פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מציאת זווית/צלע לפי הציור

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
אניאני הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 1
  ציטוט אניאני ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מציאת זווית/צלע לפי הציור
    פורסם: 01/יולי/2010 ב- 11:25
היי,

הפסיכומטרי בעוד כמה שעות אבל נזכרתי במשהו שרציתי לשאול ואני מקווה שמישהו יוכל לענות לי לפני הבחינה.

כשפתרתי תרגילים בכמותי, שמתי לב שהרבה פעמים אני יכול לפתור את השאלה לפי הסרטוט, בלי להתחשב בכלל בנתונים.

לדוגמא, אם אני צריך למצוא את זווית a ואני רואה שהתשובות האפשריות הן 72, 90, 120 או 160 ואני רואה שהזווית a היא חדה, אז אני יכול פשוט לבחור את התשובה 72 בלי לפתור את התרגיל.

אותו דבר חל גם לגבי צלעות - אם שואלים אותי על אורך של צלע מסויימת, אני פשוט משווה את האורך של הצלע לנתונים אחרים של צלעות בסרטוט ואני לפעמים יכול למצוא את התשובה הנכונה בלי להתחיל לפתור את התרגיל.

האם אני אוכל לעשות זאת גם בפסיכומטרי?
אני שואל את זה בגלל שיכול להיות שהאנשים שכותבים את הבחינה בכוונה עושים סרטוט קצת לא נכון כדי לוודא שאנשים באמת פותרים את התרגיל (זה פחות תקף לגבי זוויות, אלא בעיקר על צלעות, לדוגמא הם יכולים לעשות את הסרטוט קצת שונה מאיך שהוא באמת אמור להיראות, ואז אם אני אבחר לפי הסרטוט יכול להיות שהתשובה תהיה לא נכונה)

תודה.
לתחילת העמוד
gils123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 172
  ציטוט gils123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2010 ב- 12:59
מאוד לא מומלץ
מתקשה? צריך עזרה? מוזמן ליצור קשר :) (אשמח לתת עזרה on line או אם יש צורך גם שיעורים פרטיים)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/יולי/2010 ב- 23:32
אמנם לך זה כבר לא רלוונטי, אבל למען הדורות הבאים...

מה שכתבת נכון מאוד.  אמנם הסרטוטים לא חייבים להיות מדויקים, אך רובם המכריע כן מדויק - 80-90%.
בנוסף, כאשר סרטוט לא מדויק ניתן לפעמים לראות זאת.

בכל מקום בו כשאתה מסתכל על סרטוט והוא נראה מדויק (הזוויות נראות בגודל שכתובות, היחס בין הצלעות השונות מתאים לאורכים שלהם וכו') ניתן להיעזר בסרטוט.

ההמלצה שלי היא להיעזר בסרטוט בשני מצבים -
1. מי שפשוט לא מסתדר עם גיאומטריה, ויודע שהוא ממילא לא יצליח לפתור את השאלה.
2. מי שיודע גיאומטריה ופתר את השאלה, ואז להשתמש בסרטוט רק כדי לוודא - פשוט לבדוק שזה מתאים לפתרון המתמטי, ואם יש חוסר תיאום אז לבדוק את עצמך שוב.

יש מצב נוסף - בעיקר בשאלות של השוואה כמותית, כאשר ברור שהסרטוט מדויק (מצולעים משוכללים, מעגלים...) - פשוט "לראות" את התשובה במקום לחשב.  מי שלא בטוח בעצמו שיסמן את השאלה ויחזור אליה בסוף הפרק.
בצורה כזו אפשר לפתור שאלות ב- 5-10 שניות במקום לחשב.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.