פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עוד כמה דברים שמציקים לי....

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
naftali89 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 13
  ציטוט naftali89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עוד כמה דברים שמציקים לי....
    פורסם: 29/יוני/2009 ב- 11:08
מס' הימים עד לבחינה עומד ביחס הפוך למפלס החרדה....

1) שמדברים פה על מחשבון הציונים מדברים כל הזמן על נירמול, מה זה בכלל?
2) מה זה נקרא לתחקר סימולציה? יענו לעבור על התשובות והטעויות ולראות באיזה נק' נופלים הרבה?
3) באתר של מאל"ו מופיעות שתי גרסאות של מועד אפריל איזה מהן לעשות  מחר?
4) מה עם הבחינה הממוחשבת שמה באתר שלהם, זה מומלץ או עדיף לחפש סימולציה רגילה?

אלעד אספי וטל התותחים עוד 3 ימים שעת האפס!!! בלעדיכם הייתי מבטל רישום וזהו....

ד"א יש כאן מישהו מאזור רעננה-כפ"ס שנבחן באונברסיטת בר-אילן?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/יוני/2009 ב- 12:12
היי נפתתי (תודה על המחמאות, למרות שתרומתי היא כאין וכאפס לעומת המנהלים כאן :) )

1. נרמול הוא למעשה מעין "סלנג" לאומדן הציונים בבחינה.
אם שמת לב, בכל הסימולציות של המרכז הארצי ישנו חישוב ציונים שונה. זה קורה מפני שהמבחן הוא יחסי, והוא למעשה מעין "תחרות" בינך לשאר הנבחנים. אם למשל נפלת על מבחן בו הרבה הצליחו, תצטרך להיות טוב יותר כדי לקבל ציון גבוה יותר, ולהיפך.

אפשר להמשיל זאת לתחרות ריצה, שבה ייתכן ואצן יכול לסיים ריצת מאה מטר ב-10 שניות ולהפסיד, אבל בתחרות אחרת הוא יכול לרות מאה מטר ב-11 שניות ולנצח, מפני ששאר המתמודדים הם חלשים.
מקווה שהבנת את הפואנטה, ובכל מקרה-זה משהו שאין לך שליטה עליו, וכדאי תמיד להיות כמה שיותר טוב :)

2. קצת מפליא אותי שאתה שואל זאת בשבוע האחרון של הלמידה.
תחקור הוא למעשה מעבר על סימולציה שעשית.
אתה עובר לא רק על הטעויות, אלא על כל המבחן.
בין היתר אתה בודק למה בשאלה X טעית, למה בשאלה Y לקח לך הרבה זמן, למה בשאלה Z ניסית להציב במקום לפתור אלגברית, איך זה שבשאלה A לא הבנת על ההתחלה שצריך להשתמש בנוסחא מסוימת, למה לקח לך זמן עד שהחלטת לדלג, וכדומה...
כמובן שלאחר מכן אתה מפיק לקחים למבחן הבא. יש כאן באתר טיפים לתחקור אאל"ט

3. ראיתי רק את הנוסח הזה, וזהו הנוסח המלא:
http://clickit.ort.org.il/files/upl/831627333/715945214.pdf

4. האמת היא שלא בדקתי את זה בחיים, וגם לא שמעתי על מישהו שניסה. בכל מקרה, לא מומלץ, מפני שזה לא מדמה מבחן אמיתי. בסופו של דבר, המבחן הוא על נייר, ולא על מחשב.
עדיף לעשות את הסימולציות ה"רגילות" של המרכז הארצי במידה וטרם עשית אותן, ובכל מקרה-את פברואר ואפריל חשוב מאוד לעשות. אלו מבחנים "טריים", ואל לך לוותר עליהם

שיהיה בהצלחה. יאללה 800 :)
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט naftali89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 23:50
טוב אז ככה לפי המחשבון של האתר הציונים הם כדלהלן
PH-1: 642
PH-2: 651
PH-3: 665
17H: 728
זה לא קצת מוזר שיש פער ענק בין הסימולציה של מאל"ו לבין הסימולציות שלכם??? מישהו שמע אולי שבחינה 17H היא קלה מידי או משו כזה?
אגב מה ההמלצה למחר (יום אחרון!!!) לעשות את פברואר או אפריל או שמחר עדיף להתרחק מחומקים פסיכומטריים?

אולי בכל זאת יש פה מישהו מאזור רעננה -כפ"ס שנבחן באונברסיטת בר אילן ויודע איך מגיעים?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 00:03
כמה דברים:
1. תמיד הסימוליצות של המכונים שונות מהמבחן של המרכזהארצי. אין מה לעשות, תמיד תמיד תמיד המקור יהיה טוב יותר.
וזה לא משנה אם זה פסיכומטרי או ציור של ואן גוך
2. 17H היא בחינה קלה יחסית לבחינות המודרניות של המרכז הארצי, ואל הייתה קרובה לשקף את הציון שלי.
בשבוע האחרון של הלמידה שלי (עשתיי פסיכו באפריל האחרון), עשיתי את 16, 17, ופברואר 09 לפי הסדר. התוצאות?
16H-6 נקודות יותר ממה שקיבלתי במבחן עצמו
17H-כמעט 60 נקודות יותר ממהש קיבלתי במבחן עצמו
פברואר 09-בדיוק כמו שקיבלתי במבחן עצמו, עם אותה התפלגות ציונים אפילו (פוקס מטורף, אבל זה מה שקרה).

בסימולציות של קידום קיבלתי בערך 40 נקודות פחות מהמבחן עצמו, ובסימולציות של יואל גבע בערך 20 נקודות יותר (הכל בממוצע כמובן, אבל ככה זה היה ברוב המבחנים בגדול).

בסופו של דבר, מה שיחזה לך את הציון הכי טוב הוא הסימולציות המודרניות ביותר שזה עתה התפרסמו-פברואר ואפריל 09

אם המבחן שלך הוא בחמישי-חבל שטרם עשית את אפריל ופברואר, זה פספוס ענק :(
ביום האחרון לא כדאי ללמוד. אני אישית רק עברתי על המילון אנגלית+עברית.

אם אתה מרגיש שזה מה שיעזור לך-תלמד קצת, אבל לא יותר מדי (בטח לא סימולציה+תחקור+מקבצים+מילים+נוסחאות).
זה רק יעמיס, ולא על זה יקום וייפול דבר

שיהיה המון בהצלחה :)
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט naftali89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 10:29
לא עושה תחקור סימולציה.... איזה באסה, בטוח לא לעשות היום את אפריל/פברואר?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 11:34
אני לא בטוח שכדאי
אני לא מומחה פסיכו, וסה"כ עשיתי פסיכו פעם ראשונה ואחרונה באפריל (כי התקבלתי כבר למה שרציתי).
אבל סימוליצה יום לפני:
1. לא תשפיע כבר על הציון שלך
2. תעייף ותתיש אותך לקראת מחר. כמה שזה יישמע הזוי-צריך לא מעט כוחות לפסיכו. קח בחשבון שאתה תהיה לחוץ יותר, וכדי להיות כמה שיותר מרוכז כדאי לנוח טוב טוב. 3:20 שעות של סימולציה בטח לא יתרמו לזה

נכון שזה היה נותן לך הערכה מעולה לציון שתקבל, אבל...לא מעבר לכך (למעט חשיפה לבחינה כפי שהיא כיום, אבל גם-זה לא היה משנה ממש, זה לא שהיכולת שלך תשתנה ב-180 מעלות).

אין מה לבכות על חלב שנשפך. פשוט תנוח היום, ומחר תן את כל מה שיש לך
בהצלחה :)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 12:07
אל תלמד יום לפני הבחינה, זה רק יזיק

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
dannykr הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 153
  ציטוט dannykr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 12:34
תמיד אומרים שמבחן קל\קשה לא משפיע על הציון,
ופה אומרים אחרת,
כן או לא, לא הבנתי
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 12:43
אמממ...למה אתה מתכוון?
מצטער, פשוט לא הבנתי בקשר למה דיברת
לתחילת העמוד
dannykr הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 153
  ציטוט dannykr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 12:44
טוענים אנשים שקיבלו ציון טוב יותר במבחן קל יותר,
ואני יודע גם נכון לגבי, בסימולציות קלות יותר קיבלתי ציון טוב יותר,
אבל אומרים תמיד שמבחן קשה\קל לא משפיע על הציון כי זה קשה\קל לכולם,
זה קצת סותר
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 12:49
זה משנה כי הציון במבחן הוא יחסי

אם המבחן קל יותר, יהיה לך קשה יותר לקב ציון גבוה יותר
ניקח למשל את ה-5 אחוז שעוברםי את ה-700
כל מועד יש 5 אחוז בלבד שעוברים את ה-700, ויהי מה.
איך בדיוק?
לוקחים את ה-5 אחוז שהשיגו את הציון הכי גבוה, וביניהם עושים את ההתפלגות
אם נפלת על מבחן קשה וענית נכון על מלא תשובות-סביר להניח שתהיה בין ה-5 אחוז האלו
אם נפלת על מבחן קל-תצטרך לענות נכון על הרבה יותר שאלות
אבל...אל תשכח שמבחן קל לך הוא מבחן קל לכולם, וגם ההיפך

לאנשים חזקים עדיף מבחן קשה, כי ככה הם יתמודדו ביתר קלות מול בינוניים וחלשים, שיתקשו מאוד במבחן קשה

אפריל למשל היה יותר קשה לאנשים. לכן, לאנשים הספיק 6 טעויות כדי לקבל פטור מאנגלית, ובפברואר, שהיה קצת קל יותר, היית צריך "להתאמץ" יותר, ורק 5 טעויות היו מביאים לך פטור
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 13:35

זו בדיוק הסיבה שאומרים שמה שאתה מקבל בסימולציות זו רק הערכה ולא הציון האמיתי.

במבחן, מבחן קשה או קל לא משפיע על הציון, בגלל שמתקננים אותו.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
shei הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 43
  ציטוט shei ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 14:42
טוב, למרות כל ההתנגדויות שכתובות פה למעלה, עשיתי היום את הסימולציה מאפריל ואיזה חבל שלא נגשתי אז P:
זהו, הלימודים נגמרו (למעט קצת מילים שעוד נסתכל עליהם מאוחר יותר...) ומקווה שזאת הפעם היחידה שאני נגשת למבחן.
היה כיף, וכיף שיגמר.
המון תודה לכל אנשי הפורום והאתר, עזרתם לי מאוד. נפיץ את שמכם לחברי הפסיכומטרים לעתיד :) 
לכל מי שניגש מחר, בהצלחה!!!
יאללה, גלידה!!Tongue 
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט naftali89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 16:12
טוב אני לא עושה עוד סימולציה (נראה לי שחבל לא יכול להזיק)... חבר'ה לעבור שוב על כמה נוסחאות פשוטות ומלים. אלעד, אספי וטל התותחים חוזר לפה עוד חודשיים כדי לדווח ציונים!!!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2009 ב- 16:21
SHEI, לעשות לבד 6 פרקים בבית בסבבה שלך זה הרבה יותר קל מלעשות 8 פרקים כשאת לחוצה, ושאולי יש איזה פרק פיילוט בכמותי שהוא מפלצתי P:
בנוסף, אל תשכחי שזה נוסח אחד מתוך 6 שסה"כ היו, לכי תדעי על מה היית נופלת

נפלתי-הציונים יגיעו עוד חודש אני מתאר לעצמי. באפריל, שזה המועד הכי גדול בשנה, הציונים הגיעו לאחר חודש, אולי מועד יולי יקבלו אפילו לפני

המון הצלחה לכולם :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .176 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.