פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

תחקור מועד אוקטובר

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: תחקור מועד אוקטובר
    פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 15:24
שלום וברוכים השבים מהתופת.

אחרי שניסינו לעזור לכם ככל שניתן, היינו רוצים להמשיך במסורת ולעזור גם לבאים אחריכם.

אז במקום לקטר כמה היה קשה, תתחילו לשפוך שאלות לפורום, אנחנו נערוך הכל ונוציא את זה בצורה מסודרת לקראת המועד הבא.

בעזסרתכם נעשה את התחקור הגדול והמקיף ביותר - אולי נשבור את המרכז הארצי והם יחליטו שאין יותר טעם להסתיר את הבחינה, כי היא ממילא תגיע לפסיכו...

אז קדימה, במקום לבכות (או לשמוח), תתחילו לרשום:
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Discord הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 8
  ציטוט Discord ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 18:39
הייתה שאלה אחת שאני זוכר: מצויר גלגל עם רדיוס של 1 מטר. אומרים לך שמהירות הגלגל 10 מטר לשנייה. שואלים אותך מה יותר גדול - הזמן שלוקח לגלגל להסתובב 100 פעמים או 60 שניות.
התשובה היא 1 עד כמה שאני זוכר כי זה יוצא 20*פאי, ופאי גדול מ3. (אני חושב שהפרק הזה היה פיילוט כי חבר שלי לא זכר שהייתה שאלה כזאת).

עוד שאלה זה עם ילדה שמציירת מפה של הגינה שלה. ידוע שאורך הגינה הוא 180 ס"מ אך במפה אורכה הוא 18 ס"מ. אז אם ידוע שבמפה השטח הוא 90 סמ"ר, מה השטח האמיתי?
התשובה היא כמובן שיחס השטחים הוא יחס הקווים בריבוע, כלומר 9000.

אני אוסיף עוד כשאני אזכר. סה"כ הייתה בחינה די קלה ואני מצפה ל730-750. את כל פרקי המתמטיקה סיימתי תוך 20 דקות, ואת פרקי האנגלית בכלל תוך 12-15 דקות.

שאלה במילולי שנזכרתי בה בינתיים:
כל ה X הם Y (אני לא זוכר מה הם X וY).
רק X הם Y.
האם : 1) א' נובע מב'?
2) ב' נובע מא'?
ג) הם סותרים אחד את השני?
ד) הם לא סותרים ולא נובעים אחד מהשני
אני בחרתי ד'.

בנוסף הייתה שאלה עם ריבועים קטנים ובינוניים בתוך ריבוע גדול, ונתון שטח הריבוע הקטן. מה הוא שטח המלבן שהם יוצרים כולם ביחד? (לא זוכר את הפרטים)...

בשאלות הראשונות במילולי היה פחות או יותר רק סוג אחד של שאלות: איזה מן הבאים משלים את המשפט בצורה המתאימה ביותר? לא היו "מצא את המילה הנגדית ל..." או "מצא את המילה יוצאת הדופן"...

האנגלית היה קל. היה לי פרק אחד עם 27 שאלות ו2 עם 29 שאלות (אחד מה3 הוא פיילוט).

אני זוכר במעורפל עוד כמה שאלות אבל בלי הפרטים זה חסר תועלת לפרסם אותן כאן...

לתחילת העמוד
Discord הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט Discord ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 19:23
מפורום אחר:

במילולי -
הפרקים שכן נלקחים הם:
א. הפרק עם הטקסט על הפחד מחולדות.
סימני זיהוי נוספים של הפרק, לפי הזכור לי:
שאלת הגיון של צבעי לבנים עם קומה או שתיים.
שאלת מילים בה הופיעה המילה "למצער", "עששית".

ב. הפרק עם הטקסט על יוון וְאנטישמיות; דטרמינזם חברתי, הארכת גולגלות. אכן נדפקנו ...
סימני זיהוי:
האנלוגיה: "נתן דרור - חבוש".

לא היה: החלק עם ה"מטה לחמו", הטקסט בן 8 השאלות, 2 המשלים...

בכמותי:
הפרקים שכן נלקחים הם:
א. הפרק עם הנדנדה, עם הקוביה, עם המשולש שווה צלעות שבתוכו יש שני קווים, עם הפעולה של הכפלת הספרות, עם הגרף של גילאים.
ב. הפרק עם גרף המשחקים (קוביות, הסתברות שאלה אחרונה, 3 קוביות שזורקים בכל טור שמחולק לשני טבלאות)... בנוסף היה בו היחס בין מעגל החוסם משושה לבין המעגל החסום במשושה.

באנגלית: נראה לי שהאמיתיים זה אלה עם הטקסט על העכבישים וזה עם הפסלים של בודהה

נערך ע"י Discord - 16/אוקטובר/2006 ב- 19:27
לתחילת העמוד
England הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 3
  ציטוט England ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 19:25
פורסם במקור ע"י Discord

הייתה שאלה אחת שאני זוכר: מצויר גלגל עם רדיוס של 1 מטר. אומרים לך שמהירות הגלגל 10 מטר לשנייה. שואלים אותך מה יותר גדול - הזמן שלוקח לגלגל להסתובב 100 פעמים או 60 שניות.
התשובה היא 1 עד כמה שאני זוכר כי זה יוצא 20*פאי, ופאי גדול מ3. (אני חושב שהפרק הזה היה פיילוט כי חבר שלי לא זכר שהייתה שאלה כזאת).

עוד שאלה זה עם ילדה שמציירת מפה של הגינה שלה. ידוע שאורך הגינה הוא 180 ס"מ אך במפה אורכה הוא 18 ס"מ. אז אם ידוע שבמפה השטח הוא 90 סמ"ר, מה השטח האמיתי?
התשובה היא כמובן שיחס השטחים הוא יחס הקווים בריבוע, כלומר 9000.

אני אוסיף עוד כשאני אזכר. סה"כ הייתה בחינה די קלה ואני מצפה ל730-750. את כל פרקי המתמטיקה סיימתי תוך 20 דקות, ואת פרקי האנגלית בכלל תוך 12-15 דקות.

שאלה במילולי שנזכרתי בה בינתיים:
כל ה X הם Y (אני לא זוכר מה הם X וY).
רק X הם Y.
האם : 1) א' נובע מב'?
2) ב' נובע מא'?
ג) הם סותרים אחד את השני?
ד) הם לא סותרים ולא נובעים אחד מהשני
אני בחרתי ד'.

בנוסף הייתה שאלה עם ריבועים קטנים ובינוניים בתוך ריבוע גדול, ונתון שטח הריבוע הקטן. מה הוא שטח המלבן שהם יוצרים כולם ביחד? (לא זוכר את הפרטים)...

בשאלות הראשונות במילולי היה פחות או יותר רק סוג אחד של שאלות: איזה מן הבאים משלים את המשפט בצורה המתאימה ביותר? לא היו "מצא את המילה הנגדית ל..." או "מצא את המילה יוצאת הדופן"...

האנגלית היה קל. היה לי פרק אחד עם 27 שאלות ו2 עם 29 שאלות (אחד מה3 הוא פיילוט).

אני זוכר במעורפל עוד כמה שאלות אבל בלי הפרטים זה חסר תועלת לפרסם אותן כאן...

מחר מחר מחר... אלוהים ישמור!!!!!
לפי רמת השאלות הנ"ל נדמה לי שהלך לך בכייייף
אם אתה יכול.. תכתוב עוד שאלות (קשות!) שהיו לך היום... בפקרי אנגלית או כמותי

Ouch ב ה צ ל ח ה
לתחילת העמוד
Discord הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט Discord ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 19:28
הייתה גם שאלה עם משושה משוכלל שחסום וחוסם מגעל. מה היחס בין R גדול לr קטן.
לתחילת העמוד
England הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 3
  ציטוט England ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/אוקטובר/2006 ב- 19:33
פורסם במקור ע"י Discord

הייתה גם שאלה עם משושה משוכלל שחסום וחוסם מגעל. מה היחס בין R גדול לr קטן.

היחס בין R ל r = שורש 3 / 2
היחס בין השטחים = 4/3

Embarrassed יש עוד?

נערך ע"י England - 16/אוקטובר/2006 ב- 19:33
לתחילת העמוד
tony הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 137
  ציטוט tony ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/אוקטובר/2006 ב- 17:11
מה קורה עם התחקור? לנו (ניגשי דצמבר), זה יעזור המון!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/אוקטובר/2006 ב- 23:31

אני מניח שהוא יהיה מוכן קצת לפני הבחינה עצמה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
haimon18 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 83
  ציטוט haimon18 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוקטובר/2006 ב- 14:56
אהלן פסיכו!
נגמר המבחן (עשיתי את המועד השני, יום שליש) וממש לא היה תופת. היה מבחן נחמד ומעניין, במיוחד הפרקים המילוליים. האנגלית והכמותי היו קלים ממה שציפיתי.

הנה שאלות שאני זוכר :

כמותי- שאלה על שתי זוויות בקובייה (השאווה כמותית) אחת על זווית בין האלכסון בקובייה למקצוע והשנייה אם אני זוכר נכון בינו לבין אלכסון של פאה צדדית.

משהו כמו תפוז עולה יותר משני לימונים, אשכולית עולב כמו שלושה תפוזים, כמה יכולה לעלות אשכולית אחת?

השוואה כמותית- המספר 5 מול המספר הראשוני שמתחלק רק באחד מבין 30, 35 28. (מצאתי רק את 3, זה נכון?)

הסקה מתרשים- תרשים אחד היה על שני ילדים בתחרות ריצה, תרשים ש מטרים שרצו ודקות.
תרשים נוסף היה של 5 שאלות (לא פיילוט!) על מכירות של חנות (מקררים, מכונות כביסה ועוד משהו)
והנתונים היו על שנים מסויימות, כמה מכרו ובאיזה מחירים.
תרשים שלישי היה על שעות יצאה וכניסה של סטודנטים וחוקרים למעבדות, כמה יצאו וכמה נכנסו.
התרשימים היו כולם דיי בהתחלה ולא-קשים במיוחד, האחרון טיפה יותר

עוד שאלה- יוני אוכל x משהו ב-y דקות, בכמה זמן הוא יאכל y דברים?  (כאן פסיכו חייכתי לי והשתמשתי בעזרה הנהדרת שלך- תודה רבהSmile)

שאלה 25 בפרק- במטבע לא הוגן הסיכוי שהוא ייפול על עץ הוא 3/4 מהסיכוי שהוא ייפול על פלי, מה הסיכוי שהוא ייפול על "עץ"? התשובה היא 3/7, שאלה שלטעמי מביישת את מעמדה (בכל זאת אחרונה)

עוד- שני ריבועים מוצמדים ומעבירים אלכסון של אחד מהם ואלכסון בין שניהם ושואלים מה היחס ביניהם- שורש 5 / שורש 2 (קצת מזכיר את החידה, לא שכחתי ממנה) השאלה הייתה בין ה-15 הראשונות.

אני אזכר ואכתוב עוד, יש גם על האנגלית ובעיקר על הפרקים המילוליים המעניינים והקשים.

יום נעים לכולם,
חיימון
לתחילת העמוד
haimon18 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 83
  ציטוט haimon18 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/אוקטובר/2006 ב- 00:03

טוב המשך תחקור:

מילולי-היה ממש מעניין. האוצר מילים היה קשה- אחת השאלות על המיחה צינה שהפירוש, חוץ מקור ומסירה קטנה, הוא גם מגן. הייתה עוד מילה קשה שלא הופיעה במילון של קידום, אני אזכר בה. חוץ מזה, כל השאלות היו בסגנון "איפה נמצאת המילה בהקשר הנכון?" והיו מילים כמו ד' אמותיו, מרבצי זהב.

האנלוגיות היו מעניינות ובעיקר מושלמות, כלומר יש משפט מגדיר (לפעמיעם קשה) מדוייק. בקטע הזה השאלות של המכונים לא היו באותה רמה.  אני זוכר דיי מעט כי על רובן לא התעכבתי הרבה:

יד רוחצת יד: טובות הנאה    לא זוכר את האפשרויות, אבל הקטע היה שפעולה A נעשית באמצעות B הדדיות.    עוד-  משכון:לפדות   אני זוכר שהתלבטתי בין 2, זוכר רק את מה שסימנתי- אבדה:למצוא או משהו בסגנון הזה. בחרתי בה כי היא האפשרות שבסופה של פעולה B מוחזר חפץ A .

השלמת משפטים- לא היה קשה, לא היה שום משפט (עשיתי 3 פרקים בעברית) שבו הם שיחקו עם "אילולא לא הייתי מניח" וכל מיני שלילה על שלילה. ברוב המשפטים היה קל לעלות על התשובה הנכונה באחד הפעמים הראשונות.

פטל- ס.כ.ן - הסכין, סוכן ועוד משהו.  
פטל יחסית קשה:
הסוכן יצא בשליחות פטולה
אמא אוהבת להעלות זכרונות מימי פטוליה
 עוד משפט שהיה אני חושב התעלמות או משהו ומסיח, בקיצור שליחות עלומה וימי עלומיה, פטל חביב.
פטל עם השורש ט.ע.מ
בפרק האחרון בעברית הפטלים היו שקופים לחלוטין, לא היה פטל אחד קשה במיוחד, הכי מתוחכם היה ה-ע.ל.מ

הגיון- זה היה החלק לדעתי הכ קשה במבחן, עם השאלות הכי מעניינות, כמה אני זוכר לפרטים:

אבא ואמא יושבים וצופים במשחק כדורסל.
האם: אמרתי לך שבנינו לא ישותף במשחק. האב: בשלכת לא מצליחים להבחין בעצים (ניסוח שלי עילג, משהו בסגנון הזה). ואז שאלו מה נכון, והתשובה היא שהילד במדי הכדורסל הומשל לעץ בשלכת.

שאלת סידור + אמת ושקר קשה, ביליתי עליה מספר דקות:
3 בנות עומדות בשורה, 2 דוברות אמת ואחת שקרנית (אולי 2 שקרניות ואחת דוברת אמת)
תמר:אני הגבוהה מכולן
שרה: לידי לא עומדת הילדה הכי גבוהה
רבקה: אני עומדת בצד ימין

(דווקא מה תכלס שאלו אני לא זוכר Unhappy, רק שהתשובה שסימנתי לאחר מחשבה ממושכת היא 1, כי אם רבקה בצד ימין שרה בהכרח עומדת ליד תמר שהיא הגבוהה, זכרתי את כל הפרטים ואת השאלה תכל'ס לא, סורי..)
אלה היו התשובות בכל מקרה:

1.שרה משקרת
2.תמר היא הגבוהה מכולן
3.הבת שבצד ימין תמיד

עוד- שאלה על פרופסור שאומר שזיקיות מחליפות צבע בהתאם לסביבה ופרופסור שני שאומר שהן מחליפות צבע לסביבה רק בשעת סכנה. פרופסור ג' סותר את שנים, על איזו תצפית הוא התבסס?
1. הזיקית לא הייתה בסכנה והחליפה את הצבע שלה מהצבע של הסביבה לצבע אחר.
2. בשעת סכנה הזיקית החליפה את הצבע שלה מצבע הסביבה לצבע אחר.

שתי התשובות האחרות לא היו רלבנטיות (אני בטוח כמעט ב-100%)

הייתה שאלת הגיון צרוף שאני מקווה להיזכר בה בקרוב, שאלה לא-קלה

לגבי קטעי קריאה- לדעתי כולם היו ממש מעניינים- אחד על מיקרו ביולוגיה-טפילים ויצור מיוחד שנכנס לחיידקים\תאים ומנצל את היכולת שלהם ליצור חלבונים, ומשמש אותה כדי להכפיל את עצמו, בפסקה האחרונה הוצגו שימושים של התגלית בתחום הרפואה.

אחד היה על מדע פופלרי-בפרק המילולי השני- משהו הזוי- אם יש מישהו עכשיו ביקום (או ביקומים מקבילים) שזהה לך בכל, שקורא את הקטע שאתה קורא ועונה על השאלה שאתה עונה. דיבר גם על התנאים שטענה מדעית צריכה לעמוד בהם, על התרחבות היקום והעובדה שבכל שנה היקום הנראה גדל ולא-מן הנמנע שבסופו של דבר נבחין ביצורים אחרים.

הקטע בפרק המילולי הראשון היה על למה האותיות במקלדת מסודרות כמו שהן מסודרות, על השינוי שניסה להנהיג איש רוסי שלא מצליח ועל זה שכיום אין למעשה צידוק, חוץ מהרצון לא לשנות דברים שאנשים התרגלו אליהם בעמל רב, שהמקלדת תראה כמו שהיא נראית.  הקטע הזה, ובכלל הפרק הראשון המילולי היה יותר קל מהשניים שבאו אחריו.

מקווה להיזכר בעוד שאלות, וגם תחקור באנגלית

מקווה שעזרתי,
לילה טוב,
חיימון
לתחילת העמוד
אוהד הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: רחובות
מאמרים: 139
  ציטוט אוהד ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/אוקטובר/2006 ב- 22:45
עשיתי ב16
דרך אגב - לכל מי שלא יודע הם החתימו אותנו שלא נגלה כלום... כאילו שלמישהו אכפת...
אני זוכר שהיתה שאלה על משמעות המילים כיהה (נזף), פכר,
על משולש שווה שוקיים שעומד על צלע של מלבן ולשניהם יש אותו שטח - מה יותר גדול שוק המשולש או הצלע השנייה של המלבן...
אולי בעתיד אני אזכר בעוד שאלות...
בסך הכל היה די קל...
במחשבה לאחור הייתי משקיע יותר באנגלית...

נערך ע"י אוהד - 28/אוקטובר/2006 ב- 22:57
חחח
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.