פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הגיון!!!

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
heli הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: אשקלון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 44
  ציטוט heli ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הגיון!!!
    פורסם: 03/אפריל/2009 ב- 12:46
היי,

אני לא מצליחה להבין, הינה השאלה,

כשבועיים לאחר הגעת תוצאות הבחינה הפסיכומטרית נערך סקר בקרב התלמידים שניגשו לבחינה.
לאחר שעובדו תוצאות הסקר, התגלה שמרבית התלמידים שקיבלו ציון נמוך מהממוצע התאמנו בפתרון "שאלות כוכב" ביום שלפני הבחינה.
מסקנתם של עורכי הסקר היתה שלימודים ביום שלפני הבחינה גורמים ללחץ נפשי, המשפיע על יכולת הריכוז של הנבחנים.
מה לא מחליש את מסקנתם?

1. עומר, שקיבל 784 בבחינה, ישב על חוף הים ביום שלפני הבחינה ופתר להנאתו שאלות פסיכומטרי מסוג "מחזק/מחליש".
2. 95% מהתלמידים שניגשו לבחינה שיננו נוסחאות לחישוב נפח צורות תלת מימדיות ביום שלפני הבחינה.
3. ידוע שמי שלומד ביום שלפני הבחינה מנסה להשקיט את מצפונו לאחר שלא השקיע במהלך כל הקורס.
4. מרבית התלמידים שהשתתפו בסקר לא עישנו ולא שיחקו סנוקר ביום שלפני הבחינה.

אז ככה,
את 1 ו3 פסלתי שהרי הן מחלישות את המסקנה:
תשובה אחת היא דוגמא נגדית, ותשובה 3 היא סוג של הסבר חלופי.

לגבי 2, ו4 אני לא מצליחה להכריע.

(התשובה הנכונה היא 4)

אבל אני לא מצליחה להבין למה :-(

HELP
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/אפריל/2009 ב- 15:05
2 מחליש מכיוון שלפי 2 כמעט כולם למדו יום לפני הבחינה, והמסקנה היתה שמי שלומד יום לפני הבחינה זה פוגע בו.
אם המסקנה היתה נכונה, כל 95% האלה היו צריכים לקבל ציון נמוך, אך זה לא קרה, ולכן הטענה מחלישה את המסקנה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
heli הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: אשקלון
מאמרים: 44
  ציטוט heli ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/אפריל/2009 ב- 17:10
אז בעצם בגלל שבנתונים אומרים שרק מי שפתר קיבלת ציון נמוך, וכאן אומרים ש95% מהנבחנים פתרו, זה מנוגד?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.