פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

ספרי פסיכומטרי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: ספרי פסיכומטרי
    פורסם: 26/נובמבר/2011 ב- 20:53

אני מעתיק לכאן שאלה שנשאלתי במסרים פרטיים.
התשובה יכולה מן הסתם להיות רלוונטית עבור גולשים נוספים:

נשלח מאת: דור ישראל
נשלח: 26 / נובמבר / 2011 ב- 19:10

היי אלעד
אני מתכנן לעשות פסיכומטרי בפעם השניה רציתי לדעת למה כדי לי לקנות ספרים ממך? אתם מעדכנים אותם כל כמה זמן?
אני אשמח למידע נוסף תודה :)

תשובה:
בניגוד לכל ספרי הפסיכומטרי שיש בחוץ, אנחנו היחידים שהעבודה שלנו היא לכתוב ספרי פסיכומטרי ולא להעביר קורסים. כל גוף אחר הוא מכון פסיכומטרי שמה שבראש מעייניו זה הקורסים והשיווק שלהם. נכון שלקורסים צריך חומר לימוד טוב, אך זה לא הדגש העקרי שלהם, ומירב המשאבים שלהם הולכים לכיוונים אחרים.
אצלנו, כל המשאבים הולכים רק לכיוון של פיתוח חומר לימוד. אני לא צריך לדאוג למדריכים, להכשרות, לשיווק, לטיפול בתלמידים וכו'.

זה בהסתכלות כללית, עכשיו כמה דברים יותר ספציפיים.

יש שני פרמטרים בהם הספרים שלנו "טובים יותר":
התאמת השאלות לבחינה
גיוון ויצירתיות

התאמת השאלות לבחינה

יש הרבה ספרי פסיכומטרי, ותלמיד רגיל לא מסוגל באמת לעמוד על איכותם. כל מה שתלמיד רואה זה כמה עמודים או כמה שאלות יש, בלי באמת להבין האם השאלות תואמות את הבחינה או לא. זה השמע מעט מפתיע, אבל ברוב המכריע של ספרי הפסיכומטרי יש ה-מ-ו-ן שאלות והרבה שיטות שלא רלוונטיות למבחן.

הרבה קורסים מלמדים הרבה מאוד סוגים של שאלות שלא רלוונטיות לבחינה, מעולם לא הופיעו בבחינה וכנראה גם לא יופיעו, ולכן מבזבזים לך את הזמן כשאתה מתרגל דברים שאין בבחינה בדרך כלל גם מדובר בכל השאלות ה"קשות" יותר, כך שהזמן שמתבזבז בו היא ניכר זה כמו ללכת וללמוד עכשיו אינטגרלים לקראת הבחינה - מיותר לחלוטין הבעיה הזו נובעת מהרבה סיבות, בין השאר מ"תוחלת החיים" של מדריכי פסיכומטרי שנתיים-שלוש בערך. רובם המכריע סטודנטים, והדרכת פסיכומטרי היא עבודה זמנית בשבילם, ולכן גם ההיכרות עם הבחינה וסוגי השאלות מוגבלת.

לפני 10 שנים בקשו ממדריך פסיכומטרי מסוים לכתוב 20 שאלות ממוצעים. כשהוא כתב אותן, הוא החליט לכתוב גם כמה שאלות קשות יותר, כדי לאתגר את התלמידים - "קשה באימונים קל בקרב". אחרי שנתיים, הגיע מדריך אחר וראה שאלות קשות - מה עושים? ממציאים להן שיטה!
הבעיה היא שאלה בכלל לא שאלות פסיכומטריות, סתם הנפצה של איזה מדריך מלפני שנתיים, שכבר לא נמצא שם כי הוא סיים את התואר... ככה התפתחו להם ה-מ-ו-ן שיטות לשאלות שבכלל לא מופיעות בבחינה, והרבה ספרים מלאים בהן...
מאוד נחמד לתרגל 50 בעיות ממוצעים, השאלה כמה מהן הן באמת בעיות שמופיעות בבחינה, וכמה מהשיטות שאתה לומד שם באמת רלוונטיות....?

הדבר השני הוא גיוון ויצירתיות

מאוד קל לקחת שאלה פסיכומטרית ו"לשכפל" אותה על ידי החלפת מספרים ושמות, וזה גם מה שנעשה
בהרבה ספרים. אבל במבחן האמיתי יש הרבה יותר שאלות הבנה והרבה פחות שאלות "שבלוניות", ולכן חשוב שתהיינה בספר שאלות יצירתיות יותר שדורשות הבנה ולא רק שאלות שבלוניות.

בספרים שלנו יש יחידה של "שאלות קצה" בסוף כל נושא בעיות, ששם יש את אותן שאלות הבנה יצירתיות, שבעיני הן החשובות ביותר עבור תלמידים השואפים לציון גבוה. תלמידים שצריכים ציון נמוך יכולים להסתפק בשאלות ה"רגילות" והשבלוניות יותר.

לסיכום:
הספרים שלנו תואמים את הבחינה ואת השאלות שמופיעות בה בצורה מאוד טובה. אין 100% אף פעם, אבל בהחלט תואמים הרבה יותר מספרים אחרים. בספרים שלנו יש יחידה של "שאלות קצה" מאתגרות יותר במיוחד עבור תלמידים ששואפים לציון גבוה.

מה שלא תבחר, שיהיה בהצלחה!

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 19/יולי/2012 ב- 18:04
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/נובמבר/2011 ב- 21:19
ושכחתי לענות על עניין העדכון -

ראשית, כן, אנחנו מעדכנים כל הזמן, אבל אני לא מדבר על העדכון שמנסים "למכור" לכם במקומות אחרים.

אף אחד לא מעדכן את ספרי הפסיכומטרי שלו כל מועד, כי אין שום סיבה לעשות את זה. המבחן הפסיכומטרי כמעט ולא משתנה - לא גילו חוקים חדשים בגיאומטריה, פתרון משוואות עדיין נשאר אותו דבר ואפילו השפה אנגלית לא השתנתה...

אתם לא צריכים להאמין לי (אולי גם אני מנסה למכור לכם משהו...) - פשוט תסתכלו בעצמכם על מבחנים מהמועדים האחרונים (מפורסמים באתר של המרכז הארצי) ועל מבחנים מאוגדן הבחינות (מבחנים מלפני יותר מעשר שנים) וחפשו את ההבדלים - כמעט ולא תמצאו...

כשאומרים לכם שמעדכנים ספרים כל מועד זה סתם ניסיון למכור לכם - מה שעושים בפועל (אם בכלל) זה מחליפים את הכריכה או מתקנים טעויות מהמהדורה הקודמת (וזה בסדר גמור לתקן - אבל זה לא באמת לעדכן ספרים...).

כשכתבתי שאנחנו מעדכנים את הספרים, הכוונה היא לא לחומר הלימוד עצמו כי אם לדרך בה מלמדים אותו. אנחנו כל הזמן שוקדים על דרכים טובות יותר ללמד את החומר. למשל, לאחרונה הוצאנו מהדורה חדשה ומעודכנת של מילון האנגלית שלנו. מה שעשינו זה הוספנו משפטים לדוגמה לכל המילים, סדרנו את המילים ביחידות לימוד לפי סדר חשיבות, הוספנו כיתוב פונטי וכו'.

כשאומרים לכם שמעדכנים את הספרים כל מועד - אין מילה אחרת לתאר את זה - פשוט משקרים לכם כדי למכור.
ואם משקרים לכם כדי למכור, אני הייתי לוקח בערבון מוגבל את כל הדברים האחרים שאומרים לכם...

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
דור ישראל הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 6
  ציטוט דור ישראל ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 27/נובמבר/2011 ב- 19:23
הזמנתי את הערכה :)
תודה רבה !!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/נובמבר/2011 ב- 00:05
בהצלחה!

ותזכור שאנחנו כאן בפורום בכל שאלה שיש לך.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
ron5 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 3
  ציטוט ron5 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/אוגוסט/2012 ב- 23:22
אלעד שלום, בספר של החשיבה המילולית יש גם נושאים לכתיבת חיבור לתרגול? או שזה רק דוגמאות עם כללים לכתיבת חיבור?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/ספטמבר/2012 ב- 09:32
בסוף ההסברים של החיבור יש גם תרגול - נושאים לכתיבת חיבור.
לתחילת העמוד
dugiman הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: ישראל
מאמרים: 15
  ציטוט dugiman ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2013 ב- 10:06
היי חברים,
לכל מי שמתלבט אם לקנות את הספרים או לא - כמה מילים מאחד שקנה אותם, והוא די מבסוט.
ההחלטה ללמוד פסיכומטרי לבד בבית היא די מורכבת, ומלאה בחששות (בכל זאת, אף אחד לא מאכיל אותך בכפית), אבל היתרון המרכזי שלה זהה לחסרון המרכזי שלה - אף אחד לא מאכיל אותך בכפית, אתה חייב לפתוח את הראש כדי ללמוד שיטות וטריקים חדשים, ואם לא תעשה את זה פשוט לא תצליח. מובן, שכדי לפצות על הפער הזה, שבו אין מישהו שמדריך אותך באופן צמוד, אתה חייב ספרים שמותאמים לסוג למידה ולהיקף התרגול הנדרש. ספרי פסיכו מותאמים ממש לסוג הלימוד הזה, יש בהם הסברים מקיפים וכמות תרגול אדירה (וגם המחיר שלהם זול ברמה מגוכחת, הספרים של ניב רווח למשל עולים 989 למשל, כמעט פי שניים מהספרים של פסיכו). בכל פרק בכמותי יש בסוף "תרגילי קצה", שבוחנים את ההבנה ברמה המעמיקה ביותר, ואם מתעמקים בהם מספיק אפשר להגיע לאחלה הישגים. בנוסף, יש את ה"פסיכוכיס" שהוא המצאה לא פחות מגאונית, בזמן הלימוד (בעודי חייל, שאין לו הרבה זמן ללמוד), לקחתי אותו איתי לכל מקום, וקראתי אותו עשרות פעמים מההתחלה עד הסוף עד שהדברים בו חלחלו (אגב, אני ממש ממליץ להתעמק בכל השיטות והנוסחאות עד שמבינים איך הגיעו אליהן, ולמה הן נכונות, זה ממש עוזר בהמשך. בנוסף, יש בו פרק שנקרא "קיצורי דרך", שמסביר כל מיני טריקים לשאלות בולטות בפסיכומטרי, במבחן כזה שכל העניין בו הוא הזמן שבו פותרים כל שאלה, טריקים כאלה יוצרים הבדל משמעותי בהצלחת השאלות.

לטעמי, למרות שהתרגול בספר מאוד נרחב, הוא לכלשעצמו לא מספיק, ואני ממש ממליץ לשלב אותו עם תרגול בספרים אחרים (קניתי ביד 2 ערכות ישנות של הוצאות אחרות, ותרגלתי שם נושאים שהייתי יחסית חלש בהם), ובנוסף - לפתור כמה שיותר סימולציות מהאתר של המרכז לבחינות ולהערכה (אני מסכים עם האמירה של חלק מהאתרים שאין טעם לעשות יותר מדי סימולציות, אבל המטרה העיקרית בפתירת הסימולציות היא לא לדעת איפה אתה עומד, אלא לתרגל את חלוקת הזמנים ולהכיר סוגים רבים ככל האפשר של שאלות).

לכל אלו שתוהים - אף אחד לא ביקש ממני לכתוב את התגובה הזאת, או נתן לי משהו מתרומתה, אני סתם עוד לקוח מרוצה מהספרים ומהעזרה באתר. כאמור - הספרים באמת מצוינים (וחשוב לדעת איך לגשת אליהם), והעזרה באתר היא סופר-מועילה.

אם למישהו יש שאלות הוא יכול לפנות אליי במייל - dorhugi@gmail.com
לתחילת העמוד
לילך1 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: כפר סבא
מאמרים: 14
  ציטוט לילך1 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/אוקטובר/2013 ב- 18:39
אהלן,

רוצה להצטרף לכל ההמלצות (נראה שרק כאן אפשר לעשות זאת...)
למדתי לבד מהספרים של פסיכו, ניגשתי לבחינה במועד ספטמבר שלפני חודש (פעם ראשונה שאני ניגשת) - והוצאתי ציון מעולה, מעל 700. אני באמת חושבת שעם הספרים הנכונים, ואם אוטו-דידקציה זה משהו שמתאים לכם, אתם יכולים לעבור את הבחינה בלי לבזבז אלפי שקלים על קורס שאין בו טעם כי כל מה שצריך פשוט נמצא בספרים של פסיכו.
ההסברים בספרים מאוד ברורים, התרגילים משקפים את הרמה של הבחינה (וחלקם הגדול היו גם קשים יותר, שזה מצוין) והפתרונות המלאים לכל תרגיל מאוד מפורטים ומובנים. וכשלא הבנתי משהו, שאלתי בפורום ותוך שעות ספורות קיבלתי מענה.
באמת, אין לי שום מילה רעה להגיד - צוות פסיכו, כל הכבוד לכם, אתם עושים את החיים של הרבה אנשים לקלים יותר:)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/אוקטובר/2013 ב- 12:14
תודה dugiman, תודה לילך, תענוג לשמוע :)
אנחנו ממשיכים לשפר את האלטרנטיבה למכוני הפסיכומטרי, והעלינו לאחרונה קורס מלא אונליין עם שיעורי ווידאו באתר וואלה סקול, שאין לי ספק שהשיעורים שם לא נופלים ואף עולים על השיעורים שיש בקורסים רגילים.
וכן, כרגע אפשר לכתוב המלצות כאן, או בדף הפייסבוק שלנו - פסיכומטרי
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
טליהטליה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: צפון
מאמרים: 1042
  ציטוט טליהטליה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוקטובר/2015 ב- 12:47
אני בשוק שרק עכשיו גיליתי את האתר! ויש לי כבר ניסיון עם המבחן הזה.. {מעייף כמו שזה נשמע}
אשמח לדעת מאיפה אני משיגה מלא סימולציות להדפסה.. (של המרכז הארצי כבר עשיתי)
מוכנה גם לרכוש סימולציות חדשות ממכונים.. מישהו יודע מי מוכר ואיך אפשר להשיג?
תודה תודה..
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוקטובר/2015 ב- 21:41
היי טליה,
ברוכה הבאה :)

יש לנו סימולציות שיועלו למכירה באתר בימים הקרובים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.