פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הערכת מצבי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
skab הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: בית שאן
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 64
  ציטוט skab ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הערכת מצבי
    פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 21:06
קודם כל שלום לפורום המדהים..
ועכשיו לענייננו. עוד 20 יום אני ניגשת ועד כה עשיתי 6 סימולציות (מתוכן רק שתיים של המרכז הארצי בהן קיבלתי את הציונים הכי גבוהים- 648 ו-697. כל השאר 610-640)

יש לי כמה שאלות:
1. קראתי איפשהו פה בפורום שאמרת (אלעד) שדילוג על שאלות צריך להתבצע ב-10 שניות הראשונות- לראות אם אני מבינה בכלל את הקטע של השאלה או לא. יוצא שתמיד אני חושבת שאני יודעת איך עושים, ואז מתחילה, מחשבת- ונתקעת. ואז תמיד אני חושבת שזה טיפשי לעזוב עכשיו אחרי שעבר כ"כ הרבה זמן. מה עושים במצבים כאלה? על מה אתה ממליץ בעיקר לדלג מלכתחילה ? (---> אני מדברת פה בעיקר עלהחלק הכמותי שהוא הכי בעייתי אצלי.) 

2. אני לא מפסיקה לטעות טעויות מפגרות. טעויות של חיבור, חיסור, לוח הכפל או לחשב את השטח הלבן כשאמרו מושחר או קוראת יכול להיות במקום לא יכול להיות . ממש כמעט בכל פרק כמותי יש לי 3-4 טעויות כאלה (שלא נדבר על טעויות סימון..)
מה אני יכולה לעשות כדי להפסיק את זה??

3. איך אני משפרת את המיומנות שלי בחיבור , חיסור וכפל (זה גוזל לי הכי הרבה זמן)?

4. כידוע, הבחינה עוד 20 יום. אם אני מרגישה שאני לא מתקדמת מסימולציה לסימולציה, עדיף לוותר על סימולציות (של מכונים) ופשוט לעשות אותן פרקים- פרקים (במיוחד בכמותי בו אני הכי צריכה להשתפר)? או שתרגול סימולציה הוא חשוב יותר? אני מתכננת לעשות את כל הסימולציות של המרכז הארצי (13)- זה מספיק או עדיף יותר?

ועכשיו ללקט שאלות שנתקעתי בהן בסימולציות...

5. שאלה 20, פרק 2, 12H- קראתי את התשובה באתר, ובכל זאת לא הבנתי. הדבר היחיד שחשבתי עליו הוא שאפשר לשנות את המילה שחור במילה יפה? נשמע לי לא הגיוני.

6. שאלה 25 , פרק 4, 12H- וואוו. לא הבנתי בכלל איך הדבר הזה נראה, כאילו, מה קורה כשמצמידים את OA ל-OB? ודווקא יש לי ראייה מרחבית..יש סיכוי לביאור?

7. שאלה 18, פרק 1, 4H - בכלל לא הבנתי איך ניגשים לזה...הייתי בטוחה שהתשובה היא 2. איך פותרים את זה?

8. שאלה 14, פרק 5, 4H- המשפט: "הקושי להבחין בין המוזיקה שלו לבין זו של יוהן סבסטיאן באך הוא רב ביותר למרות הדמיון הרב בין התרבויות שעיצבו אותן" לא נשמע הגיוני גם כן?

9. שאלה 9, פרק 1, פסיכו 1- למה התשובה היא לא 2? שם העליה הייתה ב-20.5

10. שאלה אחרונה מעצבנננננת- בתזמורת הפילהרמונית של ברלין 19 נגנים, מתוכם 12 מנגנים בכינור, 11 קרחים ועשרה לובשי משקפיים. כמה מהנגנים לכל הפחות הם גם קרחים גם מנגנים בכינור וגם ממושקפים?

1. 3
2. 2
3. 1
4. 0
ב-אחד על אחד" אומרים שהתשובה היא (0) ואני טוענת שהתשובה היא 1....מי צודק?

------------------------------------
סליחה על האורך, אני מבטיחה להרגע בפעם הבאה. יש סיכוי שזכיתי בתואר בעלת המכתבים הכי ארוכים בפורום? כאילו, 10 שאלות!
ועוד אני אפילו לא חברה בכירה...Cry (!!!!)

אז עד הפעם הבאה, תודה רבה על העבודה המדהימה שאתם עושים פה!
ותודה מוכפלת לאלעד...

ספיר.

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 21:56
היי ספיר,

שאלה ראשונה -
נכון, לדעתי צריך לדלג על שאלה ב-10 שניות הראשונות לכל היותר.
אבל צריך להבין את העיקרון מאחורי זה - הרעיון הוא להביט בחטף על השאלה ולזהות את הסוג שלה, ולדעת מיד אם אני יודע לפתור סוג כזה או לא.  אם זה סוג שאני מכיר ויודע לפתור - קדימה.  אם זה סוג שאני לא יודע לפתור, או סוג שאני לא מכיר - אז אני מדלג.

לא צריך לפחד לדלג - זה לא אומר שאני לא אנסה מאוחר יותר לפתור את השאלה, זה רק אומר שכרגע, אני חושב שהיא לא בכיס שלי. שאני לא יודע שאני פותר אותה בוודאות, בקלות ובמהירות.

כל שאלה שאת לא בטוחה שאת יודעת לפתור - אל תתחילי לנסות בכלל.

אחרי שפותרים את כל השאלות הבטוחות (והנקודות שלהן בכיס שלנו), אפשר לחזור לשאלות האחרות ולנסות אותן.

אם קורה לך הרבה שאת מתחילה שאלה ומסתבכת תוך כדי, את כנראה לא יודעת לזהות מספיק טוב את סוגי השאלות, וזה פשוט עניין של תרגול.  ככל שתתרגלי יותר, השאלות תהיינה יותר מוכרות לך.
הכוונה היא בעצם לפתור רק את השאלות שכבר את מכירה, שכבר פתרת בעבר (רק עם מספרים אחרים).

בקיצור - אין יותר "אנ י חושבת שאני יודעת לפתור", מעכשיו יש רק "אני בטוחה שאני יודעת לפתור" או "אני לא בטוחה..." ואז מדלגים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 22:48
שאלה 2 -
יש את ההצעות הרגילות - נסי להיות מרוכזת, תזכרי לבדוק את עצמך לפני הסימון וכו'...

ת'כלס, מה שאני מצאתי שעובד, זה להעניש את עצמך.
למה מתזזים חיילים בצבא? 
הרי מסבירים להם מה מותר ומה אסור, אז למה הם ממשיכים לעשות פאקים?
ככה זה, עד שלא מריצים אותם איזה שעה שעתיים, הם ממשיכים לעשות שטויות.
אבל אחרי כמה ריצות, הגוף "זוכר" את הכאב, ורגע לפני הפאק הבא, הוא "מזכיר" להם.

פעם אחת, כשעוד הייתי בצבא (לפני 15 שנים...), עצר אותי שוטר על מהירות מופרזת (לא הרבה, בקטנה...).
בסופו של דבר הוא לא נתן לי דו"ח, אבל מאז, בכל פעם שאני עובר בקטע הכביש הזה, אני נזכר בפעם ההיא ומקפיד לנסוע במהירות המותרת.

הגוף שלי פשוט "מזכיר" לי לנסוע במהירות המותרת כי עברתי שם חוויה לא נעימה מבחינה רגשית. זה נצרב איפשהו ברגש, במח, והוא מזכיר לי את זה.

איך זה קשור אלינו ולטעויות הטפשיות שלך?
את רוצה לזכור תוך כדי המבחן לא לעשות טעויות טפשיות, אבל את לא מצליחה.
מה שצריך לעשות, זה שהגוף שלך יזכיר לך.
איך?  את צריכה עונש על כל טעות טפשית שאת עושה.
איזה עונש?  זה תלוי בך.
תלמיד אחד שלי היה עושה 20 שכיבות סמיכה על כל טעות כזו, אחר היה שוטף את הכלים בבית בכל פעם שטעה, ואחד היה מבקש מאח שלו שיוריד לו סטירה... וזו היתה סטירה כואבת...

בשורה התחתונה, הם לימדו את הגוף שלהם שלא כדאי לעשות טעויות טפשיות, ואז, תוך כדי מבחן, הגוף פשוט הזכיר להם לבדוק את עצמם רגע לפני סימון התשובה, רגע לפני טעות החישוב.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 21/ינואר/2011 ב- 02:05
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 22:49
שאלה שלישית -
הכי קצרה - מתרגלים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 22:55
שאלה רביעית -

אם יש לך 13 סימולציות של המרכז, הייתי מפרק את הסימולציות של המכונים ומתרגל פרקים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 22:58
שאלר 5 -

קראתי שוב את ההסבר באתר.
אין לי מה להוסיף...
אני מציע שתקראי את ההסבר באתר שוב, לאט, ונסי להבין אותו.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 22:59
שאלה 6 -

הביאור הכי טוב זה פשוט גזרי חתיכת נייר ותמידי את הקצוות, כפי שמתואר.
אז זה יהיה ברור.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 23:02
שאלה 7 -

פשוט מציבים:

מספרים שיכולים להתאים:   121 , 242 , 363 , 484

כל המספרים האלה מתחלקים ב-11.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 23:04
שאלה 8 -
תשובה זו לא מתאימה בגלל המילה "למרות".
אם יש דמיון רב, הגיוני שיהיה קשה להבחין, והמילה למרות לא מתאימה להקשר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 23:06
עליה יחסית היא לא בהכרח עליה כמותית.
העליה היחסית הגדולה ביותר היא בין 3 ל-7 - מ-10 ל-30 - פי 3!

בין 7 ל-10 זה פי 2 וקצת.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 23:06
שאלה 10 -
לא מעניינת, לא פסיכומטרית.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
skab הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: בית שאן
מאמרים: 64
  ציטוט skab ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2010 ב- 23:17
יואווווו! אין לי מילים. אתה גדול מהחיים.
ואני חייבת לנסות את הקטע הזה עם העונש..! Evil%20Smile
ולגבי ה-13 סימולציות- אתה בטוח שזה מספיק? מתישהו קראתי פה באתר שמישהו הציע לעשות עשרות (!) של סימולציות. הוא צודק או שזה הגזמה?
לתחילת העמוד
tsofnat הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 30
  ציטוט tsofnat ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2010 ב- 10:06
רציתי לדעת למה שאלה 10 היא לא פסיכומטרית? זו לא בעיית חפיפה?
לתחילת העמוד
Bender Rodrigez הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 56
  ציטוט Bender Rodrigez ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2010 ב- 13:41
בעיה 10 היא בעיית חפיפה אבל היא מערבת 3 קבוצות. בפסיכומטרי תמיד תהיינה 2.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .232 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.