פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קורס ליטני

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Makeaplan הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: בת ים
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 33
  ציטוט Makeaplan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קורס ליטני
    פורסם: 05/ספטמבר/2011 ב- 21:34
האם מישהו מכיר את הקורס הנ"ל?
למדתי בקורס הזה בשנת 2010, ואני מעוניין לגשת שוב בלימוד עצמי.
שאלתי היא האם הספרים של הקורס הנ"ל מתאימים ללמידה עצמית והאם הם מתאימים באופן כללי, ועד כמה יותר כדאי ללמוד את החומר מהם מאשר ספר של קידום משנת 2004 שברשותי?

מה לדעתכם הם ערכות תרגול טובות? ברשותי גם ערכות תרגול של יואל גבע משנת 2004(אומנם מלאות בסימונים, אבל אני מניח שזה לא משהו שלילה לבן אחד לא יכול לפתור.. )

תודה רבה.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/ספטמבר/2011 ב- 23:43
הקורס של ליטני מתמקד יותר מידי במתמטיקה ופחות בהתאמת השאלות לפסיכומטרי, מכיוון שהוא במכינה של הטכניון, ועם תלמידים כאלה אתה יכול להרשות לעצמך ללמד יותר מתמטיקה ופחות פסיכומטרי. החסרון הוא שהשאלות בספרים לא תואמות מספיק את הבחינה.

בן הסתם, נמליץ לך על ערכת הלימוד שלנו, אבל אם יש לך ערכה של גבע, והיא נוחה לך ללמוד, אז אתה בכיף יכול לחסוך כסף וללמוד ממנה - יש להם ספרים די טובים. יש בהם מעט מחסור בשאלות קשות יותר, ואם אתה מכוון לציון גבוה אז זה קצת חסר, אבל הם טובים לתלמידים הממוצעים.

אם אתה נשאר עם הערכה הזו, בכל זאת הייתי ממליץ לך לפחות על הספר פסיכו-כיס שלנו. תקרא עליו קצת בעמוד ההמלצות ותבין לבד.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט Makeaplan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ספטמבר/2011 ב- 00:49
לא הבנתי את המשפט"אתה יכול להרשות לעצמך ללמד יותר מתמטיקה ופחות פסיכומטרי" מהמשפט הזה אני מקבל את התחושה שהספרים של ליטני לא יכינו אותי לפסיכומטרי בצורה טובה כמו ספר פסיכומטרי טהור כמו הקידום משנת 2004?
יש צורך להבדיל בין ערכת הלימוד נטו או הערכת התרגול?כי הבנתי שמכונים מסויימים טובים בדברים מסויימים.
דווקא כן שמעתי על הפסיכו כיס ועבר בראשי לרכוש אותו, אך אני צריך כעת להתמקד קודם כול בחומר הלימוד העיקרי, שכן אני לא יודע האם להשתמש בחומר(החדש יותר משנת 2010, שלא נגעתי בו בכלל) של ליטני, או להשתמש בספר קידום האדום מ2004 בתור ספר לימוד ולתרגל משני הערכות ומהאתר.

אני מודה לך מאוד על התגובה.
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט Makeaplan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ספטמבר/2011 ב- 00:49
וד"א, עד כמה השנה של הערכה קריטית?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ספטמבר/2011 ב- 01:38
הספרים של ליטני פחות טובים משל קידום.

השנה של הערכה לא קריטית בכלל - הפסיכומטרי לא השתנה כמעט כלל ב-20 שנה האחרונות, והמרכז הארצי ממחזר בחינות מלפני 5 ו-10 שנים, ואפילו יותר מזה.

מה שחשוב זה לא השנה של הספרים, אלא האיכות שלהם. למשל, הספרים של יואל גבע, כמו גם הקורס שלהם, טובים עבור תלמידים בינוניים אך לא עבור תלמידים חזקים יותר.

זה לא בדיוק נכון שמכונים מסוימים טובים בדברים מסוימים. בדרך כלל מי שטוב טוב ברוב הדברים, ומי שלא - לא.

העניין לגבי ספרי פסיכומטרי הוא כזה:
רוב הספרים הם בסדר, לא יותר מזה. בסך הכל הם טובים ללימוד לבחינה, אך ברבים מהם יש הרבה בעיות. בחלק יותר, בחלק פחות. הבעיה היא שאפילו המכונים עצמם לא מודעים לבעיות שיש בספרים שלהם.

למשל, יש הרבה שאלות בספרי פסיכומטרי שלא קיימות במבחן. יש אפילו שיטות שלומדים - רק שהשאלות האלה גם הן לא קיימות במבחן...
זה נוצר מכל מיני סיבות, אני אתן אחת או שתים לדוגמה:
לפני 15 שנה אמרו למדריך במכון X לכתוב 20 שאלות ממוצעים. אז הוא כתב. בחלק מהמקרים, הוא כתב כמה שאלות קצת יותר קשות ממה שיש במבחן (קשה באימונים קל בקרב). אחרי שנתיים הגיע מדריך אחר, ראה שאלות קשות בספרים, והמציא שיטה כדי לפתור אותן. המדריך השני לא הכיר את הראשון, שעזב בינתיים כי הוא סיים את התואר.
אז מה יצא?
שמכון X מלמד שיטה לשאלות ממוצעים שלא קיימות בכלל בבחינה...
וזה לא נגמר רק בממוצעים - זה רוחבי כמעט בכל נושאי הבחינה.

יש שאלות למשל שזה שאתה משנה להן את המספרים אתה הורס את השאלה. גם כאלה יש למכביר בספרי פסיכומטרי.

פחות חשובה שנת ההוצאה של הספר מכיוון שהמבחן כמעט לא השתנה כלל (למרות מה שמכונים טוענים בגלל אינטרסים שיווקיים). מה שהשתנה זה שהעבירו שאלה מהשוואה כמותית לתרשים, או מהיגיון להבנת הנקרא, וגם זה כבר לא קבוע. ת'כלס חומר הלימוד וסוגי השאלות לא השתנו כלל.

בשורה התחתונה - מה שחשוב בספרי פסיכומטרי זו האיכות שלהם ושל התרגול שמופיע בהם -
האם השאלות בספרים דומות לשאלות במבחן?
האם יש בספרים רק שאלות שיש בבחינה או שהם מלאים שסוגים שונים של שאלות לא רלוונטיות?
האם בספרים יש בעיקר שאלות "תבניתיות" או שיש גם שאלות יצירתיות יותר? (שת'כלס הן חשובות יותר ללימוד)

מתוך הספרים שיש לך תלמד מגבע וקידום לצורך התרגול העקרי - חבל להוציא סתם כסף על קניית ספרים כרגע.
אם בעתיד תצטרך תרגול נוסף ספר הכמותי שלנו מאוד מומלץ וכולל שאלות מאתגרות.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט Makeaplan ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/ספטמבר/2011 ב- 22:24
תודה רבה על התשובה הממצה, החלטתי ללמוד מהספר של קידום 2004 למרות שזה קצת COUNTER-INTUITIVE עבורי ללמוד עם ערכה ישנה יותר לעומת ערכה חדשה שלא ננגעה.

ד"א תודה על האתר!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.