פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קצת על2H שעשיתי+ שאלות על תרגילים שנתקעתי בהם

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קצת על2H שעשיתי+ שאלות על תרגילים שנתקעתי בהם
    פורסם: 15/מרס/2009 ב- 13:02

היי חבר'ה

אתמול בלילה עשיתי את את המבחן 2H
להזכירכם, אני נבחן במפע"ם, ולכן עשיתי 3 פרקים (היום אעשה עוד 3), וכמובן לפי זמני מפע"ם (קצת פירטתי על זה באחד הנושאים שפתחתי), וגם לפי שיטת מפע"ם-ברגע שאני עונה על שאלה, אני לא חוזר לשאלה הקודמת, ומן הסתם אני גם לא יכול לתקן את עצמי.

ראשית-כל מי שאמר שהמבחן הזה לא רלוונטי ושהוא קליל...
התשובה היא כן ולא, ומיד אפרט
לגבי הרלוונטיות של המבחן-בפרק המילולי אין שאלות פטל, ויש 6 שאלות של מילים וביטויים, 7 שאלות של השלמת משפטים, ו-2 שאלות הגיון.
אז איך בכל זאת יש 30 שאלות?
ישנו חלק שהוא סוג של מקביל להסקה מתרשים בכמותי. נותנים "סיפור" מסוים, ולאחריו יש 4 שאלות.

אז...דווקא בפרק המילולי היו לי הכי הרבה טעויות, בעיקר בגלל החלק של הסיפור שציינתי קודם. מסתבר שלא ממש הבנתי אותו, למרות שאצלי הזמנים הם די ארוכים (בהגיון למשל יש לי 3-4 דקות לקרוא את הסיפור, תלוי באורך, ואחריו יש לי 3 דקות לשאלה), כך שמתוך 4 שאלות, צדקתי רק ב-1...

בנוסף, היו 4 אנלוגיות שטעיתי בהן, וברצוני לשאול אתכם מה הפתרון שלהן (בסוף)

בכמותי-22 שאלות המקום 25, וההשוואה כמותית באה ברצף. אצלי זה טוב, כי במפע"ם ההשוואה הכמותית גם מופיעה ברצף.
מצד אחד-היה לי יחסית קל, בעיקר בגלל הזמנים הנוחים (4 דקות לשאלה, 5 דקות לקריאת התרשים+4 דקות לשאלה גם כאן). בנוסף, בגל הזמנים הנוחים יכולתי להסתכל על הדף נוסחאות ולהיזכר באיזו נוסחת נפחים ששכחתי.
מצד שני-אם הייתה לי הגבלת זמן, היו לי הרבה יותר טעויות. היתרון של הזמן הוא חשוב, מפני שגם אחרי שפתרתי תרגיל, אני בודק את עצמי אלף פעם לפני שאני עונה על שאלה ועובר הלאה

לגבי האנגלית-27 שאלות במקום 29 כיום. למי שעוד לא יודע-אנגלית היא סוג של חצי שפת אם אצלי כי גרתי בחו"ל מלא שנים.
הרגשתי שהרמה הייתה יחסית גבוהה. אמנם היו לי רק 3 טעויות, אבל הרגשתי שהיה לי יחסית קשה

והאמת, המדריכה שלי טעתה בעיני, ואני חייב להודות לכם על כך שהמלצתם לי לרכוש את הערכה הזו, בניגוד אליה, שקצת צחקה עליי שאני בכלל חושב על לעשות את המבחנים האלו.
2H בהחלט מהווה תרגול מצוין.
בדקתי את עצמי בסוף לגבי טווח הציונים שלי (כמובן שהחשבתי אצלי חצי מהציון, כי עשיתי רק 3 פרקים), ואני כרגע עומד על טווח של 588-616, ואין לי ספק שאני עוד אשתפר הרבה (יש לי יותר מחודש עד המבחן), ולכן אני מעודד מאוד מהציון שלי כרגע Smile

וכעת, לאנלוגיות שלא הצלחתי לפתור...
די התרסקתי בפרק הזה. מתוך 6 אנלוגיות טעיתי ב-4. אשמח לעזרה...תודה Smile

מבצר : בית

1. שריון : צב
2. טנק : מכונית
3. גינה : אחו
4. מטוס : ציפור

התשובה היא 2

כחכוח : תשומת לב

1. הצטיינות : יוהרה
2. נזיפה : הפרעה
3. התנצלות : מחילה
4. שינון : חוכמה

התשובה היא התשובה היא 3

ישימון : מדבר

1. כבשן : תנור
2. אוויר : חמצן
3. אגם : ים
4. צמחייה : יער

התשובה היא 1

התחשלות : חסין

1. התפעמות : מרגש
2. התבגרות : ילדותי
3. התרה : סבוך
4. התכה : נוזלי

התשובה היא 4

למעט האנלוגיה השלישית, שם חשדתי בתשובה שבדיעבד הייתה נכונה אך למרות זאת לא סימנתי אותה, בשאר האנלוגיות לא ממש הייתי בטוח בעצמי, ולא הופתעתי כשהסתבר לי שטעיתי

בשורה התחתונה-למעט הפרק הכמותי, אני חושב שבעבר המילולי והאנגלית היו מעט קשים יותר מהיום, כשבמילולי זה חצי חצי-בחלק מהקטעים היה קל יותר, ובחלק קשה יותר

תודה מראש לכולם, המשך יום נעים Smile

נערך ע"י assafy - 15/מרס/2009 ב- 13:03
לתחילת העמוד
noam22 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 15
  ציטוט noam22 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/מרס/2009 ב- 15:13
הי.
אנלוגיה ראשונה-מבצר זה בניין ממוגן או בית ממוגן כשם שטנק הוא כלי ממוגן, מעין מכונית ממוגנת. רעיון המגננה זה הקו המנחה.
אנלוגיה שנייה-מבצעים את פעולת הכחכוח על מנת למשוך/לזכות  בתשומת לב כשם שמבצעים את פעולת ההתנצלות על מנת לזכות במחילה.
אנלוגיה שלישית-ישימון ומדבר אלה מילים נרדפות זו לזו, כשם כשכבשן מילה נרדפת לתנור.
אנלוגיה רביעית-לאחר ש-A עבר התחשלות הוא נהייה חסין כשם שלאחר ש-A עבר התכה הוא נהייה נוזלי כתוצאה מכך. אפשר להסתכל על זה גם הפוך מהכיוון השני-דבר נהיה חסין לאחר שעבר תהליך של התחשלות כשם כדבר נהיה נוזלי לאחר שעבר תהליך התכה.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/מרס/2009 ב- 15:26
תודה רבה נועם :)
לתחילת העמוד
noam22 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 15
  ציטוט noam22 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/מרס/2009 ב- 15:54
בבקשה אסף :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.