פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מספר שאלות חשובות ? ? ?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
דני דן הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 46
  ציטוט דני דן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מספר שאלות חשובות ? ? ?
    פורסם: 25/מרס/2009 ב- 18:08
כידוע מבחן הפסיכומטרי הוא יחסי (עקומת הפעמון), והציון שלך מושפע מאחרים , העניין הוא שעכשיו המרכז הארצי חוייב לפרסם את הבחינה מה שגרם לדבר שיש לתת עליו את הדעת  והוא - שמדריכי פסיכומטרי בכל הארץ , כמעט מכל המכונים היו ניגשים לכל מועד אפשרי מבחינתם על מנת "ללמוד" את המבחן ולקבל מידע עדכני שיועיל לתלמידי המכון - עכשיו למה אני חותר ? אז ככה, תעשו חשבון אם יש (בואו לא נגזים) נגיד 5 סוגי מכונים בארץ ולכל מכון יש כמה וכמה סניפים ובכל סניף נגיד יש בממוצע 6 מדריכים תכפילו תגיעו להמון מדריכים שניגשים לפסיכומטרי וכל אחד מהם תותח לא קטן שבטוח מוציא 750 פלוס - מה שגורם לעקומת הפעמון  לעבוד הרבה הרבה לרעת אלה שהם ממוצעים שלא יגיעו אפילו ל-650 - כיוון שמשקלה של שאלה (מספר הנק' של שאלה בודדת) יעלה משמעותית -  נכון להיום הבנתי שכל המכונים האלה יחסכו לא מעט כסף כי הבחינה תהיה להם מוכנה ומזומנה במלואה באתר מאל"ו - עכשיו השאלה המרכזית היא - עקב המצב הנתון - האם כדאי לשקול את דחיית המבחן של אפריל (הרבה מדריכים נרשמו לאפריל כיוון שהחוק טרם עבר)  למועד יולי ?
או האם משהו יודע אחרת? אלה דברים שלאחרונה הבנתי מהרוחות הנושבות בפורומים ופוסטים ברשת ..יש מצב שזה לא מדוייק ? ועוד שאלה שצריכה להישאל - איך זה שהמדריכים עצמם כביכול היו דופקים את התלמידים בזה שהם ניגשים או שהם לא באמת היו מנסים להוציא ציון אלא רק לזכור שאלות ? ?

לתחילת העמוד
דני דן הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט דני דן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מרס/2009 ב- 18:09
תיקון טעות: משקלה של שאלה כמובן ירד משמעותית ולא יעלה כפי שנאמר
לתחילת העמוד
MAAAAAN הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: יבנה
מאמרים: 8
  ציטוט MAAAAAN ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מרס/2009 ב- 18:44

לפי מה שאני הבנתי המדריכים דווקא ניגשים כדי לזכור שאלות ולהביא אותם לתלמידים לכן הם לא עונים על שאלות אלא מגישים טופס ריק או מסמנים בכוונה תשובה לא נכונה וכשהם מקבלים 200 הם מקבלים זימון מהמרכז הארצי לבירור אבל לא אכפת להם בגלל שהם כבר התקבלו לאוניברסיטה לכן לא משנה להם אם יפסלו להם את הפסיכומטרי.

לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מרס/2009 ב- 19:03
אכן, מדריכים אינם ניגשים לפסיכו כדי להוציא ציון גבוה. הם כבר באוניברסיטה, אפילו אחרי תואר או שניים, ולכן הם ממש לא צריכים להצליח
מה שהם עושים זה פשוט משננים פרקי בחינה שלמים (כל מדריך משנן פרק אחר), וזה ה"מודיעין" שלהם עבור התלמידים שיגיעו בעתיד ללמוד אצלם
אין למדריכים סיבה כל פעם לבוא ולהוציא 800. פסיכומטרי זה כמו טסט-ברגע שאתה מצליח, זה לא מענין אף אחד, לא רשום בשום מקום, אף מקום עבודה לא יבקש ממך ציון פסיכומטרי (למעט מכון פסיכומטרי D: ), ובשורה התחתונה-את הציון שלהם הם קיבלו, זה לא שההם כל פעם יבואו בשביל האגו לקבל 800, הם לא כאלו חסרי חיים
לתחילת העמוד
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מרס/2009 ב- 19:24
אני שמעתי פעם שהציון נמדד ביחס ל-4 השנים האחרונות אז זה לא כזה משנה אם תיגש ביולי או אפריל זה אותו הדבר
לתחילת העמוד
דני דן הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט דני דן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מרס/2009 ב- 19:31
זה נכון שהוא נמדד לפי4 שנים אחרונות אבל תחשבי שממועד יולי יהיו הרבה פחות שיוציאו 750 + ואפשר להרוויח עוד כמה נק'
אבל אם מה שאמרו מעלייך (אספי וMANN -) אז באמת זה כבר לא משנה 
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/מרס/2009 ב- 00:16
הרשו לי לנפץ כמה מיתוסים.

רוב המכונים אומרים שהמדריכים שלהם ניגשים כל כמה זמן למבחן (בדגש על המילה "אומרים").
בשביל מה לשלוח? ממילא התלמידים מוציאים את השאלות.

אני לימדתי מספר שנים במכון מסוים, ולא אני , ולא אף מדריך אחר נשלח לבחינה.
היו אחד או שניים שהיו צריכים לגשת בעצמם כדי לשפר ציון, אבל זה לא היה מטעם המכון.
משיחות עם מדריכים במכונים אחרים, המצב דומה.

יש מכונים יוצאים מהכלל, אבל הם היוצאים מהכלל, הרוב לא שולחים את המדריכים.

דבר שני - מדריכים שכבר ניגשים לבחינה מוציאים ציון גבוה, אבל לא מאוד גבוה.
התירוץ - הם עסוקים בלזכור את השאלות.
האמת - הם מפחדים להוציא ציון לא משהו שיפגע להם באגו...

אני לא יודע מה איתם, אבל למדריך שבאמת שולט בפסיכומטרי אין בעיה לסיים פרק ב-12 דקות, לפתור הכל נכון, ונשאר לו מספיק זמן לשנן את כל הפרק 8 פעמים...

ולגבי עניין היחסיות - אם אכן עשרות מדריכים היו ניגשים בכל מועד לבחינה זה היה משפיע.
אך האמת היא שיש הרבה מדריכים שמלמדים שנים על שנים במכון כזה או אחר ולא ניגשו אף פעם מטעם המכון (וודאי שלא מעצמם), אז בפועל, להערכתי, במועד יש פחות בערך 5 מדריכים מכל המכונים יחד שניגשים לבחינה (ואפילו פחות).
ובמספרים האלה - הם לא משפיעים על כלום.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 26/מרס/2009 ב- 00:17
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.