פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לקויית למידה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 40
  ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לקויית למידה
    פורסם: 28/מאי/2006 ב- 16:29
אני בחורה לקויית למידה, וקיבלתי בשנית מהמרכז הארצי פסיכומטרי מותאם
בחלק של הכמותי אני טובה מאוד ובחלק של מילולי אני לא מצליחה להשתפר
אני עושה סימולציות רבות ובחלק של המילולי אני תמיד נופלת
רצוי לציין כי גם באנגלית יש לי קושי מסויים אבל במבחנים אני דווקא מצליחה לשתפר
ולעלות ברמה,אבל במילולי זה קשה לי מאוד.

לפני שנה עברתי קורס ב"רום פרט" זהו קורס לתלמידי ליקויי למידה אבל המדריך היה ממש על הפנים
וכל הכיתה קיבלה מ-400 ומטה.

יש לי מבחן פסיכומטרי בעוד חודש ואני נלחצת לאט לאט מהיום הזה שיגיע,
אני מסתבכת בכל מה שקורה במילולי ובפרט בהבנת הנקרא.
מה עושים כדי לשפר את המצב הזה?
עדי
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/מאי/2006 ב- 19:28
היי עדידי.
אשמח אם תוכלי לפרט מעט יותר על ההקלות שקבלת ועל לקוי הלמידה שלך על מנת שאוכל לתת לך עצה טובה יותר!

Ying YangYing YangYing Yang
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/מאי/2006 ב- 20:33
יש לי מפע"ם כלומר בחינה שמועברת באמצעות המחשב.
המבחן הוא 3 וחצי שעות.
במבחן זה אי אפשר לחזור אחורה לשאלות הקודמות,ויינתנו דף נוסחאות ודפי טיוטא במהלך הבחינה.

לכל שאלה יש 4 דקות, קריאת קטע 7 דקות.

למרות שיש לי הארכת זמן במבחן זה אני לא יודעת איך להתמודד עם מילולי שבחלק הבנת הנקרא איני מקבלת נקודות ורק מפטל וקצת מאנאליוגיות אני מצליחה לפחות 7-8 שאלות מתוך 28 וזה מעט מאוד
עדי
לתחילת העמוד
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/מאי/2006 ב- 20:44

ליקוי הלמידה שלי מתבטא יותר בהבנת הנקרא כשיש לפעמים קטעים שאני חושבת שאני יודעת,כשאני קוראת ומבינה אבל בשאלות אני נופלת בכולם.

מה גם בהשלמת משפטים אני קוראת לעצמי יותר מדי מהר את המשפט ובגלל שאני רואה שהזמן אוזל לי אני מנחשת לרוב את התשובות מה שגורם לי עוד יותר להכשל במילולי.

יש לי קריאה איטית מאוד ולמרות שיש לי 7 דקות לקריאה לפעמים אני לא מספיקה לקרוא עד הסוף וא שאני מספיקה ואומרת לעצמי שהבנתי אבל כשאני מגיעה לשאלות אז התשובות יוצאות לי הפוך.

הגיון בוא נגיד שזה גם חלק מבלבל נורא,אני מדמיינת לעצמי את הדברים הכתובים ורושמת את הכתוב אבל הכל מתבלגן לי בראש כל הסיטואציות של הסיפורים הכתובים.

כמובן שבשאלות היגיון אני יושבת עם חבר שלי ולמרות שהוא לא עושה פסיכומטרי הוא מבין את מה שנאמר ומסביר לי ממש יפה את הדברים אבל במבחן עצמו לא יהיה לי את חבר שלי ומי שיסדר לי את הדברים הכתובים במבחן ולמרות שאני מנסה עם עצמי להבין מה שכתוב אני מסתבכת.

במילים אין לי כל כך בעיה כי יש לי אוצר מילים רחב בעברית לאור העובדה שאני קוראת ספרים ולכן אוצר מילים אין כל כך בעיה, רק אני צריכה לשנן ואת זה אני מקליטה בקלטת את המילים ושומעת אותן בכל מקום שאני נמצאת.

אז איך אני יכולה להצליח במבחן המילולי למרות הקשיים הללו שיש לי?
עדי
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/מאי/2006 ב- 23:39

עדידי שלום.

ציינת שאת טובה מאוד בחלק הכמותי. בחלק הכמותי יש הרבה מאוד שאלות שהקושי העיקרי שלהן הוא הבנת הנקרא, ואם את אכן מצליחה לפתור אותן, אינני בטוח שהבנת הנקרא היא הבעיה שלך בחלק המילולי, אל אף שציינת זאת. מהתרשמות כללית ממה שכתבת, התחושה שלי היא שאמנם יש לך את הלקויות שמקשים עלייך, אבל נראה לי כי הבעיה היא יותר שורשית. הכוונה היא שהבעיה נמצאת יותר בהבנה של דרכי הפתרון לשאלות ולא בהבנת הנקרא.
לא כתבת, אבל אני מסיק כי את לומדת למבחן ללא קורס. אני חושב שבמצבך זה דבר נכון לעשות, שכן לימוד בכיתה רגילה איננו מתאים, אולם את חייבת להיעזר במורה פרטי. העובדה שחבר שלך מסביר לך את השאלות אינה מועילה, כפי שציינת, כי הוא לא יהיה שם במשחן. צריך מדריך שיוכל ללמד אותך להבין לבד את השאלות, וכן כיצד לפתור אותן.
הדבר העיקרי שנוכל לעזור בו הוא לנסות ולהפנות אותך למורה פרטי באזור מגורייך.

2 דברים:
1) היכנסי לסיכומי השיעור שבאתר בחלק המילולי (חסרים מספר נושאים בהיגיון, אבל הרוב כבר מוכן).
    נסי לעבור ולראות האם את באמת מבינה את הדרך בה את צריכה לפתור את השאלות מכל סוג.
2) כתבי לנו היכן את גרה, על מנת שנוכל להמליץ לך על מורה פרטי.
    חשוב! - לא כל מדריך פסיכומטרי יכול להיות מורה פרטי. זה שונה במתכלית מללמד כיתה שלמה
    לפי מערך שיעור. יש צורך בניסיון רב על מנת להתאים שיטות שונות לתלמידים שונים.

בכל מקרה, אנחנו נהיה כאן במהלך כל הזמן על מנת לעזור, בין אם בשאלות ספציפיות, או כל דבר אחר.

בהצלחה.

נערך ע"י psycho - 28/מאי/2006 ב- 23:42
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מאי/2006 ב- 00:26

תודה רבה על ההבנה והעזרה .

אני גרה באיזור הרצליה,וכן אני לומדת לבד לפסיכומטרי מפני שקורס קודם היה כישלון מבחינת מורה והציונים היו מ400 ומטה
בקשר למתמטיקה,אני כבר מכירה את התרגילים מקורס 4 יחידות שעשיתי לפני 4 חודשים
ולכן הכל טרי לי ואני יודעת את החומר הנלמד.

בכל מקרה אני שמחה על התגובה וכל בעיה שתצוץ אשמח להעזר בכם
עדי
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.