פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עכשיו זה רשמי-קיבלתי מפע"ם (עריכה-הוספתי עוד שאלה)

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עכשיו זה רשמי-קיבלתי מפע"ם (עריכה-הוספתי עוד שאלה)
    פורסם: 05/מרס/2009 ב- 23:00

היי

היום קיבלתי מכתב מהמרכז הארצי על כך שהבקשה שלי לגבי הקלות התקבלה, ושאני עומד לעשות מבחן מפע"ם

על פי ההסבר, כתוב מספר דברים:
1. משך הבחינה הוא בממוצע הוא 3 וחצי שעות
2. אין זמן קצוב לקריאת ההוראות וההסברים, הוא אינו בא על חשבון זמן הבחינה.
3. בין מקבצי השאלות ישנה אפשרות לצצאת שלירותים, בליווי משגיח
4. ישנו שימוש בדפי טיוטה, וצריך להחזירם בתום הבחינה

עכשיו, יש לי כמה שאלות:

1. האם לדעתכם בחינת מפע"ם בהכרח מעלה את סיכויי ההצלחה במבחן? הרי מה עם כל עניין הסרטוטים בכמותי, שלפעמים נוח יותר לעשות על דף הבחינה? ומה עם קטעי הבנת הנקרא, שכדאי לסמן לפעמים על המחברת דברים חשובים? או על השלמת משפטים, שלפעמים קצת יותר נוח לקרוא מהמחברת ולסמן, ובכלל כל הקטע של הפסילת תשובות קצת מעצבן, לא?
אם יכולתם לעשות מפע"ם-הייתם עושים?

2. כמה זמן בערך אני אקבל על כל שאלה? ועד כמה הזמן שלי בכל פרק ארוך יותר מאשר זמן של נבחן רגיל?

3. האם ישנם פרקי פיילוט במפע"ם? והאם גם במפע"ם יש 2 פרקים של כמותי, מילולי, ואנגלית? או שכל נושא הוא בפרק אחד מחובר?

4. השאלה הכי חשובה...
איך כדאי לי מעכשיו להתכונן למבחן? התקליטו הזה של המרכז הארצי (יש לי כבר 3 כאלו, עכשיו שלחו לי עוד אחד) בסופו של דבר די חוזר על עצמו בשאלות, כך שלתרגול הוא לא ממש יכול לעזור לי כבר.
אז לגבי החומר שיש לי שאני צריך ללמוד-מה אני עושה מבחינת זמנים? מה לגבי אסטרטגיות במבחן? אני בכלל צריך אסטרטגיה במפע"ם? (מאמין שלא, לא כך?)

5. עוד משהו קטן-כתוב שהבחינה יכולה להיערך או באותו יום, או כמה שבועות לפני, או כמה שבועות אחרי. למישהו יש אינדיקציה לגבי מתי זה יהיה? והאם רק במקומות מסוימים יש מפע"ם? (אני ביקשתי להיבחן בחיפה, יש שם?)
והאם זה משפיע על קבלה ללימודים? (זה נלקח בחשבון ומקל פחות משקל אולי?)

בנוסף למענה על השאלות הנ"ל ששאלתי, אשמח לשמוע כל דבר נוסף שאתם יכולים לומר לי לגבי מבחן מפע"ם

תודה מראש!!! Smile

נערך ע"י assafy - 06/מרס/2009 ב- 12:37
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/מרס/2009 ב- 23:09
1. כן וכן
2. זה משתנה בהתאם לסוג השאלה. יש שאלות של דקה ויש של 4 דקות. בדיסק יש מבחן לדוגמה, רשום לך את הזמנים.
3. לא, ולא. יש פרק אחד בכל נושא ובו מספר לא קבוע של שאלות.
4. לתרגל סימולציות לפי הזמנים שבתקליטור, זה הכל. אין אסטרטגיה, אתה לא יכול לחזור לשאלות.
5. חכה לתאריך, אנחנו לא יכולים לדעת מתי תהיה הבחינה. זה לא משפיע על קבלה ללימודים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 00:11
תודה על התשובות :)
טוב, לפחות פיילוט אין לי

אני באמת חושב שזה יעלה לי את הסיכויים, אחרי הכל לא צריך אסטרטגיות, ולא יהיה לי את הלחץ של "תסיים עכשיו כדי שיהיה לך יותר זמן למשהו אחר"

כפי שבעבר ציינתי כאן, ידעתי פחות או יותר שאהיה זכאי להקלות.
רק לשם הבהרה-אין כאן שום עניין של התחזות, והמרכז הארצי ממש ביררו לעומק את בעיה שלי (התקשרו לרופא שלי, גם התקשרו אליי הביתה לשאול כמה שאלות), כך שבכל מקרה "לעבוד עליהם" זה משהו שדי בלתי אפשרי לעשות.
בנוסף, המצב הרפואי שלי מקשה עליי במבחנים מבחינת זמן, כך שבסה"כ הביאו לי בחינה ממוחשבת כדי לצמצם את הפער ביני לשאר הנבחנים, ולא כדי להגדיל את הפער שלי מהם...

תודה שוב :)

עריכה: ועוד משהו-המבחן שלי שונה משל אחרים? כלומר זה לא יהיה אותו מבחן כמו של שאר הנבחנים?

נערך ע"י assafy - 06/מרס/2009 ב- 00:13
לתחילת העמוד
bridge3000 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 26
  ציטוט bridge3000 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 00:17
כן, כנראה הוא יהיה שונה, כי אתה עושה בתאריכים שונים.
לתחילת העמוד
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 00:24
איזה כיף לך!!איך השגת את זה שלחת להם רק איבחון וזהו כי אמרו לי שצריך גם דברים עוד מהיסודי...
אני שבוע הבא עושה איבחון ואז אני אשלח להם בקשה...אבל אני מעדיפה רק הארכת זמן לא על מחשב יש כזה דבר?לא נראה לי..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 01:02

1. אצלי הבעיה היא לא בעיית קשה וריכוז, אלא בעיה רפואית כרונית.

לא, זה לא אומר שאני גוסס, פשוט יש לי איזו בעיה מסוימת שקצת מפריעה לי בתפקוד יומיומי (מצטער אבל אני לא מעוניין לפרט כאן, אם כי אני בכלל לא מתבייש בזה, פשוט באינטרנט זה לא בהכרח מתאים...)

2. אני חשוב שיש הארכת זמן של 5 דקות בפרק...
מה שכן, אחת שאיתי בקורס, שיש לה בעיות קשה וריכוז, קיבלה 2 הקלות-שימוש במחשבון עם 4 פעולות חשבון, והפסקה בין פרקי המבחן
תיאורתית, אני יכול לבקש לא לעשות במחשב. מצד שני-אני לא יודע אם זה אומר שאהיה זכאי להקלות אחרות, ואני ממש לא רוצה להתחיל לעשות למרכז הארצי תנאים...

תודה לכולם על העזרה :)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 12:00

מבחן מפע"מ הוא תמיד שונה בין אחד לשני, בלי קשר מתי אתה עושה.

עד שאתה לא עונה על שאלה מסוימת, המחשב עדיין לא "החליט" מה תהיה השאלה הבאה שהוא יציג בפניך

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 12:05
אסף, למדת תלת מימד?
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2009 ב- 12:36
עוד לא...למה?
אני חשוב שיום שני אני אסיים את כל הגיאומטריה.
בכל מקרה, מה-16 אני מתחיל מרתון, כך שכמעט את כל החומר סיימנו :)

אגב, היום דיברתי עם המדריכה שלי על זה, היא אמרה לי כמה דברים (מסתבר שקידום ערוכים לנושא):

1. בסימולציות אני אהיה עם עוד אחד מכיתה מקבילה שגם עושה מפע"ם, ועם עוד כמה חבר'ה שלהם גם יש הקלות
2. היא תביא לי ביום שני טבלה של זמנים לכל נושא
3. ביום שלישי הקרוב אני נוסע לחיפה למפגש של כל התלמידים של קידום שעושים מפע"ם. מסתבר שהמדריכה שלי אחראית לזה, אז הרווחתי :)
4. היא אמרה לי שסביר להניח שהבחינה שלי תהיה מאוחר יותר משל השאר
5. לפי מה שהיא אמרה לי, לכל שאלה בכמותי יהיו לי 4 דקות בערך (!).

ויש לי עוד שאלה קטנה...
אני רוצה לעשות לעצמי כמה מבחנים (גם את המבחני אוגדן שקיבלתי היום, וגם עוד קצת מבחנים של יואל גבע).
איך כדאי לעשות אותם? פשוט לעשות שאלה אחת כל פעם, לפי הזמנים שהיא תיתן לי? ואיך זה ישקף את המצב שלי בכלל? הרי זה מבחן אדפטיבי...

תודה מראש על התשובות :)

נערך ע"י assafy - 06/מרס/2009 ב- 12:42
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.