פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קורס של מור קורן?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Eminem הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 28
  ציטוט Eminem ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קורס של מור קורן?
    פורסם: 13/מרס/2011 ב- 20:32

היי, מה המצב<?Smile

אני ככה מתלבט איזה קורס לעשות למועד יולי

הבחירה כרגע בין :

לחמן ב1500 שקלים

יתרונות :זול,הידיעה שאם אלמד בעצמי לא באמת משנה כל השאר, הרי כמעט כל העבודה בבית, ואת הקורס אני צריך בעיקר בשביל המסגרת...

חסרונות : כיתות די גדולות..רמה נמוכה יותר של תלמידים.

או מור קורן ב4700

שזה משהו לגמרי לא מוכר, יש הרבה יתרונות :

כיתות של 8 אנשים

ממוצע 100 נקודות מעל לכל התלמידים ונכונות להראות רשימה עם כל התלמידים וכל הציונים

חילוק לקבוצות של כאלה שעשו 4-5 יח' מתמטיקה אנגלית וכאלה שלא

חסרונות : 

נשמע מעולה אבל לא מוכר - לא מצאתי כמעט כלום בפורומים עליהם..זה די חשוד אפילו

אממ, יקר ביחס ללחמן

מה דעתכם?

נערך ע"י Eminem - 13/מרס/2011 ב- 20:33
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/מרס/2011 ב- 23:46
אז ככה:

לגבי ממוצע של תלמידים - באופן כללי זה לא מדד, מכיוון שהציון תלוי בעיקר ברקע ההתחלתי וביכולות ובהשקעת התלמיד ופחות בקורס. המטרה של קורס זה להוציא את המקסימום מכל תלמיד, אבל המקסימום של כל תלמיד תלוי בהרבה גורמים אחרים.

בנוסף, מה ההגדרה של "כל התלמידים" ?
הממוצע הארצי (535)?
זה לא "כל התלמידים" מכיוון שזה לא קשור לקבוצה בה אתה נמצא. הממוצע הארצי כולל גם כ-20,000 נבחנים בערבית שהממוצע שלהם הוא 460, ונבחנים ברוסית עם ממוצע 490 ולכן אינו משקף את הממוצע האמיתי שמתאים לחתך קבוצה מסוימת.

לגבי מספר תלמידים בכיתה - אין ספק שמעט תלמידים בכיתה זה דבר טוב ומאוד עוזר בקורס (הכוונה למספר קטן כמובן).
יש הבל משמעותי בללמד 8 תלמידים לעומת 25. היכולת להתפנות לכל תלמיד ולצרכים שלו גדולה בהרבה.

חלוקה לרמות מתמטיקה - דבר חשוב מאוד. זה נראה לי ברור ואין צורך להרחיב יותר מידי - זה טוב גם לחזקים וגם לחלשים יותר.

לגבי המחיר - אל תשווה ללחמן, תשווה לגבע ואז תגיד שזה זול...
זו לא חוכמה להשוות קורס מסוג אחד לקורס מסוג אחר. אם אתה רוצה, תשווה בין לחמן לאנקורי או בין מור קורן לפסיכומטרי אחד על אחד.

בשורה התחתונה -
אני מאמין גדול בזה שהדבר העקרי שחשוב בקורס זה המדריך והיכולת שלו לתת מעצמו לתלמיד.
העניין הוא שבכל מכון פסיכומטרי יש מדריכים טובים יותר ופחות, ולכן הדבר הכי חשוב זה שיעור ניסיון.
לך לשיעור ניסיון אצל המדריך שאמור ללמד אותך ולפי זה תחליט אם אתה מתחבר אליו או לא. זה שתלמידים אחרים אוהבים מדריך מסוים לא אומר שום דבר עליך.

והדוגמה שאני תמיד נותן:
כשאתה קונה חולצה ב-200 שקלים אתה מודד אותה קודם, נכון?
אז למה אתה לא "מודד" את הקורס שאתה רוצה לקנות, מה גם שהוא עולה פי 10-20 מחולצה?

זה שחולצה יושבת יפה על מישהו אחד, לא אומר שהיא תתאים גם לך...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Eminem הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Eminem ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מרס/2011 ב- 08:44

תודה על התשובה אלעד

"כל התלמידים" הכוונה לכל התלמידים שלו לפי מה שהוא אומר,

כולל אלה שקיבלו 450 או 740...

אוקי, אפשר להשוות גם עם גבע הייקיו וכל השאר 

אבל אני לא כל כך רואה הבדל רציני בינהם לבין לחמן במה שהקורס כולל...

דוגמה טובה, איכשהו עדיין, אין לי רצון גדול ללכת לשיעורי נסיון. אבל אני אחשוב על זה.

לתחילת העמוד
דורין2010 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: ת"א
מאמרים: 3
  ציטוט דורין2010 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מרס/2011 ב- 17:24
אני גם שמעתי עליהם..
אז הנה, אתה לא לבד! עוד בנאדם שמע עליהם.

ות'אמת שגם אני לא מצאתי עליהם שום דבר באינטרנט וזה קצת הלחיץ אותי..
נראה לי הכי טוב שיעור ניסיון!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מרס/2011 ב- 20:13
אני שוב חוזר, ממוצע ציונים זה משהו שאף פעם לא תוכלו לאמת.
- הציונים הם חסויים ונשלחים רק לתלמידים ולא למכונים.
- אף פעם לא תוכלו לדעת אם הרשימות שמראים לכם הן מלאות או שנמחקו מהן תלמידים עם צינוים נמוכים.
- הציון תלוי בעיקר בתלמיד ופחות בקורס.
- אי אפשר להשוות בין המכונים כי אף מכון לא מפרסם את ממוצע הציונים של התלמידים שלו (מהסיבות שציינתי קודם).

לגבי ההשוואה ללחמן -
אני חושב שאם יש קורס בלחמן במחיר כזה, אין בכלל מה להתלבט עם קורסים אחרים.
במחיר כזה שווה לעשות את הקורס (ולהשקיע), ויש סיכוי לא קטן שהציון יספיק. אם לא, תמיד אפשר להתלבט לגבי קורסים אחרים, ובאופן אישי אני חושב שאם מדובר במישהו שכבר עשה קורס, לקראת הבחינה השניה כבר לא צריך קורס.
יש היום כל כך הרבה מסגרות של תמיכה בלימוד (אינטרנט, מורים פרטיים, ספרי לימוד וכו') שאחרי שעוברים את הקטע הפסיכולוגי של "אני חייב קורס" מבינים שאפשר להסתדר לא פחות טוב גם בלי.

אם המחיר לא מהווה שיקול בכלל, אז אין ספק שכמות התלמידים בכיתה כן משמעותית, וכאן יש יתרון לכיתות קטנות, וגם עניין המדריך, שהוא בעיני הכי חשוב מהכל (בהנחה שהמחיר לא חשוב כלל).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Eminem הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Eminem ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מרס/2011 ב- 23:32

אוקי

המחיר הוא כן חשוב,

אבל מצד שני, אם הקורס היקר יותר יעשה הבדל של 20-50 נקודות למעלה, אז עדיף לשלם את ה2-3 אלף יותר.

אני נגיד עשיתי קורס תיכון באותו לחמן לא לפני הרבה זמן

עכשיו הקורס הזה (הנוכחי ב1500) הוא גם "קורס חיילים" במחיר כזה, שהוא גם נשמע לי די פחות טוב..

מצד שני גם אני חושב שאם להשקיע, אז לא כל כך משנה מה יהיה בקורס הזה.

אוף, נמאס.

במרכז הארצי בכלל אמרו לי : אל תעשה שום קורס, רק תקרה כמה שנים ספרות אקדמית בעברית ואנגלית ותחזור קצת על מתמטיקה ויהיה טוב =)

נערך ע"י Eminem - 14/מרס/2011 ב- 23:36
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/מרס/2011 ב- 02:07
כן, תקשיב למרכז הארצי... כן...

אף אחד לא אמר שקורס ישנה 20-50 נקודות.
להיפך, מחקרים מראים שהתרומה של קורס פחותה מזה בהשוואה למי שלומד לבד.

יפה כתבת - "אני חושב שאם להשקיע, אז לא כל כך משנה מה יהיה בקורס הזה"

זה מסכם את כל עניין הקורסים...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.