר במכונים עצמם. אני ממליץ לפנות לאחד הסניפים, להתחבב על מנהל/ת הסניף, ודרכו/ה לברר עם רכז הבגרויות.

לגבי ההכשרה - בדרך כלל מדובר על יומיים בשבוע ואל כל יום, כך שזה יכול להסתדר עם דברים אחרים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
noaha הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט noaha ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/מרס/2009 ב- 23:12
תודה psy
לתחילת העמוד
gweta10 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: רחובות
מאמרים: 1
  ציטוט gweta10 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/נובמבר/2011 ב- 14:20
שלום!
אני יודע שזה פוסט ישן מאוד, אבל יש לי שאלה קשורה - ועדיף שהתשובה תהיה כבר בצרור אחד כדי למנוע חזרה מיותרת.

עברתי על כל הנושא בפורום - תודה רבה היה מועיל מאוד!
אני גם מתעניין בהדרכת פסיכומטרי ויש לי כמה שאלות:
1) האם משנה למכונים מתי עשיתי הבחינה האחרונה? (ברמת העברו מספר שנים...)
2)האם משנה למכונים אם קיבלתי ציון גבוה ולמדתי לבד (עם ספרים של מכונים ואתרי אינטרנט...)? למרות שתכלס אין שום דרך להוכיח את זה...
3)איך אני משיג את הפקס/מייל שאליו יש לשלוח קו"ח? חיפשתי באתרים של 4 חברות הפסיכומטרי המדוברות, ורק בלחמן מצאתי מייל של קידום. האם למישהו יש את המספרים/מיילים ויכול לחסוך זמן לי ולאלו שיבואו אחרי?

תודה רבה, וישר כוח על האתר המעולה!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/נובמבר/2011 ב- 14:45
1) לא משנה
2) לא משנה
3) תתקשר לשירות לקוחות הרגיל שלהם ותבקש - זה יכול להשתנות עם הזמן

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: בית שמש
מאמרים: 46
  ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/אוגוסט/2012 ב- 19:20
עוד כמה שאלות:
איפה לכתוב את ציוני הפסיכומטרי? אפשר לשלב אותו באותו דף של הקורות חיים ? (תחת "השכלה" או בנפרד)
האם צריך להוסיף הוכחה מסוימת לציון? אם כן איזה הוכחה? בינתיים יש לי רק את האימייל שקיבלתי עם הציון..
יש לי מספר הערות , האם לכתוב באותו דף של הקורות חיים תחת "הערות" או בקובץ שונה?
תודה!!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/אוגוסט/2012 ב- 20:04
בקורות החיים, מתחת לפרטים האישיים (בראש הדף).

אין צורך בהוכחה לציון. אם יבקשו, תציג. (לרוב לא מבקשים - אם יש מישהו שלא באמת קיבל ציון גבוה - רואים את זה מיד)

אתה יכול לרשום את ההערות בתחתית העמוד.
לתחילת העמוד
Eylon הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: מרכז
מאמרים: 97
  ציטוט Eylon ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/אוגוסט/2012 ב- 20:08
אגב אלעד, אתם מחפשים עובדים? (לרבות בדיקת ספרים מקיפה, הצעות, הגהה, מילון, פיתוח)
לתחילת העמוד
adamal12 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: בית שמש
מאמרים: 46
  ציטוט adamal12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/אוגוסט/2012 ב- 18:10
שלחתי קורות חיים להייקיו, מה הזמן המשוער לקבלת תשובה?
ולאיזה עוד מכונים אתה ממליץ לשלוח אלעד?
תודה רבה !!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אוגוסט/2012 ב- 13:58
תלוי היעילות של היי קיו.
אני יודע שהרבה פעמים אם קורות החיים לא מתאימים (בכל מיני מקצועות - לאו דווקא הדרכת פסיכומטרי) כלל לא חוזרים אליך - חוזרים רק למי שרלוונטי.

שלח לכל המכונים - עדיף שיהיו לך כמה שיותר אפשרויות בחירה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אוגוסט/2012 ב- 15:10
אילון, הודעה בפרטי.
לתחילת העמוד
תומר ל הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 19
  ציטוט תומר ל ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/פברואר/2013 ב- 20:39
שאלה רלוונטית לפוסט, ותסלחו לי שעברו כמה חודשים טובים :)
האם ניתן להדריך פסיכומטרי בשתי חברות במקביל?

תודה מראש!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/פברואר/2013 ב- 22:11
תכלס לא ממש, לא יאפשרו לך, אבל יש מכונים קטנים שלא מפריע להם, להיפך - הם רוצים שתהיה לך פרנסה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
יגאל_1974 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 1
  ציטוט יגאל_1974 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/יוני/2013 ב- 14:25
שלום! האם אתם גם מכשירים מורים? אני רוצה להתפרנס כמורה לפסיכומטרי פרטי
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .104 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.