פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

למישהו יש הצבה נוחה לתרגיל הזה?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: למישהו יש הצבה נוחה לתרגיל הזה?
    פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 14:34

היי חבר'ה

אתמול בלילה במהלך סימולציה שעשיתי (יואל גבע סימולציה ב'), הוצאתי את הציון הטוב ביותר שלי (להזכירכם יש לי עד ה-30 ללמוד, מועד הקלות)
רק 3 טעויות בכמותי, 3 טעויות במילולי, טעות אחת באנגלית (חייב לציין שכשהתחלתי ללמוד, עמדתי על בערך 10 תשובות נכונות בכמותי)

באחד התרגילים שטעיתי, בתחקור שעשיתי ניסיתי למצוא הצבה נוחה, אבל לשווא

אשמח לעזרה:

B קטן מ-A ב-30%
B קטן מ-C ב-70%

a/c = ?

1. 4/7
2. 1/2
3. 1/3
4. 3/7

התשובה היא 4

הצלחתי בתחקור פחות או יותר להגיע בקירוב לתוצאה הזו, אבל אני עדיין לא מצאתי הצבה מדויקת. בכל מקרה, עם כל הכבוד לפתרונוות המאוד מפורטים של יואל גבע (וזה לא בציניות-הפתרונות שלהם מוסברים סוף הדרך), הפתרון האלגברי שלהם הפחיד אותי

כמובן שבהצבה ראשונה הצבתי A=10, B=7. אבל לגבי C שברתי את הראש די הרבה זמן בקשר למה להציב, ובסוף, לאחר שפסלתי את 2 ו-3, הלכתי על תשובה 1.
כאמור, בתחקור הגעתי לתוצאה קרובה ל-3/7, אבל עדיין לא הגעתי לתוצאה מדויקת של 3/7

אשמח לעזרה. תודה מראש חבר'ה, יום נעים, ולכל אלו שנבחנו, אם הם בכלל רוצים לראות תרגיל פסיכו בחייהם-מקווה שהלך לכם, ולאלו שנבחנים מחר-בהצלחה Smile
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 15:04
בס"ד
הכי פשוט לפתור את זה רגיל.
B =70/100*A -----A=100/70*B
B=30/100*C ---C=100/30*B
נחלק את A ב C ה-"100" וה -"B" מתבטל ונקבל 30/70 נצמצם ונקבל 3/7

שמחתי לעזור.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 15:17
וואו, תודה! :)

בא לך להחליף את יואל גבע בהסברים? ההסבר שלהם זה כמעט דף שלם, באמת! (והסימולציות בגודל של דף A4, שתבין עד כמה זה ארוך)

האמת שעם הזמן, בתחקורים שלי שמתי לב שהרבה פעמים עדיף לבנות משוואה מאשר להציב. ברגע שהבנתי את זה, האחוזים שלי השתפרו פלאים! (אם כי חשוב לציין שלפעמים לפתור בלי הצבה זה גיהנום)

המון תודה!!!
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 15:33
בס"ד
יואל גבע הם ממש ממש ממש לא מומלצים אני קראתי את הספרים שלהם בתור תרגול פעם שעברה שעשיתי פסיכומטרי וזה גרוע בקטע הכמותי(התשובות) כנ"ל על קידום ממש ממש גרועים בקטע הכמותי(התשובות) אנקורי רויתי מהם נחת והייקו ספר ישן משנת 2000 גם היה בסדר אני לא יודע איך זה היום.
בכל אופן אתה צריך להבין שההסברים מיועדים לכלל לכן למעשה כל שאלה הם יגידו לך להציב מספרים.
אם אתה רוצה להצליח עם השיטות של הספרים אתה לא מסיים פרק תוך 25 דקות.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 15:45

את הקורס עשיתי בקידום

כשהערתי פעם למדריכה שלי על כך שההסברים שלהם הרבה פעמים לא מפורטים מספיק, היא אמרה לי שזה מפני שהם יודעים שהספרים שלהם נמצאים גם אצל אנשים שלא שילמו להם בוחטה על הקורס, ולכן הם לא רוצים "לחשוף" את השיטות שלהם לעיני כל (כאילו שיש להם איזה סוד כמוס שבעזרתו אתה תקבל 800)

אבל ביואל גבע דווקא הרבה פעמים יש פירוט נחמד של ההסברים.
באנלוגיות למשל הם מסבירים בדיוק מה המשפט המקשר, ועוברים תשובה-תשובה ומסבירים עליה, כנ"ל גם בהשמ"ש, וגם בפרק האנגלית הם רושמים ליד כל שאלה אוצר מילים שכדאי לשנן.
קידום לעומת זאת די מתקמצנים על הקטע הזה, והרבה פעמים הם פשוט רושמים בהשמ"ש למשל את המשפט הנכון, ואז "התשובה היא X".
בסופו של דבר, כל מכון והפלוסים והמינוסים שלו, ולכן טוב ללמוד מספרים של מספר מכונים יחד (בגלל זה רכשתי יד שנייה ערכה של יואל גבע)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2009 ב- 19:54
אפשר להציב במקום B מספר שיכול להיות 30% ממספר אחר (מספר שמתחלק ב-3), וגם יכול להיות 70% ממספר אחר (זאת אומרת שהוא גם מתחלק ב-7).

לכן, נציב B = 21.
לפי הנתונים, 21 מהווה 70% מ-A, ולכן 10% מ-A הם 3 ו-A שווה ל-30.
כמו כן, 21 מהווה 30% מ-C, ולכן 10% מ-C הם 7 ו-C שווה ל-70.

a/c = 30/70 = 3/7

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 01:55

תודה אלעד :)

לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 06:49
בס"ד
העיקרון שאמר אלעד חוזר הרבה בשיטת ההצבות ולפעמים הוא הכי נוח ראה דוגמאות הבאות.
כאשר נתונים לך כל מיני יחסים בתרגיל וקיימת תסבוכת ניתן להציב מספר שהוא כפל סכומי היחסים.
דוגמא:http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=4395
כאשר קיים לך שאלות תנועה בהם מתחילים לספר לך על שליש רבע וחמיישית מהדרך אזי המספר שאנו נציב לדרך יהיה מכפלת מכני השברים(רצוי מכפלה קטנה ביותר כלומר עבור 6 ו8 נבחר 24 ולא 48).
דוגמא: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=4487
שים לב בכל  השאלות בעצם מדברים על יחסים.....

לתחילת העמוד
orry הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט orry ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/אפריל/2009 ב- 13:09
תאמת גם לא חייבים הצבה שבהכרח תצא מספרים שלמים ומדויקים ויפים.
לדוגמא בוא נלך על ההצבה הכי פשוטה.
B קטן מA ב30% אז נניח נאמר שB=70 וA=100
עכשיו,
B קטן מC ב70% , כלומר 3/10 כפול C =70 . ומכאן 3C=700 וC=700/3
עכשיו תציב את זה ככה במה ששואלים אתה מקבל
a/c=100/70/3 תצמצם אפסים תוך שניה וקיבלת שלוש שביעיות.
זה שההצבה מכוערת במקרה הזה לא ממש מעניין כי זאת שאלה על יחס ככה שברור שאם רשמת נכון תוכל לצמצם את היחס בלי בעיה
לתחילת העמוד
תותחית פסיכומטרי הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 2
  ציטוט תותחית פסיכומטרי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אפריל/2009 ב- 10:03
אם B קטן מ-A ב-30% אז הוא מהווה 70% מ-A
אם B קטן מ-C ב-70% אז הוא מהווה 30% מ-C

ניתן לומר ש- 70% מ-A שווה ל-30% מ-C
7A=3C

A/C = 3/7

לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.