פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

50 שאלות בכמותי נחשפו מהמועד 6.4 בלעדי.

הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: 50 שאלות בכמותי נחשפו מהמועד 6.4 בלעדי.
    פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 19:50
בס"ד
בעיות אותיות -
נתון: a+b=cc
ושואלים לכמה שווה a+b+c ?
התשובה היא 12

שאלה שניה:
נתון תור של אנשים. כעת תורה של שלומית והיא מקום 73. עד שיגיע תורו של יוסי שהוא מס' 90, תעבור רבע שעה. כמה דקות יעברו מתורו של יוסי עד למקום 124, בהנחה שהקצב קבוע.
זו שאלת יחס: 17 מקומות בתור, ב- 15 דקות.
בשיטת הצפרדע, מרחיבים את שני הצדדים פי 2 ומקבלים שייקח חצי שעה (30 דקות).

שאלה שלישית:
ליוסי יש 5 אוספים. בכל אוסף פחות מ- 10 פריטים וכן מספר שונה של פריטים בכל אוסף.
מה יכול להיות מספר הפריטים בכלל האוספים?
(1) 48
(2) 44
(3) 40
(4) 35
התשובה היתה 35.

שאלה רביעית:
רועי קונה במאתיים שקל כל חודש בחנות. הוא קיבל הנחה על חלק מהמוצרים בגובה של 50% ושילם 140 שקל. כמה שילם על המוצרים שלא קיבל עליהם הנחה?
התשובה - 80 שקל

נערך ע"י davidcoo - 12/אפריל/2009 ב- 00:47
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 19:51

בס"ד

3. שאלת ממוצע קלה:
אם הממוצע של a ו- b שווה ל- a, מה נכון:
(1) a גדול מ- b
(2) b שווה ל- a - - זו התשובה הנכונה.
(3) ....

4. שאלת הספק:
דני מדפיס 6 חוברות ב- 4 שעות. כמה זמן יקח לו להדפיס 21 חוברות?
מצמצמים ב- 2 ומבקלים 3 ב- 2 ומכפילים ב- 7!
התשובה היא 14 שעות.

5. בעיית תנועה שצריך להמיר יחידות והיה גם סרטוט של אביתר ובנימים שהולכים אחד לכיוון השני:
אביתר יוצא בשעה 8, במהירות 6 קמ"ש ובנימין יוצא t דקות אחריו במהירות 8 קמ"ש.
ב- 8:40 הם נפגשים באמצע הדרך. מהו t ?
יוצא שבנימין הלך 30 דקות, כלומר t הוא 10.
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 19:52
בס"ד
) נתון מעגל עם גזרה מושחרת שנתון שהיא חמישית משטח המעגל.
אלפא היא זווית משלימה לגזרה (כאילו המרכזית הגדולה).
לכמה שווה אלפא?
התשובה היא 360 פחות 72 שווה 288.

2) בהשוואה כמותית, נתונות שתי פירמידות.
לאחת יש בסיס מלבן עם 2x4.
לשניה יש בסיס שהוא משולש כסף שהניצבים שווים 4.
הגבהים זהים.
הבסיסים הם שניהם חצי מריבוע של 4x4 ולכן, אם הבסיסים זהים והגבהים זהים, הנפחים זהים!

3) משולש ישר זווית ושווה שוקיים שהניצב שלו a. על היתר בנו 3 משולשים שווי שוקיים וישרי זווית זהים שהיתר שלהם נמצא על יתר המשולש הגדול ומשלים אותו. (היה סרטוט).
מה השטח של כל אחד מהמשולשים הקטנים?
הניצב של המשולשים הקטנים הוא a חלקי 3. השטח הוא הניצב בריבוע חלקי 2, כלומר a/18.

לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 20:44
בס"ד
שאלה אחרונה:
x בשלישית שווה ל- x בריבוע.
מה נכון בהכרח?
(1) x כפול x מינוס 1 = אפס
(2) x כפול x פלוס 1 = אפס
(3) x פלוס 1 כפול x מינוס 1 = 0
(4) x = 0
מציבים 0 ו- 1 בכל אחת מהתשובות ופוסלים את כל התשובות חוץ מ- (1).
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 20:52
בס"ד
מכאן זה שאלות שאני זוכר
שאלה ראשונה :
היה נתון עיגול שרדיוסו 2 היה נתונן שקיים קוטר וכן שמיתר מסוים אינו קוטר היה שרטוט שבו נראה אותו המיתר כאשר חלק שלו שווה ל1.5 אנו נצרכנו לומר מה אפשר לומר על X שזה היה החלק הנותר במיתר.
התשובה היא X<2.5  כיוון שהמיתר חייב להיות קטן מ2R ולכן חייב להיות קטן מ4 אם החלק השני שווה ל1.5 אזי החלק השני חייב להיות קטן.

שאלה שנייה:
היה שרטוט של טרפז על מערכת צירים ואנו נצרנו למצוא את נקודה D על פי T התשובה היייתה תשובה מס' 4 שהיא
ערך X היה שווה לT ועוד T חלקי שורש שלוש
ערך Y היה שווה לT/

שאלה שלישית:
היה גליל והיה נתון שהקוטר בבסיס התחתון והקוטר בבסיס העליון יצרו מלבן  וכן היה נתון שגובה הגליל שווה לH ונאמר בשאלה ששטח הבסיס של הגליל שווה לשטח המלבן והיה צריך למצוא את רדיוס הגליל/
תשובה : 2H חלקי פאי

שאלה רביעית:
היה נתון שבשפה מסויימת יש 15 אותיות כמה אפשרויות יש ליצור מילה בת 2 אותיות
תשובה: 15 בריבוע.

לתחילת העמוד
moi הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 33
  ציטוט moi ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 20:54
לא היו לי אף אחת מהשאלות האלה. נבחנת בצהריים?
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 21:01
בס"ד

שאלה ראשונה:
 הייתה השוואה כמותית כאשר נתון משולש ובו 3 זויות כאשר אחת שווה ל65 ואחת ל55 כמו כן היו נתונים הצלעות שמול הזויית 55 והצלע שמול הזויית הנותרת (שהיא שווה 60)
התשובה: הייתה 2 אם אני זוכר נכון שזאת הצלע מול הזויית 60

שאלה שנייה:
הייתה השוואה כמותית כאשר נתון לנו שX Y Z כל אחד מהנעלמים האלה גדול מ0 וקטן מ1/2
בטור א היה נתון 1 חלקי X ועוד 1 חלקיY ועוד אחד חלקי Z
בטור ב היה נתון 1 חלקי X כפול 1חלקי Y כפול 1 חלקי Z
התשובה היא 2. ניתן בצד א לעשות מכנה משותף  ואז אנו מבטלים את המכנה בשני הצדדים של האי שוויו
נותר לנו בטור א XY+XZ+YZ  בטור ב נותר 1
כמובן שכל אחד מהכפולות יכול להגיע רק לרבע ולכן הביטוי בטור א המקסיצלי הוא 0.75 ולכן טור ב' גדול יותר.

שאלה שלישית:
היה השוואה כמותית כאשר נתון בכל צד שני זוויות במידע הנוסף היה נתון משהו בסגון של אלפא גדול מביתא וגמא גדול מדלתא
כמו כן היה נתון שכל הזוויות הם זוויות במעויין.
בטור א היה אלפא ודלתא ובטור ב היה ביתא וגמא.
התשובה היא 3.
הסבר במעויין כמו כל מקבילית זויות נגדיות שוות ולכן יש לומר ששני הזויות הגדולות שוות ושני הזוויות הקטנות שווה.
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 21:09
בס"ד
שאלה ראשונה:
נתון שX וY מספרים שלמים כמו כן נתון
XY-X=20
וכן שY/X הוא מספר שלם
מה יכול להיות Y
התשובה הנכונה היא תשובה מס' 1 שהיא 10.
הסבר כאשר Y =10 וX=2 הנתונים נכונים.

שאלה שנייה.
היה נתון שלושה מספרים עוקבים שסכומם 0 השאלה הייתה כמה הערך המוחלט של המספר הגדול ועוד הערך המוחלט של המספר הקטו שווה.
התשובה היא שזה שווה ל2.

שאלה רביעית:
בשאלת גרף הצטרף שחקן נוסף שהוא שיחק עם כל השחקנים ועקב כך נוספו 3 פעמים הסימן <------ ו7 פעמים X מה לא יכול להיות מספר הנצחונות שלו.
תשובה מס 4 שהיא 4
הסבר: למעשה הסימן <------ לא אומר כלום כי תלוי איפה הוא מופיע בגרף הדבר היחיד שזה אומר שהמספק המקסימלי של הנצחונות שלו יכול להיות 3 אבל בהחלט יכול להיות שהפסיד בכל המשחקים או שניצח רק ב1 או 2 או ב3 

לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 22:02
בס"ד
שאלה ראשונה:
היה נתון בגרף הספינות כי כל אדם צריך 5 ליטרים ליום נסיעה כמה ליטרים יצטרכו בסה"כ בנסיעות של ספינה "פלונית"
תשובה 550.
הסבר: הייתה ספינה אחת שצריכה 400 ליטר וספינה אחרת שצריכה 150 ליטר סה"כ 550.

שאלה שנייה:
בספינות הייתה שאלה מי מבין כל הקבריניטים בספינה פלונית סה"כ הימים שהוא היה בספינה פלונית הוא 50 אחוז מסה"כ כל הימים שהוא היה קברניט.
התשובה היא הייתה אחת שהופיע בגרף שמספר הימים שלה באותה ספינה פלונית שווה לימים שלה בספינה אחרת וחוץ מזה היא לא הייתה בשום ספינה זאת אומרת שהימים שלה היו 50 אחוז מסה"כ הימים שהיא  הייתה בסה"כ

שאלה שלישית;
הייתה שאלה בספינות על ספינה שהייתה בה תקלה ביום ה31 ו 8 אנשי הצוות שלה נחלצו לעזרה לסדר את הבעיה השאלה הייתה כמה ימים אחרי התיקון הם סיימו את הנסיעה .
הייתה ספינה אחת שהיה בה 8 אנשי צוות שנסעה יותר מ31 ימים והיא סיימה את מסעה אחרי 40 יום לכן התשובה היא 10 ימים נוספים.

כמובן שאני מצפה שתרשמו גם אתם שאלות או לפחות תזכירו לי ... 

נערך ע"י davidcoo - 08/אפריל/2009 ב- 09:52
לתחילת העמוד
orry הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט orry ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 22:37
לא נבחנתי במועד אפריל כך שאין לי שאלות לתרום.
אבל אני חייב להגיד כל הכבוד על ההשקעה וסחתיין על הזיכרון כל הכבוד
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2009 ב- 22:43
בס"ד
בכל אופן החצי הראשון של השאלות לא שלי...
בכל אופן בזמן שעבר נזכרתי בעוד שתי שאלות ומצאתי עוד שאלה מאתר אחר אני אכתוב אותם אחרי שאני אראה קצת השתתפות מצד הקהל(לפחות כמה שאלות).

עריכה: כרגע נזכרתיבעוד שאלות יש בידי שאלה שמצאתי באתר אחד ועוד שש שאלות שנזכרתי בהם  כל שאלה שאנשים ישימו פה באתר תביא שאלה נגדית שלי שהייתה במבחן.
סה"כ עד עכשיו יש 26 שאלות +7 שאלות בפוטנציה סה"כ 33 בהנחה שמבחן אחד פיילוט ואני לא מתכוון להביא את השאלות מהגרף שם יש לנו כבר חצי מהשאלות ההשתתפות שלכם תוכל להשלים את המבחן לגמרי.

נערך ע"י davidcoo - 07/אפריל/2009 ב- 23:37
לתחילת העמוד
orik הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 295
  ציטוט orik ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אפריל/2009 ב- 01:49
דוד את השאלה עם ה 140 ש"ח שההנחה היא 50% ---עניתי 80 אבל אני לא יודע להסביר למה...

שאלה שלישית:
היה גליל והיה נתון שהקוטר בבסיס התחתון והקוטר בבסיס העליון יצרו מלבן  וכן היה נתון שגובה הגליל שווה לH ונאמר בשאלה ששטח הבסיס של הגליל שווה לשטח המלבן והיה צריך למצוא את רדיוס הגליל/

זוכר מה היה מספר התשובה? 1,2,3,4?

שאלה שלישית;
הייתה שאלה בספינות על ספינה שהייתה בה תקלה ביום ה31 ו 8 אנשי הצוות שלה נחלצו לעזרה לסדר את הבעיה השאלה הייתה כמה ימים אחרי התיקון הם סיימו את הנסיעה .
הייתה ספינה אחת שהיה בה 8 אנשי צוות שנסעה יותר מ31 ימים והיא סיימה את מסעה ביום אחרי שישים יום לכן התשובה היא 30 ימים נוספים.

בזו אני חושב שטעית. אני גם כמעט סימנתי 30 באופן אינטואיטיבי אבל! מקסימום ימי ההפלגה של אותה ספינה היה 40.
ולכן התשובה היתה 10.

היתה שאלה עם איזו מישהי שאוכלת במסעדה במשך חודש  מנות במחירים של 5,17, ו11 שקלים או משהו כזה...

במה סך המחירים בטוח מתחלק?
סימנתי שזה בטוח מתחלק ב-3.

היתה שאלה עם תערובת קמח...
התשובה אם זכרוני איננו מטעה אותי היתה מספר 2.
2X+2 חלקי משהו...

לתחילת העמוד
שיזל הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: תל אביב
מאמרים: 9
  ציטוט שיזל ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אפריל/2009 ב- 06:30
פורסם במקור ע"י orik

דוד את השאלה עם ה 140 ש"ח שההנחה היא 50% ---עניתי 80 אבל אני לא יודע להסביר למה...

השאלה הייתה ככה (מתומצת):
כל שבוע דור משלם בממוצע 200 ש"ח על מצרכים.
השבוע, על חלק מהמצרכים יש 50% הנחה, ידוע שדור שילם השבוע 140 ש"ח.
כמה שילם דור על המצרכים שלא הייתה עליהם הנחה?

הסבר:
אם הוא שילם 140 שקלים, אז הוא שילם 60 שקלים פחות, נכון?
ז"א, שהמצרכים היו בשווי 120 שקלים (60 הם 50% מ- 120)
אז עושים 200 פחות 120 שווה ל- 80 :)
ואם אתם רוצים לבדוק שזה נכון, תעשו את החישוב הסופי
60 (המוצרים המוזלים) + 80 (המוצרים בלי הנחה) = 140 (וואי, בדיוק כמו שאמרו בנתון Wink)

נערך ע"י שיזל - 08/אפריל/2009 ב- 06:34
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אפריל/2009 ב- 07:51
פורסם במקור ע"י orik

שאלה שלישית:

זוכר מה היה מספר התשובה? 1,2,3,4?

תשובה מספר 4
  יפה שתי שאלות שלא כתבתי והם גם לא נמצאות במסמכי טקסט שלי ועל כך תקבלו עוד  2 שאלות.
יש לנו כבר 41 ושאלות והשאלות שכתבת אני ישכתב אותם שוב.

נערך ע"י davidcoo - 13/אפריל/2009 ב- 20:40
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אפריל/2009 ב- 08:08
בס"ד
תודה לאוריק על שתי השאלות שלו והנה הם משוכתבות.
שאלה ראשונה: כל הזכויות שמורות לאוריק
דנה(שם בדוי) אוכלת במסעדה במשך חודש מנות במחירים 17 5 ו11 מכל מנה היא אוכלת במחיר שווה.
בכמה יכול להתחלק סכום המנות שהיא אכלה בוודאות.
תשובה הוא יכול להתחלק ב11
הסבר: היא אוכלת למעשה 11X +17X+5X=33X המספר 33 מתחלק בוודאות ב11

שאלה שנייה: כל הזכויות שמורות לאוריק.
בערך בסגנון קיימת תערובת ובה יש קמח סולת ומים(אני לא זוכר מה היה בתערובת אבל היה שלוש דברים) יש סולת פי 2 מהקמח כמות המים קטנה ב2 מהקמח. מה היחס בין כמות הסולת לכל התערובת.
תשובה X חלקי 2X-1
הסבר נציב בכמות הקמח X ונקבל סולת 2X ומים X-2
נחלק את כמות הסולת 2X לחלק בסה"כ התערובת שהיא 4X-2
נוציא 2 מהמכנה נבטל ונקבל X חלקי 2X-1

שאלה שלישית (מועתקת מאתר אחר)

השאלה הראשונה הועתקה .
שאלה  ראשונה:
מכונית נוסעת בשעה 9:00 במהירות X מA ל-B
רכב אחר נוסע באותו מסלול במהירות 2X
המרחק בין A ל-B הוא X
מתי הרכבים יפגשו:
9:10
9:20
9:30
9:40

9:20
הסבר: יחס המהירויות הוא 1:2 ולכן יחס הדרכים הוא 1:2 כלומר המהיר יעשה שני שלישים מהדרך X במהירות 2X נמצא זמן ע"י חלוקת דרך במהירות ונקבל תשובה 1/3 כלומר 20 דקות.

שאלה רביעית

שאלה שנייה :
יש מלבן שחותכים אותו 3 קווים שנתון שהם שווים . הם יוצרים במלבן שני משולשים גדולים במרכז המלבן ועד שני משולשים  קטנים כל אחד מהם נמצא בקצה אחר של המלבן.
השאלה היא מה השטח של משולש קטן אחד אם נתון כי שטח המלבן הוא 12.
התשובה היא שהשטח הוא 2
הסבר: למיעשה אם נחבר את שני המשולשים הקטנים ביחד נקבל משולש גדול ולכן כל משולש גדול שווה ל4 וחצי ממנו שווה ל2 לחילופין במקום להרכיב ניתן לפרק כל אחד מהמשולשים לשניים נוספים.
אוקיי כרגע יש באתר נכון לכתיבת הודעה זו 30 שאלות עוד 11 שאלות נוספות כתובות אצלי במסמך טקסט על המחשב כל שאלה שתחשפו אתם אני חושף כנגדה שאלה נוספת.
סה"כ 41 שאלות

נערך ע"י davidcoo - 08/אפריל/2009 ב- 09:54
לתחילת העמוד
stuff88 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 27
  ציטוט stuff88 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אפריל/2009 ב- 08:09
הייתה שאלה שהתשובה שלה הייתה מסומנת כמו פעולות כוכב אבל אני לא זוכרת את השכתוב שלה
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.